Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
12. zář 2010

@drndapetka Taky sis toho docela dost prožila. Já často obdivuju holky, které to zkouší tolik let. My jsme v CAR od ledna, a už teď toho mám kolikrát plné kecky a říkám si, že už to přece nejde dál...a přitom jsou ostatní, které zkusí a vydrží mnohem víc. Před těmi klobouk dolů, nevím, jestli bych na to měla. Tento náš pokus bude poslední, to vím jistě. Nevím, jestli tedy napořád, ale určitě na nějakou dobu ano. proto musí být pozitivní.. 😀 😀 😀

okcelok
13. zář 2010

aoooooj!!!!!!

78marcela
13. zář 2010

@okcelok ahooooooooj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

okcelok
13. zář 2010

@78marcela taky ranní ptáče?! já si jedu koupit vlnu na svetr a odpo přijde babi s pejskem,to bude krása!!

natulaaa
13. zář 2010

Ahojte holky 😉 ,mám dotaz,jak je to s případnou ms po ET,když se nezadaří?já normálně mívám cykly 26dc a to bude za 4 dny,a nebo je to v tom měsící stimulky jiné?mi řekl dr za 10-14 by měla eventualně dorazit,ale jestli to neberou pruměrně podle těch delší cyklu 😖 😖

78marcela
13. zář 2010

@okcelok Jsi pletařka? Moje máti veliká, ale mě ani ségru to nechytlo. Vrcholem mého pletařského umu byl jeden vcelku solidní světřík pro panenky a jeden svetr pro mě, kdy jsem si pletla fakt teplý svetr z tlusté vlny na šestkách jehllicích, aby to přibývalo a pletla jsem ho tak "poctivě", že po vyprání se natáhl až pod kolena. Taková já jsem pletařka.
Ranní ptáče jsem taky, jsem vzhůru od půl sedmé, ale ještě jsem se povalovala a četla.

78marcela
13. zář 2010

Holky, nám došly letáky, ve středu se u nás otvírá Asko nábytek a mají tu zaváděcí ceny, komplet ložnice za 6999, dvojpostel, noční stolky a veliká skříň, za ty prachy...by se mi hned do našeho bytečku hodilo. Jenže ani to bohužel nemáme, no 😒 😒 😒 😒 😒
@natulaaa řekla bych, že každá to má jinak, okcelok říkala, že jí i přes prášky dorazila, mě teda ne, mě reaguje na vysazení prášků, dorazí do tří dnů, a je tu spousta holek, které i po vysazení čekají i dva tři týdny, protože to jejich tělo je po těch hormonech celé zblblé. Je to prostě indivindi.

okcelok
13. zář 2010

@78marcela no plateřka vyloženě ne,ale baví mě to.Na základce jsme pletly v rodinné výchově ponožky a pak jsem upletla pár šál a teď se chci právě pustit do svetru,ať mě to čekání ubíhá.Pletařky jsou moje babi a tchýně!!!!
Já vstávám pravdielně tak kolem té půl 9,ale byly doby,kdy mě spánek do 10 hod nedělal problém!! 😉 😉

78marcela
13. zář 2010

@okcelok Mě leda kdysi dávno po disce, ale ani tak moc ne. naše máti zastávala heslo - kdo se chce bavit, musí i pracovat, tak jsme musely povětšinou vstávat a vařit i po diskotéce.
Jinak nejsem vůbec spáč, usínám kolem jedenácté dvanácté, vstávat kolem půl sedmé je pro mě vcelku optimální.

natulaaa
13. zář 2010

@78marcela No pávě,co ty holky co mají cykly 23,24?vždyt to je 3 dny po ET to je hloupost néé 😖 ,aby se to vubec stihlo uhnizdit,mi je jasné,že to má každá jinak,ale myslím,že by to nemělo být do 5,6ti dnu od ET néé,ježiš já jsem z toho jelen 😢

78marcela
13. zář 2010

@natulaaa já nevím, co ostatní. Ale myslím, že těma práškama je to hodně ovlivněné. Takže to dojde později, cykly se natahují. aspon u mě to tak je. Ale já to fakt mám pouze díky práškům, předtím jsem menses několik let neměla takže u mě toto není směrodatné.

okcelok
13. zář 2010

@natulaaa ahojky,jak psala Marcelka,mě menstruace po ET dorazila přesně na čas i přes utroš!!Ale je to opravdu individuální.

okcelok
13. zář 2010

@78marcela tak po nějakém večírku jsem vstávala třeba až v jednu odpo!!!!To by mě zabilo!! 😝 😝 😝 😀 😀 😀

okcelok
13. zář 2010

@78marcela neboj,najdeš hezčí a za stejné peníze!!!!Mimi je důležitější!!! 😀

78marcela
13. zář 2010

@okcelok Hlásím že včera večer mě trochu píchlo v podbřišku. Sice jen malinko, ale URČITĚ je to příznak 😀 😀 😀 😀 😀

okcelok
13. zář 2010

jdu,pa

okcelok
13. zář 2010

@78marcela jo 😀

78marcela
13. zář 2010

@okcelok Já jdu hlídat kámošce mrňouse, tak taky zatím mizím, po dvanácté jsem opět tu.

