První neúspěšné IVF. Co bude dál?

ifet
26. únor 2010

Ahoj, mám za sebou první neúspěšné IVF...co bude dál? Jaká další vyšetření vám doplnili po nevydařeném IVF??? Jak dlouho čekáte na další stimulaci???

jennyii
26. únor 2010

Ahojky ifet 🙂 nám po nevydařeném 1.IVF doporučili zkusit jiný protokol, měli jsme krátký, takže teď budeme mít dlouhý a poslali nás na vyšetření genetiky a imunologie a potom ještě na 4D ultrazvuk v době menses... na další stimulku se bohužel musí čekat 3 měsíce, není to ani tak kvůli tělíčku, aby si odpočinulo, ale hlavně kvůli pojišťovně, máš nárok na jednu stimulaci za 3 měsíce... držím palce... ono ty tři měsíce utečou, i když se to zdá jako dlouhá doba... a zkusíte znovu a lépe 😵

anastasy
26. únor 2010

Ahoj holky, mám za sebou také neúspěšné IVF. Doplňujeme laparoskopii a hysteroskopii. U manžela urolog a androlog vyšetření.
Imuno a genetiku máme ještě před 1IVF. U nás to je prý nejspíše kvůli špatnému SPG, ale raději se mrknou i víc na mě, ikdyž prý u mne jinak vše dobrý...na léčbu jsme reagovala dobře už při nižších dávkách a vajíčka byly kvalitní, spermio bohužel horší..použila se metoda ICSI..zavedeny 2 embrya, v 9tým dne po ET špinění a 10tý den již MS, normální délka i průběh. Po OPU jsem měla OHSS 1.stupně
Ten 4D ultrazvuk to je zajímavý.
Jennyi - To máš místo laparky? Aby viděli jak to vypadá uvnitř, nebo k čemu přesně toto vyšetření pomůže?
Ifet - na další stimulku mi řekli 2-3měsíce, aby se upravili hormony po stimulaci a sklidniliy se vaječníky. S tou pojištovnou to je určitě taky propojený..
Přeji ať nám to čekání uteče a tentkrát to vyjde!! 😉 pa

jennyii
27. únor 2010

anastasy, taky mi to přišlo zajímavý ten 4D, ptala jsem se čemu to může pomoci a doktorka mi právě říkala, že se tím uvidí všechno možný uvnitř, mnohem víc než na běžném UTZ, že ty už jsou celkem zastaralé... takže si to vykládám tak, že by tam viděli případný problém, na který by byla ptřeba laparka neb něco a taky je to asi kvůli sliznici v době menses... přesně všechno povyprávím až to budu mít za sebou, někdy během příštíh týdne 🙂 kdy máte v plánu 2.pokus? my jsme neměli kvalitní embryjka, tak nedošl ani k ET...

anastasy
27. únor 2010

Ahojky Jennyi, tak to je fajn, že můžeš zkusit to 4D, určitě to je posun dopředu 🙂 To ti bude uritě platit pojištovna, někde v carech to už tak mají, např. v Gennetu je zdarma 🙂 Ale jinak to sotjí 1000Kč, takže fajn, že můžeš na toto vyšetření. Je vidět, že máš dobrou doktorku! 😉

To mne mrzí, že jsi neměla ET.. ☹ ale aspon se ti nepočítá toto jako pokus, máš nárok na další!!!
Rozhodně je dobře že s tím nco doktorka dělá. Možná že ten protokol nebude na škodu změnit a budeou kvalitnější vajíčka, lépe dozrají..oni hned to 1IVF stejně tápou a je to o náhodě že to vyjde, při 2IVF už vědí jak reagujeme na léčbu a zvýší se tím úspěšnost. Můžu se zeptta, měli jste ICSI? a manžel jak na tom je se spermijkami?

my 2IVF až po mé laparoskopii a hysteroskopii, manžel androlog sexuolog vyšetření..u nás je hlavní problém ve spermijích 😔 Když to půjd dobře,tak asi to zkusíme v dubnu..prý podle výsledků říkala doktorka..jinak až v květnu 😒 prostě je to samé čekání a čekání...
je dobře že jdete na imuno a genetiku!! to může dost vysvětlit..a pomoci .tak držím pěstičky at to dobře dopadne a máte dobré výsledky 🙂

meleri
27. únor 2010

ahoj po 1 ivf jsme šli znova asi po půl roce na další IVF. pak se zadařilo. ale nám u té první hned zjistili co byl za problém.

