Reprodukční imunologie Plzeň, prof. Ulčová-Gallová

sara.max
16. únor 2009

Ahojky, prosím o nějaké informace ohledně imunologie v Plzni. Jaká je asi doba pro objednání (vím, že se řídí ovulací)? Jak to tam chodí ? Muži se vyšetřují opravdu jen ve čtvrtek? Díky za každé info

renys
17. únor 2009

Ahoj, já u ní byla již několikrát, objednala nás vždy do 2 měsíců, první schůzka i s manžou - informační, pak dá termín manžovi, kdy má donést spermo (bydlíme v Plzni, takže skleničku zabalit do šálky a pohoda) - ty čtvrtky si nevzpomínám a pak si s tebou domluví schůzku na odběr ovulačního hlenu. Já mám menzes nepravidelnej, šla jsem tam 17. DC a prý ovulka probíhala.

sara.max
autor
17. únor 2009

Díky, to jsem zvědavá, co nás ještě čeká. My jsme z Olomouce a to cestování bude šílené, pokud bude rozděleno na několik dní. My jsme po 1 IVF bez ET. A co ty?

renys
18. únor 2009

Tak to si vás určitě objedná podle tvého cyklu, resp. ovulace, to je ale dálka, to je fakt.

Já k ní šla po 2. potratu, bohužel následovaly další dva ☹ ( jeden i po IVF), zjistila mi anifosfolipidové protilátky, loni v prosinci mi nabírala znovu a už tam nebyly, je to prý měnící se věc. Takže od začátku těhu jsem musela brát půl tabletky Prednisonu. Nechci Ti nějak brát iluze, taky jsem z těch, které nechtějí nic podcenit a udělat pro to mimi maximum, ale prý je to trochu přeceňovaná věda, a jak vidíš, mně to taky extra nepomohlo. Jsem s ní teď domluvená, že to ještě naposledy zkusíme sami a pak nám doporučuje PGD, protože prý ASI 😕 tady může být zakopaný pes - vadná embrya...Ještě mi tak napadá, někde jsem četla, že ona se prý orientuje na potrácivost a pražský Pronatal na neschopnost otěhotnět. Tu Ulčovou Ti doporučil tvůj dr?

adenka84
17. led 2010

Ahoj všichni,
koukám, že to tady už dlouho nežije. Ale možná se najde někdo, kdo tohle téma potřebuje a třeba se to tady opět rozjede.
Chci se jen zeptat jestli nikomu paní doktorka pomohla k miminku.
Mi u ní tenhle týden byli. Tak by mi zajímalo, jaké s tím máte zkušenosti.
Koukám, že obě holky co tohle téma načali miminka už očekávají...

nela08
24. led 2010

Adenko, my už máme mimi i díky paní profesorce. Rozhodně to u ní má smysl a je dobře ji navštívit. U nás se sice pěkně "sekla", ale pro nás příjemně.
Po třech potratech nás k ní poslali, po vyšetřeních řekla, že spolu mít děti nemůžeme, pokud na nich trváme, pak jedině zkusit PGD. A v případě těhu naordinovala píchání Fraxiparinu na ředění krve.
Jiné řešení navrhla IUI s dárcem, ev. darovaná embrya.
V Sanusu nám ale řekli, ať to ještě jednou zkusíme doma. A my to jednou zkusily a vše je v albíčku. Já věřím, že pomohl ten Fraxiparin. A za to jí jsem moc vděčná. Po porodu jsem jí vše napsala a ona vždy odepíše a moc hezky, i s tím, že je moc ráda, že příroda tentokrát zvítězila nad medicínou. Takže s důvěrou za ní a přeju ti co nejdřív úspěch. 🙂

renys
24. led 2010

Ahojky holky,

taky nedokážu říct, zda nám dr. pomohla či ne 😅 ...já totiž v listopadu 2008 rozjela boj po všech stranách, přírodní léčitelství, bezvadný preparátky, lázně...Fraxík a Prednison jsem brala i před tím...ale určitě je dobrý jít do všeho. Neli, takovej závěr udělala 😠 ...myslim si, že by tohle lékaři neměli říkat, vždyť ani nedokáží říct, čím ty potraty byly způsobeny, tak proč si hrají na boha... 😠 . Já jí teď v těhu už 1 x navštívila a ve 32.týdnu mě chce vidět zas, beru půl Prednisonu po a čt...všichni ostatní dr., který navštěvuju se tomu podivujou, proč zrovna tohle množství, že to je tak maličký, že to je placebo...takže čert se v tom vyznej...

