První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

vrabecek86
30. zář 2010

Ahoj holky, jsem ráda, že se založila tato diskuze...po roce snažení jsem se rozhodla, že už to začnu aktivně řešit.
Zatím jsem se objednala na příští týden na gyndu. No, uvidím co mi poví...Ale moje gynekoložka je super, kamarádka taky dlouho nemohla otěhotnět, a jen se ji svěřila, hned ji napsala papír na spermiogram ( nakonec než se rozkývali, tak zjistila, že je těhotná). Jinak vám všem držím pěstičky, ať se brzo zadaří 🙂)

cincinnati
autor
30. zář 2010

daphney : No já už chodím do toho Gennetu a tento měsíc říjen už jdeme na IUI. Doktorka mi doporučila Gennet z toho důvodu, že se tam nejlépe chovají, jsou levnější než jiná centra a nerejžují tak viditelně jako jiná centra ...
S mojí endometriózou to asi bez zásahu nepůjde. Zítra jdu na 4D ultrazvuk. Jde to hrozně rychle, od té doby, co jsem byla v Gennetu poprvé.

cincinnati
autor
30. zář 2010

Tak holky něco pro vaše muže :

Muži mohou aktivně zlepšit kvalitu svého spermatu. Toto jsou nejčastější tipy:

* Přestaňte kouřit
* Jezte vyváženě a upřednostněte nenasycené mastné kyseliny (margarín, ryby, omega-3 mastné kyseliny)
* Jezte hodně ovoce a zeleniny nebo berte vitamínové doplňky (multivitamínové tablety)
* Pravidelně se věnujte pohybu
* Dopřejte si dostatek spánku
* Omezte konzumaci alkoholu
* Mějte pravidelný pohlavní styk (dvakrát týdně)
* Omezte konzumaci kávy
* Vyhněte se všem drogám (obzvlášť škodlivé je konopí, též známé jako marihuana)
* Nenoste těsné kalhoty a spodní prádlo
* Vyhněte se horkým koupelím a sauně (studená sprcha je to nejlepší pro počet spermií a vaše zdraví)
* Nepoužívejte vyhřívání sedadel v autě
* Vyhněte se stresu
* Některé pravidelně podávané léky mohou ovlivnit kvalitu spermatu (konzultujte veškerou medikaci se svým lékařem)
* Vyhněte se kontaktu s barvami a chemikáliemi ve formě spreje nebo jejich výparům. Obzvlášť nebezpečné jsou všechny druhy rentgenového záření

daphney
30. zář 2010

vrabecek86 vítej zde 😉
tak třeba nebudeš potřebovat žádné vyšetřeí a půjde to samo, budeme ti držet palečky
cincinnati krásně sepsáno, to bych musela mít doma ale msto chlapa světce
😀

eleka
30. zář 2010

No já, co jsem jen tak koukala na netu, tak je pro nás nejbližší Pronatal Teplice a nebo pak někam do Prahy, ale to bych ještě hledala a co vy?

daphney
30. zář 2010

cincinnati budu na tebe zítra myslet, ať ti řeknou samé dobré zprávy, taky jsem si vybrala docela po dlouhém zvažovíní gennet, příťovi to bylo celkem fuk, moc se v tom nevyzná, trval pouze na tom aby to bylo kvalitní pracoviště, což gennet určitě je.
Jak se vlastně projevuje na endometrioza?

