První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

svoba
13. led 2011

@bruni - jsi hodná. děkuju za podporu!!!

my se rozhodli, že to prostě nebudem řešit. manžel jde k andrologovi a urologovi a ještě na nějaká vyšetření. ale dárce zatim nechceme. asi nám není přáno mít dítě. dáme si pár let pauzu, pak zvážíme bud dárcovo sperma nebo adopci. vlastně se mi i docela ulevilo. budeme se soustředit na sebe, na náš vztah-manželství. a uvidíme ...

díky všem za slova útěchy i dodávání síly 🙂

svoba
13. led 2011

@amadores - přesně to uděláme. prostě počítáme s tím, že pár let budeme ještě sami. je mi 29, manželovi 30, máme ještě čas. rodině to řeknem na rovinu, at neotravujou. a přátelé to snad časem pochopí a přestanou se ptát....

bruni
14. led 2011

@svoba me je 33 let takze mas opravdu cas si jeste dat klidek. aspon to z vas spadne a zadari se prirozene a kdyz ne tak po case to muzete zkusit znovu pres IVF, vzdycky je nejaka sance a kazdy mesic nadeje 😀 přeju hodne sil a uzivejte zivota. ja si vzdycky rikam, ted budu delat hlavne to, co nebudu moct s malym ditetem. takze dost cestujeme a chodime na plesy, do kina atd. to taky neni k zahozeni 😉

bruni
14. led 2011

@azeretka urcite kdyz pujde k nove gynekolozce tak ji vse rekni hned na zacatku co od toho ocekavas. to ze se snazite urcitou dobu ti musi verit, jses jeji pacient tak musi, jinak k ni nechod. taky si muze vyzadat tvoji kartu od stareho doktora, ted uz si to posilaji jako vypis pres pocitac takze zadny stres. ani ji to nemusis rikat a rovnou jdes k novemu doktorovi. rekni ze prestupujes prave z toho duvodu, ze ti nechce udelat vysetreni, nenech se odbyt, mas na to pravo 😉

svoba
14. led 2011

@bruni - přesně tak. chceme se věnovat sobě. chceme podniknout nějaký daleký cesty. v tuto chvíli prostě nemůžeme mít vlastní dítě. a do dárce půjdeme až opravdu jako poslední možnost. ted je hlavní ještě dovyšetřit manžela, aby nebyl nemocnej, protože opravdu není v pořádku, aby mladej zdravej chlap měl mrtvý spermie.

bruni
14. led 2011

holky nemate tady nekdo zkusenost, ze jste brali třeba mesic před IVF Prednison aniž byste meli hotove imuno nebo protilatky proti necemu? a otehotneli jste? 🙂 proste jako podpurnou lecbu pro zahnizdeni

azeretka
14. led 2011

@bruni 🙂 díky za podporu, přesně udělám, dnes jsem se rozhoupala a volala pocencionální nové gyndařce, nejdřív jsem si s ní chtěla promluvit než bych se objednala, ale bohužel jen záznamník, že mají ještě týden dovču 😠 Tak neva, za týden zkusím znovu 😉

bruni
14. led 2011

@azeretka tak supr 😉 drzim pesti at je ochotna 🙂 ja taky zmenila loni doktora a byla to nejlepsi vec co jsem mohla udelat, hlavne psychicky mi to moc pomohlo. ona uz ta zmena je impuls jit dal a bojovat 🙂

azeretka
14. led 2011

@bruni určitě ano, do včera než jsem se rozhodla, tak už jsem na tom byla fakt mizerně. Manža je tento týden na horách, tak jsem trávila prakticky všechen čas na koníkovi čtením diskuzí o neplodnosti a přemýšlení co dál. Začala jsem ztrácet na váze, pociťovat děsné stavy úzkosti..psychika nic moc 😠, dnes ráno jsem se vzbudila, že potřebuju začít myslet na něco jiného, že si dám pauzu od koníka...a... ejhle, už jsem opět zde 😀 Ale musím říct, že tentokrát s úsměvem na tváři, mám dobrou náladu, manžel se vrací v neděli, navíc bude zrovna ovulka a ta přináší další naději 😉 takže zase pokrok 😀