nela08
24. led 2010

Reny, ona to vyřkla na základě spermiogramu, kde našla téměř všechny spermijky mrtvé. Ale my jsme dvakrát otěhotněli na první pokus a dvakrát nám to trvalo dva měsíce. Manžel se s tím naštěstí nechtěl smířit a tak po dohodě s dr. jsme ještě dostali šanci. Tak nevím. Já brala prednison taky celý těhu, jednu a půl pětky denně. Taky někteří nechápali proč píchám Fraxík, když nemám žádnou mutaci, ale asi to zabralo. Taky jsem předtím začala cvičit Mojžíšovou, taky se mi to kvůli státnicím zrovna moc nehodilo, tak třeba i psychika trochu, nebo ty tři předtím byly holčičky a až chlapeček vyšel. Do toho člověk nevleze. Ale je dobrý zkusit všechno možný, aby člověk věděl, že pro to udělal vše.
Já si myslím, že ona je velká kapacita, je taková svérázná, ale věřila bych jí.
Tobě přeju pohodové těhu, ať to dotáhneš do úspěšného konce. 🙂

marlin3
24. led 2010

ahoj holky,chtěla jsem se vás zeptat...sice jsme nebyli na imunologii v Plzni,ale v Praze v Immunii. Teď čekáme na výsledky. Prodělala jsem dva potraty,pak jsme byli na genet.vyšetřeních v Gennetu a pak jsem byla na horm.profilu..vše je OK. Vy jste taky byly na genetice? Nebo jste imunologii začínaly? Moc nevěřím,že by imuno.vyšetření něco ukázalo,když je vše jiné OK...co vy na to-máte některá stejné zkušenosti?
díky

renys
24. led 2010

Neli, děkuju moc 😉 ,a já Ti moc gratuluju, že vám to vyšlo a máte krásnýho chlapečka, no s těma holčičkama mě to taky napadalo, dokonce jsem se jí na to zeptala, zda je tady tahle možnost a ona, že si to nemyslí, že to mohly být třeba špatný hormony...já u ní byla po 2. potratu, našla mi antifosfolypid. protilátky, takže při třetim i čtvrtym těhu jsem brala 2,5 mg Prednisonu denně, jo a Fraxiparin jsem si píchala už při prvnim těhu... a vyšlo teď až pátý těhu...ona je určitě kapaciata, je to děsná bedna, určitě ví, co dělá, ale je to taková vědecká pracovnice 😅 , tihle dr. vůbec nepřipouští fakt, že když je v těle něco oslabeno, tak prostě žena neotěhotní nebo nedonosí i kdyby se stavěla na hlavu...Mojžíška je super, vždycky jsem přišla z práce a hned zalehla a cvičila 🙂 .

Jo a ty protilátky jsem měla v krvi pouze jednou, pak v dalších letech už ani ťuk, je to měnící se věc.

Marlin, já na imunu začínala, jelikož ještě před snažilkovánim před 6-ti lety našli sestře Leidena a já musela taky na testy, no a na genetiku jsem se objednala asi po prvnim potratu.

nela08
24. led 2010

Marlin, já si po druhém potratu vyprosila všechno, co šlo, genetiku, hematologii, imunologii, krev na zoonozy (toxo, atd.), byla jsem na laparoskopii, hysteroskopii, takže jsem to brala všechno najednou. Pak jsem v průběhu vyšetřování ještě jednou potratila a ta Plzeň byla nakonec a po ní už byl úspěch. Mě vyšla všechna vyšetření úplně v pořádku, jediné, co našla v Plzni prof. bylo téměř všechny spermie mrtvé.
Mě všichni říkali, že kdo potrácí, jednou určitě donosí. Mě to moc vzledem k věku moc neuklidňovalo. Je mi 38 let. Ale nakonec se ukázalo, že je to pravda. 🙂

