První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

haaninaa
4. pro 2010

@cincinnati - děkuju, já se právě bojím, co z toho bude, už jsem jednou ducha měla a pak zmizel a přišla ms... ☹ ☹

amadores
4. pro 2010

@cincinnati držím palce na sceening. 😵
Po clostíku se dělají cysty, ale tentorát se mi bohužel udělaly hned v 1. měsíci, co jsem ho brala a to jen poloviční dávky. 😠
A do IVF s nějakým takovým problémem určitě nepůjdu.Už tak mám zdravotních problémů, co to pak mohou zhatit až dost.To radši o měsí, dva odložím IVF.

@haaninaa tak to moc fržím palce s duchem.

@svoba sestra na gyndě říkala, že můj mudr. nové pacientky nebere, ale až tam po Novém roce půjdu, tak se ho přeptám osobně, pokud to ještě bude u tebe aktuální.
Co jinak Prednison, já beru 2. měsíc a začínám jít s váhou nahoru, to první měsíc nebylo.Teď bych se užrala čehokoliv... 😒

cincinnati
autor
4. pro 2010

@haaninaa Musíš věřit !!!

haaninaa
4. pro 2010

@cincinnati - věřím, ale hlavně věřím, jestli tam bublinka je, že se udrží a zůstane... měla jsi nějaké příznaky? Mě vůbec nic není, nebolí...

haaninaa
4. pro 2010

@amadores - jo jo, cysty jsou mrchy, ale já jsem clostík brala už 3x a cysty jsem neměla, proč ti spíš nedali gonadotropiny? Třeba injekce Puregon? Ty cysty nedělají, jen si je musíš píchat sama tím perem...

cincinnati
autor
4. pro 2010

@haaninaa Já neměla žádné příznaky. Dokonce mi dr. řekla, abych testovala 14. dní po IUI a neměla jsem žádnou čárku. Týden před MS mě bolelo břicho jako před MS, ale daleko silněji. Tak jsem si říkala, že to bude asi pekelně bolestivá MS. Jenže jsem ji nedostala, tak jsem udělala test a byly tam //. Ale kromě 2 čárek jsem neměla žádné příznaky. Až pak po 3 týdnech přišly nevolnosti, které mám dodnes.... A čekám, kdy přejdou, protože je to fakt děs....

haaninaa
4. pro 2010

@cincinnati - kočičko, nevolnosti končí od třetího měsíce, ale každá jsme jiná. Přeji Ti, aby ti co nejdřív zmizely.... Já jsem dneska devátý den po IUI, dělali to minulý čtvrtek, tak jsem to dneska už nevydržela...

cincinnati
autor
4. pro 2010

@haaninaa Tak to je dobrý, že máš tak brzo //. Tak to bude určitě sílit... To bylo tvoje 1.IUI ?

haaninaa
4. pro 2010

@cincinnati - kdepak, tohle už byla 5-tá IUI, a ještě mám za sebou jedno IVF.... Tahle IUI byla s clostíkem, dvakrát to bylo normálně a další dvě taky s clostíkem...
Bylo to z odpolední moči, tak uvidíme.... 😀 😀 Už to musí vyjít..

amadores
4. pro 2010

@haaninaa Clostík jsem brala proto, že v minulosti jsem s ním měla ovulku, tak v CARu nechtěli zkoušet nic dalšího a já vlastně taky ne.Fakt by mne nenapdadlo, že po půlroční pauze s Clostíkem a minimální dávce z toho budou cysty, i když sklony k nim jsem asi měla vždy.Tak uvidíme při IVF. každopádně tímto jsme prošvihli možné IUI a rovnou půjdem na IVF, IUI už zkoušet nebudeme určitě.Ani s lékama ani bez něj, u nás to nemá cenu.Snaha byla... 😒

Koukám, že už toho máš taky dost za sebou, tak držím palečky.... 😵

haaninaa
4. pro 2010

@amadores - jo jo, už jsme zkusili taky všechno možný, i laparoskopii...

haaninaa
4. pro 2010

@amadores - to IVF je účinnější, dávají 20 procent na jedno embryo a zavádí se dvě.... Při IUI je to 8 - 10, někde píšou 10 - 15, ale pravděpodobnost je nizká..

