První neúspěšné IVF. Co bude dál?

ifet
26. únor 2010

Ahoj, mám za sebou první neúspěšné IVF...co bude dál? Jaká další vyšetření vám doplnili po nevydařeném IVF??? Jak dlouho čekáte na další stimulaci???

abig
1. bře 2010

Ifet ... jojo budu, pobudu ... Miši mi dalo avízo ...
Semnou už je to fajn, protože už vím, co bude dál a hlavně už mám i datum. Akce opu je naplánovaná na 1.dubna --- samozřejmě plus mínus nějaký den. Takže ráno stávám s úsměvem ...

ifet
autor
1. bře 2010

A jak je to teda s váma. připomeň mi, co jste měli a kdy jste byli na 1. IVF? A taky jaký vyšetření ti dělali po tom prvním neúspěchu? Jinak to máš super...já se snad něco nového dozvím ve čtvtek... 😀

abig
1. bře 2010

If .. tak první IVf, bylo v srpnu, zavedeny dvě embryjka, 8den po ET jsem dostala menses. K tomu všemu se mi při OPU rozjel OHSS .... takže jsem dostala zákaz, museli jsme prý půl roku počkat .... po špatné komunikaci a jiných problémech jsme původní Car opustila a v lednu byla v novém.
Problém u nás je málo spermií a hlavně lenoši, jsou na Hawai a opalují se. Takže jsme měli ISCI a AH a PK.
K tomu mi zjistili PCOS.
Po prvním neúspěchu nedělali žádný vyšetření, jen řekli, snad jste nepočítala s tím, že by první pokus mohl vyjít ? Jeden z důvodu, proč jsem z tama odešla. Před IVF jsme měli udělanou genetiku. Ta je v pořádku. Poté chtěli udělat hydro a laparoskopii, ale protože mi nedošla ms, tak jsme to nestihli a další datum už jsem nedostala, protože můj dr. z Caru odešel a řekl mi, že to stejně nepotřebuji, že je to zbytečné, jen nechtěli sedět s rukama v klíně .... bez komentáře.

ifet
autor
1. bře 2010

Tak to je síla...my nemáme genetiku a imuno...to nám chybí a taky laparo a hystero...ale ani na jedno jít nehodlám...nechci se nechat kuchat...a jak ti zjistili to PCOS???
No my máme stejný problém...naše rybičky jsou taky na Hawai... 😀 je jich málo, jsou to lenoši a ještě jsou morfologicky poškozený...tak že krize...my měli taky ISCI a PK, ale k PK nedošlo, páč jsme měli jen dvě oplodněný vajucha...no a prostě přesně 14 dní po ET přišla přesně na den mrcha...ale už jsem to tušila...přestali mě bolet prsa, zplaskli a břucho mě taky už nebolelo...no příště nám to vyjde...doktor mi řekl hned na začátku, že ten první pokus je takový seznamovací...

abig
1. bře 2010

PCOS - polycystické vaječníky zjistili klasickým UTZ, vidí, že na vaječníku není jen jeden nebo dva folíky, ale je jich tam spousty .... tudíž, když se stimulují, tak mám hodně foliků, a tím dojde k zvětšení vaječníku a OHSS.
Taky to znamená, že nemusím pokaždé ovulovat ...
Dr. mi v novém Caru řekl, že mi laparo dělat nebude, že na pohled vidí, že jsem zdravá a plodná, z výsledku zjistil, že mám velikánskou zásobu vajíček. Že laparo mi může spíše uškodit .... že při laparoskopii, se můžou stát věci, které by člověk nečekal.

Já ti nevím, proč tvrdí, že ten první pokus je seznamovací ... je to strašně potom depresivní ... člověk věří, čeká a nic .... teď už snad jen budeme doufat, ale nějak nevěříme ...

