Pvní IVF pokus nevyšel

nobo77
13. pro 2011

ahoj holky, tak jsem se dnes dozvěděla, že první pokus na IVF nám nevyšel a všechno musíme opakovat znova. Snad se dočkáme.. Je to děsný. Manžela to snad vzalo vic než mě. Chtěli jsme si dat pod stromeček pozitivní těhotenský test.. Přitom jsme oba s manželem v pořádku,takže nechápu , kde je chyba.. Mějte se.

belunkaa
13. pro 2011

Hlavu vzhůru-to půjde jen to chce čas a nenervovat se 😉

evitaa
13. pro 2011

Také jsme tuto smutnou zprávu v pondělí dozvěděli. Hned na zítra jsme objednaný do jiného CARu, tam snad budou úspěšnější. Kam chodíte Vy?

petrufa86
13. pro 2011

@nobo77 @belunkaa @ evitaa já jsem dnes 10tý od ET a na těhu testu sněhobílo, ani náznak ducha. Pomalu se začínám smiřovat s tím, že to nevyšlo. I když je možná brzy. Na krev jdu 19týho. Kdy jste si vy zkoušeli dělat test?

nobo77
autor
16. pro 2011

Ahoj , od transferu jsem si měla dělat test po 14 dnech,pak si mě pozvali na krev,aby výsledek potvrdili... a bohuže -lpotvrdili-negativní! Asi to tak prostě mělo být.. Půjdeme znova a snad se povede. Jezdím do Liberce do Gennetu- jsou tam supr. Jen nevím zda je normální platit takový peníze-celkem za zákrok jsme dali 14tisíc a za léky 1500,-kč. A pak se jen směju, když slyším v televizi, jak umělé oplodnění je zadarmo....... To nevím kde..

stoupicka9
16. pro 2011

Ahoj taky jsem 11tý den po ET a stále sněhobílo, takže nás asi taky čeká další pokus.Půjdeme v lednu na KET. Tak to jsi dala taky dost peněz. Co všechno jsi si připlácela. My jen za ty injekce dali 5500Kč a za zamražení a PK dalších 10900, ale chodíme do Pronatalu v Praze.Taky se musím smát když řeknou že 3 pokusy hradí pojišťovna. Máte mražáčky? My 10 . Kdy máte v plánu jít znovu?

evitaa
16. pro 2011

Holky, závidím Vám, že Vás to vyšlo na tak málo. Já vysolila 100.000,- a stejně se to nepovedlo. Každopádně to neřeším, protože abych měla dítě, zaplatila bych téměř cokoli.

evitaa
16. pro 2011

@stoupicka9 Jak jsi spokojená v Pronatalu? Po novém roce jsme tam objednaný na 1. konzultaci, tak jsem zvědavá.

mpetula
16. pro 2011

Ahoj holky, tak se přidávám, nám také první IVF nevyšlo ☹
@nobo77 , @stoupicka9 my také dávali v caru 16000kč, ale nakonec nás to stálo málo - 5900, protože jsem měla jen jedno vajíčko ☹ a za léky jsem dala 1500kč.
@evitaa tak to je fakt hodně, ale jak píšeš, také by jsem dali i takovéto částky... A ty už si hradíš celý pokus sama, nebo proč vás to stojí tolik?
Takže nás to čeká celé znovu někdy přelom leden/únor.

petrufa86
16. pro 2011

Nám taky naše první IVF nevyšlo. Dnes jsem 13tý den a v noci sem to dostala. V pondělí jdu na krev aby mi to potvrdili a rovnou se domluvím na leden na KET. Nás to vyšlo na 22 400 Kč. Taky nechápu, kde lidi berou ty informace, že je to zadara. ☹ ☹ ☹

stoupicka9
16. pro 2011

@evitaa Ahoj , je to tam hezký a všichni tam jsou moc příjemný ale jak jsem zjistila přes holky který tam taky chodili tak tam nemohli otěhotnět ani po 2 iVF ani Ketech tak šli jinam a tam jim to to třem vyšlo napoprvé. Tak nevím může to být náhoda. Já tam mám teď mražáčky tak tam musím ale jestli to nevyjde tak 3IVF půjdu asi taky jinam.Jo a hodně mi vadí že cizinci tam mají veškerou přednost a tebe nechaj čekat. Zkus si taky zjistit v jiným CARu jaký mají ceny někdo mi říkal že v Iscare jsou levnější.