anastasy
27. únor 2010

Ahoj Meleri, tak moc gartuluji, že vám to vyšlo!! 🙂 Krásný chlapeček!! Dává nám to naději 😉
Můžu se zeptat a na co u vás přišli, proč to 1IVF nevyšlo?
Díky!!

ifet
autor
27. únor 2010

Ahoj holky, jsem ráda, že se nám to tady takhle pěkně rozkecalo...já jsem měla taky krátký protokol, reagovala jsem dobře, ale bylo jen 7 vajíček a z toho jen tři zralý...tak nevím no...ve čtvrtek jdu na další konzultaci, tak se dozvím, co a jak dál...jinak my IVF podstupujeme taky kvůli manželovým spermiím...Doufám, že mě nečeká laparo nebo tak něco, na to fakt jít nechci...ale ten 4D ultrazvuk, to je dobrý nápad...chodím do Gennetu v Liberci, tak se tam na to když tak zeptám...ale nechci se nechat kuchat...ale podle konzultací před 1. IVF to snad ani není nutný... 😀 Jo a uvidíme, ale na tu genetiku a imunologii bych chtěla jít...jistota je jistota... 😀

jennyii
27. únor 2010

anastasy, tak to možná budeme skoro nastejno podstupovat 2.pokus, my začínáme stimulku až na konci března a jak je to ten douhý protokol, tak by OPU vycházela až na půlku dubna, nebo tak nějak 🙂 s tím čekáním, to máš pravdu, je to děs 😔 kdyby člověk měl aspoň jistotu, že se dočká... my neznáme úplně přesný důvod, máme to tak půl na půl, paní doktorka si myslí, že nemám ovulaci pravidelně, říkala, že nemůže říct s jistotou, že jbych ji neměla vůbec, ale nějaký problém tam s tím je a manžel má spermiogramy jako na houpačce, objednávali jsme se do CARu s tím, že mu vyšel strašně a vyloženě nám doporučili IVF - ICSI, potom kontrolní vyšel dobře, na imunologii zase hrozně... tak nevím 😅 v den OPU jsme byli přesvědčení, že bude muset být ICSI, ale zrovna ten den mu vyšel krásně, takže jsme ICSI nedali... říkám si, že to možná byla chyba, ted na podruhé chceme dát ICSI určitě, ale hlavně asi bude potřeba kvalita tech vajíček... já jich měa 22, takže ta kvalita šla na úkor počtu ☹ imuno i genetiku už máme za sebou a nenašlo se nám nic zásadního, akorát mám zvýšenou nějakou látku, která způsobuje potraty, tak budu muset před ET ( snad bude! ) brát Prednison, jinak to dopadlo dobře... nějak vlastně pořádně nevíme úplný problém 😅

a atanasy u vás došlo k ET? kolik jste nechávali zavést embryjek jestli se můžu zeptat? a kdy tě čeká laparka?

jennyii
27. únor 2010

Ifet, genetika a imunologie je určitě fajn, myslím, že by vám ji měli nabídnout... nám ji alespon nabízeli hned po tom neúspěchu... taky chodím do Gennetu, ale v Praze 🙂 ten 4D potom povyprávím, měla bych jít tak v úterý nebo ve středu... já se hrozně bojím laparky, tak tohle řešení vítám 🙂

Holky a necvičíte mojžíšovku? já jsem na ní byla včera na první konzultaci, tak mě dost nahlodala... ale rozhodli jsme se s manželem, že ted ten druhý pokus prostě podstoupíme a potom bychom si dali do podzima pauzu od IVF a v tom mezidobí bych možíšovku cvičila, včetně těch mobilizací... třeba by to tomu mohlo pomoct, co myslíte?

meleri, moc gratuluju, opravdu jsi pro nás naděje, jak psala anastasy a chlapeček je nádherný 🙂

zazy
27. únor 2010

Ahojky děvčata,taky se k Vám přidává po neúspěšném IVF.Sice vyšetření krve mě ještě čeká.Jinak jsem na tom podobně jako ifet.Příští týden pojedu do caru na konzultaci co a jak.Tak uvidíme.

anastasy
27. únor 2010

Ahoj holky, jo je fajn, že si můžeme o otm pokecat a poradit se 😉
Jennyi- s tím ICSI jste to nemohli vědět a od toho jsou lékaři aby nám poradili..někde to dělají tak, že když je dost vajíček, část nechají oplodnit normálně a zbytek ICSI, tím mají víc šanci..