Jinak PK budeme mít i nyní ... to už mi řekl dr. hned, počítá opět minimálně s 10 vajíčky, ikdyž mi snížil o hodně dávky než v původním Caru ... odmítá mě přivést do OHSS ... pokud k němu dojde, tak ET nedojde, všechny emryja půjdou hezky "K ledu" ... a až potom do bříška .... tak snad se tomu tentokrát vyhnu ...

abig
1. bře 2010

If ... pro dnešek končím, jdu se věnovat manželovi ... zítra se ukážu. Zatím ahoj.¨

ifet
autor
1. bře 2010

No to je zvláštní...protože někdo tvrdí, že OHSS zase pomůže k tomu, že se embrya lépe uhnízdí...no člověk je z toho fakt magor...teď začnou dávat na Primě nový seriál z CARu, tak jsem na to zvědavá...třeba se něco přiučíme...je to sice seriál, ale moc se na něj těším..
No já jsem naději zatím neztratila...věřím tomu, že teď poznali, jak reaguju a že to teď dopadne dobře...
Já měla už na první kontrole UTZ už velký folíky, tak už pak jsem rovnou dostala termín OPU...sám doktor si asi myslel, že to bude lepší...když pak nakonec jsem měla ze 7mi folíků jen 3 zralá vajíčka...no myslím si, že asi dlouhý protokol mě nemine...no uvidíme, ale zase mi folíky rostly rychle, tak nevím...
Tys měla předtím krátký a teď budeš mít jaký??? Tak že tobě po neúspěchu žádný další vyšetření nedoplňovali???

anastasy
1. bře 2010

ahoj holky, dnes budu stručná 😀
Ifetko, můžeš mi napsat, ten test postkoitus, ti doporučili v Caru a dělali ho v Caru? Třeba by nám to také pomohlo.. 😉

ahoj misando a abig, my se ještě neznáme 🙂 už jsme si o vás něco načetla 😀
maišando- taky mám zvýšené protilátky.. 😠 brala jsem pentomer a ve čtvrtek mám výsledky krve, zda mi to trochu kleslo..řekla jsme si o to sama...

Zazi. moji milované švagrové ted také museli vzít druhý vejcovod, měla druhé mimoděložní těhu 😒 a byl to šok pro všechny, už se radovali z těhotenství pak přišli velké bolesti břicha bylo to za 5min 12...už jednoho chlapečka mají, ale to byl úplný zázrak..to už měla po potratu v 5měsíci, doporučili ji Amino!!, mimi bylo úplně zdravé, ale pak dostala infekci..hned na to přišla o vecovod, pak bylo 1 mimi a ted o 2 vejcovod..Ale je super že ta šance je. Primařka říkalla, že metoda IVF se vyvinula právě díky ženám které neměly vejcovody...
švagrová se s tím už vyrovnala, ale můj bratr to dost těžce nesl..ale už je to dobrý, ted plánují IVf na září. Já věřím, že to dobře dopadne jednou to vyjde Zazi. Hlavně že ta šance je. Když na tom budeme vidět pozitivní, tak tobě s euž embryjko nezatoulá někam do vecovodů,,a zůstane kde má🙂
bohužel se ještě stává že dojde i k mimoděl těhu i po IVF, když jsou vejcovody ve špatném stavu..a emryjko se vydá na výlet...
koukám že zase nejsem stručná 😝 sorry 😀

jennyii
1. bře 2010

Ahoj holky, misando a abig, vítám vás 🙂 snad se nám to ve více lépe potáhne 😉

misando, abig, mrzí mě, že první pokus nevyšel, asi nezbývá než doufat, že příště to bude jen lepší... budem si dodávat odvahu navzájem a to by byl, aby nebylo 😉 🙂 misi, u nás k ET nedošlo, protože jak jsem měla hodně vajíček, tak šel asi počet na úkor kvality a asi nebyla až tak kvalitní, oplodnili se nám jen čtyři, druhý den zbylo jedno a t se pak přestalo vyvíjet... embryolog si myslel, že byla mc brzy udělaná OPU, má doktorka zase, že mi nesedl krátký protokol, taky říkala, že první pokus je takový seznamovací a teď budeme zkoušet douhý protokol, od 21.DC... no tak uvidíme, třeba to bude lepší 🙂 u vás se mimoušek neuhnízdil? víte co bylo za problém?

