První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

amadores
9. lis 2010

@svoba to máš jen špatný den, držím palce,ať se z něj vyspíš a zítra je lépe.... 😉
To svělto na konci určitě je!!!! 😵
My dnes byli prvně v CARu a mám z toho moc dobrý pocit.. 🙂
Kdy vůbec budete mít výsledky imuna??

svoba
10. lis 2010

@amadores - díky za podporu! dnes je opravdu líp. den jsme začali mazlením v posteli a ted se skoro nenervuju. výsledky příští týden. hned v pondělí tam volám.
a kde v CARu? a co vám řekli?

loretana
11. lis 2010

Ahojky holky, my se s manželem o miminko snažíme u řes rok. S dr. to knzultuji od léta, dělala mi folikulometrii a nasadila zatím jen bylinnou léčbu. Diagnoza zřejmě syndrom polycystických ovarii. Po 3 měsících braní bylinek a Pregnia jdu za 14 dní k doktorce, která rozhodne, co dál... Manžel má za sebou spermiogram a je naprosto v pořádku, potvrdilo se tedy to, co jsem si myslela - problém je ve mně. Cykly bez ovulce, sliznice je nízko... navíc cykly 60, 90 a teď 80 dní...když si to tak čtu, mám strach, že je to beznadějný:(
Můžu se zeptat - podstouila nějaká z váz hormonální léčbu na úpravu cyklu a podporu ovulace? Pokud ano, kdy se nasazují léky, vztahuje se to nějak k prvnímu dni MS? Já to totiž dostala dnes, k dr. jdu za 14 dní, tedy 14. den cyklu a jestli bude zase dlouhý skoro tři měsíce, eventuální léčbu bych začala až někdy v únoru:( Vím, že člověk musí být trpělivý, ale už to trvá přes rok a ani se neblíží vidina toho, že by se to někam pohnulo:(
Mějte se moc hezky holky, hezký večer...

amadores
12. lis 2010

@svoba Zatím se počká na UTZ v době ovulky a uvidí se.Možná IUI,ale to nemá v mém případě moc cenu a pak by to ještě prý mohlo mít vliv na tu léčbu BI.Takže spíše v lednu IVF.
Příští týden držím palce!!!! 😉

@loretana bohužel s tímto zkušenost nemám.Sama mám taky hromadu problémů, ale cyklus jak hodinky.

svoba
12. lis 2010

@loretana - přesně vím, jak se cítíš. dřív nebo později to vyjít musí. nesmíš to vidět jako že je problém v tobě, je to jen překážka. každá překážka se dá překonat. přeju moc štěstí!!!
@amadores - IVF v lednu je už za dveřma, tak se pak hlavně šetři a dej vědět co a jak. já napíšu, jak budu mít výsledky. teda jestli budou v pořádku, tak se po večerech budeme věnovat hlavně sobě s manželem, ale určo sem taky na chvilku zavítám 😉

kristin8
15. lis 2010

@loretana ahoj, já mám taky špatné hormony, cyklus jsem měla cca 36 dní, ale menzes pouze 1 až 2 dny a pravděpodobně anovulační cykly. Po hormonálních testech, přišli na to, že mám hodně mužských hormonu. Nasadila mi Minervu, kterou jsem začala brát 1. den cyklu a mám ho na 3 měsíce, bere se to jako antikoncepce a bohužel to má i stejné účinky ☹, na kontrolu jdu až ten 3 měsíc a potom jesti budou hormony O.K., tak mi nasadí další hormony, ale tentokrát na podporu ovulace. MUDr. mi říkala, že se musí dát první do pořádku hormony, aby potom když se to povede nedocházelo ke komplikacím. 3 měsíce není tak dlouho, taky se snažíme rok a šíleně to letí. Hlavu vzhůru, ono to určitě bude dobrý, tělo se poléčí a pak to půjde 🙂 . Jinak jsem si teď koupila přípravek na úpravu ženských hormonu a četla jsem na to skvělé recenze - EPAM 12, jsou to jen bylinky a užívá se to jako kapky. Já s tím bohužel můžu začít až po dobrání Minervy.

svoba
15. lis 2010

ahoj, tak výsledky imuna nic moc. manžel se složil. já celkem ok, doporučení 2-3měsíce 5mg prednisonu, ale manžel katastrofální spermio. i po užívání mnoha bylinek a vitaminu a cvičení horší než v zimě (nechápu). takže na čtvrt roku pauza, pak asi ivf. už nebudem riskovat dlaší potrat. nebo fakt nevim ...

amadores
15. lis 2010

@svoba to mi strašně mrzí.... ☹ 😒 Doufala jsem, že vám to dopadne dobře....
ch jo, prostě je to vše nefér...
😠
držím palce, ať vám ten čas rychle uteče a můžete se snažit dále 😉

svoba
15. lis 2010

@amadores - jojo. obrečeli jsme to oba. tak holt ivf. aspon se pokusim za ty tři měsíce zhubnout. ale máme tam napsáno 2-3ěsíce, tak tam půjdem asi i dřív. hele, a ještě mi řekni, jak snášíš ten lék? kortikosteroidu se trochu bojim.

svoba
15. lis 2010

@cincinnati - jak jsi na tom? jak se cítíš, těhulko? držim palce!

cincinnati
autor
15. lis 2010

@svoba No momentálně si to neužívám, je mi často zle.... Zítra jdu na kontrolu, tak se těším na ultrazvuk....