Já taky codím do Gennetu do Prahy 🙂Ke komu chodíš?Já k primářce Brandejský.
jinak k té imunologii, to je celkem zásadní ty zvýšené protilátky, to bude asi na ten trofoblast..jsou to NK bunky (tzv zabijáci) napadí vše co je jim cizé.. 😠takže i embryo, tutíž je težší otěhotnět..mne našli taky hraniční NK bunky, brala jsem na to pentomer, a ve čtvrtek se dovím výsledky z kontrolní krve, zda to šo dolů.Jinak máš pravdu také na to dávají kortzol hormon - Prednison. Někomu to moc pomohlo a někdo to bere půl roku a nic..
zkus brát nějaké zelené doplňky, jako Alveo, zelený ječmen, vodní řas ☹
a Chlorella apod, klidně i mnažel, je to dobrý na imunitu a před 2IVF to je dobrý brát..určitě se o otm porad s lékařem 😉musíme zkusit vechno, viď.

ta Mojžíškovka mne láká, ale nevím ještě kam chodit. Můžeš mi dát typ? 😉

jinak mne laparka a hysteroskopie čeká po domluvě s lékařem, jedu za ním v úterý a říkal že mne veme co nejdřív. Laparky se bát Jennyi nemusíš, ale uvidíš po tom UZ 4D, třeba to bude ok 😉

u nás k ET došlo, měla jsem krátký protokol s antagonisty, na léčnu jsem reagovala při nižších dávkách dobře, bylo 10 folíků, z toho 8 vajíček a 7 jich bylo dost kvalitních, ty se oplodnily. to bylo pátek, v pondělí jich zbylo už jen 4, nechali PK, zůstalo 1, pak volali hned v úterý at jedu na ET, že je sice 1, ale ukázkové embryjko, prostě super, mezitím se probudilo další, a dohnalo to jedno k ET, enbylo na zmrazení ,ale bylo pěkný, tak jsem ho tam přeci nemohla nechat..takže jsme měli 2..bohužel 9tý den jsem začla špinit, 10tý den krvácet. takže se to nepovedlo a řekli mi že to bylo především spermijemi ☹

takže pokud se nezlepší SPG tak vyhlídky máme nic moc..
ale nevzdáváme to !! 🙂

Dobrou noc všem 🙂

jennyii
28. únor 2010

Ahojky zazy 🙂 to mě mrzí že to nevyšlo... ach jo... ono na to nejde nic moc říct, snad jen nevzdávat to, určitě to jednou vyjde a budeme maminy 🙂 ale sama vím, že takovéhle řeči po neúspěchu jsou stejně naprd a spíš člověka vykolejí a rozlítostní... ☹

anastasy, já chodím k paní doktorce Langerové 🙂 a ona mi právě doporučila i fyzioterapeutku, která cvičí mojžíšovku, jestli chceš, můžu ti na ní poslat v IP kontakt, je to moc sympatická ženská a připadalo mi, že tomu fakt rozumí a je to i přímá učenka samotné mojžíšové... ono se první tři cykly cvičení mojžíšové nedoporučuje těhotnět, tak jsme to s manželem probrali a rozhodli se, že ten druhý pokus teď už prostě zkusíme a uvidíme a případně bych hned pak začala s cvičením a mobilizací. Kdoví, třeba je právě v tom zakopaný pes 😉
anastasy a ten zelený ječmen, řas a chlorea, to jsou potravinové doplňky v lécích, nebo to jde sehnat ve formě čajů nebo jiných metod? já bych právě ráda i nějakou jakoby čistící kůru pro tělu ve formě třeba bylinek, neznáš něco takového? máš pravdu, můžeme zkusit všechno 🙂
V čem spočívá ta hysteroskopie? už jsem se s tím pojmem několikrát setkala, ale nevím pořádně co to znamená... 😅
Bere něco tvůj manžel na spermiogram? Prý hodně pomáhá selen a zinek, to třeba bere ten můj a potom samozřejmě nepít alko, nekouřit, žádný stres... no, to určitě znáte, ale ruku na srdce, kdo se v dnešní době vyvaruje třeba stresu nebo nezdravého způsobu života... ale ten selen a zinek je prý fakt dobrý...

Dobrou 🙂

lumpajda
28. únor 2010

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Jsem po 1.IVf- já PCO a manžel teratospermie (poslední spermio, právě při IVF, úplná katastrofa, 9% normálních a u těch zpomalená pohyblivost) , měla jsem krátký protokol s antagonisty, reakce dobrá 21 folikulů, ale jen 15 vajíček, z toho jen 10 kvalitních-ICSI 8 embryek-všechny se pozastavili ve vývoji- i tak 6. den PK zavedeny dvě morule, test negativní.

Už jsme byli na konzultaci-doporučují znovu hormonální profil+UZN 15.den cyklu,hysteroskopii a imunologii, chtěla bych i genetiku.Další pokus v květnu.

