První IVF, je lepší vložit 1 či 2 vajíčka?

7507
17. črc 2014

Ahoj ženský, je mi 29 let a k IVF nás donutila partnerova malá pohyblivost spermií (pohyblivých 11 %), já jsem naprosto zdravá. Zajímá mě jakou máte zkušenost s tím, že to vyjde na poprvé, modlíme se, aby se to povedlo na poprvé, zda je lepší poprvé vložit 1 či 2 vajíčka a ještě jedna důležitá otázka zda po transferu doporučujete spát v Praze, popř. klidně jet domu, nebo zda mám první týden jen doma odpočívat apod.? Moc vám děkuji, za vaše rady a názory a držím všem palce.

soleilll
17. črc 2014

Pro 1 nebo 2 embrya bych se rozhodla podle toho, kolik ti jich odeberou a hlavně kolik se jich bude dál vyvíjet. Jestli se oplodní a dál poroste velký procento, dala bych 1 kousek. Jestli bude velká úmrtnost, dala bych 2, abych zvýšila šnaci na uchycení aspoň jednoho. Podstoupila jsem 3 cykly, takže jsem realista a budu upřímná - není velká šance, že se to podaří napoprvé, statisticky max. nějakých 30%. Každopádně třeba zrovna vám to vyjde, takže přeju optimismus a pozitivní myšlení. Po transferu se radí zůstat v klidu, takže možná přespat v Praze, ale celý týden ležet mi přijde zbytečný. Záleží samozřejmě, jak se budeš cítit, ale podle mě stačí se šetřit. Když budeš v tu dobu něco dělat, aspoň přijdeš na jiný myšlenky, než ležet v posteli a čekat na test. 🙂

punky
17. črc 2014

me take ceka IVF ale i s PGD a od zacatku jsem nad tim premyslela a dospela jsem k nazoru ze se to asi tkhla naplanovat neda rozhodnu se na miste az budu vedet kolik jich je zdravej kolik jich zbylo atd.preju hodne stesti 😉 jinak ja to mam v miste bydliste kousek od baraku tkze nastesti dojizdet nemusim a tak dva dny mi bude stepanka hlidat babi at muzu si odpocinout 😉 bojim se aby mi ten malej raubir neskakal po brise 😉

ratatooy
17. črc 2014

povedlo se nám na poprvé a ani jsem jinak nepřemejšlela že by se to nepovedlo,mely jsme take problem trošku u manžela s pohyblivostí a morfologii,u mě jeden vejcovod pryč a druhy nejspíš nepruchodny jinak žadny problem hned jsem veděla že chci jen jedno embryo určitě by se chytli obě,po druhe u ketu jsem už šla do dvou přece jen u mrazáčků je šanc menší a taky že se chytlo zas jen jedno,a hodně je to v hlavě pokud budeš věřit a jsi opravdu zdravá embrya budou ok v nejvyšším stádiu vyvoje před transferem není co řešit a zadaří se

karmeta
17. črc 2014

Ahojky, povedlo se nám napoprvé 😀 a taky špatný spermiogram ☹ Nechala jsem si zavést vajíčka dvě a to i přesto že jsem ještě ten den ráno byla přesvědčena o jednom.Manžel mě překecal, že je prostě větší šance. Po ivf jsme jeli hned domů, teda zašli jsme si ještě na oběd, no a máme to cca 150km... Doma jsem poté odpočívala, byla jsem na nemocenské, úplný relax, žádná velká námaha, max jsem vysála... 🙂 Jediné co změním při dalším ivf, je že nebude vůbec sex, dodrželi jsme doporučení lékaře o půstu, teď už si přesně nevzpomenu jak dlouho, ale hned po prvním sexu jsem zakrvácela, myslím že to bylo to jedno embryjko ☹
A to nejdůležitější nakonec, už před ivf dlouho jsem věděla že se to povede, úplně bez jediného zaváhání... 😉
Určitě se vám to taky povede napoprvé, vyberou manželovi šampióna, no a tvoje tělo se moooc těší, že jo... 😀
Hodně štěstí 🙂
A taky vem v úvahu že pokud si necháš zavést vajíčka dvě, tak přicházíš o možnost 4 ivf propláceného pojišťovnou... 😉

