První neúspěšné IVF. Co bude dál?

ifet
26. únor 2010

Ahoj, mám za sebou první neúspěšné IVF...co bude dál? Jaká další vyšetření vám doplnili po nevydařeném IVF??? Jak dlouho čekáte na další stimulaci???

jennyii
2. bře 2010

Vše zítra pozjistím a hned poreferuju 😉

Lumpi, držíme palce 🙂 a tak Tomášek je po Clostíku, vidíš, ten nám nikdy nikdo nenabídl... 😕 začínám přemýšlet nad tím, že se asi vrátíme zas tak nějak na začátek ( ale až po 2.IVF 😉 ) a zkusíme přesně třeba costik, mojžíšku, bylinky... ale možná se jen chytám stébla 😉 😅

holky a jak to máte v práci? jak zaměstnavatelé snášejí ty časté kontroly, neschopenky...?

misanda
3. bře 2010

tak a dneska se drží pěsti Jen pro štěstí!!!! a všichni!!! a povinně 😀

a zítra máme v plánu držet Ifetce 🙂

misanda
3. bře 2010

áááááááá, tak i lumpajdě držíme 😀 😝

hlavně pak holky dejte vědět, nebo mišanda pojde 😀

misanda
3. bře 2010

jinak na mě nepůsobí asi nic, ani ten utroš...

a jinak se taky vždycky těšim na další kontrolu jak to bude vypadat dál atd...ale zároveň se bojim od tý doby, co jsem byla sražená na kolena ☹ takže vždycky radši počítám s horší variantou, i když mě to stejně srazí znovu 🙄

a jinak teda v práci o tom vědí, že se snažíme o mimčo a nejde to, při první IVF jsem byla i tři týdny doma...jako v pohodě. ale už jsem oznámila, že na druhý jdeme tedy v létě a že doma už nebudu...že si vezmu max.den dovolený po ET...

ifet
autor
3. bře 2010

Misi díky a zdravím tě🙂 taky držím všem, co jsou na konzultace a kontrolu palce 😀

zazy
3. bře 2010

jennyii:Já jezdím do Brna do repromedy,jsou tam skvělí,nemůžu si stěžovat.Jinak všem držím pěstičky.

misanda
3. bře 2010

ifet a jak se těšíš ty? 🙂 já se snad těšim za tebe a doufám, že přineseš jenom samé dobré zprávy!!! 😉

ifet
autor
3. bře 2010

No Misi docela se těším...jen se bojím, aby mě nehnal někam na laparo...ale to mu prostě řeknu, že nejdu... 😀 já doufám, že nějak očůráme tu pitomou pojišťovnu a budeme to moct zkusit třeba přelom duben květen...

misanda
3. bře 2010

Ifet a co kdyby tam byl ještě nějaký problém a nevyšlo to IVF kvůli tomu...když by to laparoskopicky odstranili nebo tak... 😕 😨

ifet
autor
3. bře 2010

no to nevím...průchodnost mi zjišťovali, HP v pořádku, menstruace přesná, nebolestivá...nevím...teď do toho nejdu...

jennyii
3. bře 2010

Ahojda holky, děkuju za držení palců 😀

Ale moc vás nepotěším, žádné pořádné info nemám, doktorka byla neuvěřitelně skoupá na slovo, nic mi neřekla dokonce ani to, když jsem se ptala jak to teda vypadá, jestli dobrý, tak nic, prý mi všechno řekne má doktorka až k ní půjdu a nazdar. Celá akce se byla hotová za 2 minuty 😒 jediné co jsem z ní dostala je, že se fotí děloha kvůli tomu, aby se pak snadněji rozhodlo jaké dávky při případné stimulaci...

if, jak jste dopadli vy?

misi a berou to v práci v pohodě? já neschopenku mít musela, po OPU bych to v práci nedala...

misanda
3. bře 2010

jen, to si děláš srandu, ne? co to je za přístup??? 🙄 😠

v práci to berou naprosto v pohodě, což jsem ráda. já si max vezmu po opu den volna, když mi nebude dobře...jinak to teda ale neplánuju...bylo mi celkem fajn 🙂

