Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kcvrcekz
30. led 2012

@safarikovap Juuu no tak já doufám, že by se to mohlo trochu ještě zlepšit a M je stále přesvědčen o tom, že to půjde normálně...A vy jste byli na IVF?

safarikovap
30. led 2012

@kcvrcekz Ano - IVF+PICSI s krátkým protokolem a "dopadlo to" 😉 S takovým katastrofálním spermiogramem nám ani nikdo nenabídl počkat 3 měsíce a jít na další odběry. Takže - kdyby si nemysleli, že se to u vás může zlepšit, tak nečekají další 3 měsíce, až proběhne další spermiogeneze 😉

kcvrcekz
30. led 2012

@safarikovap No jako já doufám, že se to zlepší, ale nevěřím že to půjde "normální" cestou. Ovu hlídám a ve své podstavě ani nemusím páč ji dost cítím i bez testu a pořád nic..☹ Tak snad to půjde jen na IUI..Byla bych tááák ráááda..🙂

cilkaa
30. led 2012

Ahoj holký, já jsem 11 DPO, začínají příznaky 😀
@1miska holka, to znám, stalo se mi to asi před dvěma cykly také. Měla jsem tedy zpoždení jen 2 dny, ale také jsem to už viděla.. Pak jsem udělala test, ten byl sněhobílej a mrcha se okamžitě spustila 😠

@safarikovap Peto, za chvíli už bude vše ok. Snad brzo přestaneš tabletkovat a čípkovat 😀

@kcvrcekz tak asi teď mají více času a udělají ti, jak vše řekli, spermio do hodiny a HP také rychle. Kór, když jim řekneš, že by jsi chtěla hned stimulovat. Žádný dlouhý průtahy. Pokud chceš hned, tak to bude hned. Takovou zkušenost s RF mám já i ostatní holky. Záleží jen, jestli se časove přizpůsobíš (s časem odběrů atd.).
Jinak já když se objednávám např. na ultrazvuk 10 DC, tak se vždy zeptám, kdo tam je k mání a podle toho si vyberu. Vždy jsou tam denně 2-4 doktoři, takže já byla vždy u svého- Štelcla a IUI mi dělala Vitouška, ale nabídli mi počkat na Štelcla cca 30 minut. Nevím, pak jak je to s OPU a ET, kolik je tam na ten den doktorů...

evikj33
30. led 2012

Ahoj holky.Já jsem dnes byla 8D stimukky na Ultra.v Olomouci,ale byla tam Dr.Souškova a jsem tak nějak v rozpacích.Vpodstatě nevím nic.Řekla že tam mám asi 4dominantní Foliky a plno menších,ale i ty Větší nebudou na OPU,dle plánu.Buduem,muset déle píchat,ale byla celkem nejistá a pozvala nás opět na středu.To už tam bude Macháč,tak se snad konečně něco dozvím. 😒 Nechtěla ani měnit dávkování,a říkala že i ty menší možná dorostou.Akorat pak dodala že pokud budou jen ty 4tak PK určitě nebude.Jsem trochu zmatená.@kcvrcekz No mi meli v Olomouci spermio taky do hodky,akorat na ten HPjsem čekala 14dnů,ale dělal mi to obvodní gyndr,abych nemusela jet extra do Olmiku.

kcvrcekz
30. led 2012

@cilkaa no jsem zvědavá jak to s náma bude🙂 Snad to půjde vše dle plánu a bude to ok😉

montysek
30. led 2012

A myslíte, že nám zase budou dělat HP i spg, když už jsme to absolvovali několikrát? Asi jo že? 😒

lenka27
30. led 2012

@1miska taky jsem na ní narazila jen jednou a bohužel mi nesedla, byla hrozn odměřená a nepříjemná, ale možná měla blbý den

cilkaa
30. led 2012

@montysek já jsem si donesla spermiogramy i HP od své gyndarky,vse nam dělala,spermia jsme meli asi 3 různé a HP dvakrát ( rok od sebe)- to bylo Ok,tak jsme hned šli na IUI,aby se sperma hned využilo při ovulaci. U nas by dalsi samostatne spermio bylo plýtvání. Tak to treba zmaknete taky tak. Pokud jsi ty Ok,tak spermio zjistite při IUI. A pak uvidíte, jak dal.