doko
17. črc 2014

nám se také zadařilo napoprvé 😉 na IVF jsme šli kvůli špatnému spermiu a mému PCOS. nechali jsme si zavést dvě prvotřídní embrya a chytlo se jedno. takže já bych šla znovu do dvou 🙂 jinak po transferu jsem se nijak nešetřila, ani ten den, natož týden. někdy v době uhnizďování jsme s manželem dokonce pařili na metalovém večírku 😀 šetřit jsem se začala, až když jsem zjistila, že jsem opravdu těhotná. Přeji moc štěstíčka a ať se zadaří!!!!!! 😵

kytka12
18. črc 2014

Jsem po prvním IVF, nechala jsem zavést jedno, chytlo se, ale v 7 tý jsem potratila. Faktem je, že se od začátku nějak špatně vyvíjelo podle hodnot HCG. No a ještě před tím po odsátí vajíček jsem byla vnitřně přesvědčená, že se to napoprvé nepovede, bylo mi po odsátí tak moc zle, ze všech prášků a hormonů, že to prostě nemohlo dopadnout. Až v září půjdu na KET nechám si zavést dvě embrya, cítím, že to vyjde. Máme zamražených 9 super vajíček.

mat_ova
18. črc 2014

Nechali jsme si zavést dvě embrya (třetí zamraženo), chytlo se jen jedno a jsem v sedmém měsíci...takže bych do dvou šla znovu, říkáme si, že se chytlo "to druhé" 🙂 Od transferu jsem na nemocneské, docela jsem se šetřila, ale bylo mi dost špatně po stimulaci (závratě, křeče v břichu).

marinka
18. črc 2014

Také se nám podařilo napoprvé ♥ Nechali jsme vložit dvě embrya, chytilo se jedno..

maudn
18. črc 2014

my měli pohyblivost 0% a máme dvě děti, respektive mohli být tři- přirozene, pravda čas nás netlačil,jinak neporadim, ale osobne bych šla do dvou (plánovali jsme jít taky)

venika86
18. črc 2014

Nám se zadařilo na podruhé. Nechali jsme si vložit dvě a chytlo se jedno. Druhé máme přirozeně

flegicka
28. črc 2014

Asi taky záleží v jaký kvalitě by mě je zaváděli.V prvním CARu nějaký 4 max. 6buněčný a to dávali po dvou.Napoprvé se podařilo ze dvou jedno a pak při KETu taky po dvou a ani jednou se nedařilo.Teď jsem přešla do jinýho CARu a tam spíš převažuje kvalita nad kvantitou.Takže transferovaná jedna hatchující blastocysta,což bych si snad ani neriskovala dávat dvě,to je velká šance,že by se chytli dvě.Ani moc pro dvojčata nejsem.Kolik se jich narodí bez problémů,aniž by drobci nemuseli trávit minimálně měsíc v inkubátoru v nemocnici.To radsi jedno a hezky v postýlce doma.

vbera
28. črc 2014

Já bych nechala zavést 1 embryo, kvůli 4 IVF na pojišťovnu. Kdyby se nezadařilo, tak u mrazáčků můžeš dát 2, to pojišťovnu nezajímá 😀 .

p1983k
4. srp 2014

Holky zvyšuje se cena za KET u vložení jednoho nebo dvou embryek,nebo je cena jednotná? Díky

zdenka35
5. srp 2014

U nas je Ket 5000;- max 8 embryi,nad 8 kazde embryo 1000;- 🙂

agneszka
5. srp 2014

Já měla zavedeny dvě,jela jsem pak domů cca 250km autem po cestě byl oběd.To byla sobota. V pondělí sem šla normálně do továrny ,týden noční pak týden odpolední..ujala se obě embrya,čekáme dvě holky. Pak sem už byla doma,zánět v zubu,a do toho strašné nevolnosti navíc s dvojkama náš Mudr stejně nechává na rizikovce. A v u nás v továrně stejně těhule nesmí pracovat. Přeji ti uspěšný ET.

silwin
5. srp 2014

Je tu vůbec někdo, komu se chytly obě? Vidím akorát agneszka, jinak vždycky jen jedno, to není moc pozitivní:(