amadores
4. pro 2010

@haaninaa já mám průchodnej jen jeden vejcovod a bez stimulace anovulační cykly, takže u nás je ta pravděpodobnost úspěšnosti IUI asi minimální.A na IVF se rozmýšlíme na počet zaváděných embryí.Jasně, se dvěma je větší šance, jen zase mě nemůžou doporučit ze zdravotních důvodů dvojčata a nerada bych pak skončila u redukce, kdyby se ujaly obě.
Takže asi do prvního, druhého IVF bychom šli jen do jednoho a pak bychom riskli 2 až u posledního pokusu.

haaninaa
4. pro 2010

@amadores - jak se projevují anovulační cykly? Je fakt, že dvojčata jsou zátěž a redukce je nepříjemná, může se přijít o obě.... Ale neboj, určo Vám první IVF vyjde, jen ti z vlastní zkušenosti doporučuji neschopenku a být absolutně v klidu a hlavně na to vůbec nemyslet, a když budeme mít dost embryí, tak si je nechat zamrazit..

amadores
4. pro 2010

@haaninaa asi bych to na sobě nepoznala, ale doktor to viděl na folikulometrii,kde nic nebylo. 😒
Po IVF mám vyšetřeno 14 dní dovolené, už jen proto, abych si nemusela v práci něco vymýšlet.Pravej důvod dovolené říct nemůžu.

haaninaa
4. pro 2010

@amadores - já tě chápu, já jsem taky praví důvod proč marodím neřekla. Je to blbý, ale kolik ti je let? Já věřím, že se Vám to IVF povede, určitě...

svoba
4. pro 2010

@cincinnati - ale to je za chvilku. tak řádně vyležet!!
@haaninaa - držim palce!!!! určitě dej pak vědět
moc to všem přeju!!!!!!!!!!!!!!!

svoba
4. pro 2010

@amadores - u nás při starém. tj špatné. taky začínám brát druhý měsíc, váha zatim ok. ale jsme ted nějaká nastydlá, tak se nevážim. už nějak ztrácim naději. do vánoc mám běhání po doktorech. nová gynekoložka, car, androlog pro manžela, ... hele, a kolik přibíráš? jiš víc? chutě? já mám po něm blbou plet. ale to je možná i těma nervama.

amadores
5. pro 2010

@svoba já se nevážila, ale na kalhotech to člověk pozná, jsem v nich napraná přes pas i stehna mě pnou. 😠
První měsíc jsem asi po něm neměla vůbec chuť k jídlu, tak jsem jásala, že ještě uberu a teď se to obrátilo, užrala bych se čehokoliv. 😀

@haaninaa z CARu bych neschopenku mít nemohla, to by jim došlo hned a gynekolog sice říkal ,že mi ji napíše, ale to by se zase kolegyně ptaly, co mi je a nechci si vymýšlet bláboly...
Takže to budu řešit tou dovolenou.
Od 1. IVF si stejně nic neslibuju, to teprve se zjišťuje, jak tělo reaguje na stimulaci a celkově a je tak menší šance, že to výjde, než u dalších pokusů.V létě pak už by to vyjít mohlo u těch dvou pokusů. 😉 A když nic, tak končíme se snahou, nechceme to hrotit přes moc.Už jednoho puberťáka doma máme, tak budeme rádi, že vůbec tak.Někteří lidé se nedočkají ani jednoho dítka.

kristin8
5. pro 2010

@cincinnati bohužel nic, jen spoustu práce, stále beru ty prášky, tak se ani nic dít nemůže ☹ Jo a ještě jsem ti nepogratulovala, tak hodně, hodně, hodně štěstíčka 🙂

svoba
5. pro 2010

@amadores - ksakru. tak to si mě vyděsila. zrovna takový blbý partie. a máte už přesně naplánovaný IVF? já to už asi zase vzdala. si říkám, že počkáme. když to vyšlo přirozeně jednou. nechám se testovat jakoby před ivf a nepůjdeme. ale určitě vydržim tam do léta. ted už to jsou dva roky a je mi smutno.

