První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

cincinnati
autor
27. říj 2010

@haaninaa Táta žije s gynekoložkou a ta právě říká, že u tlustějších je to všechno horší. Menší šance otěhotnět, komplikace u porodu, císaře a tak. Z toho odvozuju, že i laparka bude u tlusté náročnější než u hubené.

haaninaa
27. říj 2010

@cincinnati - tak to se mi fakt nezdá, já chodím k doktorovi, ženskou jsem rovnou odmítla, protože ty vedou takovýhle řeči.... Fakt bych se toho nebála... Když jsi silnější, máš i větší kyčle, tudíš, lepší porod, ne jako ty žížaly....

maya79
28. říj 2010

Dobré ranko, moje kamarádka váží při 165cm asi 80kg a má dva zdravé kluky. Prvního po půl roce od vynechání HA a druhého hned na první pokus. A při debatách o porodech je to hodící reklama, takže to bude asi hodně individuální.

amadores
28. říj 2010

@svoba léky si nechám napsat od gynekologa.Jsem v noci četla na netu a z toho, jak jsem to pochopila, tak ty protilátky nejsou v případě IVF nic důležitého,tak vlastně nevím, jestli je ta léčba nutná.Asi se tam nakonec budu muset objednat na ru konzultaci.

svoba
28. říj 2010

@amadores - tak dej pak určitě vědět. jsme zvědavá.
no, já se právě bojim, že jsem potratila z nějaké příčiny. doufám, že se to nebude opakovat. ☹

svoba
28. říj 2010

Holky, prosim vás, neprobírejme tady hmotnost. Jinak budu mít depky. Já měřim 176cm a vážim 63kg. Nejsem při těle, ale mám "obalený" stehna a zadek. Hrozně se mi líbí hubený těhotný holky. Jak přiberou jen na bříšku a prsou. To u mé slovanské postavy rozhodně nebude reálné.Domnívám se, že hodně záleží na tom, jak se člověk hejbe. Já třeba denně chodim se psem, tak dvakrát týdně běhám, furt dělám něco na zahradě. Stejně mě občas bolí záda. To bude pak teprv se zvedáním pátnáctikilovýho dítěte ....

amadores
28. říj 2010

@svoba Jsem u syna v těhotenství byla jak nitka, měla jsem 48kg výchozí váhu a před porodem, kdy se narodil o měsíc dříve měla o 25kg více a to jsem poslední měsíc už vůbec nejedla.Chodící koule prostě... 😀 😝 A kámoška, co jsem ji viděla nedávno před porodem a je silnější postavy, tak přibrala pouze 7kg a moc jí to slušelo.... 🙂

haaninaa
28. říj 2010

@maya79 -ahojky, ono ani nic jiného nezbývá, než jít dál... S těma omezeníma... žádné adrenalinové sporty, plavání, koupání, jen sprcha, sex sice může být, ale opatrně, i když se po IUI prý doporučuje, že to má větší šanci na úspěch, nechodit na sluníčko, neunavovat se, zkrátka klid... 😀 😉 😉

haaninaa
28. říj 2010

@amadores - při IVF se ty protilátky objednou, ale zase můžeš mít protilátky na udržení embrya, takže klidně můžeš být těhu, ale tělo to embryo pak vyloučí, a jedná se o raní potrat... je to složitý, ale lékaři ví, co dělají... Při IVF, vlastně už těhu jsi, jen záleží na těle, jestli si to nechá líbit a embryo si nechá

haaninaa
28. říj 2010

Ono je to opravdu individuální s tou hmotností, .... ale i silnější holky mají šmrnc, když ví, co si obléct a jaký jsou z nich kočky... 😀 😀 😀

amadores
28. říj 2010

@haaninaa já jsem právě něco v tom smyslu na netu četla, ale nevím.Právě, že mám za sebou MA v 9.t, tak se bojím, aby to pak nedopadlo stejně, i kdyby se vydailo IVF.Nic člověk nemůže mít jednoduché.... 😒

svoba
28. říj 2010

@amadores - máš pravdu. některé těhotenství vyloženě sluší, jiné naopak. na váze asi tolik nesejde.

