První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

svoba
21. říj 2010

@haaninaa - ne, na směny ne. ale pracuju pořád. protože můžu dělat doma ☹

svoba
21. říj 2010

@haaninaa - dík za info!!! změnim ho. jsem vlastně hloupá, nač čekám....

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - jo, vlastně, dneska mi to nemyslí.... IVF plus ICSI - 7000 Kč, narkóza 1000 Kč, AH - 3000 Kč, zamražení embrií 3000 Kč, plus doplatky za injekce nebo léky při IVF, taky tak 1000 Kč, ale záleží co ti napíšou, a kolik na to která pojištovna doplácí. Levná sranda to není..

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - taky se to nechce moc přepínat, dodržovat správnou životosprávy, sportovat,.... atd.

svoba
21. říj 2010

@haaninaa - máš recht! člověk na sebe musí dávat pozor. šetřit se. po zprávách jdu běhat. 😝 a pak že se to celý hradí. to je děs. co my pro ty naše budoucí děti neuděláme 😉

cincinnati
autor
21. říj 2010

@svoba Jsem na tom skoro stejně jako ty. Všechny testy v pohodě, nic nám nenašli. Už jsem byla na IUI. Nevím, čím to je, ale už mě to nebaví. Co se týká 4D ultrazvuku, tak na tom jsem byla a nic se neprokázalo. Endometrióza se tam ale nemusí vždy ukázat, jen když je rozsáhlá.....
Dr. mi radí laparku anebo IVF.... Já bych tak chtěla být těhotná, občas si říkám, že podstoupím cokoliv hned. Ale pak si říkám, že jsme zdraví, vše ok, tak proč to teda nejde. Já bych tak moc chtěla přirozeně otěhotnět ...

amadores
21. říj 2010

@svoba já jsem ráda, že snad už mám všechny možné testy hotové, i díky MA spoustu vyšetření mi nechal mudra udělat a to vůbec po prvním nezdaru nemusel a nedělá se běžně.Ta průchodnost vejcovodů je poměrně klíčová.
Hned člověk ví, že má menší šanči na otěhotnění a může se rozhodovat dál.Mě už není zrovna 20let a nemám čas čekat dalších x let, jestli se náhodou zadaří přirozeně.
Takže doufám, že nás nebudou přemlouvat na IUI,která u nás asi nemá moc šancí na úspěch a půjdeme rovnou na IVF.
A když nic ani tak, tak si pořídíme psíka a počkáme si na vnoučata. 😀 😉

svoba
21. říj 2010

@cincinnati - uvidíš jak ta imunobioloie. a pak čekat. taky si přeju miminko - moc.
@amadores - s tou průchodností počkám. pejska už máme. hihi. tak nevim. mně je 28, takže taky nic moc. a to bych chtěla tři děti...
tak holky, přeju hodně síly a trpělivosti!!!! 😉

amadores
21. říj 2010

@svoba tak to mě je podstatně více.... 😀 Tak to dopadá, když se člověk rozhodne si pořídit mimčo v době, kdy má první dítko už skoro dospělé... 😉 holt chyba... ☹
Budem si držet palce a to by v tom byl čert, abychom nebyly úspěšné a břichaté... 😉

svoba
21. říj 2010

@cincinnati - kamárádům se to podařilo na šestý pokus IUI. jestli jste ok, zkoušela bych spíš tohle. nám IUI bohužel nedoporučili kvůli horšímu spremiu. takže pak jedině IVF. chjo! ale já bych klidně i brala dvojčata. jen se bojim těch injekcí a hormonů. a kolik ti je let, jestli se můžu zeptat? 🙂

svoba
21. říj 2010

@amadores - kolik ti je? mám hodně starších kamarádek, který se ted pokoušej. ale dítě tedy už jendo máš, že? to je ale radost taky, ne? klid! to půjde! musíme tomu věřit 😉

amadores
21. říj 2010

@svoba táhne mi na 37let, takže nejvyšší čas, do čtyřiceti čekat nebudu... 😉
A jednoho puberťáka už máme, to jo. 😵
Já tomu IVF věřím, možná právě až moc.Každopádně to je naše poslední možnost,tak tomu věřit musím. 🙂

svoba
21. říj 2010

@amadores - jasně. tak můžete ještě dvakrát na IVF. jistě to dobře dopadne! nedávno jsem koukala na třináctou komoru-míši mauerový. taky jim to vyšlo na druhý ivf pokus. to je osud.
s puberťákama je sranda, ne? život je nudí a rodiče štvou. bláznivý období 😝

cincinnati
autor
21. říj 2010

@svoba My jsme na imunologii nebyli, nikdo nás tam neposlal. Je mi 28 let. Dr říkala, že jedině endometrióza, proto mě poslala na 4D, ale tam nic. Tak navrhuje laparku.

