Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

misha83
10. črc 2012

@bobulinka74 @drndapetka @jantarka Holky díky, ale teď se asi namotivovat nedokážu. Prostě kdyby to bylo alespoň z kvalitního vajíčka. S mým AMH to není žádné překvapení, asi je to marná snaha o něco co ke už dopředu prohrané.

jantarka
10. črc 2012

@misha83 nemůžeš to tak brát...dokud tady je a snaží se, tak musíš věřit 🙂 Uvidíš zítra co ti k němu poví a my budeme držet prostě všechno co máme, aby to bylo v pořádku 🙂

kcvrcekz
10. črc 2012

@misha83 nevěš hlavu uvidíš, že to výjde. Teď nebo příště, ale výjde. Vem si my měli 5 embryek s toho 3 mezi 1-2. A dvě 2-3. No a jak jsme na tom? Dvě ty jedničkové a dvojkové se neudrželi a teď se uvidí... Je to strašně zajímavé... Ví Bůh jak se říka v čem to je a to nejsem věřící..., Takže hlavu vzhůru😉 i když vím, že ty první dny po špatných zprávách jsou těžké, ale bude dobře.

kcvrcekz
10. črc 2012

Holky zatím nikdo nepsal změnu tak tabulku dám zítra, ju🙂

misha83
10. črc 2012

Holky dělali vám někdy v CAR testy na alergii na lepek?

jantarka
10. črc 2012

@misha83 ne, ale v Heliosu mi tenkrát říkal o tom dr. Texl a prej se dá koupit test i v lékárně a stojí +- 500,- 😕 Nebo ti prostě vezmou krev do laborky.
http://www.prozdravi.cz/biocard-celiac-test.htm...
Asi toto myslel.

misha83
11. črc 2012

@jantarka No já právě byla včera na alergologii. Doktorka mi brala krev kvůli podezření na alergii na lepek, pak se podívala do mých papírů, kde mám info i o IVF (měla jsem v té době větší problémy) a říká mi, že celiakie má vliv na plodnost, resp. způsobuje neplodnost. V tu chvíli se rozhodla, že mi udělá znovu i imunologické testy (já tam dřív chodila i na imunologii). Příští čtvrtek bych měla mít výsledky. Jo a právě říkala, že v některých CAR ty testy dělají, právě proto, že to způsobuje neplodnost.

borufkam
11. črc 2012

@misha83 Ahoj a v jakém stadiu muže být celiakie nebezpečná? Já jsem schopná otěhotnět, ale 5 tt o mimi přijdu

fidac
11. črc 2012

@borufkam ahoj a nenechala sis dělat testy na LM??? Já jsem to tak měla 2x, ale až v 7 tt.

misha83
11. črc 2012

@borufkam Podrobnosti nevím, teď to hledám na netu. Podle všeho, pokud je celiakie hlídaná, tzn. se o ní ví, člověk dodržuje dietu atd., tak to problém není. Problém je právě, když o ní člověk neví. Na nějakých diskuzích jsem našla, že to vypuzuje embryjka. Sama zatím info nemám, stejně mi nezbývá než počkat na výsledky a doufat, že to je blbost.

jantarka
11. črc 2012

@misha83 jj tenkrát mi o tom říkal, ale neřešili jsme to. Tak uvidíš, aspoň teď budeš mít jistotu 😉

misha83
11. črc 2012

@jantarka jj, to stejně neovlivním. Pečivo nejím co jsem začala mít potíže, no ale samo doufám, že to ono nebude, páč ta dieta je dost omezující. I když co bych neudělala že jo, ale tak nemusím mít všechno 😀 .

borufkam
11. črc 2012

@fidac ahoj asi ne co je to za testy?

jantarka
11. črc 2012

@misha83 hele tu dietu nezávidím teda ale nikomu 😒 Mouka je dneska téměř ve všem....uzeniny, těstoviny, pečivo... 😒

misha83
11. črc 2012

Tak už jsme doma. Doktor mi kromě embryjka dal i neskutečně moc síly, je úžasný. Takže máme 4b. jedničkové kvality a teď jen čekat.

kcvrcekz
11. črc 2012

@misha83 asi jsem se ztratila teď byl ET? Ty dělám tabulku a nic nebím☹ stydím se😅

misha83
11. črc 2012

Ano, dnes jsme si byli pro bublinku a testovat mám 25.7.