amadores
6. pro 2010

@svoba no právě, tam to člověk vůbec nepotřebuje, že?? 😀 😀
IVF zatím nevím, až po kontrole a až se vstřebají cysty, což je tak na 2 cykly v lepším případě.Tak tipuju únor, že bychom to mohli zkusit.Zase už budu mít kontrolní BI výsledky a dovyšetřené mutace, tak budu klidnější.
Vy jste stále mladí, tak to ještě zkoušejte,ale nás už tlačí věk do pomoci lékařů holt.Být o pár let mladší, tak tomu ještě nechám volnej průběh.

svoba
6. pro 2010

@amadores - já si stále říkám, že se musim už s věkem hlídat. ale nějak to nedělám a tloustnu a tloustnu ☹
my se výsledky taky nějak dozvíme koncem února. ale asi se na to vykašlem už od testování. hlavně se chci nechat testovat před ivf, abych zase nepotratila. nedělali mi genetiku. pak se uvidí ... 😉

loretana
7. pro 2010

ahoj holky,
já jdu tento čtvtek na první návštěvu do Podolí k dr. Darebnému... uvidíme, co nám poví.... Musím říct, že když jsem byla u mé dr. a psali mi žádanku do Podolí, loučila se se mnou se se slovy - tak za dva, tři měsíce se mi vrraťe těhotná, ano?🙂 Vím, že to nemusí být tak snadné a rychlé, ale pozitivně mě to naladilo🙂
Mám z toho čtvtka trochu obavy, co se tam bude dít, co se mnou budou dělat a jaké budou prognózy...

svoba
7. pro 2010

@loretana - zrovna dnes jsem byla v CAR v Podolí. klid! je to pohoda. prvně s tebou udělaj pohovor, popř výtěry. pak další testy z krve (až během menses) a partnera. trvá to tak měsíc, dva. jen objednání na spermio je na tři neděle. na konec pohovor co a jak dál. pak to půjde rychle a dobře to dopadne! 🙂

cincinnati
autor
8. pro 2010

@loretana My jsme to stihli všechno během měsíce. Já se do CARu objednala dřív, než jsem dostala žádanku, takže poté, co jsem dostala žádanku, tak jsem šla hned do caru na termín. Byla jsem na konci cyklu, udělali spermio, testy na pohlavní nemoci, hormonální profil na začátku cyklu, 4D ultrazvuk na začátku cyklu, 2 dny před ovu na injekci pregnylu, kolem ovu na inseminaci (IUI) a za 14 dní mi vyšel pozitivní test. Takže jde to stihnout i za měsíc 🙂

loretana
8. pro 2010

@cincinnati
@svoba 🙂 holky děkuji za povzbuzení! nakonec nejdu do Podolí k Darebnému, ale k Řezáčové, ale ta je prý také dobrá... u mě je bohožel problém, že mám dost nepravidelné cykly, jedna menstruace vynechá, takže je mám třeba 70 dní i delší:( Takže počítám s tím, že to bude na dýl... manžel už na spermiu byl v říjnu, dopadl dobře, vše v normě... Můžu se zeptat - IUI se ordinuje tehdy, když je problém jen u ženy a muž je v pořádku? to je totiž náš případ a nevím, jestli takhle metoda by pro nás připadala v úvahu...

svoba
8. pro 2010

@cincinnati - já šla dokonce bez žádanky. prostě jsme se objednala. no, co. pojištění platim léta letoucí, tak si nějaký to vyšetření zasloužim. já jinak chodim jen k bylinkářkám, k doktorům ne.
to jsi mi ale dodala zase energii! skvělý postup 🙂

@loretana - hlavně klid! u téhle doktorky jsem byla taky, je příjemná. neboj se toho. jestli máš nepravidelnou ms, asi bude problém v hormonech. ale to ti oni řeknou. za sebe můžu říct, že u mě zatím žádný problém nenalezen (vyjma nízký alergie na sperma, ale to je prý strašně častý), ale u manžela špatný spermio a v bývalym caru nám naordinovali jen ivf plus icsi. iui nikoli. tak nevím ....

cincinnati
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cincinnati
autor
8. pro 2010

@loretana Dělá se to, když je problém u ženy i u muže. Záleží na typu problému.... U nás třeba nikdy příčinu nenašli....

@svoba Na začátku dodávala spousta holek energii mně (@pigy díky 🙂 ). Teď ji dodávám já. Vím, jaké to je, když se stále a stále nedaří a člověk s každým cyklem ztrácí a znovu získává energii a chuť bojovat dál ...