Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

zuzuza
12. lis 2012

Holky, 14. den po ovitrelle, jinak jsem mluvila s mudr, gyndr. a ta říkala, že pregnyl by to už nebyl, ale aby to nebylo biochemické těhu, že to tak hodně holek po ivf mívá, světle růžový druhý proužek....tak mám zase aspoň nad čím dumat, ne? Když ne o pregnylu, tak o biochemickém hahaa

borufkam
12. lis 2012

Tak holky, dostala jsem vyjádření z RF, že tam měli kontrolu a Zibor či Clexane je bez doplatku pouze pokud ho napíše hematolog.
Kam chodíte v Brně na Hematologii, kde by byli ochotní ten Zibor napsat?

jantarka
12. lis 2012

@lenajsek čauky 🙂 Zítra jdem na screening, tak se těším a modlím ať je všechno ok 🙂 Jdu k Vlašínovi a Iva do Reprofitu.
@zuzuza hele ty si nedáš pokoj s tím pátráním a hledáním 😠 😀 Prostě ji tam máš, sílí a to je jen a jen dobře 🙂 Hodně holek ji mívá už 8.den, tak neblázni zase s chemikou 😅

zuzuza
12. lis 2012

No to ona mě zase dohukala, ale už na to kašlu, už nic nehledám, netestuju až zase zítra a sílí jen malinko, ale hlavně, že nemizí🙂, takže hotovo...ať už je zítra 😀 😀 😀 😀 😀

lenajsek
12. lis 2012

@zuzuza Prosímtě neplaš!!!! Zítra testni, jako rozdíl tam nebude úplně viditelnej, ale přece jen trošku by měla být zítra ta druhá čárla silnější jako dnešní, nejvíc je to vidět po dvou dnech. 😉 Testuješ ještě brzo, tak buď ráda, že tam máš čárečky dvě, raduj se potichounku a v klidu zítra z ranní moči testni a uvidíš, já testovala snad 10 dní a čárka krásně sílila.
Tak držím palce a buď hlavně v KLIDU!!!!! 😉

@jantarka Tak to držím moc palce, jdeš přímo k Vlašínovi? Já se objednávala, ale sestra mi neříkala, ke komu půjdu. Minule na NT+ jsem nebyla u Vlašína, ale Vlašín nám pak dělal velký UZ ve 20tt.
A v Reprofitu je to levnější to vyšetření? Bych se mohla případně přeobjednat... ale zase si říkám, že Prenatal je v tomhle jednička...

jantarka
12. lis 2012

@lenajsek no moja řeč...už jí to tluču do hlavy jakou dobu a pořád v tom hledá nějakou vědu 😠 😀 😀 😀 @zuzuza 😀
Jj jdu k Vlašínovi...objednala jsem se přímo k němu. Byla jsem u něj i u předchozích těhu a on je prostě nevětší odborník co se týče gen. utrazvuku. O Repru a screeningu nevím nic....tedy ani jsem nevěděla, že to tam dělají 😕

jantarka
12. lis 2012

@lenajsek nevím kolik vyjde v Repru 😕

kacatka
12. lis 2012

Zdravím všechny! jsem tu jen na skok, mám dovču a omezený přístup na net. Po OPU odebráno 23 oocytů, z toho 15 oplodněných. Po dnešním telefonátu(tedy 3den) to vypadá tak, že máme. 14 embryjek jedničkové kvality a jedno je krapet pomalejší, uvidíme, zda se ještě zvětí 🙂 Takhle to tedy vypadá do detailu:
10 - 8buněčných
3 - 7buněčná
1 - 6 buněčné
1 - 5buněčné
Snad se podaří i nějaká zamrazit, kdyby ne, tak by mě to celkem mrzelo při takovém počtu 😢
Holky přeji všem těhulkám, stimulkám, i čekatelkám na // příjemný den a někdy se zase ozvu. 🙂

adella1
12. lis 2012

@jantarka na zítra hodně štěstí a pokoukánička 🙂 🙂

1miska
12. lis 2012

@kacatka super, urcite bude i na zamrazeni 🙂 tolik krasnych embryjek 🙂 gratuluju 🙂

1miska
12. lis 2012

@lenajsek v reprofitu dela urcite screening Doubek - odesel tam od nas z Bohunic, kde byl v tomto uzasnej 🙂 a pak myslim i jeho zena Denisa Doubkova, ktera pracuje v reprofitu na cast uvazku a na cast prave pod Vlasinem 🙂

