Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

carlik
9. únor 2012

@drndapetka pokud budeš chtít jít na neschopenku, tak to nahlásíš sestřičkáma vypíší ji bez řečí.
No a taky si myslím, jestli to tu Štěpán se Štelclíkem čtou, tak musí být vysmátý ještě víc než jsou ve skutečnosti 😀 No a že i chlapi jetak žerou,to teda žasnu 🙂
@katem jé, já ty nevolnosti a mdloby měla taky nejradši ve frontě v obchodě 😒 musela jsem hned hledat lízátko, abych lidi nepoz... Ty půjdeš za chvilku na glukozovej test, tak to máš dobrý, že už se ti nenavaluje. Jinak bys to asi nevypila...ale jinak to hrozný není,pokud máš ráda sladký, tak to vypiješ vpoho, akorát je toho trochu moc najednou.

lenka27
9. únor 2012

@holino no to nebude ono, tohle není úplně blízko, nevím kde jsem ten odkaz tenkrát našla

1miska
9. únor 2012

@holino http://www.penzionintegrity.eu/ tenhle penzion je uplne nejbliz - jezdim kolem toho trolejbusem kazdy den 🙂

drndapetka
9. únor 2012

@carlik jojo, děkuji 🙂 A píší neschopenky už před OPU nebo je jim to fuk? Nemusím se na neschopence nejdřív nějak domluvit s doktorem? 😕

agnes88
9. únor 2012

@drndapetka uvidíš že neschopenku po opu v RF potřebovat nebudeš. Pokud teda nechceš. Bude ti dobře. PN až po transferu

lenka27
9. únor 2012

@holino no možná je to ono, je to pý 10 min chůze

drndapetka
9. únor 2012

@agnes88 no mě bývá po OPU vždy dost blbě, i když mi odsávali jen 5 vajíček. Bolí mě bříško jak při silné ms a těžko se mi chodí, musím ležet. Navíc jsem po narkoze "oblblá", tak si neumím představit, že bych šla hned do práce 😲

drndapetka
9. únor 2012

@agnes88 prosím Tě, jak vůbec OPU v RF probíhá? Myslím tím, v kterou denní dobu ho dělají, jak asi dlouho čekáš, než přijdeš na řadu, jestli máš pokoj sama pro sebe a může se mnou být manžel, musím mít svoji noční košilku a papuče, nebo mi tam něco dají, jak dlouho po OPU se tam spí než Tě pustí domů,.......? V každém centru je to jinak, tak ať vím, na co se mám připravit 🙂 A dělají třeba i OPU bez narkozy, když je vajíček málo?

holino
9. únor 2012

@lenka27 zrovna to studuju na mapce a zdá se mi to docela kousek od rf 🙂 ...napsala jsem dotaz jestl maj na víkend volno tak uvdime co se dovíme .....děkuj 🙂 maj docela nejpřijatelnější ceny dle netu 🙂) uvdime jaka je realta .-) .....děkuji

lenka27
9. únor 2012

@holino no ono je to všechno blízko výstaviště tak pro to ty cenz, tohle je podle mě asi nejlevnější

misha83
9. únor 2012

@drndapetka Držím pěsti!!!

agnes88
10. únor 2012

@drndapetka OPU dělaj ráno, nebo nějak dopo, čekala jsem 5 minut než mě vzala sestřička na pokoj, manžel šel na odběr a jel do práce, bo si to nedokázal zařídit aby mohl na mě čekat, narkoza max půl hodky, svoje pyžamko a pantoflíky, na pokoji sem byla asi půl hodiny sama a pak tam přišla další paní, ale to už sem byla v limbu 🙂 Říkaj že bys tam měla dvě hodiny ležet a pak tě pustí. Ale myslím že by tě pustily i hned. A je potřeba mít zajištěný odvoz. Takhel to je u IVF, pokud je minimálka jiná, písněte holky, co jste byly na OPU při minimálce. Jo a pokud bys byla tak odvážná tak ti narkozu nedaj, ale to tady snad byla jen carlik 🙂
Já pod narkozou nikdy předtím nebyla, tak jsem se taky obávala jak mi bude, ale fakt mi bylo dobře. Zvládla bych jít aj do práce, akorát sem to měla zakázaný od mýho odvozu, že @zdeni.r (děkuji)

jana321969
10. únor 2012

@drndapetka ahoj ten den jsem doma to je jasne a minule jsem sla na druhy den do prace, jelikoz sedim vcelku na zadku, tak se to dalo, davala jsem si kapky algifen nebo nalgesin na bolest, a po transferu jsem minule byla doma 4 dny, a ten OPU vychazi na sobotu takze budu doma jak kdyby dva dny. Někdo tady na koníku kdysi psal mimčo si bohužel nevyležím,

saminka
10. únor 2012

Ahojky tak ja po minimalce po opu taky poctive lezela i kdyz me venku cekal manzel s dcerou.mela jsem citlivejsi bricho ale proti bolesti jsem nepotrebovala nic.myslim si ze tam po opu snad kazda musi zustat nejakou dobu.

