Reprodukční imunologie v Hradci Králové

tehulka1167
25. led 2016

Holky,máte některá z vás zkušenosti s reprodukční imunologii v Hradci Králové. Pokud ano byla to dobrá zkušenost ci špatná? A jak jste spokojeni s Mudr. Malou co tam ordinuje?

mruk
9. lis 2016

@tehulka1167 No hlavně, že to pomohlo ;) Taky v to doufám, jenže u mě je to asi hudba budoucnosti (snad příštího roku 🙂 )

geminiska
25. lis 2016

Ahoj, dostala jsem dneska žádanku do Hradce Králové a po přečtení této diskuze se mi tam moc nechce :D Chci se zeptat, jaká je zhruba objednávací lhůta? Četla jsem, že v Praze odebírají i ovulační hlen, berou ho i zde? Děkuji!

tehulka1167
autor
25. lis 2016

Ne v Hradci ho neberou. .

geminiska
25. lis 2016

A k čemu je to dobrý ho brát? Co jsem se ale tak dočetla, tak je stejně na vše Prednisol. Tak snad bude i tak vyšetření důkladné, nerada bych znovu potratila, další revize, vyšetření, další čekání. Prý je to to poslední, co mi zbývá.

tehulka1167
autor
25. lis 2016

Pokud můžeš jdi do imunie do prahy.

michalelka
15. kvě 2017

Ahoj holky, mám na Vás velkou prosbu. S manželem, jak některé z Vás ví, se snažíme o miminko skoro tři roky. Bohužel neúspěšně ani při asistenci lékařů, tak teď hledám alternativy.. máme někdo zkušenost s imunologií v HK? Dojmy, pocity a názory? Nějaké aktuální? Jsme spolu deset let, třeba jsem na něj alergická? (A ne jen při PMS 🙈 Předem všem díky za reakce a fajn den!

mruk
15. kvě 2017

@michalelka Mě na imunologii v Hradci pomohli, jsem po opakovaných potratech a zamlklém těhotenství - až na imunologii zjistili, že mám imunitu proti spermiím i proti sama sobě a tak nejen že moje tělo ničí spermie, tak ničilo a nakonec vzdy zahubilo i miminko.... po nasazené léčbě v Hradci jsem nyní v 26tt ;) takže já určitě doporučuji na imunologii zajít a nechat se vyšetřit ;)

efijil
15. kvě 2017

@mruk Jééé, tak to gratuluji k miminku. Mohla bych se Tě zeptat, zda je nutná k tomuto vyšetření nějaká žádanka? Asi ano, viď? A jaké jsou objednávací doby do FN HK? Co vše to obnáší? To je smršť otázek.... hodně uvažuji o tomto vyšetření. Chodíme do Sanusu, snažíme se 2,5roku, jedno děcko už máme a nevím, kde je zkrat, tak hledám, co by bylo užitečné... Děkuji za jakoukoliv odpověď 🙂

michalelka
15. kvě 2017

@mruk tomu říkám super recenze! A chodili jste k doktorce Malé?
@efijil žádanku mi psala gynekoložka a nevím jak u téhle, ale na normální imuno jsem čekala 2,5 měsíce.

efijil
15. kvě 2017

@michalelka Děkuju, chtěla jsem se na to zeptat při poslední návštěvě, ale úplně se mi to vykouřilo z hlavy, protože jsme řešili jiné věci... Ono je dobré být na pana doktora trochu "vyzbrojená" informacemi ;) Děkuju ještě jednou 🙂

michalelka
15. kvě 2017

@efijil mě už se moje moje MUDr směje, chodím za ní s papirkem, abych něco nezapomnela.. 😀 A to samé v Arletě, tak jsem byla hrozná. Jak jsi spokojená v SANUSu? Uvažujeme, že tam zajdeme, potřebujeme změnu.. 🙂