svoba
28. říj 2010

musim se přiznat, že jsem dnes půlku dne probulela...další těhotná kamarádka. a ještě se stejnym termínem porodu jako jsem měla já. ☹

haaninaa
29. říj 2010

@svoba - ahojky, tohle znám.... člověk se snaží, čeká a miminko nikde a kamarádky, co děti ještě nechtěly přibívají jedna za druhou s bříškama. ... taky vždycky brečím, protože mě to hrozně mrzí...

amadores
29. říj 2010

@svoba nebuď smutná, někdy to na člověka padne.Zase bude lépe!!! 🙂
Já si dneska byla pro recept na Prednison a nejdřív mě rozbrečela ženská tmavé pleti,co dorazila do ordinace.3 děti, čtvrté v kočárku a břicho tak 6.měsíc.Je to prostě nespravedlivé...
Pak mě dostal mudr.,když mi psal recept a řekl, že to jako určitě na BI zabere, ale zase se to vrátí za pár týdnů klidně zpět.Tak opět slzy na krajíčku...

svoba
29. říj 2010

jednou dole, jednou nahoře.
díky za podporu! většinou se snažim bejt tvrdá, nebrečet, utišovat druhé. no, te dto byla nějaká slabá chvilka. 😉

cincinnati
autor
30. říj 2010

Dnes mi vyšel pozitivní těhotenský test po 1.IUI. Nějak to ale nemůžu pobrat 🙂

janinac
31. říj 2010

@cincinnati No nekéééééé 😵😵😵😵 Tak to tfuj tfuj tfuj 😵😵 Zatím hrooozně moc tichá gratulace, aby se něco nezakřiklo 😉 ale já věřím, že to budeš mít za pár dnů i potvrzený i od dr 😉 😵😵😵😵 Moooc ti to přeju 😵😵

amadores
31. říj 2010

@cincinnati tak zatím jen potichounku gratuluju a strašně moc držím palečky!!!!!! 😵 😵

cincinnati
autor
31. říj 2010

@janinac
@amadores
Díky moc. Nějak tomu nemůžu uvěřit, nemám ani žádné příznaky ...

svoba
31. říj 2010

@cincinnati - skvělá zpráva! moc gratuluju! vše bude dobré! 🙂

cincinnati
autor
1. lis 2010

@amadores
@svoba
@janinac
@haaninaa
@maya79 Tak která z vás je teď na řadě ?

amadores
2. lis 2010

@cincinnati u nás nic dlouho nebude.Mám na 3 měsíce Prednison na zvýšenou imunitu, pak kontrola a pak se uvidí.Dříve, než v březnu nic.... ☹

svoba
2. lis 2010

@cincinnati . a jak se cítíš? bylas u lékaře? to jsou mi ale skvělé zprávy! mám z thoo velkou radost.
jinak - u nás by to byl asis píš zázrak. takže já taky ne ☹

janinac
2. lis 2010

@cincinnati Já určitě nee. Do CARu už nejedeme ☹

haaninaa
2. lis 2010

@cincinnati - tééééda, obrovská gratulace, ty máš štěstí, mi už máme za sebou 4 a ani jedna nevyšla.... Moc ti ale držím peštičky a přeji pohodové těhulkování.... 😀

haaninaa
2. lis 2010

@cincinnati - já začnu zase od ms brát clostylbegyt, a někdy koncem listopadu, začátkem prosince, zkoušíme znova, tak možná já.... Tak mi držte palečky.... 😀 😀 😀 😀

haaninaa
2. lis 2010

@janinac - ahojky, jani, proč nééé? koukám, že máš hezkýho kluka... Nenít o škoda? My už zkoušíme tři roky a taky doufáme, že se podaří... 😉

cincinnati
autor
2. lis 2010

@svoba K doktorce jdu zítra ráno, tak na mě myslete...

haaninaa
2. lis 2010

@cincinnati - držím moc pěstičky, ať je vše OK.... Tak už laparka nebude třeba... 😀