amadores
21. říj 2010

@svoba na tu 13.komnatu jsem koukala taky.Mám Mauerovou ráda i z rozhovorů z časopisů, na nic si nehraje.
Sranda s nima je, jak kdy.Ale jo, nemůžu si stěžovat, když ho srovnám s jeho vstevníkama, tak je pořád zlatej. 😉

eva.u
21. říj 2010

Ahojky holky,vždycky se k pc dostanu až večer,když už tady skoro nikdo není 😒 .Změnila jsem si login,jednou jsem se registrovala na sk a teď mi to tam pořád hází,tak jsem si založila nový,dala jsem si stejnou fotku, abych byla k poznání 😀 .
Od února chodíme do Gennetu,ale od července se mi to nějak všechno hroutí.Už jsem měla domluvené IVF,jela si pro léky,a od naší doktorky z interny jsem měla slíbené předoperační vyšteření a když jsem k ní přišla,tak mi řekla že mi tenhle cyklus nemůže doporučit na IVF,že mám asi zánět močáku,že mám špatné výsledky.Aby jsem na to tak nemyslela,odjeli jsme na dovču, na které jsem brala antibiotika,ale ani po nich nemám testy v pořád v pořádku.Tak mě obvodní poslala na urologii,tak jsem zvědavá jak mi to tam dopadne.

svoba
22. říj 2010

@cincinnati - aha. tak jsem se spletla. pardon. 😉 kamarádka říkala, že endometrioza neni tak častá, proto jsem to vypustila z hlavy. důležitý prý je vyšetření na urologii kvůli bakteriím v moč.trubici. způsobují potraty. u nás opět negativní. třeba to chce u vás jen čas.

@amadores - s těma puberťákama jsem to myslela ironicky. ale děti jsou radost. mě se taky líbí postoj Míši M. k ivf. že se za to nestydí. naši známí maj dvojčata z ivf a každýmu tvrdí, že jsou přirozeně. je jim hanba. tuto informaci mám od jejich mamky. trapný.

@eva.u - zánět močáku mě taky dlouho trápil. na uroloii je dobré, aby ti udělali výtěr z moč.trubice. je to teda hnus (pro chlapa megahnus). důležitý jsou i chlamydie a ureaplazma.
netrap se! jistě to doléčíš a pak hurá na ivf a těhulkování 😀

haaninaa
22. říj 2010

Ahojky holky,

@svoba - ono se to platí celý až po třetím pokusu. Tři pokusy máš jako zadarmo,??? ale viděla jsi ty ceny a když to nevyjde třikrát, tak další čtvrtý pokus stojí 80000 Kč.... Při IUI dávají 8-10%, při IVF je to 20% na jedno embrio... Teď ale brneňští embriologové testují spermie na nepříznivé vlivy, jakoby dráhy, a tím zvyšují pravděpodobnost o dalších 10 - 20%, což je úžasný. Do cíle fakt doplujou jen ty nejsilnější.....

haaninaa
22. říj 2010

Holky, držte se a musíme doufat, jednou to vyjde... Já to taky vždycky chci vzdát, a pak se vzchopím... Jsme ženské a ty vydrží všechno.... 🙂 🙂

cincinnati
autor
22. říj 2010

@haaninaa Chceš tím říct, že první dva pokusy IVF jsou úplně zadarmo ? A to včetně léků, narkózy apod. ?
Endometrióza je právě hodně častá, vyskytuje se u 20-50% žen, které nemůžou otěhotnět.... IVF má dnes velkou úspěšnost, v Gennetu evidují 42% úspěšnost za rok 2009.

amadores
23. říj 2010

@eva.u já se loni nemohla zánětu moč. měchýře zbavit 7 měsíců, už jsem nevěděla kudy kam.A asi se pak tělo leklo těch vyšetření různých, co mi doktor řekl, že už k nim budou muset přistoupit a že to není zrovna příjemné a týden před nima, jak když utne a od té doby klid.Naštěstí...Beru preventivně od té doby denně brusinky,tak možná i to trošku pomůže.

