První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

cincinnati
autor
20. říj 2010

@haaninaa To znám, už taky prošlo mnoha diskusema a vždy jsem tam zůstala sama netěhotná a plynule přešla do další diskuse.... Co máte za sebou ? Už jste byli v CARu ?

evisekb
20. říj 2010

Také jsem se v žádné diskuzi nechytila,všude už je rozjetý vlak 🙂 .

svoba
20. říj 2010

@cincinnati - sama jsem si nechala napsat žádanku od obvodačky, protože mám hroznýho gynekologa. vůbec se o m nestará. hledám novýho. šla jsem tam, protože jsme se snažili přes rok a pak jsem potratila. jsem zvědavá, co nám vyjde. bojim se toho.

amadores
21. říj 2010

@svoba my tam byli na odběrech před 14 dny a taky jsem zvědavá, jak to dopadne.Sice mě tam mudra při pohovoru uklidňovala, že si myslí, že zrovna u nás podle toho, co jsem jí říkala nic nenajdou, ale stejně....
Hlavně už jsme na příští měsíc objednaní do CARu a kdyby něco našli, tak to bude na 3 měs. léčba minimálně.Tak i proto doufám, že nic nenajdou. 😉

amadores
21. říj 2010

@evisekb
@haaninaa vítejte 🙂

svoba
21. říj 2010

@amadores - a jak dlouho se snažíte, jestli se můžu zeptat?
já taky doufám, že nám nic nenajdou, protože ted chodim hodně na akupunkturu a už bysme se chtěli zase začít snažit. Jsem z toho na prášky, další čekání bych zase obrečela.
Nám ale možná něco najdou, vzhledem k potratu a dlouhýmu snažení. No, a jsem zvědavá, jak manželovi zase dopadne spermio. Za tři týdny se uvidí.

svoba
21. říj 2010

@amadores - ještě jsem koukala, že chceš jít do Gennetu. my byli v Gestu a byli jsme moc spokojení. jsou tam milí, profesionální. Jen holt hned navrhli IVF. a já chtěla ještě vyčkat...
prosim tě, a na tu neprůchodnost ti přišli jakým způsobem? a jak jsi k tomu došla?

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - ahojky, na neprůchodnost vaječníků se přijde při laparoskopii, histereskopii a chromopertubaci. Dělá se to v nemocnici při plné narkóze. Do pupíku ti udělají dirku, kouknou se dovnitř a pomocí modré vodičky zjistí jestli máš vejcovody průchozí... Jestli jimi ta vodička protéká... pak zůstaneš tak 4-5 dní v nemocnici a jdeš domů.... Není to nic náročnýho, jen tě trochu první en bude bolet bříško...🙂

haaninaa
21. říj 2010

@cincinnati - ahojky, už jsme byli dokonce ve dvou. Z toho prvního jsme odcházeli po roce, tak jsme měli za sebou 1xIVF, 2x IUI, vše bez úspěchu, ale hlavně jsme odcházeli kvůli přístupu personálu a vedení toho centra, hrůza. Teď jsme v Plzni, máme za sebou 2x IUI, též bez úspěchu, ale přístup je 100x lepší, jen ty potvůrky nestačí asi doběhnout tam, kam mají... V listopadu jdeme do další IUI, tentokrát se stimulací Clostilbegytu, ale moc mu nevěřím, je mi po něm akorát špatně.... Spíš bych Puregon, ale ten mi nechtí napsat...
Jinak mám za sebou laparku, histereskopii a chromopertubaci... všechno je OK

svoba
21. říj 2010

@haaninaa - o tom jsem už slyšela. jen nevim, jestli bych to měla podstoupit. narkozy se bojim. uvažovala jsem i o laparce kvůli zjištění případný endometriozy. diky za info! 🙂

amadores
21. říj 2010

@svoba snažíme se třetí rok.V květnu jsem otětotněla, ale dopadlo to v 9.t MA.
A tu neprůchodnost mi zjistili hysterosalpingografií-HSG.Podrobnosti radši nepíšu...Už by mi nikdo znova na to nedostal.Asi tak... 😒

svoba
21. říj 2010

@amadores - já se právě zařekla, že už skončim po tý imunobiologii s testováním. dvěma kamarádkám řekli, že nebudou moct mít děti, dnes jsou maminky. mně zase všichni doktoři řekli, že mít děti můžu a nevidí problém a dítě/děti nikde. už mě to štve. jen mě to stresuje. prostě budu čekat ...

