První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

svoba
8. led 2011

@amadores - ani hrazené pokusy nejsou zadarmo. to vim. jen za icsi si vezmou 7tisíc. 😒
já zase nikdy nepomyslela, že budeme možná muset na umělý. život je boj. co naděláš ...

amadores
8. led 2011

@svoba mě by taky nikdy nenapadlo, že když jsem k synovi přišla ani nevím jak, že po letech skončíme na IVF.nenaděláme nic,musíme bojovat i tak. 😉

svoba
8. led 2011

@amadores - a syna jsi měla brzo? my jsme relativně mladí, zdraví a máme problémy s početím i donošením. taky tomu nerozumím. a co já se už nabrečela. prostě to musíme přijmout a smířit se. bojovat dál, ale netrápit se.

amadores
8. led 2011

@svoba v necelých 22 letech.uvidíš, zadaří se vám, jen si mimčo vybírá samo ten čas, kdy chce přijít. 😉

svoba
8. led 2011

@amadores - dřív to jde asi líp. někdy si dnes říkám, že jsme měli začít dřív. jsme spolu už dlouho. to taky nechápu, proč si dítě vybere matku, která ho nechá ve sněhu a ne nás, kteří bychom ho milovali.

amadores
8. led 2011

@svoba já když to dnes vidím, tak jsem šťastná, že jsme měli syna tak brzo.Kdybychom čekali do tohoto věku, což se dnes běžně dělá, tak jsme taky mohli zůstat bezdětní.Neboj, dočkáte se, jen vám k tomu vede trnitá cesta.člověk kolikrát neví, proč mu život nastavuje takové zkoušky, ale asi mají svůj smysl...

svoba
8. led 2011

@amadores - mám spoustu kamarádek, které to nechaly po 35. a ted to honí jak to jen jde. máš pravdu. musí nás to něčemu naučit.

amadores
8. led 2011

@svoba já taky a bohužel jen jedna otěhotněla bez problémů.Dvě přes IVF, jedna má adoptovaného klučíka po rocích marné snahy a další ty nezdary rozbily manželství a zůstala sama,manžel to nevydržel a rozvedl se.
A další holky v mém okolí ještě ani v 35 letech neuvažují o dítěti a vůbec si nepřipouští, že by to pak ttřeba nešlo.si myslí, že vysadí HA a do 3 měsíců jsou těhule.No, přála bych jim to,ale vím a vidím kolem své...

svoba
8. led 2011

@amadores - já mám třeba jednu kamarádku, která se s partnerem pokoušela pět let, a najednou čeká dvojčata. o IVF nemluví. tak nevim. třeba náhoda. nechci se jí ani moc ptát. třeba se stydí. hele, i moje babička před 50 lety čekala v 18 tři roky na první dítě. a to tenkrát teda bylo. chudák. a ještě na vesnici...početí a narození dítěte je zázrak - ted už to taky vím 🙂

smudlinka2019
10. led 2011

ahoj holky.Tak co je nového 🙂 já se chystám ve čtvrtek na gyndu.Doufám,že co nejdříve zjistíme,jaký je u nás problém a taky,že se brzy vyřeší 🙂

azeretka
10. led 2011

@bellka ahojky, tvůj příspěvěk o hodnotách TSH mi nedal a vyžádala jsem si kopii výsledků krve, které mi před měsícem dělali, zároveň jsem byla na sonu štitné žlázy. Doktorka mi řekla, že je vše v pořádku, ale otázkou je, zda je vše v pořádku pro běžný život anebo pro otěhotnění. Z výsledků sono bylo psáno podezření na chronickou lymfocytární tyreoiditidu a výsledky krve TSH 4,38. Myslíš, že by to mohl být důvod neplodnosti a následně samovolného potratu?

bellka
10. led 2011

@azeretka jak už jsem psala, nejsem lékař, jenom tlumočím to, co jsem se dozvěděla od jediného lékaře a to z Reprofitu, který se začal zabývat problémem samotným.Z toho vyplývá, že Tvoje hodnota TSH je v pořádku pro běžný život, ovšem při otěhotnění už můžeš mít problém, neboť hodnota pro otěhotnění je ideální do 2 celých. Taktéž tahle hodnota může mít vliv na potraty, v těhotenství by se měla hodnota TSH pohybovat nejlépe kolem 3,5 😉 Nedej se a začni tlačit na lékaře, aby Ti hodnotu pomohli snížit. Jinak na diskuzi Štítná žláza a otěhotnění Ti holky napíšou to samé, prošly si tím všechny, když nemohly otěhotnět, sotva se hodnota snížila, tak ejhle, kolik jich už je dneska maminkami nebo těhulkami 🙂