abig, tak to jsme na tom skoro stejně, já mám taky na vaječnících spoustu vajíček a není jisté, že vždy ovuluju... při stimulce jsem měa taky hodně folíků a velké riziko na OHSS, ten jsem pak myslím chytla, ale přepila jsem ho... týden po OPU ale nestál za nic. Druhý pokus budeme mít skoro nastejno, ale budeš určitě napřed, nám by případná OPU mohla vycházet tak okolo 10.dubna... taky teď budete zkoušet dlouhý protokol?

jennyii
1. bře 2010

misi děkuju za info o mojžíšovce, já s tím pořád nějak nevím, asi tomu úplně moc nevěřím. Ale co, jsme s manželem domluvení, že si po druhém nezdaru dáme pauzu tak do podzima a v v tom půl roce bych si mohla cvičit a mobilizovat 😉 ty protilátky trombofastu asi mám zvýšené, myslím že se to tak jmenuje ( načíst už to nemůžu, všechny výsledky jsme poctivě odevzdali do CARu 😀 ) mám prý brát Prednison 14 dní před ET a pokud by se uhnízdilo, tak dávku myslím zvýšit...? ale nevím přesně 😅 debaty coby kdyby jdou mimo mě, já jsem starý pesimista, snažím se nad tím nepřemýšlet 😀

anastasy, ahooj, jdu poslat kontakt do IP 😉 a neboj, já jsem taky grafoman, co neumí psát stručně, ale ráda i čtu, takže klíďo hlasuji pro dlouhé příspěvky 😀

ifet
autor
1. bře 2010

No anastasy mě ten postkoitus doporučil už můj gynekolog, ještě dříve, než mě poslal do CARu...bylo to poslední vyšetření, řekl, že když dopadne špatně, tak IVF nebo IUI pomůže...no a dopadlo to špatně...oni ti musí 8 hodin po souloži prokázat minimálně 5 živých pohyblivých spermií ve tvém hlenu...no a mě tam nenašli žádnou...ale u nás je to taky tím manželovým špatným spermiogramem...
Jennyii proč chcete čekat do podzima??? Mě v CARu říkali, že největší pravděpodobnost úspěšnosti IVF je na jaře a v létě...prý kvůli psychice...tak nevím...někdo taky ale zase psal, že prej na to psychika vliv nemá, ale to se mi moc nechce věřit...

zazy
1. bře 2010

Mišanda:endometriozu mi zjistili před 7 roky to jsem postoupila laparotomii,pak asi za 3 roky se mi udělali další endometriozní cysty,pak to bylo zase v poho,no a loni jsme se celý rok snažili,já šla po roce na kontrolu a zjistili ty cysty opět,takže jsem v říjnu byla na další laparoskopii a potom rovnou na IVF.U endometriozy je jedna nevýhoda,že se nikdy úplně nevyléčí,když už je tam to ložisko,jen se pozastaví a dobréprávě na endom. je těhotenství.Jinak po IVF jsem ted čerstvě,dnes mi ještě brali krev a ty ta byla negativní,takže budu volat do caru a uvidí se co dál.
Anastasy:je dobře že je pro nás ženský aspon tahle možnost na mimi ikdyž u nás co už nemáme vejcovody,víceméně mimoděl.nehrozí.Tak snad se nám to děvčata zadaří při druhém a mi pak založímě novou diskuzy třeba ,,všechny těhu,, musíme tomu věřit,i já si myslím,že to jaro je na to jako stvořené

misanda
2. bře 2010

jéééé, to je mi příspěvků...mišanda vás bude muset dočíst 😀

jsem ráda, že tu máme už i Abig 🙂

misanda
2. bře 2010

Jeny, já mám taky prednison se začátkem stimulace - 10mg denně - ráno jeden prášek, večer druhej...už jsem si chvílema připadala jak feťák, injekce a tisíc prášků 😖

jinak ale Ifet, já si fakt myslím, že genetika a imuno by nebylo před 2.IVF od věci...

