První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

cincinnati
autor
11. říj 2010

@cincinnati Tak nic nooo ☹

cincinnati
autor
11. říj 2010

@janinac Tak nic nooo ☹

janinac
13. říj 2010

Jééé to mi je líto ☹
Nám to včera taky dopadlo pěkne blbě ☹ Asi naše první kroky do CARu byli i ty poslední ☹

cincinnati
autor
13. říj 2010

@janinac Jak to ? Co se stalo ?

pavluskav
14. říj 2010

@janinac Přidávám se k cincinnati, co se stalo? Ten Váš CAR se neosvědčil? Tak zkuste někde jinde. Nenchte se odradit jedním zařízením....

amadores
14. říj 2010

Ahojky,
ráda bych se taky přidala.Chystáme se už taky do CARu, asi v prosinci, či lednu.Snažili jsme se přes 2 roky a sice jsem v květnu otěhotněla, ale skončilo to MA.Mám neprůchodnej jeden vejcovod a nedorůstají mi folíky bez stimulace.S ní naopak obři.A už nám není zrovna 20 let, takže není už čas čekat dále na zázrak.

cincinnati
autor
14. říj 2010

@amadores Ahoj, jak víš, že máš neprůchodný jeden vejcovod ? I s jedním se dá přirozeně otěhotnět, ne ?

amadores
14. říj 2010

@cincinnati Vím to, protože jsem byla na HSG vyšetření.
Otěhotnět se dá i přirozeně, ale mě se kříží neprůchodnej vejcovod s funkčním vaječníkem.Většinou je ovulka právě z vaječníku na té straně, kde mám neprůchodnej vejcovod.Nestřídají se mi pravidělně vaječníky v činnosti. ☹

cincinnati
autor
14. říj 2010

@amadores Co je HSG vyšetření ? Taky se mi nestřídají .... Celý život téměř dodnes jsem měla ovulaci jen z jednoho vaječníku, po návštěvě léčitele mi začala fungovat i druhá strana. Poznala to dr. i z ultrazvuku, protože na jedné straně mám skoro vyčerpaná vajíčka a na druhé straně jich mám hooodně....

amadores
14. říj 2010

@cincinnati myslím, že hysterosalpingografie,či tak nějak se to jmenuje.Nejsem schopná si to vždy upamatovat přesně.
Já měla za rok, co mi mudr. ovulku sledoval jen 2x z potřebného vaječníku, jinak vždy jen z toho druhého.

cincinnati
autor
14. říj 2010

@amadores A bylo to bolestivé vyšetření ? Já mám totiž taky podezření, že mám neprůchodnost. Jinak nechápu, proč nám to nejde, když mi vše funguje, cyklus jako hodinky, všechna vyšetření za námi. No zítra zkusíme IUI, jsem zvědavá ... Nepříjde mi to přirozené ...

amadores
14. říj 2010

@cincinnati nevím ,co ti na to napsat... 😒
Je to asi hodně individuální, někdo to vnímá jako lehkou bolest, já toto štěstí neměla.Asi i proto, že ta kontrastní látka jednou stranou neprošla.Jsem na jednu stranu ráda, že jsem na to šla, že se ukázal jeden z mých problémů, ale nikdo by mě už nedonutil na to znova někdy jít.Asi tak...
Zítra budu držet palce 🙂

cincinnati
autor
14. říj 2010

@amadores Moje doktorka v Gennetu mi řekla, že je pravděpodobné, že mám endometriózu. Na 4D ultrazvuku se to neukázalo a pak řekla, že existují ještě 2 vyšetření, jak to zjistit, ale že je to dost nepříjemné až bolestivé a že mě na to posílat nebude. Spíš mi doporučila laparoskopii. Zkusíme 2x IUI, pak lidového léčitele a teprve pak možná budu zvažovat, jestli na laparku jít.... Ještě jsem nenarazila na nikoho, komu by IUI vyšlo napoprvé a navíc doktorka se tváří spíše skepticky, že to jako zkusíme, ale že to asi nebude mít efekt, když přirozeně fungujeme normálně.

amadores
14. říj 2010

@cincinnati Upřímně to byl jedna z nejhorších bolestí, co jsem kdy žažila. ☹
Gennet jsem taky zvažovala,pak ISCARE, ale nakonec vyhrála pohodlnost, že mám jinej CAR takřka v práci...Takže jsi asi taky z Prahy, ne?
Nevím, jak to bude u nás.IUI podle mne nemá v mém případě cenu, ale uvidíme, co nám řeknou na konzultaci.Kolegyně po IUI otěhotněla, byla 2x po měsíci a bylo to.
🙂

cincinnati
autor
14. říj 2010

@amadores Takže otěhotněla až na 2.pokus... A co měla za problém, že to nešlo přirozeně ?