bruni
14. led 2011

@azeretka moc dobre to znam, nahoru dolu 😉 ja si taky obcas rikam ze ten konik me moc pohlcuje ale nasla jsem tu spoustu info ktere bych v zivote od doktoru nedostala a byla bych uplne nevedoma a bezmocne prijimala vse co mi reknou nebo spis ani nereknou 😝 kdybych ted v praci nebyla na pocitaci tak tu asi tolik nejsem ale takhle je to zabava pri praci 😉 ja si zase ted v mezidobi mezi IVF vymyslela ze si konecne poridim kotatko a tak se mam cim zaobirat a zaplni to zase nejaky cas cekani 🙂 taky je dobry si naplanovat kdyz to nevyjde co dal. ja treba lazne 🙂 aspon se ma clovek na co tesit do budoucna 😉

azeretka
14. led 2011

@bruni my si pořídili koťátko před dvema lety, nebýt jeho, tak bych období neplodnosti asi nezvládla 😉 Každý den čeká u dveří a vítá mě i manžela, je to hrozně milý a společenský tvor, pokud zrovna nemá chuť zlobit 😉

amadores
14. led 2011

@bruni co vím, tak ho něktré holky jako podpůrně berou,já ho mám na BI,takže snad zabral a třeba pomůže i na uhnízdění.Co jsem ale vyčetla, tak se musí začít brát 4-6 neděl před IVF.a to samé mi vlastně potvrdili i v CARu,když jsem se ptala,jestli ho nasazujou jinak všem.

@svoba tak se mi líbíš, určitě je potřeba manžela dovyšetřit, ale jinak si trošku užijte života, je fakt,že spoustu věcí se pak dělat s mimčem nedá, nebo dá,ale nebude se vám chtít.... 😉

bruni
14. led 2011

@azeretka jo kazde zviratko je trochu jako male dite tak se to da trochu tim zaplacnout 😀
@amadores co je to BI? takze min 4 tydny pred ale nevim zda pred stimulkou nebo OPU 😕

amadores
14. led 2011

@bruni buněčná imunita a před stimulkou.

bruni
14. led 2011

@amadores aha diky 🙂 a co je to bunecna imunita? 😀 to je nemoc nebo stav tela 😀 Zitra rano jedu na vikend do Kutne Hory tak tu do nedele nebudu tak zatim pa

svoba
15. led 2011

@amadores - přesně tak. chvíli si odpočinem. nabrečela jsme se stejně už dost.
už jsi byla na kontrole v Podolí? jde se pak zase na ten pohovor, že?

amadores
15. led 2011

@svoba jdeme v pondělí teď.pohovor myslím je,každopádně já ho nutně kvůli dotazům na IVF potřebuju.

svoba
15. led 2011

@amadores - my jdeme taky za pár dní. tak pak napiš. jsem zvědavá 🙂

jandulii
17. led 2011

Ahoj. Mohu se k vám přidat? 🙂

bruni
17. led 2011

@jandulii ahoj, no jasně 🙂 čím více snažilek na diskuzi tím více kamarádek na pokec 😉 napiš něco o sobě

jandulii
18. led 2011

díky za přijetí..
Tak my se snažíme přibližně od listopadu 2009 a stále nic... léčbu clostylbegytem už mám za sebou, taky to nepomohlo, tak jsem na příští týden objednaná ke svému dr, jsme domluvení že už dostanu doporučení do CARu... nejdřív jsem to nějak neřešila, ale už začínám trošku "šílet" 😠 tak jsem si říkala že tady najdu spřízněné duše 😉

ami33
18. led 2011

AHojte holky, já jsem taky vlastně na začátku, první návštěva byla konec října, čekalo se na výsledky krve a genetiky a teď v lednu jsem nastoupila do vlaku, minulý týden sem začala píchat Puregon pen a zitra mě čeká první ultrazvuk, tak uvidím kolik se mi tam tvoří folíků. Ničeho se nebojte, jen jak to začne, budete mít dobrej pocit z toho, že už se konečně něco děje. Držím všem pěsti.

