První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

amadores
27. říj 2010

@svoba ať jsem z oboru, tak tohle zrovna vždy šlo mimo mne.Jo, na jednu stranu si říkám, že je fajn, že se to většinou zaléčí,ale na druhou mám i další problémy zdravotní,co těhu nepodpoří a ty léky nevyléčí.ale to bych zase ráda obešla právě tím IVF.
Výsledky nám posílali poštou a na konzultaci se už objednávat nebudeme, nechám si to vysvětlit přesně od gynekologa.Půjdu za ním v pondělí.
Nejvíce mne deptá, jak je to vše na měsíce a měsíce a čas letí a nic a nic.... 😒
Držím palce,ať vám nic nenajdou na BI.... 🙂

svoba
27. říj 2010

@amadores - dík za odpověd! vidíš, a nám zatim nic nezjistili a nejde to a nejde to. a já se někdy sama sebe ptám: "byla bych špatnou matkou nebo co dělám špatně, ksakru?"
já jsem z Prahy a mám blbýho gynekologa, tak si tam zajdu i na konzultaci. ale to se ještě uvidí.
hodně zdaru!!!

amadores
27. říj 2010

@svoba já právě nevím, na kdy konzultace objednávají, tak jsem to už ani neřešila.Aby to nebylo za 3měsíce, co jsme čekali na vyšetření. 😀
S těma gynekologama je to děs, stěžuje si každá druhá holčina. 😒

andilekpanenka
27. říj 2010

@cincinnati Tak to je fajn. A jaká je? Já jsem zkoušela zjistit nějaké info a nepodařilo se mi...jdem k ní prvně, protože nám to nějak nejde 😒 Přítel byl na spermio. a má to prý na výbornou...Co všechno jsi musela mít za testy, před první konzultací?

maya79
27. říj 2010

Ahoj holky, ráda bych se přidala do nějaké diskuze, tak doufám, že bych mohla právě do této 🙂 Snažíme se téměř dva roky a od září jsme začali chodit do Pronatalu. Tak snad se to pohne a třeba hned 2x, "ať se provoz nezdržuje" 😉

svoba
27. říj 2010

@amadores - takže si jen vyzvedneš léky? celý to vyšetření neni nic moc. prý každý druhý přijdou na to, že má alergii na sperma partnera/manžela. tak jen čekám, co bude u nás. gynekologa musim změnit, ten můj je otřesnej. starej děda, kterej je sice milej, ale nic se mnou neřeší. když jsem mu řekla, že se přes rok snažíme a nic, mi odpověděl: to nic, mladá paní, to chce trpělivost. tečka! 🙄

svoba
27. říj 2010

@maya79 - v Pronatalu jsou prý dobří. jedna holka tady z koníka u nich otěhotněla. 😀

maya79
27. říj 2010

ahoj svoba: když čtu tvé přísvěky o tvém gynekologovi tak mám pocit, že chodíme ke stejnému. Můj po těch téměř 2 letech, kdy mi dělal jen cytologii a nikdy nic víc, spermio jsme si museli vyprosit (prý 2 roky je normálka) prohlásil, "jo paní, jsou věci mezi nebem a zemí....." Nicméně pak sedl a napsal doporučení do Pronatalu. Ale z diskuzí tady holek na koníku mám taky pocit, že patří k těm lepším, tak snad.

cincinnati
autor
27. říj 2010

@andilekpanenka Nemusíš mít žádný testy, proto tam jsi.... Je normální... nedokážu to posoudit, protože nám testy dopadly v pohodě, takže na nic nepřišla. ...Poslala nas na IUI, máme to zkusit ještě jednou a pak vyzkoušet laparku, jestli se tam na něco nepříjde ...

cincinnati
autor
27. říj 2010

@svoba Jen jedna ? 😖

svoba
27. říj 2010

@cincinnati - s tou jednou konkrétní jsem si dopisovala 😀 jistě jich bylo mnohem víc ...

svoba
27. říj 2010

@maya79 - manžel si na spermio taky došel sám, a do Gestu se objednali sami bez jeho vědomí. ale co jsem zažila v nemocnici, tak taky žádná sláva. ted se chci registrovat u jednoho soukromého gynekologa, který má ke všemu ordinaci kousek od nás. doporučení odsud z koníka 😉

svoba
27. říj 2010

@maya79 - jestli jsi z Prahy, tak po vyzkoušení můžu dát "recenzi" 😝

maya79
27. říj 2010

to jsem a budu ráda, protože pokud se to povede, tak se k tomu svému asi vracet nechci. Jinak u mě se blíží IUI, zítra si volám na objednání a v sobotu si začínám píchat stimulační injekce (na to se móóóóc těším), ještěže se na klinikách pracuje svátek nesvátek.