agnes88
10. únor 2012

@jana321969 no je asi pravda že mi mimčo nevyležíš. Já byla doma po transferu dva dny a pak šla do práce. No ale jelikož to bylo před vánocema, tak se v práci všichni zbláznili a já se z toho krapet sesunula, tak jsem byla doma až do testíku, 24.12 🙂 ale myslím, že by se to chytlo i v práci. Já jsem tam nebyla v psychické pohodě a to je asi nejdůležitější
@katem tak co už vybíráš kočár? 25.2 v Modřicích je výstava kočárků pro dvojčata. Já už mám vybraný, tak snad ho tam budou mít, abych na něj mohla juknout, ale kupovat budu až tak v létě

agnes88
10. únor 2012

@saminka máš pravdu, sestřička si mě tam chodila kontrolovat, dr přišla šáhnout na břicho a došla říct co a jak, ale ta sestřička snad přišla i 3x. A můžu říct že si vůbec nepamatuju která to byla. Když mě přijímala a vedla na pokoj, tak jsem si říkala, tu si zapamatuju, protože ji znám a pamatuju si ji z recepce, pak mi kdosi řekl že mám pěknou košilku ale nevím jestli to bylo před nebo po OPU a tu sestřičku si fakt nevybavím ani potom co za mnou chodia na pokoj. Asi sem byla ještě mimoza 🙂 Ale cítila jsem se tam moc dobře, všichni byly hodní

drndapetka
10. únor 2012

@agnes88 no u me jde spis o to,ze v praci moc psychickou pohodu nemam,delam totiz s lidma a to je teda na nervy☹kolektiv mam teda suprovej.Taky se dost bojim,abych po ET neonemocnela,protoze v praci kolem me projde denne cca 200lidi,takze celkem velky riziko,kdyz na me nekdo prskne nebo kychne,ze hned lehnu,mam dost slabou imunitu😢Tak premyslim jestli byt doma jen tyden nebo dyl,ale v RF se testi driv jak 14dni po ET,ze?:-O jestli se to povede,tak jdu stejne na rizikovy,vzhledem mym dvoum predchzim potratum a mimideloznim tehu:-P

bambulajda
10. únor 2012

Ahojky, tak se hlásím...včera ET a mám u sebe dva koblížky, tak uvidíme. Já jsem teda šla dnes do práce, cítím se úplně normálně a doma bych stejně neležela....ET mi dělala Vitoušková, tak nevím jestli tam Machač ještě bývá ty čtvrtky?...minule jsem byla na konzultaci taky ve čtvrtek a taky tam nebyl?

bambulajda
10. únor 2012

..ještě jsem se holky chtěla zeptat, co používáte za vitamíny po ET, teda kromě kys. listové?

agnes88
10. únor 2012

@bambulajda babulko, jenom utrouš, nic víc sem do sebe necpala. Určo to klapne, jo a jak si tě pohlídají aby zase čárka nezmizla. Něco machač vymyslel?? Myslím na tebe, držím všechny pěstičky co u sebe mám 🙂 🙂 a že jich je 🙂 drž plod!!!!!!
@drndapetka tak to jo, pokud máš okolo sebe zasoplený lidi, tak to jdi na PN. A rizikáč taky u tebe je vhodný, naco pokoušet osud, co.

carlik
10. únor 2012

@bambulajda já ještě jedla Magne B6 po ET, tak tfuj, tfuj,ať je tam za 14 dní ta dálnice a za 9 měsíců miminečko v náručí 🙂
@drndapetka jo,jo,to jsem byla já odvážná párkrát na OPU bez narkózy. Měla jsem max 3 vajíčka a u mě to bylo vše v pohodě, nemám nějak problematicky přístupný vaječníky. A neschopenku ti vypíšou odkdy chceš. Záleží jak se budeš cítit, každá z nás to prožívá jinak.

jana321969
10. únor 2012

@agnes88 to máš pravdu klídek pohoda, ale zas vím, že my to máme po umělým, ale zas jiný ani hned neví že jsou těhotný a tak se nehlídají jak my právě atd....

jana321969
10. únor 2012

holky vím, že Peťule otěhotněla při zavedení s dvojkovou kvalitou, vy jste všechny vždycky měly jedničkovou kvalitu co máte - čekáte miminka??? v čem je ten rozdíl?

saminka
10. únor 2012

@bambulajda gratuluji k ET a moc taky drzime vse co mame, uz si to moc zaslouzis po tech mizivych carkach,ted uz se to musi povest 😵 😵 😵

