První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

daphney
28. zář 2010

Ahoj, můžu se přidat??? Také jsem dnes pemýšlela, že založím takovou diskuzi, ale předběhla jsi mě 🙂

cincinnati
autor
28. zář 2010

@daphney Jo, určitě 🙂 Je vážně těžké se zapojit do nějaké už běžící diskuze, novou diskuzi to opravdu chtělo 🙂 Copak vás trápí, že se nedaří ?

daphney
28. zář 2010

s tím souhlasím, občas někam nakouknu, ale nechce se mi zapojovat tam kde už je to hooodně rozjeté. U nás je toho více, snažíme se už skoro rok, po vysazení HAK jsem nemenstruovala jen na Agolutinu, pak jen občas špinila, takže teď už třetí měsíc neru Utrogestan, sice jsem naposledy taky nemenstruovala, ale nen týden špinila, ale bylo to v termínu MS a už to považuji za úspěch 🙂 Teď jsem 29 DC tak jsem zvědavá, jestli už konečně proběhne normální MS. Máme za sebou Clostilbegyt a Pregnyl a taky bez výsledku ☹
Jinak tento týden jsme s příťou absovlovali spermiogram, a dopadl dost špatně, bylo nám doporučeno rovnou
IVF ICSI, máme skoro nepohyblivé spermie, příští týden jdeme na konzultaci tak jsem zvědavá jak to dopadne........ To je asi ve skratce o mě vše a copak ty????????????

cincinnati
autor
28. zář 2010

@daphney My se snažíme 1,5 roku. Od vysazení antikoncepce nemám žádný problém. Cykly pravidelné 28 dní, 15. den ovulace i ji cítím. Doktorka mi udělala hormonální profil, ten dopadl v pořádku. Manželovi jsme zaplatili spermiogram, protože moje tehdejší doktorka odmítla vše řešit dříve než za 2 roky zkoušení. Spermiogram dopadl taky dobře. Zkoušela jsem už vše možné přes bylinky, kapky, léčitele. Změnila jsem doktorku a ta nová mě hned poslala do Gennetu. Tam jsem se zmínila, že léčitel říkal, že půjde o endometriózu. To doktorka potvrdila, že to tak asi vypadá. Dělají nám testy na pohlavně přenosné choroby a pak jdu na 4D ultrazvuk, který by měl potvrdit, jestli jde o endometriózu nebo ne. Doktorka navhuje, abychom vyzkoušeli 2x IUI a pak když tak laparoskopii nebo IVF.

daphney
28. zář 2010

Také chodíme do Gennetu, nebo vlastně teď půjdeme na první konzultaci. Ale zatím moc na vybranou nemáme,no nějak to dopadne 😒
Kdy jdete na konzultaci? Budu ti držet palčky 🙂

cincinnati
autor
28. zář 2010

@daphney My jsme byli teď v pátek na 1. konzultaci u doktorky Bukvové (pův. jménem Lovásové). Doktorka, kteoru dostaneš na začátku, tu máš až do konce. 🙂 Teď čekám na 1.den cyklu, to tam mám zavolat a objednat se na 2. - 4.den cyklu, kdy mi udělají hormonální profil a 4 ultrazvuk. 9. den mi pak píchnou nějakou injekci na vyvolání ovulace do 34 hodin a pak příjdeme s partnerem tak 11. den a proběhne IUI. Celkem mě překvapilo, že se to dalo tak rychle do pohybu. Spíš jsem se bála, že budou dlouhé čekací lhůty a všechno bude trvat ...
Moje kamarádka měla problémy jako ty, ale po roce se jí to po hormonech rozběhlo a teď je těhotná. Ty špatné spermie jsou horší.... To bych asi neřešila a šla do IVF. Já mám 28 let a mám pocit, že nemám dost času na to, abych další roky čekala, jak se to samo vyvine. Hrozně moc jsem si přála otěhotnět přirozeně, zažít takový ten moment překvapení a o známení s radostí partnerovi, ale toho se bohužel nedočkám.... Ale už se tak nějak smiřuju, že prostě pomoc potřebujeme. Jsou na tom holky i hůř....