zazy : je mi líto, že to nevyšlo...nejhorší je to prostě u nás s tím časem, že ho moc pro boj s endo nemáme...tak snad to bude v pohodě...a obě to na podruhý zvládneme. A jak jsi to měla s vajíčkama??? já jich měla málo ☹ jenom tři ☹ z toho jenom dvě byly ok pro ICSI ☹

Abig, tobě moc fandím a věřžím u tebe v druhej pokus, hlavně už i ví, co s tebou je nebo neni. a změna CARu ti určitě jenom prospěje 🙂

abig
2. bře 2010

Ahoj holky !

Děkuji za přivítání.

Anastasy ... tu zkoušku na přítomnost spermií po sexu v hlenu mi udělala ještě před návštěvou Caru můj gynekolog. Výsledek nula nula nic 😉 Dělal mi ho pro jistotu dvakrát.

IF .. první IVF jsem měla s dlohým protokolem. Od prvního DC jsem po dobu 10dní čichala Synarel a pak 6dní píchala Puregon. Výsledkem OHSS, 16 vajíček, 15zralých, 4 jsme darovali, 11 oplodněno ICSI ... zůstaly dvě k zavedení, zbytek prý měl nějaké cysty ... nový dr. mi vysvětlil, že je to možné, protože jsem byla přestimulovaná ...
Teď mě čeká krátký protokol, Puregon od 2DC, o týdnu kontrola a následně dle kontroly. Vhledem k tomu, že počítáme se začátkem stimulece 20.března a opu 1.dubna ... tak délka stimulace je vážně krátká ... ale předtím budu brát ještě 10dní NOrethisteron, aby ms dorazila kdy má, a ten prý trochu nažhaví vaječníky.

Miši, jsem tady ... po večerech nakouknu, občas při obědové pauze, když bude chvilka.

jennyii
2. bře 2010

Ahoj holky, taky mám obědovou pauzu 😀

ifet, my teď půjdeme na 2.IVf, měli bychom začít jako abig, okolo 20.března a až když se zas nezadaří, tak bychom s dalším, vlastně už třetím, počkali do podzima... chceme si užít léto a i si tak trochu od toho všeho odpočinout, někdy už je to na palici...

misi, to já taky 😖 hlavně když jsem si vždycky míchala tu injekci certrotidu... a jaký je ten Prednison, nemá velké vedlejší účinky? prý je to docela dryják...

Je dobře,že už je jaro, my budem mít v dubna i první výročí svatby 🙂 tak snad s hezkým počasím půjde všechno líp 😉

ifet
autor
2. bře 2010

No tak to je dobrý...jsem zvědavá, co čeká mě...teda hlavně doufám, že nebudu muset čekat přesně tři měsíce...uvidíme ve čtvrtek...
Jennyii mě ten Prednison nic nedělal, ale brala jsem jen půlku ráno...a hormony taky nic, tak že v pohodě...snad to tak bude i příště...uvidíme...
Počasí je super...mám ráda sluníčko, nesnáším když je zataženo nebo prší...to je krize...
Dneska jdu poprvé po víc jak měsíci zase cvičit, tak doufám, že tam nezhebnu...po stimulce jsem přibrala...tak jsem na to zvědavá... 😀

misanda
2. bře 2010

jen, mě ten prednison nic nedělal...žádnou ošklivou pleť, žádný přibírání na váze, nálady atd..prostě jsem furt byla stejná mišanda 🙂 takže myslim že se neni čeho bát 😉

ifet, přeju abys čekat nemusela, ale podívej na mě ☹ měla bych začít co nejdřív a taky musim čekat ☹

Ifet, kolik jsi nabrala? já teda jenom tři kila a to ne díky hormonům, ale díky válení doma po ET...a co cvičíš??? já taky potřebuju začít, musim najít spolubojovníka...