jana321969
31. led 2012

@safarikovap ANO CHODÍM K NÍ, A ZATÍM TEDA VYŠLA VE VŠEM VSTŘÍC A SNAŽÍ SE!!! JA NA PRVNI KONZULTACI BYLA UZ PRIPRAVENA MELA JSEM SEBOU ZROVNA NOVE VYSLEDKY CITOLOGIE ZE TO TAK VYSLO A ŠTÍTNOU ŽLAZU A HORMONONALNI PROFIL TAKZE JSEM TAM NEMUSELA NA TOTO JEZDIT ZNOVU. A VCELU PRI PRVNI KONZULTACI BYLO JASNE VCELKU KDE JE ASI VETSI PROBLEM SPERG.

jana321969
31. led 2012

@safarikovap I NAM KURECOVA REKLA AT DOJDEM PO VERDIKTU ZA 3 MESICE ALE JAKO ZADNY ZAZRAK SE NESTAL STEJNE, SPIS TO BYLO ASI PAUZA NA TO ABYCHOM SE SMIRILI S UMELYM OPLODNENIM PRIPADNE NASETRILI PENIZE.

lenec
31. led 2012

@cilkaa mohla jsi to napsat trochu jinak, než je to částečně nesmysl, možná že tomu tak není u vás, ale nesmysl to fakt není. Je to tak jak píšu, jen v Reprofitu chtějí něco zaplatit, já v Gennetu neplatím nic. Platila jsem jen regulační poplatek za Clostibegyt a Pregnyl, tj. 60 Kč a zítra jdu na IUI.
Jinak ti přeji ať jsou zítra nebo 2.2.na testu dvě dálnice a vše běží dobře celých 9 měsíců, vlastně pak už celý život 🙂 . Já jdu sice zítra na první IUI, ale mám za sebou již 3x celé IVF - 3x transfer čerstvých embryí a 2x KET, bohužel neúspěšně.

carlik
31. led 2012

Ahojky holky, to moje sluníčko se občas probere a dává mi zabrat. Večer to byl takovej pláč, že jsem brečela s ní a v noci zase. Nevím co ji trápí, prdíky má asi dobrý, jen nevím co chce ... teď ráno opět po jídle pláč, pochovinkání na dlouho a teď konečně usnula v košíku, tak snídám. Chtělo by to asi nějakej návod, co ty miminka trápí a jak postupovat. Snad to vydržím s nervama...
S Kuřecovou já byla osobně i jedna kámoška spokojená, byla milá, vše vysvětlila atd. A kamarádce třeba vůbec nesedí Štelcl, no každá má toho "svýho" NEJ 😉
@katem co je s tebou, už jsi tu dlouho nebyla a doufám, že jste s mimiškama v pořádku! Nedávno na jedné diskuzi km chodím, porodila holčina dvojčátka normální cestou, smekám - já bych chtěla určo císaře. Co ty, už víš jak budete rodit?

agnes88
31. led 2012

Ahoj holky,nevíte jestli je součást hormonálního profilu i stitna žláza?Moje gyn se ptala jestli ju mam zkontrolovanou nebo mam jít znovu na testy. HP mi dělali v RF v dubnu.

@lenec přeji aby IUI vyšlo,máš toho taky dost za sebou. V RF se iui platí, me řekli že iui stojí 2500 a jsi pojišťovna přispívá 1100 zbytek musíš doplatit. V gennetu to mají asi domluvený jinak,každopádně pokud u nich měla tolik neúspěšných pokusů tak je čas na změnu centra,podle mě.

cilkaa
31. led 2012

@lenec no tak promiň, ale v diskusi Reprofitu se slečna asi ptala, jak to chodí tady. Vím, že se to v Gennetu neplatí, znám to tam. Někde se zase platí víc..
Jinak přeji jen a jen úspěch, aby to už co nejdříve vyšlo 🙂 Třeba zkus Reprofit 🙂

@agness88 Tak co? Jak je? Jak vše probíhá? Už se to pěkně odpočítává 😀

Holky, zítra testíííím 🤐

safarikovap
31. led 2012

@cilkaa Brouku - držím palce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@agnes88 Jojo, mně říkala Vitoušková výsledky včetně štítky 😉 Vidíš - chtěla jsem si od ní vyžádat kopii výsledků a pak jsem na to zapomněla...