cincinnati
autor
27. říj 2010

@maya79 My jsme taky poprvé píchali ... Jsme si říkali, že to bude ok, pak jsem viděla tu dlouhou tlustou jehlu a toho dne jsem se bála teda dost. Manžel to naštěstí zvládl 🙂 Ale to IUI ve mě zanechalo hroznou stopu, bylo to tak nepřirozené....

svoba
27. říj 2010

@maya79 - v (případném) těhotenství bych ke špatnýmu gynekologovi nechodila. dám pak vědět.
hodně zdaru!!!

haaninaa
27. říj 2010

@maya79 - ahojky, kolikátá je to tvoje IUI? Co si pícháš? Jestli chceš nějaké info ohledně IUI, ptej se, mám jich za sebou hafo, i IVF a vše bez úspěchu.... ☹

haaninaa
27. říj 2010

@cincinnati - Nepřirozené? Mě vždycky vadilo, akorát to zavadění.... 😒

haaninaa
27. říj 2010

@andilekpanenka - jsou centra, která tě na laparku pošlou hned na začátku a až pak začnou něco podnikat dál.... Jestli chceš vědět, jak laparka probíhá, ptej se, mám za sebou dvě... ☹

cincinnati
autor
27. říj 2010

@haaninaa Jo, celé mi to přišlo hrozně nepřirozené jít někam si vstříknout manželovo sperma.... Věřím, že po absolvování spoustu těchto "zákroků" už to tak nebereš ... Já mám zvážit laparku, ale nevím nevím....

haaninaa
27. říj 2010

@cincinnati - takhle, ruku na srdce, dvakrát, třikrát mi to taky přišlo divný, ale zase na druhou stranu, IUI se dělá třeba taky kvůli tomu, na můžeš mít na začátku protilátky na spermie, a právě IUI, se to obejde, protože se pošlou rovnou dál.... Takže teď už mi to nepřijde, jen ten katedr při zavádění mi vadí 😖 Tu laparku bych fakt zvážila, máš pak jistotu, že jsi OK, jak s průchodností, tak s endometriózou..

cincinnati
autor
27. říj 2010

@haaninaa Nemůžu moc chybět z práce kvůli vysoké hypotéce, kterou musíme platit. 😒 Nedej bože, aby pak byly nějaké komplikace nebo problémy...

haaninaa
27. říj 2010

@cincinnati - nemusíš se bát, já jsem nastoupila na laparku v pondělí, v úterý mě operovali a v pátek mě pustili domů, v pondělí pak na stehy a normálně do práce, nic to fakt není... I když bys je neměla průchozí, nebolí to...

cincinnati
autor
27. říj 2010

@haaninaa Jsi hubená, silnější nebo tlustá ? To jen kvůli té laparce ...

haaninaa
27. říj 2010

@cincinnati - silnější, při výšce 158 cm, vážím 64 kg.. 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

maya79
27. říj 2010

teda, člověk si skočí na večeři a zatím mu utečete... 🙂 Já ještě nevím co dostanu za injekce,zítra mi to mají říct při objednání na IUI. Liší se prý i doby, po kterou se to píchá - četla jsem někde, že něco se píchá 5 dní něco 8, tak uvidím. Tedy obdivuju Vás jak to zvládáte - třeba Haanina - mě se vůbec nechce připouštět, že to může vyjít třeba až na xtý pokus nebo taky vůbec ne. Díky za nabídku odpovědí na dotazi - jeden bych hned měla. Jsou nějaká následná omezení? Třeba sport? Plánujeme si takový aktivní víkend a při mém štěstí to vyjde na pátek nebo sobotu 🙂

maya79
27. říj 2010

asi již nejsem gramotná - překlep "dotazy" asi neukecám, pardon 🙂

svoba
27. říj 2010

@maya79 - já tady nasekala už takovejch hrubek. hanba mi! klid! 😀

cincinnati
autor
27. říj 2010

@haaninaa Já měla kdysi taky takovou váhu, než jsem nastoupila do práce do sedavého zaměstnání. Teď mám o 20 kg víc a 162 cm ☹

haaninaa
27. říj 2010

@cincinnati - váhu neřeš, ta na laparku nemá vliv... na těhotenství možná jo, ale zase mi říkali, lepší být silnější než tyčka a špatně rodit