amadores
15. lis 2010

@svoba hlavně se hned!!! objednejte na kontrolu.já měla v plánu jít po dvou měsících a i když jsem volala hned druhý den od výsledků, tak měli volno až takřka po třech měsících.
Jinak jsem se ho bála taky, mám s ním špatné zkušenosti od kamarádek, co ho braly. 😠
Ale zatím nepociťuju nic, hlídám si jídlo a sladké, snadno se po něm přibírá a tělo otýká.
Myslím, že je to vlastně minimální dávka a i po krátkou dobu, jiné holky ho berou roky.Tak pak se to asi projeví jinak.Teda doufám...

amadores
15. lis 2010

@cincinnati držím palce!!! 😵

cincinnati
autor
15. lis 2010

@amadores Díky. Je to docela náročný přežít každý den a zvlášť v práci. Doufám, že to zítra dopadne dobře...

svoba
15. lis 2010

@amadores - ksakru a já chci zhubnout. at je ta tříměsíční pauza alespon k něčemu dobrá. dnes jsem byla pro výsledky a oni mi řekli, at se objednám, až začnu brát prednison. takže hned zítra tam zavolám a půjdu si pro recept ke svý obvodačce, hledám novýho gynekologa 🙂

svoba
15. lis 2010

@cincinnati - zkus lízátka pro těhulky. někdo mi je doporučil. mně tedy tenkrát tolik nepomohly, ale třeba tobě pomůžou. a určitě nevař. pachy akorát přitíží. at je líp!!!!!!!

cincinnati
autor
15. lis 2010

@svoba No já už s tím bojuju od pátku a neexistuje nic, co by mi pomáhalo dlouhodobě. Zatím nejlepší jsou piškoty.... Lízátka mi všichni doporučují s tím, že jim teda nepomohla 🙂

svoba
15. lis 2010

@cincinnati - jistě to jednou přejde 😉

jemi
18. lis 2010

@svoba Ahoj to je mi líto, že to dopadlo špatně a doporučili něco manželovi na zlepšení spermio?Nebo nebyl náhodou na magnetické rezonanci nebo tak něco? . Manžel měl speriogram v pořádku ale je to už rok zpátky, tak ho budu muset ukecat na další odber.

Jinak já dnes byla na kontrole folikulů-doktor zjistil, že jsou malá(13DC-10mm) a konečně se rozhoupal a příští měsíc budu brát clostybelgyt, pak 4xestrofem a ještě nějaký lék proti laktaci (což taky nechápu-testy na laktační hormon mi dělali před půl rokem a teď říká, že výsledky byli na horní hranici tak mi na to něco předeppíše-nechápu proč to neudělal hned)

svoba
18. lis 2010

@jemi - oni to tam nekonzultujou. jen ti daj výsledky. tak nevim. ale objednala jsem ho soukromě k jednomu člověku, který se tím zabývá. ale platí se to. no, co bych pro miminko ještě neudělala.
psychicky nic moc. ale co mi zbývá. musime jen čekat a doufat.

svoba
18. lis 2010

@jemi - ale zas eto ber z té lepší stránky. alespon se zase hneš dopředu. to je pozitivní 😉 hodně štěstí!

amadores
18. lis 2010

@jemi to jsem měla podobně, taky bez Clostíku malincí folíky, ale s ním zase obříci, takže taky k prdu.Asi to na mě byla moc zbytečná dávka.A hormony se mění každým měsícem, tak by ti měl udělat teď znova, než vůbec nasadí nějaký lék.Jako dávat něco na půl roku starý testy mi připadá dost mimo.Držím palce, ať Clostík zabere.

jemi
22. lis 2010

@amadores na folikulimetrii jdu i příští měsíc, tak uvidíme. Jen by mě zajímalo, jestli se při mých ovulacíh (myslím před clostíkem)uvolnovali malé folikuly nebo nějak dorostli? ovulovala jsem vždy později kolem 20DC.

cincinnati
autor
3. pro 2010

@svoba
@amadores
@jemi
@kristin8
@loretana
Holky, copak je s váma ? Nějaké novinky ?

svoba
4. pro 2010

@cincinnati - jak se daří tobě? za chvilku první trimestr za tebou. 😀 a co ty nevolnosti?
u nás nic nového. smutníme, nesnažíme se, bereme léky. furt dokola ☹

cincinnati
autor
4. pro 2010

@svoba První trimestr ještě není za mnou, poběži ještě do konce prosince. Nevolnosti jsou tu stále, přidala se viróza, tak jsem doma na neschopence... Aspoň odpočívám. Člověk, který pořád maká, si pak doma uvědomí, že vlastně vůbec nežije a jen pracuje ...
Tak nesmutněte, ono to jednou výjde, musí.... My taky pořád smutnili a čekali... 😒

amadores
4. pro 2010

@cincinnati u nás nic nového.Po Clostíku se mi udělaly tento měsíc pěkné cysty ☹ , tak máme do ledna stopku,musí to po mS zkontrolovat, zda zmizely a pak se už budeme chystat na únor na IVF.
Jinak už jsi pěkně daleko, ten čas fakt hrozně letí..... 😉

cincinnati
autor
4. pro 2010

@amadores Nejdřív mi to nepřišlo, že to letí, zdálo se mi, že to jde dost pomalu. Ale včera jsem si říkala, že to vlastně letí 🙂 Ale bojím bojím 1.screeningu, jestli bude vše OK.
A to je normální, že se po Clostíku dělají cysty ? Na IVF můžeš jít, i kdyby nezmizely ?

haaninaa
4. pro 2010

Ahojky holky, hlásím se po delší době.... U nás všechno při starém, akorát se mi objevil duch na testu, tak uvidíme, jestli bude sílit...

cincinnati
autor
4. pro 2010

@haaninaa Tak to je krásný !!! Gratuluju 🙂