daphney
28. zář 2010

To je dobře, že to jde rychle, na co také čekat....... 😉
My jdeme k Dr. Brandejské, slyšela jsem na ní jen samou chválu, tak jsem na to zvědavá..... Jinak hormonální profil, už mám hotový, dopad celkem dobře, takže spíš čekám, že se začne řešit proč vlastně nemenstruuji a špatné spermio. Ale pokusíme se ty potvory zhýbat a pokud se to nepovede IVF je poslední možnost, také jsem chtěla přirozeně, ale to bych se asi nedočkala...... Pořád si říkám, proč ženský co nechtějí dítě otěhotněj ihned, pak jdou na potrat a ty co se snaží léta tak nic, je v tom nějaká spravedlnost? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

cincinnati
autor
28. zář 2010

Já už taky na hormonální profil byla, ale to už je nějakou dobu, tak ho chtějí pro jistotu znovu.
U nás v rodině každá ženská otěhotněla hned, takže jsem byla naivní a doufala, že taky otěhotním hned. Po půl roce mi došlo, že to asi jen tak hned nepůjde a že v tom něco bude. Po roce už jsem tušila, že pozitivní těhotenský test bude spíš zázrak a po roce a půl je pro mě těhotenství něco jako výhra milionu ve sportce...
Jo, život je nespravedlivý, někdo otěhotní, když nechce, jiná má děti a nestará se o ně nebo je někde pohodí ... Taky jsem si říkala, že 10 let bylo antikoncepce bylo naprosto zbytečné....

daphney
29. zář 2010

cincinnati : Ahojky,
tak koukám, že se zatím moc nerozrůstáne, no on se určitě někdo přida 😉 Dneska odpoledne jdu na gyndu na prevenci tak s doktorkou hned proberu výsledky spermiogramu, navím musím si ještě nechat udělat nějaké stěry ať máme do gennetu vše kompletní. S tou antikoncepcí máš pravdu, taky jsem si pak nadávala, že jsem se tím ládovala tolik let, ale kdo to mohl tušit????? Všechny moje kamarádky otěhotněly hned jak uviděly trenky a já nic 😒 No musíme si najít něco čím se zabavíme než to přijde 😉 😉 😉 😉 😉 Nemáš nějaký nápad?

eleka
29. zář 2010

Ahoj holky, můžu se přidat?
Sice ještě nejsme tak daleko, ale růžové to není ☹

daphney
29. zář 2010

eleka: jasně vítej 🙂
Tak budu držet palečky ať se ani tak daleko nedostaneš 😉

cincinnati
autor
29. zář 2010

@daphney : Já na začátku, když jsme se začali snažit, chytla hroznou energii. Žila jsem zdravě, cvičila, kila šla dolů, plná optimismu. Postupně mě to opouštěla, až jsem měla hrozné deprese. Život mě nebavil. Tak jsme si pořídili 2 pejsky. Na pár měsíců to pomohlo, ale pak se to vrátilo do starých kolejí. Práce mě nebaví a nechtěla jsem ji opouštět, když chci otěhotnět. A teď jsem tady.... konečně se začalo něco dít... Dnes mám 1.DC, takže v pátek jdu na ten hormonální profil a 4D ultrazvuk, který by měl prokázat nebo vyvrátit endometriózu. 9.DC jdu k MUDr. Lovásové/Bukvové, měla by mi píchnout injekci na vyvolání ovulace a 11.DC vyzkoušíme 1. IUI. Stejně myslím, že to nevýjde, protože mám stopro endometriózu a neprůchodné vejcovody...

@eleka: Vítej... Napiš nám něco o sobě ....

daphney
29. zář 2010

cincinnati mluvíš mi z duše...... tohle jsem také prožívala, ale každý neúspěch mě srazil na kolena ☹ Také jsme uvažovala o pejskovi, ale nejde to bydlíme v bytě 2kk a navíc dojíždíme do práce, takže by byl chudák celý den sám doma 😒 ale nutně potřebuju odvést myšlenky jinam, jinak se zblázním 😖
Jsi o krok přede mnou 😉 já jdu na konzultaci až ve sředu, ale už budu mít všechny výsledky, tak se také pohneme někam blíž k úspěchu (doufám), ultrazvuk dopadne dobře, třeba se endometrioza neprokáže a vejcovody jsou v cajku, neboj 😉 😉 😉 navíc, já mám pocit že s každým s kým se bavím hned otěhotní a to i bez velkého úsilí, tak se těš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jinak já na dnešní servisce na gndě, zase další rána k zemi, nejspíš mi atrofuje děložní sliznice, cž nevím co znamená, ale asi nic dobrého a pro velký úspěch na pravém vaječníku cysta 4x3cm..... a jak se s těmito výsledky dá myslet pozitivně???????????? ☹