1miska
11. črc 2012

tak dnes zas kontrola v RF, tento mesic menses jen uplne slabe zaspineni - sliznice zas asi stavkuje :( tento patek kontrolni hormonalni profil, pristi tyden HSG, v patek 20 UZ (nejdete taky nektera? 🙂 a pak se uvidi co dal..... no je to naprd, zas lehce zminil, ze existuji i moznosti nahradniho materstvi, kdyby ta sliznice nerostla, ale tohle zatim poslouchat nechci :( kdyztak minimalku odlozime, pred rokem jsme mivala prumerne 4mm, ted mam pri ovulaci 6mm, treba jeste rok a bude mit 8 mm a to pak uz bude stacit - no pristi patek budu vedet min - ale to jak uz podruhe rekli ze to treba nepůjde nikdy me vzdycky dostanou :(

borufkam
11. črc 2012

@1miska ahoj, nezoufej, vždycky je naděje. někde jse četla, že holkám pomohly kapky Gynex - nezkouišela jsi to?

jantarka
11. črc 2012

@misha83 no vidíš 🙂 Budeme držet paluchy 😵 😵 😵
@1miska já vím že se to hrozně poslouchá, ale pořád by tu byla šance, že budete mít vlastní mimi a to není málo. Navíc oni jsou tuším v tomto zatím jediní co mají náhradní matky že? 😕

jantarka
11. črc 2012

Holky myslím, že @fidac myslela poruchu srážlivosti krve. Mě odebírali krev na genetice, aby vyloučili že mám MTHFR. Testují se hlavně ty, které často potrácejí.

sikulik
11. črc 2012

@1miska ahojky, hele, zkus se na ně "zdravě naštvat" a říct si, že zrovna tobě se to povede a basta 😉 . Já když jsem se zmínila, že bysme chtěli ještě jedno mimi, tak jsem slyšela, ježiši, toho jsme se báli, to zas bude boj na několik let, a mě to teda pořádně nakrklo i když to bylo myšleno napůl ve srandě, a řekla jsem si, že mě se to povede i kdyby měl čert na koze jezdit. No a jak jsem nemohla předtím 4 roky otěhotnět a povedlo se až na 4.pokus IVF, tak sem najednou otěhotněla úplně přirozeně, sice to pak nedopadlo ale snad bude vše v pořádku teď po KET. Takže si vyslechni jejich názor, ale řekni si, že seš silná ženská a dokážeš jim, že se ti to povede!!!

sikulik
11. črc 2012

Jinak všechny zdravím, fretečce držím pěsti na první uz, aby bylo vše v pořádku, drndapeťce, aby čárky dále sílily a krev byla pozitivní, těm co mají bublinky v bříšku, aby se uchytly, stimulantkám, aby jim krásně rostly folíky a těm co se teprve chystají hooooooodně štěstí, aby ten následující pokus byl už ten poslední 😉 .
Mimi v bříšku je zatím v pořádku a já bliju od rána do večera 😀 , ale nestěžuju si, jen ať je prďolínek zdravej.
Držte se holky!!! Všechny se dřív či později dočkáte, jen vydržet, posílám hodně sil 🙂

sikulik
11. črc 2012

@bublenudle držím vše co mám, však víš, neboj všechno vyjde, ms už došla, tak to je fajn. A v srpnu můžeš bojovat dál jako lvice 😉 . Až budeš držet v náručí svýho vytouženýho mimíska, zapomeneš na všechny ty útrapy, co tě zocelily a už tě v životě nic moc nerozhází 😉

misha83
11. črc 2012

@1miska To je úplně pochopitelný, že je to těžké slyšet, člověk si to uvědomuje, ale nepřipouští ☹ . Moc ti přeji a držím pěsti ať se sliznice umoudří!

cilkaa
11. črc 2012

@drndapetka ahojky, moc moc gratuluji k čárce!!! (byla jsem 2 týdny mimo ČR), teprve teď koukám na novinky!!!
Já budu zase stimulovat teďka za týden- jupí. Chci zkusit tu mateří kašičku- prosím tě, jaké jsi měla dávkování?

