Reprodukční centrum v Praze - jaké doporučujete?

handulka2000
16. čer 2014

Ahoj, prosím o radu, jaké reprodukční centrum v Praze doporučujete? Potřebuji komplexní vyšetření - genetika ok, imunologie po Prednisonu již také ok. Nikdo neví, proč to nejde. Pojišťovnu mám VZP, věk 38,5. Děkuji všem za reakce 🙂

musilka
16. čer 2014

@handulka2000 Ahoj mám za sebou Pronatal, Iscare a momentálně IVF CUBE a za mě jednoznačně CUBE 😉 je to nová klinika hodně se snaží, začínají tudíž si musí udělat jméno a prestiž já rozhodně doporučuji. Podstoupila jsem tam teď v únoru své 3, IVF, chystám se tam na KET a za mě moc fajn 😉

handulka2000
autor
17. čer 2014

@musilka Moc děkuji. Budu se teprve rozhodovat, takže jsem za rady moc vděčná. Zažila jsem již pár nemocnic a věř, že do některých bych nechtěla, ani kdyby mi bylo hodně zle 🙂.

festa
17. čer 2014

@handulka2000 Já chodila k Apolináři. Prostředí opravdu nic moc, ale zase se povedlo na druhý pokus a neplatila jsem nic navíc, protože 4 pokusy jsou hrazené pojišťovnou (zatím). Takže za jeden pokus max. 8 až 10 tis., protože bohužel jsme museli jet na ICSI (6tis.) a zbytek léky podle toho jestli jsem jela na krátký nebo dlouhý protokol. Musela jsem na odběr dvakrát, protože mi bohužel z prvního pokusu nezbylo žádné embryo. Pokud by mi zbyly čtyři, zaplatila bych jednou do 10tis. a potom bych měla další tři transfery (po jednom embryu) zdarma. Inseminace jsou zdarma (max. výdaj za Pregnyl). Všechna vyšetření také. Nemažou med kolem huby a nesnaží se za každou cenu tě připravit o pokusy - mně při druhém odběru vzali dvě vajíčka, oplodnili a vyvíjely se obě, akorát jedno trochu pomaleji. Chtěla jsem zavést obě, ale rozumně se se mnou domluvili, že si u toho jednoho embrya nejsou jistí a tak jsme ho nezaváděli (což bylo nakonec dobře).
Takže jak bych k Apolináři nikdy nešla rodit, na jejich CAR nedám dopustit. Samozřejmě pokud Tě vyloženě netlačí peníze, proč nejít do příjemnějšího prostředí. Srovnání s dalšími CARy nemám, takže spíš píšu své pocity z Apolináře.

handulka2000
autor
17. čer 2014

@festa Díky za zprávu. Hezké prostředí je sice příjemné, ale jde spíš o přístup a informovanost. Pokud tam byli fajn, zkusím zauvažovat. A jak tam probíhají vyšetření? Jsou důslední a snaží se přijít na to, proč se nedaří?

festa
17. čer 2014

@handulka2000 Nedokážu odpovědět asi úplně fundovaně, protože u nás ten zádrhel byl celkem jasný. Ale probíhalo to následovně (od první návštěvy ale už uběhly skoro dva roky, tak si možná nepamatuju všechny detaily): první objednání bylo poměrně dlouhý, tuším, že až za měsíc, přišli jsme tam, oběma nám vzali krev a manželovi hned udělali spermiogram. Počkali jsme si na výsledek, bylo to do hodinky. Spermiogram byl poměrně hodně tragický, takže mu hned napsali žádanku na urologii. Tam byla objednací lhůta úplně šílená - tři měsíce. Mezitím vyšetřili mě. Zkontrolovali průchodnost vejvocovodů a ovulaci. Po návštěvě urologie (kde co vím, tak to za to čekání docela stálo, protože manžel si pochvaloval hodně důkladný vyšetření včetně utz, ale nevim, možná je to tak všude), dostal prášky, kde se opět muselo čekat tři měsíce než se projeví účinek. Nicméně účinek se opravdu projevil a hodnoty spermiogramu začaly být hodně příznivé (stále tedy na ICSI, ale aspoň už se dalo vybírat a možná by to při hodně velkém štěstí a nestresování šlo i přirozeně). Vzhledem k tomu, že to bylo před prázdninama a o prázdninách nám bylo řečeno, že nestimulujou, navrhli nám, abychom zatím zkoušeli inseminace (šance byla malá, ale proč nezkoušet, když v podstatě nic neplatíš a stejně jsme museli čekat do září). Nic moc jsme neočekávali a ani se nezadařilo a tak jsme v září nebo říjnu podstoupili první cyklus. Byla jsem na dlouhém protokolu, odebrali mi kolem třiceti folikulů, ale z toho byla jenom čtyři zralá vajíčka. Vyvíjelo se jen jedno a to tedy nevyšlo. Potom jsme museli čekat, než se mi to trochu usadí, měla jsem náběh na hyperstimulační syndrom, takže se tělo potřebovalo trochu uklidnit. Mezitím nám opět doporučovali zkoušet inseminaci, za kterou v podstatě nic nedáme a je to aspoň zkouška. A koncem ledna další stimulace (tentokrát na krátký protokol) a odběry, začátkem února transfer a to už jak jsem psala, se zadařilo.
Takže u nás ani moc důslední být nemuseli, protože bylo naprosto jasné kde ten problém je, ale z jejich vyšetření jsem měla vždycky dobrý pocit a přišlo mi, že se prostě starají a snaží, ale zároveň hned člověka necpou do nejdražší varianty. Doktorů je tam sice jak psů a střídají se (plus tam ordinují i porodníci - dvakrát jsem narazila na Kouckýho, byl skvělý), ale za tu dobu jsem nenarazila na nikoho, kdo by byl nepříjemný (no možná jedna trochu) a rozhodně ne neprofesionální. Já si prostě krom toho šílenýho prostředí (obzvlášť čekárna do CARu je stejná jako čekárna na utz) nemůžu absolutně na nic stěžovat, ale jak řikám, srovnání nemám.
Možná ještě trochu kecám s těma penězma. Kdyby nám nějaká embrya zbyla, tak se asi za mražení a uchování něco platí. My to ale řešit nemuseli, takže nevím.