Reny, se těším na tvého chlapečka. 😵

renys
24. led 2010

Neli, děkuju jsi hodná 🙂 , když jsem si prohlížela Tvoje albíčko, no můžu Ti říct, že už si si teda taky toho prožila a hlavně vyzkoušela, prostě Kubíček je taky vymodlený děťátko, viď 🙂 . No nemusim Ti povídat, že denně taham očima kalendář, a každej týden domlouvam malýmu, ať tam ještě pěkně vydrží 😀 . Mám na Tebe dotazíček: ten Fraxiparín si si píchala celý těhu? Já teď měla přestávku 2 měsíce a od 30. týdne začínám asi zase píchat...a propó, nějak teď budu mít strach píchat do bříška 😒 ..

nela08
24. led 2010

Reny, děkuju ti, je to moc příjemný, když napíšeš. 🙂 Kubíček je opravdu vymodlené miminko. Strávila jsem v nemocnici 181 dnů, z toho 60 položená hlavou dolů a nesměla jsem vstát z postele, ani na wc, ani do sprchy a to bylo v červenci a v srpnu. Ani dnes nechápu, jak jsem to vydržela a k tomu ještě cukrovku na inzulínu, zánět ledvin, nemocná játra, atd., raději nevzpomínat. A kalendář jsem tahala taky. Jsem si dávala vždycky cíle, a za nima jsem se hnala.
Fraxík jsem píchala od 4+1 až do... myslím ještě týden po porodu nepřetržitě. A píchala jsem do břicha jen na úplném začátku a dr. když viděl ty modřiny, tak řekl do nohou a od té doby jsem píchala jen do stehen.

Tak jsem broučka konečně uložila do postýlky a jdu něco pojíst. A pak mažu spát, protože kojíme i v noci několikrát. Krásný večer!!!

renys
25. led 2010

Ahojky Neli,
no tak dlouho v nemocnici, to bylo peklíčko a ještě ty další věci k tomu ☹ , ach jo, ale všechno si statečně zvládla a stálo to za to 🙂 . Člověk má asi opravdu v sobě neskutečný rezervy, kort my ženský..
No ty modřiny na břichu to mi ani nemluv, já pak dostala na Fraxík alergii, hrozně mě to svědilo a dělaly se mi bouličky, tak mi dala Clexan a stále dál do břicha...někdo si ho píchá do těch nohou či do paže, ale ona o tom nechce ani slyšet, že prý se to tam hůř vstřebává 😒 , to se mi ale nějak nezdá. No příští pondělí jdu na hemošku na kontrolu, tak jsem zvědavá, jestli mi ukáže, kam do toho břicha píchat, protože mam akorát břicho, moc špíčků na něm nemam, takže řasa už nepůjde udělat ani na těch bocích 😖 . Tak se mějte s Kubíčkem krásně. Zatim pa.

nela08
25. led 2010

No vidíš Reny a my pícháme v práci těhulkám Clexany a Fraxíky jedině do rukou nebo nohou, do břicha to lékaři nechtějí. Pracuju na rizikovém těhotenství. Tak asi taky co dr. to jinej názor.Tak uvidíš, co Ti řeknou. Pohlaď Maxíčka a mějte se hezky. Pá.

renys
25. led 2010

Neli, no tak to je teda prda, že si si vlastně spoustu věci vyzkoušela sama na sobě. Teď mě tak napadá, že ani nevim, jestli tady v Plzni nějaká riziková poradna je...no jinak s těma injekcema, to mi ani neříkej, to ať mě ta moje dr. neštve 😠 a to je primářka hematologie..Myslim si, že by to bříško mělo zůstat pěkně v klidu, asi se s ní budu dohadovat a to mají doktoři moooc rádi 😀 😝 ..Teď jsem si zrovna s Maxíkem povídala, jestli nás poslouchají sousedi, tak si asi myslí, že mi hráblo 😀 ....