efijil
15. kvě 2017

@michalelka Nooo, jak kdy... Kolikrát mám dojem, že potřebujeme rovněž změnu - hodně lidí mně doporučovalo právě Arletu. Máme pana doktora, který je sice fajn, ale na můj vkus trochu méně komunikativní až nemluvný. Sám iniciativní moc není, ale na cokoliv se zeptám, zodpoví... Máme 3,5letého syna téměř počatého hned a přirozeně, pak po roce snažení přišel v 11.tt. potrat, od potratu mám nyní 15 měsíců a nic. Od 07/2016 chodíme do Sanusu, máme za sebou 3 IUI pouze s ovitrelle, oba jsme zdraví (máme za sebou akorát HP, spermio, folikul). Dále jsem na 6.6. objednaná na laparo.... a uvidíme, co dál... Pan doktor hodně vychází z toho, že když jedno děcko máme a další těhotenství tam bylo, tak přeci... ale posledně podotknul, že musí někde být nějaký problém vzhledem k tomu, jak dlouho a intenzivně to řešíme... Myslím, že genetika v našem případě je zbytečná, ale ta imunologie by nebyla od věci....

mruk
16. kvě 2017

@efijil Žádanku jsme měli a dávali jsme ji tam, ale nevím, zda by to šlo i bez ní. Byli jsme u doktorky Malé a překvapilo mě, na co vše nás testovali. Nenechte se odradit trochu (podle mě) studenějším přístupem, paní doktorka vše nechala vyšetřit a dala i spoustu rad.... to, že mám imunologický problém jsme zjistili až za 6-7 týdnů, v té době jsem zjistila, že jsem těhotná (neměla jsem nikdy problém otěhotnět, ale vždy potratila právě kvůli té mé imunitě), doktorka hned nasadila adekvátní léčbu (bylo by ale samozřejmě lepší, kdybych se nejdřív přeléčila a pak otěhotněla), naštěstí a díky léčbě jsme už takhle daleko a jsem obrovsky šťastná 🙂 my měli po objednání termín za 2,5 měsíce, kdybychom v ten termín nemohli, tak další za cca 5 měsíců od objednání)... zároveň mi zjistili ještě hematologický problém, takže mi nakombinovali léčbu a výsledek víte ;) Doufám, že to ve zdraví doklepeme až k porodu a vám se také brzy zadaří 🙂 kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak určitě napiš ;)

mruk
16. kvě 2017

@michalelka Jj, k doktorce Malé, nejdřív jse z ní byla nesvá, ale musím se jí v myšlenkách omluvit, udělala vše co mohla, aby nám pomohla a povedlo se 🙂

mruk
16. kvě 2017

Mimochodem, mě doktor říkal, že u většiny problémů se zjistí buďto imunologická, nebo hematologická příčina ;) Takže bych si určitě doporučení vyžádala 🙂

efijil
16. kvě 2017

@mruk Děkuji Ti za info 🙂 Budu vědět IUI příští týden. Když to nedopadne, jdu na laparo a pak bych eventuelně zkusila imuno a hematologii. Děkuji ještě jednou. Hodně štěstí 🍀

michalelka
16. kvě 2017

@mruk inu, uvidime. Budu s doktorkou řešit i laparo, mám potíže s cystami.. tak snad to bude řešení! ❤️

kristinandbaby
6. zář 2017

@evusk @tehulka1167
@mruk
Ahoj holky, snad nevadi, ze vas oznacim, ale je vas malo, ktere potrebuji 😄
Mame syna po uspesne imuno lecbe dr.Male, povedl se prirozene( i pres jeji doporuceni ICSI). Nyni resime druhe dite. Zadanku asi jen tak nesezenu, do CAR se mi nechce. Mala me bez zadanky nevezme. Chtela jsem se zeptat, jak u vas probihalo otehotneni s druhym ci dalsim ditetem? Potrebovaly jste zase lecbu? Diky moc! Moc mi to pomuze...
P.S. Madar mi poporucuje zopakovat lecbu, ale nemam leky ze jo 😂🙆 na hlavu...

tehulka1167
autor
8. zář 2017

@kristinandbaby tvůj gynekolog ti muže napsat zadanou i kortikoidy

kristinandbaby
8. zář 2017

@tehulka1167 A ty mas posledni miminko po imuno lecbe? ☺️

tehulka1167
autor
8. zář 2017

@kristinandbaby mam no. Ale mela jsem taky v nepořádku štítnou žlázu . Začala jsem se s tim léčit. Tak nevím co pomohlo nebo to prostě bylo jen správním embryem. .těžko říct.

kristinandbaby
8. zář 2017

@tehulka1167 chapu ☺️ a diky moc!