kotcheva
17. čer 2014

Ahojky, ja pridam svoji zkusenost z Iscare. Z prvnich navstev jsem byla trochu rozpacita, pokazde jsem byla u jineho lekare, ale potom jsem zakotvila u MUDr. Jarzembovske. A s ni mam zkuseňost velmi dobrou - je s ni "rozumna" domluva, jedna narovinu, zadne chozeni kolem horke kase, a pritom lidsky prijemna. Stejne tak maji skvely personal, na sestry nedam dopustit. Jak jsou na tom cenove, to jsem nesrovnavala. Ja tam ted absolvuji treti cyklus.

kotcheva
17. čer 2014

@kotcheva jeste doplneni - mam dojem, ze jsou peclivi a nezanedbavaji dalsi testy vysetreni. Byt jsem zdrava a poblem je na strane manzela, v prvnim cyklu jsem potratila . Doktorka nevahala a okamzite me pro jistotu poslala na imunologii, aby se vyloucilo jakekoli podezreni. Zkratka nikdy nemavla nad necim rukou a resila vse dusledne. Toho si cenim.

maraida
17. čer 2014

@handulka2000 Já bych v Praze doporučila buď Cube nebo Gennet.
Já chodila do Podolí a pak do Cube.Momentálně jsem v Brně v Reprofitu.

keeshka
17. čer 2014

Přesně tohle jsem řešila loni. Uvažovala jsem o Iscare nebo Gennetu. Nakonec jsem se všude dočetla, že Iscare bylo dobré dříve, to však neplatí pro tuto dobu. Naopak, Gennet mi všichni doporučovali. Do Gennetu jsme chodili od konce loňského října, vše perfektní. Od začátku jsem měla jednu lékařku a nikdy nebyl problém zavolat a radši se ujistit, zda je vše v pořádku. Hned mě nenutila do asistované reprodukce, prošla všechna vyšetření, případně jsme nějaká doplnili. Na základě toho nám dopurčila prvně zkusit jen stimulaci a teprve později IUI, IVF.
Vyšlo nám hned první IVF, takže už jsem se s Gennetem rozloučila 🙂 . Jinak, hodně chválený je Cube, teď bych o něm též uvažovala.

kaijko
17. čer 2014

My byli jen v iscaru, tak nemám srovnání s jinou klinikou... ale za nás spokojenost, ne jenže se nám podařila krásná zdravá holčička na první pokus, to nikdo nikde nezaručí... ale i kvůli přístupu 🙂

handulka2000
autor
17. čer 2014

@festa Asi se budu ptát hloupě, ale co je to ten "dlouhý" a "krátký" protokol? 🙂

festa
17. čer 2014

@handulka2000 To je jak dlouho Tě stimulují před odběrem vajíček. První odběr mě stimulovali od začátku ms snad kolem patnácti dnů (už si přesně nepamatuju). Každý den jsem si píchala injekce. Ale potom z toho byl málem hyperstimulační syndrom. Takže druhý odběr se jel na krátký protokol, tam jsem si píchala injekce od začátku ms kolem sedmi osmi dnů a potom hned odběr. Všechno se to zapisuje do takového spešl listu a předpokládám, že podle toho se řiká krátký a dlouhý protokol. 🙂

handulka2000
autor
18. čer 2014

@festa Děkuji 🙂