kristin8
29. zář 2010

Ahojky, doufám že se můžu přidat 😉 , před 9 měsíci jsem vysadila HA a teď to z přítelem zkoušíme. Nyní čekám na Menzes, protože mám jít na hormonální testy. Brala jsem Duphaston, ale nedělal mi moc dobře, tak jsem ho musela po 2 měsících vysadit. Pokud mi dopadnou dobře testy, tak jsme se domluvili s mužem, že by zašel na spermiogram. Můžete mi poradit, jestli to mám říct své Mudr. nebo se máme někde objednat? Děkuji za radu 🙂

kristin8
29. zář 2010

@daphney o atrofie děložní sliznice jsem slyšela, že by se mělo jednat o ztenčení děložní sliznice a tím slabší krvácení nebo vůbec a prý to může způsobit HA, snad to není nic vážného, budu držet palečky 😉

daphney
29. zář 2010

kristin8: vítej, jasně, že můžeš 🙂
Děkuji za radu, nechám to asi na příští týden, poslechnu si jaký na to bude mít názor mudr. v Gennetu. Jinak co se týče spermiogramu, na gyndě ti doktorka napíše pro příťu žádanku, v případě, že ji nebude chtít napsat, stačí si vybrat CAR a objednat se na konzultaci a spermiogram vám udělají. Ale asi bych si nejdřív řekla o tu žádanku, alespoň uvidíš na čem jste. Já jsem celou dobu myslela, že je problem jen ve mě, a ono ne ☹
Jinak přeji příjemné snažení a brzké // 🙂 🙂 🙂 🙂

eleka
30. zář 2010

Ahoj holky, tak něco málo o našem snažení 😉
Před rokem jsem vysadila prášky, s tím, že tomu necháme volný průběh - MS hodně nepravidelná - skoro pokaždé vyvolávačka - nyní mám 4 cyklus s clostilbegytem a v pondělí je manžel objednán na spermiogram (ať víme, jestli je v pořádku). Myslela jsem, že se mnou začne doktor dělat víc, ale zatím mi napsal jen na další 3 cykly clostilbegyt ☹, i o tu žádanku jsem mu musela říct sama.

daphney
30. zář 2010

Dobré ranko všem,
elenka: tak s MS jsem na tom hodně podobně 😒 nejsem sice doktor, ale myslím si samotnej Clostilbegyt bez folikulometrie případně pregnylu moc slávy neudělá, ten pouze podpoří růst folikolů, ale to by měl lékař kontrolovat právě tou folikulometrií.
Tak snad budete mít spermio v pořádku, ještě bych asi požádala ať doktor udělá hormonální profil a pak případně žádanku do CAR, ale třeba nebude ani potřeba 😉

eleka
30. zář 2010

Díky za odpověď, myslím si to samé - před Clostilem mi nedělal žádná vyšetření a dal mi jej spíš na podporu ovulace a na upravení cyklu, v tomto ohledu to pomohlo, ale jinak mi přijde, že toho zatím moc neudělal - něco na způsob tady máš alespoň něco a moc neotravuj ☹ . A hlavně v současné době je i dost daleko (50 km) - přestěhovala jsem se za manželem. No asi se budu muset poohlédnout po někom tady.

daphney
30. zář 2010

elenka: To bude nejlepší řešení když si najdeš někoho jiného, s tímto přístupem bych za ním 50km nedojížděla ani omylem 🙂 a bydlíte v nějakém větším městě?