lumpajda
3. bře 2010

Ahoj holky, moc děkuji za držení palečků a musím říct, že jsem z nového CARu nadšená. Super přístup, konečně to vše s námi někdo probral, dopodrobna se vyptali na vše co už máme za sebou, na všechny nemoci,léky a tak, probrali s námi předchozí pokus a proč se asi nezdařil, byli dost překvapený z přístupu předchozího CARu, manželův spermiogram je katastrofa(9% normální morfologie a snížená hybnost), takže nám doporučili genetiku a hned jí i nabrali, výsledky za tři týdny, mě hned udělali i trombotesty a doporučili i imunologii, ale tu zvažujeme.Dr. mi udělala SONO a řekla, že nechápe kde doktoři vzali, že mám PCO, prý je to nesmysl, když mám hormonální profil v pořádku a vaječníky mám prý jen bohatší na folikly, ale né PCO. Doporučili nám IMCS, je to nová metoda výběru spermií na oplodnění vajíček a dlouhý protokol, prý jsou pak zralejší vajíčka, tak si užiju hodně pícháníčka i po ET píchají agolutin, tak už se teď těším na fialový zadek 🙂 . Návštěva trvala dvě hodiny, ale stálo to za to. Do té studie se asi Miši nedostanem, nejen že chtějí téměř zdravé ženy, ale i jen hraniční spermiogram, takže se nechytáme, ale nevadí v květnu jdem do toho.

Co vy říkáte na imunologii, myslíte si že je to opravdu nutné a přínosné vyšetření, jaké s tím máte zkušenosti?

ifet
autor
3. bře 2010

No holky jsem zděšená přístupem k Jennyii...to je fakt katastrofa..
No a potěšena od Lumpajdy...Lumpy v kterým CARu jste byli? A co je to IMCS???Lumpi a to už do toho můžeš jít v květnu? To je naděje i pro mě...měly jsme to tak nějak v podobnou dobu...
Jinak já vám dám vědět zítra, co a jak...

lumpajda
3. bře 2010

Ano v květnu, alespoň nám to řekli v obou CARech, takže doufám, že to jde i na pojišťovně. Byli jsme v IVF-institutu v K. Varech a ještě je v Plzni. IMCI je jako ICSI, ale s větším zvětšením spermie pod speciálním přístrojem jsou schopní vybrat morfologicky opravdu zdravou spermii, což při klasickém zvětšení není možné, takže je větší šance na kvalitní embryo. Koukni na www.ivf-institut.cz, vysvětlují to tam. taky ti moc držím palce na zítra. Jenny, to je teda síla, taky jsem něco podobného zažila v předchozím CARu, šup šup hlavně vysolte prachy, jak na běžícím pásu, nikdo nám nikdy nic pořádně nevysvětlil, každá návštěva i se sonem za 15 minut hotovo, takže jsme šli jinam.

misanda
4. bře 2010

ahoj holky,

lumpi, já si to s tím výzkumem myslela...jsou to kreténi..fakt..nevim co chtěj zkoumat na skoro zdravých párech...pak se jim zvednout % úspěšnosti...to je jasný...idioti.

jinak já si myslím, že imuno je hodně velikej přínos...oni ti pak podle toho nasadí prednison, kdybys byla alergická nebo tak. mě bohužel zjistili protilátky na vlastní trofoblast, takže se stimulací papám dokonce 10mg (jinak se papá normálka 2,5-5)...no, tak snad to k něčemu bude...??? takže určitě do toho jdi...nech si to udělat...ono je fuk jestli ti vyjdou protilátky na spermoše, když stejně musíte na IVF...ale třeba ten trofoblast a ještě mi zjistili i protilátky proti štítný žláze...tak to už je docela důležitý, když chceš otěhotnět...fakt rozmýšlej dobře!!! a rychle 🙂

ifet, dneska na tebe mišanda mooooc myslí a drží i na nohou 😀

lumpi a vy jste předtím chodili do toho Pronatalu ve Varech??? ten mi mudra ani nedoporučovala... 😅

ifet
autor
4. bře 2010

Misi díky moc...prosím tě o čem to mluvíte? O jakým výzkumu? Vy jste se do něčeho hlásili či co??? Dík

misanda
4. bře 2010

Ifet, nehlásili...jde o to, že některé CARy (myslím Vary a Plzeň) dělají výzkum. Jsou to švédi a chtějí dokázat, že se může transferovat jedno embryo a bude stejný úspěch jako u dvou, zamezí se tím vícečetnému těhotenství, nedonošeným dvojčatům atd...jenomže chtějí prostě sto pro zdravé ženy...bez endometriozy, anovulace atd...což je asi problém skoro většiny...no a s tím spermiem teda nevím..to jsem myslela že je jedno, ale podle toho, co psala lumpi, tak asi ne...