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - nemáš zač. Ona ta narkóza není dlouho, cca 20 - 30 min, si po ní taková oblblá... Jen já exot nevím, kde jsem, a co mi dělali... 🙂 🙂 Jinak v poho, jizva nebolí, a jak říkal můj gyndař, je to jako piercing.... 🙂 🙂

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - ono asi nic jiného nezbývá, než čekat, jako všechny ostatní. Já to znám, po tom všem, čím jsme prošli, taky jak pokusný králíci a nic, nic jiného nezbývá... Ale naděje je vždycky... Nejlepší jsou ty, co se koukly na trenky, hned byly těhotný a teď kážou jak knihy... Neboj, ono to vyjde, jen to chce čas. Zkoušela jsi ovulační testy? Nebo přemýšleli jsme o IVF či IUI?

svoba
21. říj 2010

@haaninaa - já absolvovala narkozu po potratu při revizi. ale proč to zbytečně podstupovat. tak jsem to myslela. příčin neplodnosti může být hafo.
jojo, to znám. mně radí a síly dodává kamarádka, která otěhotněla po 3měsících. IUI pro nás neni - páč má manžel horší spermio, IVF klidně ano, ale chci ještě počkat. v CARu nám hned naordinovali IVF plus ICSI. ale chci ještě pár měsíců počkat. někdy mám tendenci jít hned, abych to urychlila, ale pak si zase říkám, že spěchat nemusím. jen prostě chci. mám ještě čas. prostě to tak asi má být.

svoba
21. říj 2010

@haaninaa a vy jste ho absolvovali?

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - ono je to hrozně těžký rozhodnutí, kdy do toho jít a kdy ne. Já jsem taky nejdřív chtěla hned, pak nám v centru řekli jen IVF, tak jsme ho za 4 měsíce podstoupili, ani se neobtězovali se všema vyšetřeními a dneska toho lituju. V tom jiném nám řekli, ať nejdřív zkusíme tu jednodušší metodu, IUI, a pak to další. Teď se taky rozhodujeme, jak dál....
Bereš nějaký léky, třeba Clostylbegyt nebo injekce Puregon?

svoba
21. říj 2010

@svoba - p.s. vše už jsem zkoušela. ovulační testy, měření teploty (to tedy jen dva měsíce - kvůli mýmu lajdáctví, zaspávala jsmem o víkendu), ... snad fakt vše 😒

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - tak to chce na chvilku zapomenout... Odjet někam na dovču, pořídit si psíka... 🙂 🙂 . A nějakou stimulku ti dr... poradil?

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - i když počkej, nevím, kde jsem to četla, možná tady, možná jinde. Nemáš třeba endometriózu? To se dá zjistit podle 4D ultrazvuku, ta daky dělá hodně.... Nebo štítná žláza...

svoba
21. říj 2010

@haaninaa - a na další půjdeš? nene. nic neberu. můj gynekolog mi nic nedal. menses mám pravidelnou. chci ho vyměnit.

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - to jo, to chce asi vyměnit. Hodně holkám ty stimulky pomohly. Jo jo, půjdeme do dalšího pokusu, ale až po novém roce, musíme na to našetřit nějaký korunky... 🙂 🙂

svoba
21. říj 2010

@haaninaa - štítná žláza ok. endometriozu nevim. stimulku nene. on mi nic nedal, nic neporadil. vše si zařizuju a zjištuju sama.

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - tak začni brát kyselinu listovou - nejlepší je Femibion800, cena 300 Kč, 30 tbl, každý den jedna a zkus pít kontryhelovou nať jako čaj, tohle všechno má pomáhat k otěhotnění... Co to je za doktora? Nějaký začátečník, néé?

svoba
21. říj 2010

@haaninaa - stojí to hodně? a co jsou ty stimulky? ted musim počkat stejně měsíc na výsledky imunobioloie. ale začnu se po očku rozkoukávat mezi jinejma gynekologama v Praze.

svoba
21. říj 2010

@haaninaa - listovku beru už skoro dva roky. čaje taky piju, kapky, jsem stará bylinkářka. je to asi v hlavě nebo už fakt nevim. právě že ten doktor je ze starý školy - je mu už přes 60. je to takovej pohodář.

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - co myslíš, jestli stojí hodně?

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - tak stoprocentně vyměnit... Co děláš? Neděláš náhodou na směny?

svoba
21. říj 2010

@haaninaa - psala jsi, že musíš našetřit nějaký peníze. tak jsem myslela doplácení IVF. 😉

haaninaa
21. říj 2010

@svoba - stimulky mají pomoct vytvořit víc folikulů, vajíček, a pak je větší pravděpodobnost, že se to povede. Každý den folík roste jinak, teda, tak mi to lajcky vysvětlili...