První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

haaninaa
23. říj 2010

@svoba - do ničeho tě nudíš nemůžou a to že to napíšou, neznamená, že to musíte chtít. To ICSI, je že spermii napichujou do vajíčka, že to má jako větší možnost, že se to vajíčko oplodní, ale zase na druhou stranu, nám je taky napichovali a z 9 se oplodnila 2, takže já bych už do ICSI nešla, protože je to navíc 7000 Kč a věřím tomu, že kdyby dali do zkumavky vajíčka a spermijky, že se jich spojí víc a bylo by to lepší.....

cincinnati
autor
23. říj 2010

@haaninaa Když otěhotním, tak budu chodit kamkoliv 😀

haaninaa
23. říj 2010

@cincinnati - to ti věřím, to já říkám taky, i když to máme do Plzně 100 km, tak je klidně budu jezdit každý týden, i když se mi dělá špatně... 🙂 🙂 🙂

haaninaa
23. říj 2010

@cincinnati - jaký je vlastně u Vás problém? Nebo je všechno OK? jen se pořád nedaří? Já si Vás nějak začínám plést... 😀

cincinnati
autor
23. říj 2010

@haaninaa Vše OK. Nevíme, v čem je problém. Všechny testy dopadly dobře.

haaninaa
23. říj 2010

@cincinnati - tohle je nejhorší varianta, která je, když nikdo neví, kde je problém.... To máš za sebou i laparku?

elischka
23. říj 2010

ahoj holky, s dovolením bych se ráda přidala.o)
S manželem už přes rok v ložnici šaškujeme s vidinou nějakého výsledku, ale pořád nic.o( Asi po 7 měsících jsem začala být nervozní, tak jsem zašla za svou lékařkou a ta mi dala Utrogestan a radu, že by bylo fajn něco shodit, ale zároveň jedním dechem dodala, že se po těhle práškách přibírá....no prášky nepomohly, já přibrala, manžel z vlastní iniciativy byl i na vyšetření a vše OK...takže se dostávám do fáze, kterou tady asi všechny známe....
Jaké CAR v Praze je podle vás nejlepší?

amadores
24. říj 2010

@cincinnati to je paradoxně horší varianta, než když něco najdou, což?To alespoň člověk ví, proč to nejde a dá se s tím něco dělat,či rovnou to řešit dál přes IVF.

@elischka my teď taky vybírali CAR v Praze a ve výběru jsme měli Gennet,Apolinář a Iscare.Nakonec se ze dvou, čiště osobních důvodů rozhodli pro Iscare.Jdeme tam za 14 dní, tak jsem zvědavá.

cincinnati
autor
24. říj 2010

@elischka My si vybrali Gennet a líbí se nám tam...

cincinnati
autor
24. říj 2010

@haaninaa Laparku za sebou nemám. Tu mi dr. navrhuje, ať to zkusím. Jenže nevím, jestli do sebe chci nechat řezat, i když je to jen malá dírka, ale i tak je to zásah a já v nemocnici nikdy nebyla. Navíc je to jen zjišťovací a není zaručené, že to třeba nebude zbytečné.

@amadores Přesně tak, příjde mi to horší, než kdybych věděla, že máme nějaký problém....

svoba
24. říj 2010

@haaninaa - oni nás nenutili, ale dali nám to jako samozřejmost. bz citů, bez debaty. prostě manžel má horší spermio, tak jedině ivf. to icsi, myslim, bylo taky kvůli jeho spermiogramu. no, a pak jsme otěhotněla sama. tak nevim...

svoba
24. říj 2010

@elischka - já chodila do Gestu (Praha 5). a líbilo se mi/nám tam. koukni tady na koníku na diskuze. jsou tam někdy zajímavý poznatky. být ale na tvém místě, zkusila bych ještě nějakou alternativu - mojžíšku, bylinky, cvičení, .... taky jsou dobrá vyšetření na urologii, celková prohlídka, obvodačka by měla udělat test na štítnou žlázu (jen odběr krve), aj. a nehubni! před těhu to není vhodné. hodně štěstí!!!!

svoba
24. říj 2010

souhlasim s názorem, že je lepší znát problém nebo příčinu toho že to nejde. jenže sama dobře vim, že těch vyšetření, kterýma si člověk musí projít je hafo. a stačí jen maličkost. nebo je to holt osud. prostě nás to má něčemu naučit. trpělivosti, pokoře, ...