nela08
25. led 2010

No, to jsem si teda vyzkoušela, ležela jsem na své stanici, kde už sedmnáct let pracuju. Myslím, že mě to do praxe dost obohatilo.
Ona má pravdu, ono se to líp vstřebává z bříška, ale u nás se to i přesto těhulkám do bříška nedává. To je dobře, povídej si s ním. Já si s Kubíčkem taky pořád povídala a i po porodu a on je ted tak krásně upovídanej. 🙂

renys
25. led 2010

Neli, to je tak krásný 😵 , Kubíček je šikulíček, já už se na to taky tak těšim 🙂 . Takže alespoň maličkou výhodu to mělo, že si si mohla pokrafat s kolegyněma 😀 . Mám na Tebe dotazíček: kromě Leidena mi ještě zjistili těhu cukrovku, zatim teda hodnoty o.k., ťuky, ťuk....jak je to s porodem, někde jsem četla, že nenechávají přenášet, že hrozí kolaps placenty, takže myslíš, že budu mít vyvolání před termínem?

nela08
25. led 2010

Tak máš taky těhu cukrovku. Ano, přenášet se nenechává. Dřív velmi přísně, dnes již pokud jsi jen na dietě a nepícháš si inzulín, tak jeden dva dny po termínu nevadí. Záleží na nálezu na čípku, pokud je příznivý, nečeká se a vyvolá se porod. Pokud ne, je vhodná hospitalizace a intenzivní sledování miminka na monitorech a příprava čípku, aby dozrál, třeba tabletkama, které se zavádí do hrdla děložního. Já si píchala inzulín a měla jsem slíbeno nejpozději 38+0 vyvolání. Ale my to tak daleko nedotáhli. 🙂
Dočkáš se, úplně se těším s tebou, je to po tak strastiplné cestě, jakou jsi měla ty obrovská odměna, nebudeš tomu věřit, že už ho budeš držet v náruči. 😵

renys
26. led 2010

🙂 Neli, jojo, ani si tu nádheru nedokážu představit 😵 . No jinak Ti můžu říct, že jak bříško roste, tak začínam mít strach z porodu, abych to prostě dala, abych něco nepo...prostě takový ty asi běžný obavy těhulek 😅 . No to jsem na to všechno zvědavá...vždycky jsem si říkala, že klidně strávim 9 měsíců v nemocnici, hlavně ať to dobře dopadne a teď se to blíží a já chytam bobky 😒 . Ve čtvrtek mě čeká velký utz, tak snad bude vše v pohodě, zrovna dnes přišla jedna holčina z naší diskuze, že má čím dál míň plodovky, je ve 32. týdnu, za 14 dní má kontrolu, když to nebude lepší, tak bude muset malá ven..nevíš prosím, čím to může být způsobeno?

nela08
26. led 2010

Reny, strach z porodu jsme měli snad všechny. Legrace to není, ale má to svoje kouzlo, šla bych do toho hned znova. Já tam šla s tím, že musím dýchat, protože je na mě mimi závislé a uvolnit se, aby šel hezky dolů. Oboje se mi povedlo, ale je to fuška.
Reny dáš to, uvidíš, budeto nejkrásnější zážitek. Jedna paní u nás, taky po takových strastech jako ty se mezi kontrakcema usmívala, pořád říkala, že s každou tou bolestí je blíž k cíli, že bude mít miminko. To je krásný přístup. Asi jsem se neusmívala, ale byla jsem i přes ty hnusný bolesti v pohodě a těšila se na malého. 😵

Málo plodové vody je způspobeno různými faktory, někdy se nepřijde na to, proč to je. Může být hůř funkční placenta, to je asi nejčastější. Takže je nutný sledovat mimi, zda roste, na uz měřit průtoky krve v cévách a pak točit monitory. A když se mu tam nedaří, šup ven, ono to dožene a venku mu bude líp.
Já zase měla vody moc a taky se nepřišlo na to, proč.