@jana321969 myslim si ze rozdil je ve vyvoji a vzhledu embryjka ten urcity den, podle toho jak se vyviji jestli neni pomalejsi atd je tam hodne faktoru tak se rozhodne jestli je jednickove nebo dvojkove, urco se casto stava ze dvojkove se uhnizdi a jednickove ne, to uz neni v nasich rukou a ani v rukou embryologu, je to na prirode!!!

bambulajda
10. únor 2012

@agnes88 ...díky ...tak uvidíme....právě že nic nevymyslel prostě zkoušet. Vitoušková mi včera říkala, že teda děloha pracuje super, že chytá všecho co tam dají, jen prý najít to správné embryo 😎 ...tak snad to nebude moc dlouho trvat 😠 ...naše finance jsou teď na nule 😖
@carlik tak děkuju budu se snažit to udržet až do konce 😀
@saminka asi si je budu muset domalovat 😀

jana321969
10. únor 2012

@bambulajda to jsem taky říkala, co jsem od snažení dělala testu , že si ty čárky tam taky domaluji 🙂, mě taky moje dr. řekla, že se musí potkat ta dobrá spermie s tím správnýim vajíčkem,

jana321969
10. únor 2012

@saminka no právě tolik faktorů a tady mě připadá, že jsou holčiny samé jedničkové právě, které čekají nebo mají mimča.

agnes88
10. únor 2012

@bambulajda jako nic nevymyslel, tak to bych snad i po pidi duchovi zašla do RF ať s tím rychle něco dělaj at zase nezmizne. Jedině že by dělali zdarma zkouškové pokusy 🙂

@jana321969 taky myslím, že neznamená že když je vají dvojkové tak se nemusí chytnout. Přesně jak píše @saminka chytnou se může dvojkové a jedničkové naopak ne. Mě machač řekl že mimi je i z 8 bb (už tu máme příklady, že @carlik a @katem) a třeba blasta se nemusí vůbec ujmout. Asi to člověk vůbec neovlivní, když už má u sebe embria.

olousek35
10. únor 2012

Holky, hlavně to chce být fakt psychicky v klidu. Nemyslet na to. Najít si něco, co bude aspon na chvíli silnější než touha mít dítě. Těžko se to řekne, ale jde to. A nebojte, všem to vyjde. Když vyšel i můj beznadějný případ.

olousek35
10. únor 2012

Tak vám napíšu jak probíhal císař s Tomáškem. Nástup do porodnice proběhl celkem standartně. I když jsme dlouho čekali, byla neplánovaná sekce, ale po necelých třech hodinách jsem se dostala na příjem. Čekání na císaře proběhlo na gynekologii - hodné sestřičky, klídek. Moc fajn spolupacientka na udržování. 3x za ten den monitor miminka, protože první monitor byl dost nefyziologický, tak se báli o mimčo. Ráno převoz na sál, s narkozou se čekalo na poslední chvíli, kvůli mimču a mému narkozovému zvracení. Sekce proběhla asi dost složitě, měla jsem velké ztráty krve, ale transfuzi jsem se vyhnula - ale tak tak 😀. V břiše hrůza, srůsty, myomy atd. Ale to se dalo čekat. I když prý ne v takovém rozsahu. Dokonce se divili, že jsem Toma vůbec donosila a neumřela při tom. ( no nic, já problémy žádné v těhu neměla 🙂 ) . Z narkozy mě probrali, šupli metr od sálu a začali řešit akutního císaře. Já myslela, že se bolestí zblázním. A on ke mně nikdo ze sálu nemohl. Fakt mazec. V ten okamžik jsem si přála fakt asi raději umřít. Pak mě šupli na nadstandart, ale opět na gyndu, což znamenalo, že mi malého ani neukázali. Až další den večer. To už jsem slušně blbla. No, tak mi ho třetí den dali na pokoj už na furt. Nemohla jsem pomalu ani z postele, zacévkovaná, s drenem a celodenní a celonoční péčí o malého. Slušně jsem si hrábla na dno. Malej celou noc prořval, já něměla mlíko a příkrm mi dávali po určitém čase a ještě s hromadou keců, že neumím uklidnit vlastní dítě. O dva dny později jsem zjistila, že dávku, kterou měl v součtu od sester za celou noc, měl dostávat při každém kojení, tj. 4x víc. To už jsem fakt začínala běsnit. Samozřejmě že padl hodně dolů na váze atd. Od dalšího dne, kdy jsem si dávky fakt pohlídala, to bylo to nejhodnější dítě na pokoji. 6.den nás pustili domů, kde se mu teda nijak extra zatím nelíbí, ale to se poddá.
Jinak v noci mi praskla jizva z drenu a vytéká ze mě krvavá směs čehosi. Gyndař má dovču, tak snad to bude dobrý. Tlak v břiše konečně ustal tak snad bude líp. Akorát budu doufat, aby se to nezanítilo. O víkendu totiž nevím, kam bych s tím šla.