bruni
18. led 2011

@jandulii jo jo to znám moc dobre jake to je kdyz se nedari a nevi se proc 😝 A krome clostylu jste jeste neco zkousele? A vis zda mas průchodne vejcovody? A co spermiogram?

bruni
18. led 2011

@ami33 ahoj, tak drzim pesti at je hodne folisku 🙂 a jak dlouho se snazite?

ami33
18. led 2011

@bruni My se snažili asi tak dva roky,ale nijak jsme to nehrotili, sem si říkala jednou to přijde. Loni v létě jsem to začla řešit, že to jako taky nemusí být všechno v pořádku a žačal kolotoč a vyšetření. Manžel má špatnej spermiogram a u mě všechno v pohodě, jen naměřili fsh 10,2 což je těsně nad normou,ale jelikož se brala krev na ten hormon jen jednou tak z toho závěry nedělám, ono to dost kolísá prej, uvidí se jak reaguju teĎ na injekce to bude nejdůležitější.

jandulii
18. led 2011

@bruni jen mi dr dělal před clostylem hormonální profil a zjistit, že se mi vůbec netvoří hormon žlutého tělíska (tak nějak...). Manža byl na spermiogramu a celkem ok, jen mu doporučili nějaké vitamíny, tak si říkám že je to spíš na mojí straně.
No je to hrozný, zvlášť když jsem měla na začátku pocit, že se to přece musí povést hned, že tenhle problém se nás přeci nemůže týkat. Jenže člověk míní a život mění.

ami33 _ Držím palečky a přeji hodně štěstí 😉

bruni
18. led 2011

@ami33 ja taky mela pred rokem a pul v hormonalnim profilu FSH kolem 10, ale vubec se to neresilo. jinak jsem zdrava akorat mam slabou endometriozu, spermio dobre. takze zadny vazny duvod proc by to neslo, o to je to asi horsi, nevime co delat a reci typu, to je psychika uz mi lezou krkem 😝 to by potom nebyla tehotna pulka lidstva 😠 kdyz jsou vsichni ve stresu 😉
@jandulii aha tak s tim nemam vubec zkusenost co to znamena ze se netvori zl. telisko, ale zase se mate ceho chytit a jit si za tim 😉

ami33
18. led 2011

@bruni jo oni to taky neřešili, jen že mi musí dát vyšší dávky puregonu, mám 200,ale co sem četla začínají holky na větších dávkách. A co je to ta endometrióza? Jo ty řeči o psychice taky nesnáším, já to ty dva roky ani neprožívala, já to tak brala, když to bude bude to fajn, když ne bude pozdějc...rozhodně sem nebyla psychicky nějak na dně a nebrečela každou menzes.
@jandulii jojo...díky moc...všechny ho potřebujem 🙂

bruni
18. led 2011

@ami33 to je presny, ja taky byla v pohode a stejne se nezadarilo. to rikaji akorat ty ktere nevedi co to je neplodnost 😝 ja mela jeste vyssi davky Gonalu(to je podobne jako Purego) 225 IUI denne, takze dost a mela jsem 9 zralych vajicek ze 13 folikulů. coz je dobre, ale zbylo jen 1 embrio a to se neuchytilo ☹ tak ted brzo pujdu na 2.IVF, uz se nemuzu dockat, je to jedina nadeje kdyz to normo nejde. Endometrioza je ze se tvori nadmerne tkan na ruznych mistech v podbrisku a nejde to vylecit, jsou ruzne stupne a nekdo s tim normo otehotni a nekdo ne, protoze to vylucuje neco co brani uhnizdeni vajicka v deloze 😝

bruni
18. led 2011

jinak jsem se dnes dozvedela ze mam TSH hormon stitne zlazy 2,8, takze dost v norme, ale neni to pod 2, jak doporucuje Bellka a Reprofit 🙂 zkusim se zeptat sveho obvodniho gynekologa zda by s tim nechtel neco delat, jinak nevim co s tim, protoze obvodak to bere jako zcela dobre.