Tak ti na čtvrtek držím pěsti a dej vědět. A z jaké jsi diskuze, jestli tam pak napíšeš výsledek, že bych jukla, jestli můžu?

medvik
26. led 2010

k těm injekcím- dokud to jde, buďte rády, že můžete píchat do břicha. Dítě poškodit nemůžete, na to je jehla příliš krátká. Já jsem si píchala Fraxiparine 40 týdnů a z toho do stehna jen jednou a nikdy víc, jednak to strašně bolelo a jednak se mi tam udělala modřina, jak jsem tam neviděla. A do břicha se píchá do takového pásu cca 5-7 cm od pupku nahoru i dolů, pokud možno střídat strany. Udělat řasu a píchnout, nenatahovat zpět.

renys
26. led 2010

Medvik, já už opravdu na mym břiše tu řasu neudělam 😅 , a do stehna to bolelo jako čert, to je fakt. Já už jsem měla to břicho samej hematom, takže jsem si musela píchat do 5. měsíce na bocích, tak možná tam to půjde..

Neli, díky za uklidnění 🙂 , no docela mě štve, že moje porodka už má předporod. kurzíky plný, jsem teda první náhradnice, tak třeba to klapne..na prohlídku porodky ale půjdem. Jak si psala o té paní, tak kámoška říkala, že má známou, na kterou prý v porodce do teď vzpomínají, ona měla na porodnim sále záchvaty smíchu 😀 , to je fakt fajnová změna vědomí..Ve čtvrtek dám vědět, jinak chodim do volný diskuze Jdeme dál...

sladkolen
1. únor 2010

Ahoj všichni. Jmenuji se Lenka a mám takový dotaz. Nemáte někdo náhodou číslo na paní Ulčovou? Mně jí doporučil doktor a na tom čísle co je uvedeno na internetu mi to nikdo nebere. Potřebovala bych imunologické vyšetření. Moc děkuji za odpovědˇ.

renys
1. únor 2010

Ahojky, jestli si tam zkoušela volat dnes, tak já taky, a nedovolala jsem se tam 😒 .
Po: 8-13 hod. 377105241
Út: 12:30-14 377105215
St: 7:30-14 377105270

Ahojky Neli, tak už máme 1760 g, hlavičkou dolů a dnes na hemošce jsem vyfásla Clexany a mam píchat do břicha..moje obava, že se píchnu do dělohy doktorku srdečně rozesmála, že to prý nehrozí, abych se píchla do vnitřních orgánů..ale ten blbej pocit mam stále..Tak papa 😵

snaha
1. únor 2010

Ahoj sladkolen , paní doktorka tam bude až 9 . 2 . , taky se chci objednat , tak musíme vydržet

renys
1. únor 2010

Snaha, ona má dovču?? Tak já mám přijít na kontrolu ve 32. týdnu, tak jsem zvědavá, jestli mě vezme tak narychlo 😒 , no stejně se tam asi nedozvim nic převratnýho, takže pohoda.

snaha
2. únor 2010

Já nevím , kde je , jen jsem jí taky sháněla a to mi řekli po telefonu a kolikrát jsi byla u paní doktorky na kontrole ?

renys
3. únor 2010

Snahi, díky za infošku 😉 . Teď v těhu si mě pozvala ve 20. týdnu, poslechla doplerem mimíse, prohmatala břicho a nasadila braní půl Prednisonu v po a ve čt. A pak tedy až ve 32. týdnu další kontrola.

sladkolen
3. únor 2010

Ahoj Renys. Děkuji za odpovědˇ. Dnes jsem se dovolala a sestra mi řekla, že mám zavolat v pondělí. Ještě bych měla pár otázek. Jak probíhá to imunologické vyšetření, jak dlouhá je u ní čekací doba a jestli se to platí. Dík moc.

renys
4. únor 2010

Ahojky, Sladkolen, určitě je dobrý jít do všeho, co může nějak napomoct, já měla poprvé lhůtu asi až za 2 měsíce, ale záleží, kolik toho teď mají.