ifet
autor
2. bře 2010

No já jsem taky přibrala jen asi tři kila, ale je to na mě vidět...teda já to vidím...a všechno mi je těšný...
Chodím na jumping...to je aerobic na trampolínkách, pak na bosu a taky někdy na pilates...jinak ještě na squash, ale to chodíme s manželem, ale ne pravidelně... 😀

misanda
2. bře 2010

Ifet, se máš..mě to cvíčo právě moc nebaví, ale potřebuju se hejbat, tak asi dám švihladlo...převčírem jsem udělala 70 sedů lehů a nemůžu se ještě dneska ani hnout 😅 a pak bude léto, bude pěší turistika...kolo... 🙂

ifet
autor
2. bře 2010

😀 jo kolo mě taky baví, na to se těším...

misanda
2. bře 2010

Ifet ono celkově to hubnutí jde líp s teplem a létem a tak 🙂 já se těšim, moc !!! hlavně budeme už i moc výletovat a to bude paráda...v zimě se dá jezdit max. po obchoďákách a to m ě baví tak dvakrát...no, i když taková ikea 😀 😝 😵

ifet
autor
2. bře 2010

Tak to mám za sebou...po šesti týdnech první hodina cvičení...s minimálně třema kilama nahoře...docela záhul 😀 ale je fakt, že člověk tam nechá všechny psycho stresy 😀 a je liíp 😀

jennyii
2. bře 2010

if, já se taky chystám na jumping i na pilates ( ale už dobrý půlrok, jsem línáááá 😀 ) ale ne, vážně, chystám se tam co nejdřív ( ale myslím, že dřív budu mít za výmluvu injekce než se k tomu 😅 ) jsi dobrá, že se ke cíču dokážeš donutit... s tou pauzou, my jsme teda bohužel museli čekat tři měsíce, přesně na den, dřív by to prý pojišťovna neschválila...

misi, tak to jsem ráda, mě teda na plet blbě působí utroš, beru ho pravidelně na ms, tak se k tomu ten prednison snad nepřidá, to už bych nemohla na ulici 😀 já se taky tááák těším na léto, na teplo, na koupání a výletění... 🙂

zazy
2. bře 2010

Stím cvičením musím taky začít než půjdu do druhého pokusu,protože já jsem přibrala 5 kilo a jelikož jsem i tak silnější,tak už vypadám jako míša kulička.Jsem ráda,že už konečně bude trochu hezky a sluníčko.Jinak příští týden v pátek jedu na konzultaci.

jennyii
2. bře 2010

Zazy a kam chodíte? holky, já se vždycky na ty konzultace tak těším i bojím zároveň... 🙂 já zítra klušu na ten 4D... tak jsem na to zvědavá, akorát, že menses už mi nějak končí, zrovna tenhle cyklus byla pěkně slabá 😒 tak nevím jestli je to na škodu nebo ne

ifet
autor
2. bře 2010

Jennyii tak zítra napiš, co a jak ten 4D ultrazvuk a pořádně se optej, k čemu je to dobrý...kdyžtak to tam ve čtvrtek doktorovi taky nadhodím 😀
Já cvičit musím...nesnáším svoje tlustý nohy 😀 tak s tím musím furt bojovat 😀

zazy
2. bře 2010

Misanada:Já se s endoškou léčím víceméně pořád,jsem ted čerstvě poIVF,minulý pátek jsem testovala s neúspěchem.

lumpajda
2. bře 2010

Ahoj holky, moc se omlouvám, že píši až dnes, ale byla jsem teď pořád v práci tak moc nestíhám. Děkuji za odpovědi. Chodili jsme do Pronatalu v K. Varech a opravdu nám zavedli embryjka, která měla zpomalený vývoj, asi doufali, že se ještě vzpamatují, nebo nevím. Tomášek je po Clostilbegitu, manža měl v té době ještě lepší spermio, takže to naštěstí vyšlo a máme 3 letého ďáblíka.Jdu si vás ještě dočíst. Zítra na mě prosím myslete, jdeme se domluvit do nového CARu.papa

ifet
autor
2. bře 2010

Držíme palce Lumpiku🙂