@kcvrcekz ahojky, mrzí mě, že druhej pokus nic, jsme na tom stejně ☹ Já už jsem byla na genetice i Imunu a NIC! Už jsem si říkala, že by mohli něco najít, aby jsme věděli, kde je příčina, ale bohužel ☹ No ale se Štelclem jsme domluvení, že zkusíme i tak malinkou dávku prednisonu a Anopyrinu, tím prý nic nezkazíme a trochu to zamává s imunitou a tělo embryjko třeba přijme- musíme prostě experimentovat, bohužel nám výsledky hodnot nic neřekli. Tak vlastně ani nevím, jestli ti mám přát, aby se něco našlo, nebo nenašlo 😅 - jestli mi rozumíš.. No ať už jakkoliv, přeju, aby se příště povedlo!!!!

@1miska holka, ty mě děsíš, já mívám při ovulce 6,5 cm a Štelcl mi říká, že je vše OK a že záleží i na struktuře a prý vše OK. Tak ti nevím, nevím, proč ti furt říkají takové věci. Já myslím, že těch 6,5 ti tedy bude stačit sakr blééé a to už může být příští měsíc, tak co? Zeptej se ještě na to- plno holek tu psalo, že v Reprofitu berou hranici 6,5 cm a některé i otěhotněly (teda kromě mě, zatím, ale jak píšu, prý tohle není důvod), tak se tam zeptej, proč u tebe není 6 cm OK- že by v té struktuře?

fretecka
11. črc 2012

@sikulik Moc děkuji za pěstičky,jsem ze zítřka hodně nervozní,popravdě trochu nebo spíš hodně se bojim.ale věřím ,že se vše bude ok. Nevíte jak to je s rizikovým?Pracuji u postižených dětí,takže neustále od nich něco chytám a i je tahám,tak se trochu bojim.Zrovna te´d jsem si vzala dovču,lítají nám tam neštovice,anginy a prujmy a to fakt nic z toho nepotřebuji. Tobě také držím palečky a miminku se dobře prospívá. No mě je jeden den ok a druhý špatně,pak zase klid a pak zase zle.

kacatka
11. črc 2012

@fretecka dostaneš neschopenku, jak říká můj gynekolog, těhotný ženský do zdravotnictví nepatří 😉 takže to bude i tvůj případ, zeptej se jich, ale myslím, že bez debat ti ji vystaví, a pak ji přebere tvůj gynekolog.A jinak zítra tfuj tfuj na 1 UZ, dopadne to dobře 😉

Co se týká celiakie: Je spousta lidí, kteří tohle onemocnění mají a ani o tom neví. Nicméně to je ten problém. Protilátky, které jsou touto nemocí v těle produkovány ničí vše na co příjdou (nejen zavedená embryjka, ale prostě vše), takže v případě téhle nemoci je těhotenství prakticky vyloučeno-proto tedy je celiakie příčinou neplodnosti. Ale: tady je na místě dodržení 100% diety a pravidelná kontrola protilátek, které pro úspěšné početí musí být delší dobu na 0!!!! 🙂 Já znám člověka, který tuhle nemoc má, dieta 100%, ale protilátky se stále vytvářejí, to je pak hodně smutný, a těhotenství už několik let nic, zavrhli ji i IVF, protože prý je to jen vyhazování peněz, ale zase ji řekli, že ať nezoufá, tělo se někdy umoudří a půjde to. Hlavně to nevzdávat jako vše v žívotě 🙂

Tak všem (i sobě) držím palečky 😉

sikulik
11. črc 2012

@fretecka myslím, že to co popisuješ, je velice pádný důvod na rizikové, zítra se na to v RF hned zeptej. Neboj, vše bude v pořádku, já se taky furt bojím, to je normální 😉 .

kcvrcekz
11. črc 2012

@cilkaa ahooojky no já jsem taky zvědavá jak to u nás bude. To s tou slabou dávkou prednisolu není špatné. Uvidíme co mi řekne Dr. v pondělí a hlavně jestli tam už budou výsledky. Začínám mít trochu strach abychom to stihly do ms... Mateří kašičku už máme koupenou tak se na ni taky chystám koupila jsem si tu jak měla Peťa a taky by mě zajímalo jak to brala co Peti @drndapetka? Jinak děkuji a snad to dopadne dobře. Nenapadlo mě, že budu mít problém udržet mimonko😲.