safarikovap
31. led 2012

@carlik Jasně, že to matko vydržíš - co bych já za to dala 😵 Ale ne, nebudu se rouhat - moc dobře si pamatuju, jak jsme s @agnes88 psali @katem, že jí ty její těhotenské nevolnosti závidíme a jak by jsme si je naopak užívaly - a jak jsem dopadla 😝 Takže...ani Tobě to nezávidím nebo dopadnu stejně 😀

olousek35
31. led 2012

Holky, já Kuřecovou celkem mohla víc než Štelcla. Ale toho jsem měla snad na vše. Měli to se mnou hodně složitý, ale to mají všichni 😀
Jinak začínám balit. Moje taška sbalená, teď si dám oddych a začnu žehlit a balit prckovi. Budu ověšená jako vánoční stromeček. 😀

lenec
31. led 2012

@agnes88 @cilkaa ahojky, já měla 2x Et a 1x Ket v Pronatalu v Praze - děsný přístup apod., proto jsme přešli do Gennetu v Liberci a když jsem se chystala na 2. KET z druhého IVF z embryí z Pronatalu aby ho provedli v LBC, tak jsem otěhotněla přirozeně při dg. neprůchodné oba vejcovody, sy. PCO a nyní mám ještě endometriózu. Tak asi oboustranně neprůchodné nebyly, když se narodila Lucinka 🙂
Nyní jsem v Gennetu spokojená, i když poslední ket, ani ET nevyšel, ale alespoň tam je dobrý přístup ze strany personálu a udělali plno vyšetření - imuno- špatné, genetika - naštěstí Ok, ale hemato vyš. taky špatné atd. ale do RF se mi nechce, nevím, že by byl blízko LBC či JBC a do Brna z JBC je fakt dálka 🙂 A zkušenosti z předchozím cestováním do Prahy, když ještě v LBC nebyl Gennet a Jablonecká nemocnice spoluipracovala právě s pronatalem, tak doma probíhala stimulace apod. a odběr vajíček a transfer v Praze, to bylo děsné a ten jejich přístup také. Hlavní byli samoplátci - rusky a nemecky hovořící ženy a pak , aby se neřeklo my, po transferu nás leželo 5 na jednom pokojíčku, který byl malý a byla tam zima a jednou také jedna paní musela zůstat ležet na sále, protože nás ten den bylo dopoledne na zákrok 6 a na pokoj vešlo jen 5 lehátek, hrůza, už nikdy více. 😠
Vzhledem k tomu, že my nemáme auto a musíme si ho půjčovat od našich, nebo nás tam naši vozí, to už ne.Já jsem se do této diskuze dostala náhodou, jen kvůli bublenudle (Leonce), byly jsme spolu na jedné diskuzi , odkud odešla a nechtěla jsem ji psát jen do IP, tak jsem mrkla, kam odešla a díky tomu, že změnila CAR , tak je tu mezi vámi. A už jsme toho dost společně prošly, tak jsem se dívala, jak válčí a tak jsem sem hodila i nějakou odpově´d omlouvám se, že jsem k vám vlězla, protože fakt nemám s RF žádné zkušenosti.
Přeji všem, a´t se jim splní to největší přání a určitě nám to jednou všem vyjde a budeme to miminko držet v náručí. (bohužel to je u každé dlouhé čekání 😠 )

agnes88
31. led 2012

@lenec no máš recht s tou dálkou, já mám RF v rámci MHD, ikdyž teď bydlím mimo brno, tak furt to mám kousek. Ale já osobně bych z Brna nedojížděla až do čech. Nedovedu si představit, že bych jela jen do Olomouce... Přeju aby další jakýkoliv postup byl konečný a vítězný, zasloužíme si to všechny.

cilkaa
31. led 2012

@lenec tak to je jasný, no. To je dálka.. I když do RF holky dojíždí i kdo ví odkud (zvláště po XY pokusech)..
Ale já jsem světoběžník, Praha-brno pro mě nic není, jezdím pořád. Ale ono po těch zákrocích to chce klid..
Třeba se zase stane zázrak, jako s prvním a bude to 🙂

kcvrcekz
31. led 2012

Holky po jak dlouhé době se vám zadařilo?

11112
31. led 2012

🙂 Ahojte holky chvilku jsem tady nebyla a to je fuška všechno pozpátku přečíst 🙂 Vidím,že jsou tady nové snažilky tak zdravím a přeji moc štěstíčka k vytouženému miminku.Olousek35-držím moc palečky at máš porod rychle za sebou a at jste všichni zdraví 🙂kcvrcekz-já měla za sebou třetí pokus který se zadařil a trvalo mě to 4 roky takže to chce čas a pevné nervy i když je to někdy moc těžký 🙂safarikovap-co ty ženo ještě máš ranní nevolnost?Četla jsem tady o té tvoji kolegyni jak dopadla u zubaře to jí ty osmičky budou trhat bez injekcí nebo počkají,až po porodu?To musí být strašný to tam ani neměla chodit 🙂