daphney
30. zář 2010

berušky pro dnešek se loučím, rno musím do roboty tak ať nezaspím 🙂

cincinnati
autor
30. zář 2010

@daphney : Endometrióza se právě skoro nijak neprojevuje a nedá se úplně snadno zjistit. Že má člověk endometriózu naznačují tyto příznaky: hodně bolestivá menstruace, bolest při sexu, nemožnost otěhotnět. Nejlépe se endometrióza odhalí operativně laparoskopií, neoperativně pak na 4D ultrazvuku se to může trošku poznat. Pak existují ještě 2 metody, ale ty jsou už víc nepřesné a bolestivé. Ty mi ani doktorka nedoporučila. Endometriózou trpí celkem dost žen, nekde jsem četla statistiku něco přes 50%. Endometrióza je vlastně to, že částečky krve, které by měla odcházet ven z těla při menstruaci se usazují v těle na orgány. Při každé mestruaci pak tyto částečky v těle taky krvácejí. Většinou se usazují v dolní části, ale jsou i případy, kdy se usadí v dutině břišní. V této souvislosti pak často také vznikají srůsty, které právě způsobují neplodnost. Nikdo neví, co endometriózu způsobuje. A v různých zdrojích jsou různé informace a každý doktor to říká trochu jinak... I když se endometrióza operativně odstraní, často se pak za pár měsíců vrací. Proto se doporučuje po laparoskopii co nejdříve otěhotnět....

cincinnati
autor
30. zář 2010

Jinak já zkusila i lidového léčitele a ten mi řekl, že to je endometrióza. Tento léčitel má hodně úspěchů a trochu mi pomohl, i když asi ne úplně. Na jedné straně jsem nikdy necítila ovulaci (já ji vždy cítím na druhé straně). Po návštěvě u něho jsem ji začala cítit i na druhé straně a od té doby ji cítím jen tam. Asi si tělo vynahrazuje období, kdy na této straně nedocházelo k ovulaci. Já měla totiž ještě jednu věc, nemohla jsem dělat rychlé pohyby do strany, protože pak mě tam hrozně zabolelo. Po jeho návštěvě už mi to nedělalo. Asi zkusíme za ním zase zajet, chce jen 300 Kč za návštěvu....
Byla bych radši, když bych na operaci nemusela a pomohl mi on. Normálně na tyto léčitele nevěřím, ale to víte - tonoucí se stébla chytá.... Má tam i knihu, do které mu lidé, kterým pomohl, píšou vzkazy.

Pro zájemce: www.hakl.nymbursko.com

janinac
30. zář 2010

Ahoj,díky za přivítání i když v podstatě neplodná nejsem. Máme v rodině genetickou poruchu a já jí přenáším ☹ minuý rok jsme čekali druhého prcka (zjistila jsem to přesně o narozeniny) a v červenci (ve 14tt) nám řekli, že miminko má už pomalu 12cm, roste tak jak má ale je bohužel nemocný a hned druhý den bylo po všem ☹
Teď začínáme víc a víc mluvit o tom dalším mimču. Už máme termín první konzultace v Gennetu, ale zatím to nechci nikam psát. Tak snad až pak 😉

cincinnati
autor
1. říj 2010

@janinac: Tak to mě mrzí, ale oni si s tím v Gennetu určitě poradí... A o jakou genetickou poruchu se jedná ? Jak víš, že ji ty přenášíš ? To už ti dělali nějaké testy nebo tak něco ?

janinac
1. říj 2010

@cincinnati jedná se o hemofilii. A vím to už hrozě dlouho - tak možná 15let. Přenáší jí moje mamča a ta jí přenesla na mě a já jí přenáším dál. Naštěstí u Adámka se zjistilo, že je v pořádku.

cincinnati
autor
1. říj 2010

@janinac: Jo tak to znám, učili jsme se o tom na střední v genetice. Postihuje muže, ale přenašečkami jsou ženy....

Jinak já byla dnes na 4D ultrazvuku kvůli endometrióze a odběru krve kvůli novému hormonálnímu profilu. Bohužel mi k tomu nic neřekli, údajně mi vše poví má doktorka v Gennetu, která se mnou měla 1.konzultaci, a to bude příští pátek. A já tak doufala, že se něco dozvím... Nevím, jak se na to budou tvářit v práci, když už potřetí půjdu v pracovní době k "lékaři".

janinac
1. říj 2010

@cincinnati Jojo přesně tak to je a tak musí jít na PGD, aby nám "namíchali" holčičku.
A ke komu jdeš do Gennetu?
Kde pracuješ? Já jsem ráda, že naše první návštěva je až na odpo, takže do práce můžu jít a nikdo nic nepozná. Zatím se mi to tam nechce vůbec rozebírat.