ifet
autor
4. bře 2010

aha...no mě by se dvojčata docela líbili, byl by to asi masakr, ale lepší než nic 😀

jennyii
4. bře 2010

Ahoj holky,

lumpi, tak v novém CARu to vypadá fakt v pohodě, viď? to je dobře. A potěšila jsi mě s tou ovulací, protože mě taky řekli, že neovoluju, určitě ne vždy a že je to kvůli tomu, že mám hodně folikulů na vaječnících. Ale hormonální profil mi vyšel v pohodě... a ještě když jsem v době snaženda dělala ovu testy tak taky vycházely, byly pozitivní v době ovu... no nevím, já už jsem to pak nějak přestala zkoumat... Ten náš CAR, on je jinak v pohodě, jsem tam spokojená, ale tahle doktorka, to bylo něco. Totální nezájem..

O tom výzkumu jsem taky slyšela, ale taky mi to přijde jako docela blbost... měli by se spíš v tom svém výzkumu zaměřit na nejčastější problémy, než na zdravé páry... ty do CARu nechoděj 😀

ifet, držím palce na dnešek, at máte dobré zprávy 🙂

misanda
4. bře 2010

ifet: mišanda by si taky moooooc přála dvojčátka 🙂 holčičky 🙂 ale jinak budu moc ráda i za pinďoura, hlavně že bude 😉

ten výzkum je fakt o ničem...prostě potřebují ty procenta...aspoň tak to přijde mě... 😠

ifet
autor
4. bře 2010

Tak že holky, už jsem zpět...o další IVF můžeme žádat už 7.4....do tý doby budeme muset na genetiku, už jsme objednaný na úterý 16.3. výsledky jsou pak za 14 dní...dělají to u nás v CARu...pak musí manžel na urologii...tam ještě na vyšetření nebyl, tak že ho musíme doplnit, tam jde příští pátek a pak jsem si ještě řekla o imuno...tím to asi zdržíme, ale neva...odběry na imuno berou každý úterý bez objednání, ale na konzultaci nad výsledkama jsme objednaný až na 3.5. no ale sestřička ještě říkala, že až půjdeme na ty odběry, tak se máme zkusit domluvit na dřívější termín...tak uvidíme...
Je to docela frkot, ani jsem to nečekala...doktor byl jako vždy úžasnej...jinak příště mi přidá do stimulky něco na lepší dozrávání vajíček a možná trochu prodlouží stimulaci, ale o dlouhým protokolu nic neříkal...ten asi nebude...a to jsem ráda...no a ptala jsem se na laparo, to jsem říkala, že na něj bych nechtěla a on mi řekl, že k němu není ani důvod...že v některých CARech ho dělají zbytečně a všechno to pak ty holky akorát víc stresuje...no a proč to nevyšlo? Nejspíš kvůli tomu, že i přes ISCI nebyla vybraná ta správná spermie...tak že příště to nepodceníme a kdyby byla genetika nějaká blbá, tak uděláme tu predimplantační genetickou diagnostiku u embrya...
Na další kontrolu jdu až s výsledkama...tak že někdy nejdříve za měsíc...no a to už by jsme pak pomalu mohli teda zase žádat...
...fuj, to jsem toho napsala...alespoň si počtete🙂

abig
4. bře 2010

Ahoj holky ... jsem si váš zběžně pročetla ...

Ifet, to je dobrá zpráva, začne se zase něco dít.

Musím si u vás vylít srdíčko ... dalo by se to tak nazvat. Ale v jednu chvíli toho byl na mě moc. Tady je ten příběh ... o zázracích, které se dějí a jsme za ně rády, ale stále se nedějí mě:

Asi jako každá z vás, jsem v kontaktu s jinýma holkama, které mají před nebo za sebou IVF. Jsou tomu asi 3 týdny, kdy jsem jednu takovou holčinu ukecávala, ať si udělá těhu test, protože jsme v denním kontaktu a najdenou byla protivná, hašteřivá a náladová a měla asi 10 dní zpoždění ... moc se jí to nelíbilo, proč by to měla dělat. Manžel neměl spermie, u prvního IVF nedošlo ani k ET, poté podstoupil operaci Variokely, dr. jí řekli, že přirozeně děti rozhodně mít nebudou a dokonce je tlačili k dárcovským spermiím .... koupila test, napsala mi jdu se na něj vyčůrat a za chvíli telefon a v tu chvíli překrásný hysterický pláč a hlášení jsou tam ... //
A pak, že se zázraky nedějí .... miminko se vyvíjí jak má a jsou v pořádku.
Následoval další týden a přišel mi mail od dívčiny po prvním nevydařeném IVF a stěžovala si, že nedostala ms a kvůli tomu nemůže jít na konzultaci kvůli dalšímu IVF, tak jsem jí psala, ať nestresuje, jde si koupit test ( už zase já chytrá, že?) a pak ať si zajde na vyvolávačku ke gyne ... za pár dní mail, a další nečekáné uslzené a přešťastné hlášení, že jsou tam // .... a pak, že se zázraky nedějí ....