janinac
30. zář 2010

Ahoj, můžu taky sem tam nakouknout???? Už dvakrát jsem se snažila se přidat do diskuze "gennet" ale bohužel na mě nikdo nereagoval ☹

eleka
30. zář 2010

Ahoj janinac - určitě 🙂

@daphney je to větší město, doktorů je dost, ale jak poznat, toho dobrého 🙂. No v tom druhém městě jsme každý týden, kvůli práci 😉

daphney
30. zář 2010

janinac: jasně vítej a jestli chceš písni něco o sobě 😉

eleka: tak třeba na doporučení nějaké kamarádky, nebo bych koukla na internet třeba najdeš nějakou šikovnou recenzi. Já mám doktorku super, nemůžu si ji vynachválit, ale stejně to bez caru nepůjde ☹

kristin8
30. zář 2010

@daphney moc děkuji za radu 🙂 jestli se dočkám menzes, tak půjdu na krev a potom za 14 dní na výsledky, tak to zkusím doktorce navrhnout. Ale možná bude problém ve mě ☹

eleka
30. zář 2010

No už jsem si vybrala doktorku na internetu - měla bych jí kousek a reference na ní jsou dobré, jen jestli bere ještě nové pacienty. Ale nevím, zda mám za ní zajít hned nebo počkat až doberu všechna balení clostilbegytu 😅 .

cincinnati
autor
30. zář 2010

@eleka : Doporučuji mrknout na www.znamylekar.cz. Pokud jsi v Praze, tak můžu jednu doktorku doporučit. Měla jsem taky jednu, která nechtěla nic řešit, nejdřív až po dvou letech snažení, tak jsem ji vyměnila. S novou doktorkou jsem spokojená, hned se pohnuly ledy....

@kristin8 : Nevěš hlavu, to můžeš dělat, až budeš mít po testech a dopadnou špatně. Mysli pozitivně. U spousty holek je to docela často jen banalita a pak se zadaří.

Kdo potřebuje dodat trošku pozitivní energie, mrkněte na stránku Gennetu na výroční zprávu za rok 2009 a jejich úspěšnost v jednotlivých metodách !!!!

@janinac : U mě to bylo obdobně. Napsala jsem do diskuze Gennet a taky nikdo nereagoval, proto jsem založila novou diskuzi pro nás "nové".

cincinnati
autor
30. zář 2010

@ eleka: Doporučuju změnit doktorku hned, nač čekat. Nebo chceš ještě čekat pár měsíců s otěhotněním ? Já ne, proto jsem špatnou doktorku hned změnila. Bulíky, které mi věšela na nos.... neuvěřitelné.... A ještě mi říkala "broučku"...

eleka
30. zář 2010

@cincinnati díky moc za radu, já jsem právě tam hledala 😉 , nejsem z Prahy, ale z Litoměřic. A šla jsi k té nové doktorce na plánovanou kontrolu nebo jen tak na konzultaci?

cincinnati
autor
30. zář 2010

@eleka : Já obvolala aspoň 20 doktorek, tady v Praze je to horší a ve většině případů se i platí. Tuhle co mám, mi doporučila kamarádka. Je fakt moc fajn. Nečekám u ní, má na mě čas, nesnaží se mě odbýt, věcně si se mnou povídá. Hned mi vypsala žádanku do Gennetu, zatímco ta přechozí s tím měla obrovský problém...
Sestřička se tě zeptá, kdy jsi byla naposledy na kontrole a objedná tě. Se s ní domluvíš 🙂

daphney
30. zář 2010

Ahoj holky,
tak co se týče doktory také bych ji změnila hned, nečekala bych až doberu Clostil, čím dřív se někam pohnete, tím lépe a určitě to udělá obře i na psychiku 😉
cincinnati: tak na to jdu kouknout, gennet ted bude naše záchrana, dneska jsem serfovala na netu jak blázen a hledala info jak zlepšit spermiogram a fakt síla, snad kromě trenek děláme všechno špatně 😠
Pokud budete chtít někdo doporučit dobrýho lékaře, klíďo řekněte, pracuju ve zdravotnictví, takže gyndu mám vlastně za rohem, doktorka super a určo má všude plno známých gyndařů ne jen z prahy, klíďo se poptám.......
Taky jsem jednou napsala do gennet diskuze, na něco jsem se ptala, už sice nevím o co šlo, ale odpověď jsem dostala, ale asi se to tam také dost mění.......
Máte vlastně někdo už vyhídnuté centrum pro případ, že to nepůjde a kde???? Samozdřemě přeju nám všem // co nejdřív a bez zásahu lékařů, ale víte jak to chodí.........