Holky co máte za léky že za ně dáváte jenom 1500kč? Já měla injekce Puregon pero a stálo mě 5500kč.

stoupicka9
16. pro 2011

Jo a to mi řekli že to jsou ty nejlacinější, proto tak koukám a jsem zvědavá jinak bych si taky vybrala ty lacinejší. Tak nevím co si o tom myslet.

stoupicka9
16. pro 2011

@mpetula tak to je mi líto, ale za co jsi platila když ti zbylo jen jedno?

petrufa86
16. pro 2011

@stoupicka9 To já měla injekce GONAL a dávala za ně 6700 Kč.

stoupicka9
16. pro 2011

Taky tolik? Tak to mi teda řekněte jak to že někdo dává 1500 a někdo 6700kč?

evitaa
17. pro 2011

@stoupicka9 Jsou dva druhy léků na stimulaci. První jsou vyrobené z moči žen v přechodu. Patří tam např. Merional, který je úplně zadarmo (myslím 26 amp.). Pak je to Menopur, který je také s nižším doplatkem. Tyto léky nemají aplikační pero, jsou to klasické injekce. No a pak jsou ty dražší léky - Gonal, Puregon - jsou rekombinantní a "čistější". Mají pero.

stoupicka9
17. pro 2011

Tak to jo. Ale v Pronatalu mi na výběr nedali, tam mi řekli že léky se jmenují Puregon pero a stojí cca 5500kč (dle pojištovny kolik doplatí) a hotovo. Tak to by měli taky vědět že je i něco jinýho a pacientky který zrovna nejsou bohatšího rázu by uvítali levnější variantu ne. No jestli jdeš do Pronatalu tak se připrav že ti dají Puregon. Pak se určitě ozvi jak jsi dopadla a klidně se jich zkus zeptat na ty druhý léky.

evitaa
17. pro 2011

@stoupicka9 Já Puregon rozhodně nechci. Neměla jsem na něj dobrou reakci - měla jsem jen 4 vajíčka. Rozhodně chci zkusit něco jiného.

stoupicka9
17. pro 2011

Ty už máš zkušenosti s IVF? Já myslela že jdeš poprvé. Tak to jim tam určitě řekni. Určitě se budou snažit ti vyhovět. 🙂

evitaa
17. pro 2011

@stoupicka9 To že mám zkušenost s IVF už plyne z názvu diskuse 😉 Jezdili jsme do Zlína, ale je to pro nás daleko, tak jsme hledali CAR v Čechách. Objednali jsme se do Iscare a do Pronatalu. Uvidíme, které se nám víc zalíbí.

stoupicka9
18. pro 2011

Jéééé to mi ani nedošlo že to vyplívá už z napisu 😉 A proč takovou dálku? Stejně máš pešek když už tě to stálo tolik a furt nic. Budu ti moc držet palečky ať už ti to vyjde. My zatím teda dali 50000kč a taky nic. Ale jedno 3letý už doma máme ale to bylo přirozeně. Jenže jsem měla drastický porod a chytla jsem zánět. Tak mi před rokem zjistili že mám neprůchozí vejcovody a endometriozu tak je ufikli a teď už nám nic jinýho nezbývá než čekat. Doufám že už to příjde brzo i tobě 🙂

mpetula
18. pro 2011

@stoupicka9 oplodňovali jsme metodou ICSI a to je 5000kč za jedno vajíčko. Když jich je víc, tak je to 2-10 oocytů, za 8000 tisíc.
A k těm lékům, mě se nikdo na nic neptal, prostě mi dal doktor menopor a cetrotide a bylo. Ta cena mě pak také překvapila, že je to tak málo. Ale já měla asi slabé dávky, myslím si to proto, že jsem stimulovala jen šest dní a většina holek psala, že se stimulovala 12 - 14 dní, tak nevím. Teď mi říkal dr. že příště začnem větší dávkou menoporu, tak doufám, že to zabere. A ještě mi říkal, že se nedokáže říct, proč jsem reagovala takhle, protože u mě je vše v pořádku u nás je problém ve spermiu....

evitaa
18. pro 2011

@stoupicka9 Měli jsme specifické požadavky a jen na Moravě nám vyhověli. Naštěstí se doba mění, takže teď jsme našli i CAR v Praze.