Byla jsem trochu v šoku, když je to jednu, tak si řeknete, sakra, ony ty zázraky asi jsou .....
Ale není ještě všemu konec, tento týden, další zpráva od holčiny, co se chystala na KET ... už k němu nedošla .... hlásila mi přešťastné // .... a pak, že se zázraky nedějí !!!!

No a co já na to ? Slzy stékaly po tváři a já si řekla ... zázraky se dějí, a nejen jeden .... tak proč sakra se vyhýbají mě ?
Tak tahle vypadají mé poslední dny ... překvapivě, krom jednoho pláče jsem to zvládla statečně a ty svoje kuřátka jsem podpořila, mám z toho dobrý pocit, ale toť tak vše ....

Takže dámy .... ikdyž nevěříme, tak se dějou ...
No a já věřím, že když začínají být všichni kolem šťastní, že snad to štěstí sedne i na mě a na vás a všechny budeme mít slzavé údolí jen a jen přešťastné nad //, ať už zázrakem nebo pomocí lékařu.

zazy
4. bře 2010

To je moc hezký příběh.Tak snad se to zadaří i nám všem ostatním,nemůže to štěstí sedět jen na těch samých lidech,ale musí sednout konečně i na nás,nemyslíte?

misanda
5. bře 2010

ahoj holky,

ifet, suppeeeer!!! my už taky máme podanou žádost 🙂 až to dostanu, tak volám mudře a jestli tam už bude mít můj zoladex, tak jí poprosím jestli bysme nemoli vynechat antiko a nepíchla by mi radši zoladex 😝 kdyžtak mě pošle do pedelky, no 😀

abig...nám se taky vyhýbaj a bojím se, že se vyhýbat dlouho ještě budou..jestli ne na dobro ☹ ..když čtu ty příběhy o endometrioze, je mi zle ☹. každopádně dneska mě položila na kolena zpráva, že bratranec čeká miminko...já chtěla mýmu milovanýmu dědovi dát pravnouče jako první...tak to vidíte ☹

abig
5. bře 2010

Hezký paťulinek holky !!!

Sice tady máme trochu mrtvo, ale my to s Miškou zase rozjedeme, co ?

Miši ... hlavu vzhůru, ještě příjde plno snů a pak pádů ... a není všem dnům konec, nic jiného nám taky nezbývá, co ? Jen bojovat a přeci to nevzdáme !!!

Co ostatní tady ? Copak u vás nového ?

ifet
autor
5. bře 2010

Misi tak to jste to nakonec nějak urychlili co? Myslela jsem, že vám říkali něco o domácím snažení....který je stejně na ho... 😀 tak to je super...

misanda
5. bře 2010

ifet, prd jsme urychlili...tenhle měsíc máme domácí snažení ☹ ale až to dostanu než si vezmu HA, tak volám k mudře, jestli už tam mám léky (trvá to pět týdnů) s nima by měl přijít zoladex - dva - tak bych si nechala hned první píchnout - radši než HA...tak uvidíme...by se nám to kdyžtak posunulo o měsíc...

jennyii
5. bře 2010

Ahoj holky, zdravím při pátku 🙂

misi, ifet gratuluju k podaným žádostím 😵 to je paráda, že to jde tak rychle!!! za jak dlouho tedy budete tak moc začít stimulovat?

abig, krásný příběh... akorát já mám vždycky pocit, že nám se tyhle zázraky vyhnou... zatím teda ještě nepřišly 😉

my bychom měli začít stimulku přesně za 2 týdny, tak už to snad uteče... abig, ty taky už zachvilku začneš, viď?

ifet
autor
5. bře 2010

Jennyii my ještě žádost nemáme podanou...můžeme ji podat 7.4. ale to uteče...jen ještě co nám řekne ta genetika🙂 snad bude vše oukej...a u tebe to teda taky letí, tak to je super, budeme pačkat palce 😀
Misi se snažte, alespoň bude doma sranda...my se snažíme furt 😀