amadores
15. říj 2010

@cincinnati Myslím, že vlastně žádný neměla.Jen to přes rok nešlo,ale to asi i částečně způsobila i její mudra, co jí dala na srovnání cyklu na půl roku nějakou antikoncepci a tvrdila jí, že po ní může otěhotnět.

amadores
15. říj 2010

Psaly jste tu o léčiteli Šímovi.Manžel byl u léčitele shodného jména, ale za Jílovým, takže to byl asi jinej.
Hodně mu ho lidi doporučovali,ale zrovna jemu vůbec nepomohl, ba naopak.Tím hodně radikálním čištěním organizmu,syrovýma bramborama apod.mu stav ještě na pěkných pár měsíců zhoršil.
To je vždy sázka do loterie a hodně individuální s těma léčitelema.Mohu hodně pomoci, ale i naopak.

mandre
15. říj 2010

@cincinnati přečetla jsem si tě trošku pár příspěvků zpět 🙂 ....chodím taky do Gennetu (cca1,5roku)- zatím bez úspěchu....byla jsem u téhož léčitele jako ty (2x na jaře), ten mi řekl o endometrioze 😒 taky....teď jsem čerstvě po laparoskopii, žádnou endometriozu nemám, nicméně 1 vejcovod je neprůchodný...dlouho jsem se bála laparky, teď se mi nějak ulevilo, že vím, kde je problém (taky jsem měla ovulaci většinou na vaječníku, kde mám ten neprůchodnej vejcovod)...teď již několikrát i na druhém, ale to připisuji cvičení mojžíšové, né léčiteli (to že mám vejcovod neprůchodnej, nepoznal) 😕 ...chodím k Brandejské.

cincinnati
autor
15. říj 2010

@mandre Proč máš ten jeden vejcovod neprůchodný ? A co jsi už absolvovala v Gennetu ? Já byla dnes na 1.IUI, ale cítila jsem se po tom dost mizerně psychicky.... příjde mi to hrozně nepřirozené a myslím, že to newbude mít žádný efekt..... Simuluje to vlastně to stejné jako doma, nevím, v čem by tohle mělo být lepší ....

mandre
18. říj 2010

@cincinnati to je dobrá otázka 🙂 ...to ti nikdo neřekne, prostě je nějak hůř vyvinutý, to mi řekl operatér, prostě vrozená vada. V Gennetu mám za sebou 5xIUI, 1IVF negat. a 2.IVF bez ET...teď jsem 14 dní po laparce s hysterkou a v pátek jdu na konzultaci k Brandejský. Jinak už máme za sebou všechny vyšetření, tohle už bylo jediný, co jsem neměla a bude to pravděpodobně ten zakopaný pes 😲 ...
IUI nic není, to je brnkačka proti tomu ostatnímu...lepší to je v tom, že Ti ty spermoně dají až do dělohy (nemusí překonávat tu vzdálenost) a máš je tam přesně v době ovulace...takže je vyšší šance...někomu to vyjde - šance je tak 10-15%. Tak držím palce, ať naplníš tu statistiku.
Kdyby si se chtěla něco víc dozvědět, tak přijd k nám na diskuzi Zkušenosti - Gennet Praha, tam se semele všechno možný 😀 .

amadores
18. říj 2010

@mandre ahoj, chtěla jsem se optat na to IUI.Mám taky neprůchodnej vejcovod a chystáme se do CARu.Žiju v domění, že tento postup by byl u nás k ničemu kvůli té neprůchodnosti, či s minimální šancí na úspěch.Ty jsi na tom byla několikrát,tak teď nevím... 😕
Koukám, že je vás tu více z Genetu.Ještě minulý týden jsem si myslela, že mám jasno v tom, kam půjdeme a pak to musela z určitého důvodu přehodnotit a tak zase tápu, kam se přihlásit. 😒

cincinnati
autor
18. říj 2010

@amadores Ahojky, moje doktorka, když mi dávala žádanku, říkala, že je Gennet nejlepší. Oproti jiným centrům není na první pohled tak komerční, je tam nejlepší přístup a není nejdražší.