stoupicka9
18. pro 2011

@mpetula Mě se taky nikdo neptal a hned mi dali Puregon pero za 5500kč. Proto mě udivujou ty ceny za 1500kč. Aspoň jsem zase o něco chytřejší a příště si o ně zkusím říct (ale doufám že nebude potřeba) To jsou stejně příplatky za různé metody. Akorád by mě kolikrát zajímalo proč je to tak drahý, obzvlášť když je tolik lidí co tyhle centra potřebujou, ale to je holt to naše zdravotnictví 😒

nobo77
autor
19. pro 2011

ahoj, mě doktor dával ty pera za 5500,-kč a když jsem pak mluvila s doktorkou, zeptala jsem se jaký v tom je rozdíl, když byc si vzala druhou variantu-levnější. Upřímně mi řekla, že pera jsou drahá jen proto , že je jednoduchá aplikace. Vezmeš,píchneš a hotovo. Šla jsem do složitější aplikace- vzít,namíchat,píchnout-obyčejné jehly.. ale rozdíl obroivský a to v ceně- platila jsem 69,-kč!!! Nenechte se donutit platit víc než musíte. Už samotný zákrok je drahý. Akorát vždy šílím,když vidím,že fetákům,alkoholikům a anorektičám se léčba platí pojišťovnou a my abychom mohli mít dítě platíme.. Holt ot je naše zdravotnictví.. to je náš stát..Využívaj toho,že ty lidi jako my jsme zoufalé a zaplatili bychom,ikdyby nám řekli 40tisíc....Tak se všichni držte a ať další pokusy jsou úspěšné, ahoj

petrufa86
19. pro 2011

@nobo77 Jojo, taky nechápu to, proč feťákům, alkoholikům a ... to platí. Kdyť si za to můžou sami. A my co chceme děti za to musíme platit. Kdyť za to kolikrát ten chlap nebo ženská ani nemůžou někdy dokonce ani doktoři nezjistí proč to zdravým párům nejde. Měli by být rádi že se republika rozrůstá a netahat z lidí desetitíce za umělko. Jojo, hlavně že si všichni z výplaty platíme sociální a zdravotní a když přijde na věc tak je 20 i víc tisíc v prčicích.

evitaa
19. pro 2011

Holky, Vy so stěžujete na naše zdravotnictví a doplatky. Co byste dělali, kdybyste žili v cizině. V Americe vyjde umělé oplodnění na 1 mil. Kč. My jsme holt vychovávaný komunismem, kde chceme vše zadarmo, ale takhle to nefunguje. V cizině si ženy běžně nechávají zavést 4 embrya, protože na další pokus zkrátka nemají. Nebo ženy v UK - na 1. prohlídku v těhotenství jdou až ve 12. týdnu a ještě řádně za to zaplatí. U nás žena nedostane ms a za týden běží na gyndu za 30,- Kč!!!!!

petrufa86
19. pro 2011

@evitaa My ale nežijeme v UK nebo v Americe ale v ČR. Tobě nevadí že léčba narkomana nebo alkoholika stojí 100-500 tisíc a jim to zaplatí pojišťovna a můžou si za to sami. My za neplodnost nemůžeme a platíme si to sami z části? Mě to s prominutím sere.

evitaa
19. pro 2011

@petrufa86 Samozřejmě, že mě to štve, ale na druhou stranu jsem vděčná, že je v mých možnostech dovolit si léčbu neplodnosti. Na druhou stranu léčbu feťáků je třeba podporovat, protože bych určitě nechtěla, aby mé dítě přišlo do styku s takovými lidmi. A nebezpečí čeká na každým rohu, rodiče vše ohlídat nemohou.

stoupicka9
20. pro 2011

@petrufa86 Plně s tebou souhlasím. Taky mě to štve že my musíme doplácet a oni dostanou vše zadarmo. Jak říkáš, žijem v ČR tak proč koukat na UK nebo Usa atd. A léčbu feťáků a alkoholiků bych teda nepodporovala stejně se jich 93% nevyléčí a začnou znovu.Ten kdo fetovat nechce nikdy nezačne. Nám umělko nezaplatí a přitom stojí ohodně míň. A to neříkám jen tak, MĚLA (upozornuju že MĚLA) jsem kamaráda alkoholika, který už byl 2x na léčení a za 6 měsíců už v tom lítá znovu. Tak proč si to neplatí, když je evidentní že se vyléčit nechce. 😠

stoupicka9
20. pro 2011

No ale jinak si myslím že naše diskuze zaběhla úplně někam jinam než původně začala.