safarikovap
31. led 2012

@11112 No, dlouho ses tady neukázala 😒 😉 Jak Ty válčíš, draku? 😉 U mě už se to začíná lámat k lepšímu a z celodenních nevolností se stávají pouze odpolední, takže už je mně hej 😀 Kolegyně byla u zubáka zrovna dneska - říkala jednu osmičku a tuším 2 kazy musí zvládnout do porodu a se zbytkem se doktor slitoval až po porodu 😒 Ale injekci dostane. Ty už máš zubáka za sebou? 😕

safarikovap
31. led 2012

@kcvrcekz Po jak dlouhé době snažení nebo po kolika pokusech? 😉 U nás po...3 letech snažení. Po návštěvě Reprofitu se zadařilo po 6 měsících (a dvou pokusech) 😉

myrer
31. led 2012

@carlik
Ahoj, já mám z Reprofitu chlapečka, první týden v porodnici, úplně hodný, druhý týden doma, taky to ještě šlo, ale třetí týden nastal masakr, pláč skoro pořád, neustále jsme chovali, nosili, únavou jsem odpadala, manžel také, nakonec jsme položili do postýlky, řev, usnul až únavou. Existuje soubor opatření, jak přežít ty první měsíce. Mě zachránila hačka, je to vak na pružině, kam se dítě vloží a vlastní vahou se houpe, simuluje to pohyb v děloze a nádherně se uklidní, dále masáž pánevního dna, masáž bříška, pozor ne když už bříško bolí, natírat zklidnujícím olejem, měla jsem za studena lisovaný z makovic a polštářek z třešní, nahřát v mikrovlnce a přiložit na bříško po krmení a mírným třepavým pohybem pohupovat na bříšku, svazovat do velké pleny téměř na těsno. No, ale hlavně být pokud možno v klidu, ono to opravdu přejde, jejich nervová a trávící soustava není zralá. Mě nejvíc pomohla hačka a odškrtávání v kalendáři den po dni 🙂 .

myrer
31. led 2012

@bellka Ahoj, už jsme si jednou spolu psaly, mám taky chlapečka z Reprofitu, vím, že je to předčasná otázka, ale napadlo tě, že by jste s manželem zkusili ještě nějaký pokus, prostě vyrobit bratříčka nebo sestřičku? U nás to bylo složitější, jsme už taky samoplátci, nemám toho za sebou tolik jako ty, ale jednoduché to taky nebylo. Prostě by mě zajímalo, jestli jít do toho ještě jednou?

bellka
31. led 2012

ahojky bééérušky, v rychlosti zdarvím, zrovna jsem nakoukla a vidím zmínku o mě 🙂
@myrer my jsme rozhodnutí, že bychom rádi zkusili pro Šimonka sourozence, aby tu nebyl sám, jednou, přece jenom věčně tu nebudeme a jeho nejmladší sestřenice má 20 let, takže letos v létě nebo do konce roku bychom chtěli zkusit ještě sourozenečka a jestli výjde, budeme moooc šťastní, jestli né, bude mě to mrzet, popláču si, ale nedá se nic dělat a ten největší zázrak už přece máme 😵 😵 😵
@olousek35 broukůůů. moooc a moooc na Tebe myslííím a těšííím se jak malááá, až se ozveš s prďolkou 🙂
@bublenudle Leuš, tfuj tfuj tfuj a držíme všechno co máááme 😵
@safarikovap Peťko, tak jak těhulinko 😉
Všechny vás moooc a moooc zdravííím, vítám nově příchozí, je teď nějak nestíhám, ale zase nakouknu a i když nemám šanci dočíst všechno, tak v obraze jsem a jsem stále s vááámi 🙂

montysek
31. led 2012

@cilkaa Aha, tak pokud přece jen zavítám do Brna, tak si to vezmu taky sebou. 🙂 Já mám dvakrát dělaný HP od gyndaře a manžel spg taky ale pak jsme v Sanusu podstoupili třikrát IUI - bez úspěchu a teď i IVF ale ještě nás čeká snad KET a pokud to taky nevýjde, tak půjdeme jinam.Manžel má spg v pořádku a já mám jen problém s ovulkou. 😒 První dcera se nám povedla hned a teď máme u druhého dítka takový problémy, no jo, co se dá dělat....,musíme bojovat. 🙂

agnes88
31. led 2012

@kcvrcekz no já pokud nepočítám domácí snažení (rok) a čekání na různé výsledky (4 měsíce),jeden pokus iui a hned naostro klasika ivf a podařilo se.Nedá se to pausalizovat, takže neznamená že budeš taky tak dlouho čekat, říká se že první ivf je vlastě takové zkouskove,ale jsou tu holky kterým vyšlo. Takže je zbytečné porovnávat, to by tě mohlo akorát trápit.