cincinnati
autor
1. říj 2010

@cincinnati Já chci taky namíchat holčičku, nechci kluka ☹ Do Gennetu chodím k Bukvové/pův.Lovásové. Kde pracuju bych tady raději neuváděla 🙂 Já jdu v tom termínu, kdy mi řeknou, nechci to nijak oddalovat. Nemám ani jedno dítě a je mi 29 let... Jestli chceš, aby ti pomohli k 2. dítku, tak je lepší to tam s nima radši rozebrat, ne ?

janinac
1. říj 2010

@cincinnati Já bych klidně brala kluka, ale zdravého....a už fakt nechci riskovat, takže to radší nechám na doktorech 😉
My jedeme k dr Krutílkové - vůbec nevím jaká je.
Už jsi někdy musela podstoupit IUI nebo IVF nebo něco takového? Nebo to bude první pokus?

cincinnati
autor
1. říj 2010

pardon - mělo to být @janinac

janinac
1. říj 2010

@cincinnati v poho 😀 já si to pobrala 😀

cincinnati
autor
1. říj 2010

@janinac Tento měsíc nás čeká 1.IUI. A ty ?

janinac
1. říj 2010

@cincinnati Jéééé tak to budu moooc držel palce xd-)😵😵

Já vůbec nevím co nás čeká - teda zatím jen první konzultace a pak se uvidí. Vůbec nevím na co se mám připravit a co mm čekat.

janinac
1. říj 2010

@cincinnati jooo a jak jsi psala o tom lidovém léčitelky, já taky u jedný byla, ale bohužel už v době kdy jsme byla těhu a miminkio bylo nemocný. Ale hodně lidem pomohla, tak na tohle taky věřím 😉

cincinnati
autor
1. říj 2010

@janinac Pro mě stejně IUI asi nebude mít význam, když mám pravděpodobně enodmetriózu a tím neprůchodné vejcovody... Ale uvidíme.... Na 1. konzultaci tě vyšetří, zeptá se tě na cyklus, MS, ovulaci, záněty v minulosti, pohlavní nemoci, nemoci v rodině, které se přenáší z generace na generaci. + dělala test na pohlavně přenosné choroby z krve a moči. Na 2.návštěvě se bere krev na hormonální profil a dělá spermiogram, pokud jsi to už neabsovovala. Další postup je pak individuální. ....

cincinnati
autor
3. říj 2010

Už v pátek nás čeká další schůzka v Gennetu ... před IUI a výsledky ze 4D ultrazvuku.... Jsem moc napnutá, jestli se endometrióza prokázala nebo ne ...

daphney
4. říj 2010

Ahoj holky, tak se opět hlásím. O víkendu nějak nebyl čas, tak jsem se na net ani nedostala. Jinak u mě vše při starém, jčera konečně dorazila MS po 35 dnech, stále nic moc na to že beru Utrogestan a je stejně hodně slabá. No uvidíme co nám k tomu Mudr. řekne
cincinnati:děkuji za článek o endometrioze, je to pěknej hnus, snad Ti to nepotvrdí, budu na tebe myslet. Třeba to nebude tak zlé a vyjde hned první IUI, uvidíš co Ti řekne Mudr. na konzultaci
Jo a cp se týče toho léčitele, taky už jsem se setkala s tím, že ženským pomohl, koukala jsem na ty stránky a jelikož bydlím nedaleko poděbrad, asi se k němu objednám.... za zkoušku to stojí
janinac : To je mi líto, koukala jusem k tobě do albíčka a malej je se zdá jako pěknej lumpík 😀 😀 😀
Já bych brala oboje, kluka i holčičku, je mi to celkem jedno, ale kdyby bylo na výběr hlasuju pro holku 😉

eleka
4. říj 2010

Ahoj holky,
kdybych si mohla vybrat, tak taky hlasuji pro holku, ale takhle je mi to celkem jedno, hlavně ať se zadaří a je to zdravé 🙂.
cincinnati - budu držet palce, ať jsi v pořádku
s léčiteli zkušenost nemám a Nymburk je celkem z ruky, možná se podívám po někom v okolí 🙂

kristin8
5. říj 2010

Ahoj děvčátka, tak mi konečně v pátek večer dorazila menzes po 35, tak jsem v pondělí šla na krev kvůli těm testům, ale už jsem menzes neměla. Objednala mě až na 26.10. asi se zblázním. Snad to bude O.K. 😒
Trochu povzbuzení 🙂 Kamarádka byla v Genetu a má holčičku a kluka, tak to měla alespoň při jednom 🙂 , vyšlo ji to na podruhé, ale šlo to strašně rychle, její manžel měl málo spermii, jelikož v pubertě prodělal přiušnice a ona miomy na děloze.