dorra
13. zář 2010

holky, kašlete na to, říkám vám,
@natulaaa vůbec sem ms netahej, tady jsou neprokazatelně těhotné a mají zakázáno na ms pomyslet. Ty samozřejmě taky! Je to individuální u každé holky a u každého pokusu. Mám jich za sebou 8 a pokaždé to bylo jinak. Jednou mi utroš ms zadržel, jindy ne, jeden potrat trval přes 20 dní, další půlden, pokaždé to bylo jiné i co se bolesti týká, jednou jsem na ms čekala skoro 100 dní.. Ale holky, neblbněte svoje tělo těmahle myšlenkama, kupte si všechny tu vlnu, jehly a něco motejte. Já to udělala taky, před čtrnácti dny jsem ho dopletla, sice jsem začala na vel. 36 a musela jsem pak improvizovat, bo už jsem na 40, ale mám ho! Nebo koukejte na pohádky nebo čtěte, už na to máte jen deset dní.., tak si je užívejte, bo pak začnete vyvádět s testováním.

natulaaa
13. zář 2010

@dorra noo joo,ale být v klidu je táák těžkééééé 😠 😠 😠 😠 ,ale budu se snažit 🤐

dorra
13. zář 2010

@natulaaa něco o tom vim 😉, máš recht, ale neplašte se zbytečně. Drž plod/y a dej jim víc šance.

natulaaa
13. zář 2010

@dorra ještě jedna blbá otázka 😀 ,kolik dní se v těle drží hcg po pegnylu?já sice neměla pregnyl,ale něco na te bázi co se píchá před OPU

78marcela
13. zář 2010

@dorra Já si to ted užívám. A těším se, až bude za mnou pátý den a začnu zase trochu courat po té naší republice.
@natulaaa to je taky různý. Doktoři na netu uvádí, že se pregnyl vstřebá do 5 dnů. Já testovala 4. den po ET, tzn 9. den po pregnylu a bylo čisto. Ale nekteré holky psaly, že ho měly v těle ještě deset dnů. Takže ti radím, kup si testy a zkus si to jen tak, třeba ten pátý den, jestli budeš mít čistý test, budeš mít jistotu, že ta čárka, kterou tam uvidíš pozdějí, nebude pregnylová. Já to tak udělala a věděla jsem naprosto jistě, že když jsem si sedmý den objevila čárky, že byly těhotenské. Jak to dopadlo potom, to je vedlejší, ale věděla jsem, že pregnyl to nebyl.

dorra
13. zář 2010

@natulaaa tak to není dotaz pro mě, já pregnyl neměla ani nic na té bázi. Ale testovat máš nejdříve 11. den po ET a to už by tam být neměl.

vms
13. zář 2010

ahojte--chcem sa opytat,neviete do kolkych dni je ET,ked nechcem predlženu kultivaciu?neviem sa rozhodnut,vo štvrtok idem na OPU.,a prosim vas ,na ktory den cyklu vam robili OPU?,a berie niektora z vas Anopyrin?preventivne ho možem uživat 😉 ,dakujem...,želam všetko dobre

dorra
13. zář 2010

@vms vše se dovíš u OPU, ET dělají už klidně třetí den po OPU. Na anopyrin se taky raději zeptej lékaře. OPU se dělá individuálně, podle stavu folikulů / ovulace, vše plánuje lékař podle utz.

78marcela
13. zář 2010

@vms spuhlasím s dorou, ET od OPU bez PK je třetí den, pokud máte pokus hrazený pojišťovnou, tak to tak prý tak je, že pojišťovna hradí tři dny kultivace. OPU se dělá průměrně v rozmezí 12-14 dne cyklu, ale vše záleží, jak se ti vyvíjí folíci.
Já ho měla 12. den cyklu.

luckap123
13. zář 2010

@natulaaa pregnyl se drží v těle asi u každýho jinak..mě byl píchnutý před 7-dny a to pregnyl 5000 a v těle ho pořád mám 😖

@78marcela Marcelko držím moc moc pěstičky 😉

Holky a tu kultivace před ET určije kdo lékař? nebo na čem to závisí?
a zeptám se úplně laicky...OPU je odběr vajíček..... ? ET "vložení" embryii .... ? a KET je co....

kvakuska
13. zář 2010

@luckap123
OPU = Ovariální PUnkce (odběr vajíček)
ET = EmbryoTransfer (vložení embryí do dělohy)
KET = KryoEmbryoTransfer (vložení rozmražených embryí do dělohy)
Dobu kultivace určuje lékař, tak nějak i po konzultaci s párem, záleží i na kvalitě a počtu embryí a také na tom, jestli si vůbec pár prodlouženou kultivaci přeje.

78marcela
13. zář 2010

@luckap123 OPU - je odběr vajíček, ET - embryotransfer, vložení embryjek do bříška, a KET je kryoembryotransfer - vložení zamražených embryjek do bříška.
Tu kultivaci si člověk může určit sám, pokud je více vajíček/embryjek, tak se doporučuje ta delší, aby se vybrali ty nejlepší embryjka. Pokud jsou třeba jen dva nebo tři kousky, tak prodloužená kultivace ztrácí smysl a zavede se prostě to co je.