První neúspěšné IVF. Co bude dál?

ifet
26. únor 2010

Ahoj, mám za sebou první neúspěšné IVF...co bude dál? Jaká další vyšetření vám doplnili po nevydařeném IVF??? Jak dlouho čekáte na další stimulaci???

jennyii
7. bře 2010

abig, myslím, že jste udělali jedině dobře, že jste změnili CAR... ET při OHSS je prý vyloženě životu nebezpečný, pokud by se embryjka chytla!! a jestli ho dělali i bez UTZ... nechápu 😒

lumpi, díky moc 🙂 vy jdete v květnu, že?

abig
7. bře 2010

Neviděla jsem jiné východisko než z tama odjít .... bylo tam více problémů ...
Ten UTZ jsem taky nechápala, prostě mi rozhozdili nožky, chvilku tam dr. hleděla a pak se zvedla a odešla ... jen se na to vzpomenu, tak je mi zle !!!
Nový dr. mi řekl, že mě při náznaku OHSS k ET nepustí ...!!!
Je to 7 měsíc po prvním pokusu, tak snad už jsme připravení ... jinak jsme začali 41měsíc snažení ...

jennyii
7. bře 2010

A kam teď chodíte do CARu? Vzpomínám si, že jsi psala jak z nového dr.máš dobrý pocit - to je důležité... Já jsem se na svou dr. vyloženě upnula 😅 ( teď už je to teda lepší, ale bylo to docela vtipné 😀 ) myslím, že to bylo tím, že jsem jí tak věřila, že ona nám k mimču pomůže...

abig
7. bře 2010

Jenny ... do Reprofitu Brno/Olomouc

misanda
8. bře 2010

ahoj holky moje,

abig, moc na tebe furt myslím!!!

a nikdy v tom žádná nebudeme sama, i když budeme třeba stimulkovat bez "někoho"...jsou tady ostatní 😉 podporovatelky 😉

my dneska jedeme na tu genetiku, za chvílu..tak se docela těšim, že si uděláme výlet 🙂

ifet
autor
8. bře 2010

Misi tak držím palec...ať to je vše oukej 😀

abig
8. bře 2010

Misando ... tak tfuj tfuj .... ať je to všechno, jak má být !!!
🙂

jennyii
8. bře 2010

Misi, taky držím palce, at je vše ok 🙂 jedete pro výsledky nebo na konzultaci?

zazy
8. bře 2010

I já Miši držím moc moc pěstičky.Abig a kde jsi před tím byla v caru?

abig
8. bře 2010

Zazy ... Fertimed Olomouc/Polanka nad Odrou.

zazy
8. bře 2010

A ted chodíš do Reprofitu v Brně nebo Olomouci?

abig
8. bře 2010

Zazy, na střídačku, kde mají dřív čas ... na kontroly a povídání stačí Olomouc, v Brně dělají OPU a ET. Raději jezdíme samozřejmě do Olomouce kvůli času, je to o hodinu kratší ... ale líbí se mi obě pobočky.

abig
8. bře 2010

Kampak docházíš ty ?
😉

zazy
8. bře 2010

Já jsem na prvním pokusu ted byla v Repromedě a na druhý asi půjdeme taky tam,říkají,že ta Repromeda je z těch brněnských klinik nejlepší,možná bych vyzkoušela i jinou,ale už tady vím ,jak to chodí.Takže tebe čeká ted 2 IVF?

abig
8. bře 2010

Ano, druhé, už se to blíží, strašně ten čas utíká 😉 v práci toho mám taky hodně, tak je to fajn.
Na kdy máš v plánu jí do druhého pokusu?

zazy
8. bře 2010

Já jsem byla koncem října na operaci,a pak asi po 2 měsících šla na 1 IVF.Ted půjdu asi tak na dva měsíce do práce.Jedu v pátek do Brna na konzultaci,tak uvidíme co mi řeknou,kdy bych mohla jít na další.Na jednu stranu si říkam,že to v práci teče,a že už půjdeme na další,na druhou stranu mám strach z neúspěchu,ale to je asi normální.A už jsi začla se stimulací??

abig
8. bře 2010

V práci to určitě uteče rychleji 😉
Se stimulací začínám oficiálně kolem 20.března, jinak od včerejška si dávám 2xdenně NOrethisteron, aby mi ms přišla na čas .... takže v podstatě už jsem do toho vlaku naskočila. Očekávám jenom ms a mám krátký protokol, tudíž 2DC začínám píchat Puregon.

zazy
8. bře 2010

to jsem poprvé taky začla píchat puregon,ale já měla docela velký dávky 300jednotek.Najednu stranu ti to závidím,že už.Ono mi to taky uteče,já počítám,že mi řekne konec dubna,začátek května no uvidím v pátek.A ty jsi šla po jak dlouhé době na druhé??

abig
8. bře 2010

Zazy ... můžu se zeptat kolik ti je let, že jsi měla tak vysoké dávky ? Já měla 225j denně ... a masakr ...