azeretka
10. led 2011

@bellka moc ti děkuju za tlumočení, dala jsi mi velkou náděj, že jsem konečně přišla na příčinu problému. Lékaře jsem na problémy se štitkou upozorňovala už před rokem, ale gynekoložka mě odsekla, že pokud mám pravidelnou ms, tak musí být v pořádku a obvoďačka se podívala do tabulky, kam jsem se do horní hranice vešla, takže taky prý žádný problém...No musím začít bojovat, ale mám pocit, že jsou všichni lékaři proti mě, mám na ně nějakou smůlu ☹

bellka
10. led 2011

@azeretka jsem ráda, když někomu dodám naději, protože není nic horšího, než tolik let žít v omylu, že je všechno v pořádku a přitom úplně zbytečně ☹ Neměla jsem nikoho, kdo by mi poradil, takže jsme ztratili spoustu let a slepě věřili těm, kteří nám vůbec neměli v úmyslu pomoct, jinak by to takhle nemohli nechat dojít. Proto se snažím "nakopnout" všechny, kteří potřebují poradit a tak nějak popostrčit a dodat odvahu, co já bych za to tehdy dala 😉 Ale dneska jsem ta nejšťastnější ženská pod sluncem a věřím, že až budu mít ten náš zázrak v náručí, tak budu ještě šťastnější a totéž přeju každé z vás, které tolik toužíte po miminku 😵

azeretka
10. led 2011

@bellka jsi zlatá 😉 Doufám, že za nějaký čas tady budu taky moct hrdě napsat, že jsme v očekávání 😉

bruni
11. led 2011

ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Už pár dní tu jsem na koníku ale na diskuzi, kde jsem chtěla být to nějak moc nefunguje. Je už dlouho založená tak se tam asi nové snažilky bojí. My se snažíme o mimi 2,5 roku, z toho rok přirozeně, pak rok různé vyšetření (2x laparo, kontrola ovu, srovnání cyklu, hormon. profil, spermio, Clostibelgit atd.) bez úspěchu. Loni v září 1x nativ IUI bez úspěchu a v prosinci 1. IVF+ICSI , ET 1 embrio bez úspěchu, žádné mrazáčky ☹ Teď už se pomalu těším na 2. IVF, které bude asi v březnu, možná když to stihne poj. tak v únoru. Jedinou možnou příčinu nám zatím řekli endometriozu. Zítra jdu se jdu domluvit na test na štítku, po přečtení příběhu bellky 😉 protože mi ho nikdo ještě neudělal. Aspoň at vím že jsem udělala vše co jsem mohla 🙂

azeretka
11. led 2011

@bruni další taková, nic ve zlém 😉 já nechápu (teda vlastně chápu kvůli penězům) proč nedělají v každém caru krevní obraz na štitnou žlázu jako základní vyšetření, vždyť je to to nejjednodušší co můžou udělat. Jsou to hrozní prevítí, co jdou jen po penězích, určit vědí, že polovina případů, které uměle oplodňují všema těma různýma metodama by se dala řešit srovnáním hormonů, jenže tak by udělali vyšetření krve, odkázali tě na endokrinologa a cary by z toho neměli ani kačku. Takhle si nechají zaplatit od pojišťoven 3 hrazené pokusy a až dostanou penízky a jsou-li "dobré vůle" tě pošlou na endokrinologii.... 😒

svoba
11. led 2011

@bellka - tak jsem se koukala a mám TSH 3,65 - což je dle nich v normě. čím se to snižuje? ani nevim, komu to mám teda hlásit. ti doktoři mě ale vážně štvou.

bellka
11. led 2011

@svoba nevím, jestli navštěvujete CAR a jak se tam k tomu stavějí, protože v Reprofitu prostě bude hodnota TSH do 2 celých a hotovo a opravdu mají skvělé výsledky 🙂 Takže se domluv v CARu, pokud teda budou k tomuto ochotni a můžou Ti napsat léky i oni, protože mně říkal MUDr. Macháč, že kdybych měla tu hodnotu do 5ti, tak mi léky může napsat on, ale jelikož jsem měla už přes 10, tak to musel řešit endokrinolog. Jinak já jsem začala užívat Euthyrox a do měsíce a půl jsem měla hodnotu TSH 1, 75, takže ideální.

svoba
11. led 2011

@bellka - vidíš, v CARu se zeptám. ale obvodačka mi řekla, že mám štítnou žlázu ok a na endokrinologii mě ani neposlala s tím, že to není nutné. se z toho zbláznim.