michelina
24. říj 2010

Ahoj holky, rada sa k vám pridám 🙂 Nás čaká 1.návšteva CARu v lednu. Snažíme sa už tri roky a tiež mi už neni 20 ani 25, takže začínam byť dosť nervózna. Zatlačila som na mojho Mudr aby mi urobil nejaké podrobnejšie vyšetrenia a teraz sa prišlo na to, že tvorím protilátky proti manželovým spm, takže sa do delohy vobec nedostanú ☹ Manžel má trochu pomalejšie spm ale vraj nič tragic ké. Ale to zistenie, že sa celé tri roky nič nedialo a mohli sme to už dávno riešiť ma dosť vykoľajilo. Takže radím všetkým čo nie sú spokojné so svojím Mudr, nech nič neodkladajú a vymenia ho. Na druhú stranu som rada, že sa to už aspoň trochu pohlo a vieme čo máme riešiť. Takže nám bolo doporučené IUI. Nie sme z Prahy, tak sa rozhodujeme medzi CAR v Brne a Olomouci (na to máme celom zlé ref erencie). Neviete mi poradiť ktoré je dobré v Brne? Ináč všetkým želám len pozitívne myšlienky a čo najrýchlejšie splnenie sna o drobčekovi. 🙂

haaninaa
24. říj 2010

@cincinnati - ale zase máš jistotu, že je všechno OK. Já jsem nikdy narkózu neměla, až teď kvůli miminku několikrát... To mimi za to stojí... neboj, nic to není....

svoba
24. říj 2010

@michelina - manžel má taky pomalejší sperma a nám řekli, že pro nás IUI neni. ksakru. čert aby to vzal. kdo se v tom má vyznat. pozittivní myšlení je nejdůležitější!!!

eva.u
24. říj 2010

@elischka - ahojky,my chodíme do Gennetu na doporučení mé gyndr a kamarádek,které tam také chodí. 🙂

@michelina - ahojky,tak to máme stejný problém,jen s tím rozdílem,že nám rovnou řekla dr,že nám doporučuje IVF. 🙂

cincinnati
autor
25. říj 2010

Mě už to snažení a všechno kolem vůbec nebaví... 😒 Už je to víc jak rok a 8 měsíců a pořád nic ... Asi mi není souzeno mít děti ...

svoba
25. říj 2010

@cincinnati - nezoufej!!! každá si tím občas procházíme. hlavu vzhůru! jednou se to podaří. v dnešní době s moderní medicínou lze ledacos, a zázraky se dějí.

kristin8
26. říj 2010

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost? Dneska jsem byla konečně na hormonálních testech a prý nemůžu otěhotnět, jelikož mám vysokou hladinu mužských hormonu 2,94. Nasadla mi na 3 měsíce hormonální antikoncepci Minerva, která by to měla snížit, ale další 3 měsíce budou v pytli a ani nevím jestli to zabere. Nevíte některá o tom něco? Děkuji

andilekpanenka
26. říj 2010

Ahojky holky, můžu se k Vám přidat? V prosinci jdeme k Dr. Bukvové na první konzultaci, tak snad nám nějak pomůže...

svoba
26. říj 2010

@kristin8 - kamarádce taky předepsali na vyšší hladinu hormonů na tři měsíce nějaký prášky. před nedávnem je dobrala ated s ezase snaží. jestli se jim zadaří, dám ti hned vědět. to bude dobré. vydrž! 😉

haaninaa
26. říj 2010

Ahojky kočky, nebojte, určitě nám to všem jednou vyjde, jen si musíme počkat.... O to lepší to pak bude.... My už čekáme tři roky a pořád nic, ale věříme, že příště se to třeba povede..... 😀... Musí, to jediný mě drží pořád v naději... 🙂

kristin8
26. říj 2010

@svoba moc děkuji, koukala jsem na netu a nikde nic není, tak snad to zabere ☹

svoba
26. říj 2010

@kristin8 - jen jsem tě chtěla uklidnit. nejsi v tom sama. jistě to dobře dopadne! jinak na úpravu hormonů jsou dobrý i bylinky. drnek, skvělej sirup Ra-vit. piju ho. je chutově výbornej. jako šťáva. nebo femigard. třeba pomůžou 😉

kristin8
26. říj 2010

@svoba bylinky piju, je to namíchaná směs na ženskou plodnost, ale ráda zkusím i něco jiného. No tak si teď dáme na 3 měsíce pauzu od snažení a pak se uvidí 😉

cincinnati
autor
26. říj 2010

@andilekpanenka Já taky chodím k Bukvově...

svoba
26. říj 2010

@kristin8 - my ted taky dáváme pauzu kvůli výsledkům imunobiologie. ale pak to půjde zase samo. 😝

amadores
27. říj 2010

Tak nám dnes dorazily výsledky buněčné imunity a mám ji zvýšenou.Takže 3 měsíce léčba a pak se uvidí, jak dále.Tím pádem z IVF v zimě nic nebude.... 😒 ch jo, tak to mám zase na dlouhou dobu po náladě. ☹

svoba
27. říj 2010

@amadores - a co to znamená? já na ty výsledky taky čekám. jsme z toho nerv. hele, neboj. alespon víš, že problém není vážný a pomůžou prášky. 3 měsíce utečou a pak se budete snažit o to víc 🙂
a byli jste u Madara nebo u té doktorky?