Přiznám se , že jsme nebyli úplně 100% spokojení, takže jdem na konzultaci do IVF-Institutu a uvidíme co nám doporučí. 3.3. se jdem domluvit

Můžu se zeptat, kde jste byli na imunologii a genetice, jak dlouho jste čekali na objednání a pak na výsledky?
Jak dlouho se musí čekat po laparo a hysteroskopii než můžeš na další pokus IVF?

Máte nějaké zkušenosti s Eregmou?

jennyii
28. únor 2010

Ahojky 🙂

lumpajda, taky se nám embryjka pozastavila ve vývoji... nezbývá než doufat, že to příště bude lepší... já jsem ale starý pesimista, moc pozitivního myšlení nemám 😅 jinak, my jsme byli na genetice u nás v CARu, v Gennetu v Praze, objednací lhůta trvala cca měsíc a výsledky pak byly za tři týdny a na imunologii jsme byli taky v Praze v centu IMUNIA, tam nás objednali hned, během pár dní a výsledky byly do měsíce. S eregmou ani laparkou a hysteroskopií bohužel zkušenost nemám, ale některá z holek třeba ano. V jakém CARu jste byli, jestli se můžu zeptat? my jsme naštěstí vemi spokojení, se vším, od přístupu až po postup a různá vyšetření co nám dělali. A máme výbornou paní doktorku 🙂 takže můžu jen doporučit, ale koukala jsem, že jsi z KV, tak by pro vás byla Praha asi z ruky 😒 a lumpajdo, můžu se zeptat, Tomášek se vám zadařil přirozeně? jestli nechceš, tak neodpovídej, je to taková osobní otázka 🙂

anastasy
28. únor 2010

Ahoj holky, vidím, že nás je čím dál víc s podobným problémem 😔 Věřím, že nám všem vyjde další pokus, vždyť pro to děláme co můžeme..

Ifet a Zazi - můžete napsat na jaký problém se u vás přišlo? Nastínili vám proč 1IVF nevyšlo? A jak je te u vás se SPG partnera?

Jennyi, díky za odpověď, určitě budu ráda když mi ten kontakt na tu fyzioterap. pošleš 🙂
Jo Mudr Langerová je prý dobrá, také jsem to o ní slyšela 😉

mladý ječmen je v prášku , ředí se vodou a pije se to, řasy jsou potrav doplněk v pastilkách. nejlepší je Chlorella Pyrenoidosa. Tyto produkty detoxikují a omlazují organizmus
např tady mrkni na ječmen
http://www.ways.cz/produkty.htm

hysteroskopie je nahlednutí do dělohy a pročištění roztokem, prý po tom mnoho žen otěhotněly 🙂
také zkontrolijí zda tam není polyp, myom atd co ohrožuje těhotenství, uhnízdění apod. podrobnější info najdeš na internetu

můj mnažel bete selzink, coenzym Q10 s vit E, a nově Macu.

Lumpajdo ahojky, četla jsem tvůj příspěvek, moc mne mrzí, že vám to taky nevyšlo..píšeš že se embryjka zasravila vevývoji a přesto ti je transférovali..?

my imunologii také v Immunia a genetiku přímo v Gennetu. objednání Immunia každé úterý a výsledky za 3 týdny a genetika- asi měsíc na objednání a výsledky nám poslali po 2-3 týdnech domů.

S Eregmou zkušennost nemáme.

na laparo a hysterosk se řeká celkem dlouho, záleží kde by ti to dělali, nejdříve je konsultace s lékařem na tu tě objednají..a pak ti dají termín cca 1-2 měsíce celkem. Ale záleží na nemocnici.. vinohradská - konstultace hned, ale termín tak do měsíce, Na Homolce - špičkový doktoři, ale za 3 týdny konsultace a pak termín zřejmě co bude volno může to být další měsíc ale taky dříve podle štěstí..

já nakonec volím Jilemnici , už jsme tam kdysi byla na laparoskopii a byli tam fajn, už jsme nluvila s pprimářem, dal mi schůzku hned další týden, a říkal do 14 dní zákrok, ale taky záleží na cyklu, nejraději to dělají hned po menses..ale to uvidím co mi řeknou
ty čekací doby jsou někde dlouhý...

pokud uvažuješ o imuno, genetice, laparo..rozhodně to začni řešit, čas běží....mohli by jste to vše stihnout do května 😉

Píšeš , že jste nebyli 100% spokojeni, v čem máš pochyby?