monikah84
11. led 2011

Ahojky,s manželem se snažíme o miminko 2 roky, za 2 měsíce nás čeká 1. návštěva u Apolináře, chtěla bych se zeptat co nás všechno čeká za vyšetření ? děkuji

bellka
11. led 2011

@svoba jj, na to se zeptej, protože v Reprofitu jsou na tohle opravdu pedanti a dávají bacha na všechno a myslím, že dle jejich skvělých výsledků, je to koneckonců i vidět. Proto jsem se v jejich péči nehroutila, když to poprvé nevyšlo, protože jsem věděla a byla přesvědčená, že jestli to někde dokážou, tak jedině u nich. Vlítli jsme na to hned další měsíc a ejhle, prďolka mě kope o 106 🙂 Moc vám držím pěsti, holky, opravdu moc a snad nebude vadit, když budu nakukovat, jak se vám všem vede 🙂

svoba
11. led 2011

@bellka - děkuju! přeju hodně štěstí a hlavně zdravý miminko!

svoba
11. led 2011

@azeretka - koukám, že máme podobný osud ☹ držim palce! piš sem jak to jde ... hodně štěstí!

bruni
11. led 2011

ahoj holky díky za přijetí sem 🙂 já sice spíš můžu psát dopoledne ale k večeru taky někdy 😉 já myslím že ten test na štítku se dělá asi při imunu, já teda imuno ještě nemám, myslela jsem až po druhém nezdareném IVF, tak mi to i radí můj gynekolog. Já chodím do Pronatalu, ale jen na OPU a ET, jinak ke svému obvodnímu gynekologovi. V pronatalu jsem spokojená, mají tam taky dobrou úspěšnost, stačí si přečíst tři roky diskuzi Sanatorium Pronatal, tam je těhulí 😀 Já loni změnila gynekologa, a tento druhý je úžasný, dělá to hrozně moc. Ale ani on mě na štítku neposlal. Tak jdu za tím holt sama 😵 už to kurňa musí se někde zlomit to věčné čekání že? 😉

bruni
11. led 2011

@monikah84 ahoj jsem tady taky nová ale pokusim se poradit, přestože já chodím do Pronatalu a to ještě externě 😀 vše totiž řeším u svého obvoního. Myslím že tě čeká pohovor o tom co máš za sebou, doplní si vyšetření které ještě nemáš a je nutné před IUI nebo IVF což je spermiogram, hormonální profil ženy, případnou průchodnost vejcovodů případně i laparoskopie kvůli endometrioze či něčemu jinému co není vidět ultrazvukem, zda ovuluješ no a pak už ti vymyslí co dál 😉

amadores
11. led 2011

Všeobecně počítejte s tím, že se v CARech nikde nepřetrhnou s vyšetřeníma, co udělají.Stačí si tady přečíst na koníku pár diskuzí z různých CARů a člověk se nestačí divit, jak nevyšetřené páry posílají rovnou na IVF.A co, že se nezadaří, či to skončí MA,vždyť to pár stojí jen kolem 25 tis. a slušnej psychickej otřes.... 😒
Počítejte, že co si v CARech "pusou nevymlátíte", tak vyšetřeno mít nebudete....Takže pevné nervy a prořízlou pusu doporučuji... 😉

svoba
11. led 2011

ono celkove se nikdo nepřetrhne, aby člověku udělal jakýkoli vyšetření. já musela dát obvodačce úplatek (kafe a drahou bonbonieru), aby mi vyšetřila štítku, uzavřela to s tim, že jsem ok, v CARu mi řekli, že jsem ok a teprve tady se dozvídám, že vůbec v pořádku zřejmě nejsem. fakt super. jsem z toho na prášky. tolik vyšetření, tolik možných příčin neplodnosti... ☹

monikah84
12. led 2011

@bruni děkuji Ti za informaci

azeretka
12. led 2011

@svoba děkuju, já tobě taky 😉 Mně obvoďačka, řekla taky, že je to dobré, ale endokrinoložka si to nemyslí. Navíc mi to prověřil ještě kolega u tchána, který je endokrinologem již 30 let a ten se divil, že už léky na snížení dávno neberu a to ani nevěděl, že nemůžeme otěhotnět. Hold co doktor to názor, bohužel ne vždy správný.

Až budu mít po vyštření, tak dám vědět, jak to vypadá. Třeba budu další zdárný případ toho, že se člověk nesmí nechat odbýt doktory a nechat výsledky zkontrolovat klidně i u více odborníků, aby si dali vše do souvislosti. Já byla na endokrinologii poslána až po roce žádání a až od třetího lékaře 😖