@mandre Já ve vaší diskuzi byla, ale tuším, že tam na mě nikdo nereagoval.... Máš toho za sebou teda fakt dost.... Nevím, jestli to takhle hnát... asi děti nemám mít, když to nejde přirozeně.... Už to IUI mi přišlo hrozně nepřirozené a cítila jsem po zákroku dost mizerně ☹

amadores
19. říj 2010

@cincinnati to je právě těžký, že každej doktor preferuje jinej CAR.Mě ten můj napsal 3,které by mě dopuručil, a když tam nebyl Gennet v seznamu a zeptala jsem se na něj, tak mi řekl, že tam moc "tlačej na pilu".
Každopádně už vybíráme jen mezi dvěma a Gennet je jeden z nich. 😉
Jak dlouho jste čekali na vstupní konzultaci?

mandre
19. říj 2010

@amadores já to vím až teď, že mám 1 neprůchodnej...takže IUI připadá v úvahu pouze s vajíčkem na levém vaječníku 😉 Myslím, že jsem z 3.IUI měla biochemický těhu, došla jsem až do 33DC, což se mi normálně nikdy nestalo.Já se rozhodla pro Gennet dle diskuzí na internetu...u nás v TP je Pronatal, ale ten mě nezaujal 😒 .Je pravda, že na nic nečekaj....ono se předpokládá, že chceš mimi hned 🙂 ....a co si budeme povídat, je to byznys, jako každý jiný....to že tam budeš chodit na pozorování, z toho nic moc nevydělaj....ale takhle to je ve všech soukromých CARech......takže pak jedině státní CAR, ale tam si nebudeš moc vybírat, ke komu jdeš, a nebudeš mít jednoho Dr.. Ještě na mě udělal dojem Reprofit Brno, tam jsou dost dobrý, ale mám to jaksi 300km...takže tak. Na 1.konzultaci jsem loni čekala tak 6 neděl, ale může to být různý, podle toho, jak mají plno.

@cincinnati takhle na to nekoukej, můžeš mít nějakou prkotinu, kterou obejdou nebo odstraněj a je to. Ale většinou je to kombinace několika střípků ve skládačce,každý z nich neznamená skoro nic a dohromady to vytvoří problém.....my máme ještě kolísavý spermio, ale nic zásadního, já mám ještě trošku imunologii a MTHFR mutaci....což má asi 30-40% lidí a ani o tom neví....s tou IUI je to fakt jen o poprvé, až toho podstoupíš víc, a všechny vyšetření, tak to budeš brát, jako že jdeš k zubaři 😉 na kontrolu....já jsem se taky ze začátku nemohla smířit s tím, že jdu do CARu. IUI se začíná, udělají 1 nebo 2 a pak ti navrhnou IVF...já jsem měla ještě IUI mezi tím, záleží na dohodě s Dr....když budeš mít v nepořádku nějaké hormony, nebo něco jínýho, tak tě samozřejmě při tom budou léčit lékama apod. Já to moc nehonim, za 1,5 roku 2IVF není nic, to se může dělat každý 3 měsíce 🙂.
A neboj se přijít k nám , já tě už znám.... 😀 😀

cincinnati
autor
19. říj 2010

@mandre Já už na všech testech byla a na nic nepřišli, takže vše, co píšeš, se mě nijak netýká. Navrhla mi jen laparku a IVF ☹ Na žádný důvod nepřišli. Nevím, jestli laparku chci podstoupit, když je to jen zjišťovací.... Nechat do sebe řezat pro nic za nic se mi moc nechce. Vím, že to jsou jen dírky, ale i tak je to zásah do organismu.

evisekb
19. říj 2010

Ahoj holky,můžu se k vám taky přidat?.Snažíme se o mimi už rok,od února jsme začali chodit do CARu,ale teď se mi to za poslední měsíce nějak všechno hroutí ☹ .Nejdřív jsem myslela a každého přesvedčovala,že si to všechno nebudu brát,ale nějak to nejde.Vím, že u mě hraje velké mínus psychika,ales ní si neumím poradit ☹ 🙂

haaninaa
20. říj 2010

Ahojky holky, můžu se taky přidat? už toho mám, ale poměrně dost za sebou, ale všechny diskuse už jsou rozjetý, všechny se tam znají a skoro všechny už jsou těhulky.....

svoba
20. říj 2010

ahoj, můžu se taky přidat. dnes jsme byli v podolí na imunologii. máme čekat měsíc do vysledků. další měsíc, chjo ☹

cincinnati
autor
20. říj 2010

@evisekb
@haaninaa
@svoba Jasně, přidejte se všechny. Bude nás víc 🙂

cincinnati
autor
20. říj 2010

@svoba Na základě čeho vás poslali na imunologii ?