anastasy
28. únor 2010

lumpajdo promin, ted to po sobě čtu, a sděsila jsem se, chtěla jsem napsat ZASTAVILA 😝 😔 SORRY
byl to vážně blbý překlep... 😨 píšu rychle a nekontroluji moc , takže se omlouvám..

zazy
28. únor 2010

Anastasy.Já mám endometriozu a vzité oba vejcovody,takže moje jediná možnost na mimi je IVF.Jinak spermio jsme měli v pořádku.Proč to nevyšlo ještě nevíme,zítra budu volat do caru a objednávat se na konzultaci,tak pak dám vědět.

ifet
autor
28. únor 2010

😀 Anastasy s tebou bude sranda, ty jsi teda pisatelka 😀 takový dlouhý....
No u nás je problém na straně manžela...má špatný spermiogram, má málo spermií asi 5 mil, z toho 50% pomalých a 75% morfologicky poškozených...mě se po vysazení antikoncepce nerozjela ovulace...po clostilbegyt ovulace potvrzena, pak mi b yl zjištěn vysoký prolaktin, ale po přeléčení se už drží v normě...jinak post-koitální test je negativní tzn. že se mi v mojem hlenu nehýbou manželovi spermie...jinak HP v pořádku a infekce a tak taky...jo a dělali mi HSG a to dopadlo taky dobře, vejcovody jsou v pohodě průchodné...
Ve čtvrtek jdu do Gennetu v Liberci, na konzultaci, co bude dál...snad se tam i dozvím, proč nám ten první pokus neklapnul...
Chtěla bych jít na imuno a genetiku, ale na hystero a laparo nechci...když to nebude nutné, tak ani nepůjdu...

misanda
1. bře 2010

baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaffffffffffff!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

misanda
1. bře 2010

jsem si vás našla 😀 a chci k vám, chcete mě ? 😀

misanda
1. bře 2010

s některýma se teda neznám, takže Ahoj, já jsem Mišanda a mám endometriozu a imunitní problém, a čeká nás 2.IVF 🙂

misanda
1. bře 2010

Tak a dočteno, můžu trošku reagovat.

My taky čekáme na další IVF do května/června – bude opět dlouhý protokol...a chvíli budu zase v um.přechodu ☹ jinak mezitím taky razíme na genetiku (příští pondělí), imuno už máme. Budu doufat, že se mi nerozjede zase endoška a nebudu muset znovu na laparo, to už by mě švihlo ☹,

Jennyii, to je mi líto, že nedošlo k ET a proč jste měli nekvalitní embroše?? Jinak nemáš zvýšené protilátky proti trofoblastu? Já to mám taky a musím brát vyšší dávky prednisonu než ostatní holčiny.

Jinak mojžíšovka...já na ní chodila před rokem...no chodila...pani rehabilitační mě prohlídla, projela konečník 😀 a usoudila, že jsem úplně zdravá po týhle stránce...takže jsem chodit přestala..neviděla jsem v tom smysl..a když musíme na IVF tak v tom taky smysl nevidím.

No a jinak já na laparku nikdy teda nečekala...mě jí dělali během týdne od rozhodnutí... 🙂

misanda
1. bře 2010

a tady furt nikde nikdo...chjooo...doufám, že to tady nezakysne..?? 😀

zazy
1. bře 2010

Ahojky děvčata,tak jsem dneska byla na kontrole,na ultrazvuku,tam samozřejmě nic,doky mě ještě pro jistotu vzala krev,výsledek bude zítra.Zítra budu volat na objednání do Brna do caru co bude dál.Jinak endoška tam pořád je,ale nezmenšuje se ani nezvětšuje.

misanda
1. bře 2010

zazy : a ty jsi byla s endoškou přeléčená??? a jak dlouho jsi teď po IVF?

ifet
autor
1. bře 2010

Ahoooj Misi...no jo, stará známá 😀 😀 😀
Co ty, už jsi byla na konzultaci???

misanda
1. bře 2010

ahoj Ifetko 🙂

jj, byla byla a teda moc dobře jsem nedopadla....ale to jsem ti snad psala min.týden, ne? ať se neopakuju 😉

tebe to čeká ve čtvrtek, jestli si dobře pamatuju??? myslim a držim!!! 😉

ifet
autor
1. bře 2010

Jo jo, už jsem si to přečetla...jsem popleta...🙂
No já jdu ve čtvtek...už chodíš do práce? A co jinak, jak to jde?

abig
1. bře 2010

Ahooooj .....
Misando ...... holka jedna !!!
Ifet ahoj ...

ifet
autor
1. bře 2010

Ahoj Abig...budeš tu s námi? Jak je to s tebou?