Musím říct, že i ty jejich 3 pokusy IVF hrazené pojišťovnou stojí dle mne dost. ☹ Je to individuální, podle toho, co vše člověk potřebuje,ale těch 25 tis. na pokus počítat musí a když už to vynásobím 3X, tak to už by bylo na výbavičku. 😒
Se nedá nic dělat,chápu to.
Každopádně my u těch 3 pokusů skončíme, pokud se nazadaří, tak už to nebudeme dále lámat přes koleno.

@cincinnati taky jsem koukala na tu úspěšnost jednotlivých CARu, ono to číslo vypadá optimisticky, ale když mi pak k tomu kámoška, co se živí statistikou říkala, z jakých údajů a co vše se do toho čísla počítá, tak to je jen teorie úspěsnosti IVF.
Prakticky si mám odečíst kolem 9-11% a dostanu se na reálnej počet těhulí z IVF.A to většinou ještě z 2 embryí.
A my budeme chtít určitě pouze jedno.

haaninaa
23. říj 2010

@cincinnati - ahojky, už jsem tu psala ty ceny. Na jedno IVF počítej cca 20000 Kč, ale samozřejmě záleží na Vás co všechno si necháte udělat. Když nevyjdou ty tři pokusy, tak se platí 80000 Kč..

cincinnati
autor
23. říj 2010

@haaninaa No právě dr. nám to vyložila tak, že jako 6xIUI a 2xIVF platí pojišťovna.... Takže jsem trošku žila v domnění, že je to zadara a ono není 🙂

amadores
23. říj 2010

To si myslí hodně lidí, když je to všude prezentováno, jako, že jsou 3 pokusy zdarma.
Právě i moje máma se teď u kávy strašně divila, proč nepojedeme příští rok na dovolenou, a když jsem jí řekla na co ty peníze musíme použít, tak její první bylo: "ale vždyť je to zdarma". 😀

Zase, když člověk vidí, že ty 3 pokusy stojí to, co jedna lepší dovolená, tak to zase tak moc není,ne? 😉 To si ji člověk i klidně odpustí... 🙂

cincinnati
autor
23. říj 2010

@amadores Kdyby měl člověk jistotu, že to výjde v jednom z těch pokusů, tak to ještě beru.... Ale když peníze vyletí jen tak do luftu, tak to je už lepší jet na dovolenou ...

amadores
23. říj 2010

@cincinnati no jo,to holt člověk neví.S možností, že peníze vyletí do luftu se musí počítat.Ale pořád je šance dost velká,a to je důležitý.
Když holt nic z toho příští rok nebude, tak pak už nám zbývá jen ta dovolená... 😒

haaninaa
23. říj 2010

Ono je to tak prezentováno, že je to zadarmo, ale ty poplatky kolem, to už neřeknou... je pravda, že mi taky dovolenou vypouštíme a šetříme...

@cincinnati - to Ti dr. řekla špatně.... IUI ti hrají pojištovna 6x za rok, ale můžeš si jí nechat dělat x krát, je to na Vás a IVF 3x na rodné číslo ženské... takže dr. ví prd... a kolikrát se diví, co se v centrech léčí ženských.... Já když vidím, kolik nás tam vždycky sedí, tak mi leze mráz po zádech...

cincinnati
autor
23. říj 2010

@haaninaa Tam kam chodím já, tak tam bývají i těhulky. Chodí do centra asi na ultrazvuky....

svoba
23. říj 2010

Musim se přiznat, že jsem z CARu neměla nejlepší pocit. Oni to berou jako na běžícím pásu. Neřeší city. V Gestu jsou milí, profesionální. Ale nám hned napsali ivf s icsi. Bez debaty, čekání. Když jsem doktorovi řekla, že věřím v bylinky, pousmál se a řekl, že to on nebere. Tak jsme se rozhodili ještě počkat. Třeba půl roku, možná i rok.

haaninaa
23. říj 2010

@cincinnati - ono stejně, když v centru otěhotníš, tak než tě přednají na gyndu, tak tam chodíš asi do druhýho nebo třetího měsíce, a pak až tě přednají. Nějaká centra ale fungují i jako normální gynda...