cincinnati
autor
5. říj 2010

@kristin8 Jako že kámoška byla na umělém oplodnění a teď se jí narodili 3 děti ?

cincinnati
autor
5. říj 2010

pardon...upsala jsem se.... myslela jsem 2 děti 😀

daphney
6. říj 2010

Dobré ranko,
tak mi v pondělí volali z gennetu, že mě musí přeobjednat až zase za týden, že tam doktorka nebude, byla jsem docela naštvaná, když člověk čeká tak dlouho a teď zase tohle.... No so se dá dělat ☹
Jinak na gyndě testy na prd, dostala jsem s pří´tou antibiotika, jelikož mám zase silně pozitivní ureaplazmata, fakt nevím kde se to tam bere, doktorka nad tím kroutí hlavou, že 3x za rok to ještě u nikoho nezažila ☹
krinstin8: tak alespoň jedna dobrá zpráva, včera jsem měla řeč s příťou, že musíme dát dohromady tu anamnézu, prodělané a dědičné choroby atd. já vím snad o všem,ale on si nic nepomatuje, budu muset zavolat jeho mamině a nějak se šikovně zeptat aby nepoznala na co to chceme. Nic si z toho nedělej já to měla taky pouze jeden den ☹ zase ušetřime za tampony 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A co nového u vás? Pořád přemýšlím nad tím léčitelem, ale nějak k tomu nemám odvahu tam zavolat, jak tě vyšetřoval? a ptal se na něco??? cincinnati?

pavluskav
6. říj 2010

ahojky holky,to jsem ráda, že jsem narazila na Vaši "novou" diskuzi 🙂 Můžu se k Vám taky přidal? Všude jsou už tak rozjeté 😒 Taky jsme s manželem začali pracovat na miminku a máme za sebou náš první rozhovor v CAR. Teď netrpělivě čekám na MS, abych zašla do CAR na hormonální testy a ta mrška ne a ne přijít. Zrovna, když ji člověk potřebuje 😠 Nemám vůbec zkušenosti, jak ten celý proces v CAR probíhá a co po mě budou všechno na tom prvním testu chtít. Nikdo z mého okolí se na CAR obracet nikdy nemusel a popravdě se s tím ani nikomu z mých blízkých svěřovat nechci. Je to pro mě až moc taková "naše" záležitost. Pak kdyby první pokus nevyšel, tak bych zas někomu musela vysvětlovat, co že se to stalo a koukat se na ty strastiplné obličeje není pro mě 🙂 Už jednou jsme s manželem udělali chybu, že jsme se prořekli, že čekáme mimi. To jsem byla na samém konci druhého měsíce. Bylo to plánované miminko a my byli šťastní, že se to povedlo napoprvé. Naši z toho nebyli vůbec šťastní, protože to byla komplikovaná doba. Když jsem viděla jejich reakci, tak jsem se málem rozbrečela, protože já jsem byla strašně šťastná a nedokázala pochopit, jak někdo nemůže být rád. Nicméně sotva za 4 dny po tomto oznámení jsme o našeho zárodečka přišli. Hrůza. A pak zas oznamovat, že teda nic. No, tentokrát se tomu chci vyhnout co možná nejdéle.
Co se týče léčitele, určitě bych Vám doporučila, za ním zajít, pokud o tom uvažujete a máte na něj doporučení. Někteří jsou sice šarlatání, ale za to někteří, jsou skvělí a opravdu pomůžou. Hlavně léčí příčinu a né důsledek, jako moderní medicína.