První IVF bylo na počátku srpna 09, kvůli OHSS jsme museli počkat, pak jsem změnila Car, tak se mi to zase o pár týdnů protáhlo no a k tomu schválení žádosti na pojišťovně trvalo měsíc a když mi Car hlásil, že je schváleno, tak jsem byla 4DC, tak jsme to prrošvihli ... 🙂

zazy
8. bře 2010

je mi 32 let,no měla jsem vysoké dávky docela jsem se taky divila,nebím podle čeho to určují
a tobě je kolik?Nevím,jestli kdybych změnila car,jestli by to bylo jiné.Proč jsi změnila car??

abig
8. bře 2010

Zazy, mě bude teď 29. Ptala jsem se jenom proto, že vyšší dávkám se dává starším ženám, což ty ale nejsi ... taky záleží na hormonální profilu, ale tomu už tak nerozumím ...

Car jsem změnila z mnoha důvodů. V původním semnou nikdo nemluvil, furt chtěli jen a jen peníze, neodpovídali na otázky, nediskutovali ... když přišel OHSS, tak je to naprosto nezajímalo. Chtěli mě poslat na laparo, po nevydařeném IVD, pak mi ale řekli, že to stejně nepotřebuji, tak proč by to dělali. Nechtěli sdělovat výsledky vyšetření ... ET proběhlo beze slova, bez UTZ i přesto, že má zakloněnou dělohu, tak nechápu, jak věděli, jak dalece mohli embryjka dát ...

Pak jsem se začal rozhlížet, začala číst diskuze a zjistila, že v jiných Carech mají jiné lepší přístupy. Tak př. v novém Caru se ti představí i každá sestřička. ET se dělá tak, že vidíš na monitoru i s manželem, jak ti embryjka vládají ... hraje ti u toho hudba a partner tě může držet za ruku.
Je toho víc a víc ... prostě jsem udělala dobře, že jsem šla někam jinam.

jennyii
8. bře 2010

Ahojte 🙂 miší tak co, jak jste dopadli na genetice?

abig, popisuješ krásně ET, nevím jak přesně probíhá v našem CARu, ale doufám, že stejně příjemně, minimálně s UTZ...

zazy, ono to uteče... mě to teda utíká rychle v práci a ty tři měsíce se docea přehouply... ale člověk na to stejně pořád myslí 😠

jennyii
8. bře 2010

Holky, budete koukat na ten nový seriál na primě z prostředí CARu? 🙂 já jsem na něj docela zvědavá

zazy
8. bře 2010

Abig:no já měla horm.profil říkali v pořádku,tak nevím,proč jsem měla takové dávky.Snámi sice o všem mluvili,ale jediné co mě zarazilo,že mi před ET neudělali UTZ,aby zjistili,jakou mám sliznici.Tak to je dobré kddyž to můžeš vidět,jak ti je tam vkládají,to tady teda není.Přemýšlela jsem o změně,ale kromě tady toho to bylo docela v poho,ikdyž nám to 1 IVF stálo 30 000.Kolik jste platily vy??

abig
8. bře 2010

Jenny .... taky jsem zvědavá na ten seriál, ale hlavně se ho bojím. Nevím kolik polopravd tam bude ... pár lidi ví, že jsme byli na IVF, hlavně všichni v práci a nechci aby mě někdo litoval, nebo nedej Bože na něco vyptával ... ale jsem zvědavá, jak tohle téma, které bylo do nedávna tabu zpracovali.

Zazy: Tak mě sliznici kontrolovali den před ET, jak jsem byla na kontrole .... vyšlo nás to na 25 tis .... ale dali "slevu" 9tis za darování vajíček ... měli jsme PK, AH, a samozřejmě ISCI.

zazy
8. bře 2010

no jasan jsem na něj hodně zvědavá

abig
9. bře 2010

Přeji Vám krásné ráno a příjemný den !!! 😉

ifet
autor
9. bře 2010

Taky přeji všem krásné ráno...je sluníčko, tak že nálada dobrá 😀
Co ta Misi, ta nás teda napíná...já jsem byla dneska na odběrech na imuno...prej to trvá až šest týdnů ty výsledky...se picnu 😀

misanda
9. bře 2010

ahoj holky, tak jsem o pár zkumavek lehčí, výsledky za dva měsíce...no, moc se tam asi nehoněj 😀 ale ono to asi musí projít nějakou tou "kultivací" nebo tak, ne? 🙂

Ifet, s imunem jsi super udělala!!! aspoň kdyžtak když by něco našli, tak budou vědět co a jak při druhém pokusu...

zazy : ty vysoký dávky máš asi kvůli endomrše 😉 já je měla taky 😉

zazy
9. bře 2010

aha to mě nenapadlo,ty jsi je měla také tak vysoké,Misi ted nevím,byla jsi jen na jednom IVF?