1miska
12. lis 2012

@borufkam vim, ze hodne nasich tehotnych je sledovanych na hematologii v Bohunicich ale jsou tam hodne dlouhe cekaci doby na objednani, tak si tam treba zkus cinknout a uvidis co ti reknou, cislo bude na strankach nemocnice www.fnbrno.cz

fidac
12. lis 2012

@borufkam chodila jsem u nás v Hodoníně do nemocnice....ono je to možná tím, že nemáš recept od odborného lékaře, tak to neproplácí pojišťovna....protože myslím, že ten Zibor 3500j. byla plná cena přes 900 kč a záleží ještě jak si nastaví cenu lékárny a jak která pojišťovna má nastavenou max. hranici, kterou proplatí....VZP to proplácela celé....

borufkam
12. lis 2012

@fidac ano, aby to proplatila pojištovna, musí to napsat hematolog. Mě to vždy psali v RF bez doplatku ale měli tam kontrolu, tak už to nepíšou, pouze s tím doplatkem a to je teda dost.

jantarka
12. lis 2012

@adella1 díky 🙂 už se moc těšíme 🙂
@kacatka hele to vypadá moc dobře a určo jich bude dost k zamražení 😉 A zvládla jsi to bez hyperstimuláku?

kacatka
12. lis 2012

@jantarka díky, doufám, že máš pravdu a budou konečně mrazáčci 😉 Jinak zatím je vše ok., jen jsem chtěla vysadit dostinex co mě dali, protože mě je po něm hrozně zle (zažívací potíže), vyfasovala jsem glycerinové čípky na zácpu a torecan čípky na nevolnosti, je to děs, už jsem zhubla 3kg za 3dny!!!!,ale to svinstvo musím brát dál 😠 ( ale hlavně, že nebude hyperstimulák 😉
Jinak hodně štěstí na screeningu 😉

jantarka
12. lis 2012

@kacatka já jsem ho taky dostala, ale po tom, co jsem četla od holek...že je jim po tom špatně, tak jsem ho vůbec nebrala. Vždyť nikdy po OPU nedávali žádné léky, tak na co je brát....ještě když je to takový brrrr 😝 Klidně to můžeš vysadit.

Díky. Snad ho budeme mít 🙂

1miska
12. lis 2012

@kacatka neboj, jak budes tehule, tak kila pujdou nahoru raz dva 🙂

lenajsek
12. lis 2012

Jen nakukuji, co píše @kacatka... tak moc moc gratuluju k tolik embryjkům, to vypadá dobře!!!! Držím palce, aby se i nadále krásně vyvíjely a zbylo i na zamražení, zdá se, že dlouhý protokol zabral... 😉 Tfuj tfuj!!!!

Holky díky moc za info o NT+ v Reprofitu, zkusím si tam brnknout a možná bych šla i tam, kdyby to bylo levnější, zvlášť, když nevím, jestli půjdu přímo k Vlašínovi...

Pěkný večer, zase mi začíná být šoufl, jdu uložit Lukina a jdu se natáhnout k Tv... pááá a hodně štěstí na zítřejší screeningy!!!

ivcacig
13. lis 2012

@jantarka no neskutečně se to dnes potáhne, pusu už mám okousanou pač vubec nevím co mne čeká☹ Napiš pak prosím čím jsi prošla🙂

ivcacig
13. lis 2012

@lenajsek Děkujíííííí.....se dnes zblázním, jdu tam na pátou a už teď nemám dásně😀

sikulik
13. lis 2012

@lenajsek ahojky, jen nakukuju a valim, my jsme byli na NT+ screeningu v RF u Doubka teď v létě a platili jsme 1.500,- Kč, takže je to asi stejné jako v Prenatalu

sikulik
13. lis 2012

Držím palečky všem holkám na vyšetření a taky potichounku gratuluju ke dvěma čárečkám 🙂 @zuzuza

montysek
13. lis 2012

@lenajsek Ahojky, jak chceš, klidně mě mezi těhulky dej.Ale co se týče krve, tak mě brali krev ve 13tt a to doktor říkal, že neni až tak důležitý, to bylo i na cukr... a až teď 20.11. mi budou brát další krev a to bude hlavně na vývojové vady.

zuzuza
13. lis 2012

Holky, tak dnes 9. den po ET zase //, jsou už o dost viditelnější než v sobotu, to byli duchové🙂, ale nejde mi do hlavy jedna věc, jak to, že na testi s citlivostí 25 IU/L mám silnější než na 10 mUI/ml? Já myslela, že jsou citlivější ty desítkové a jakto, že na jednom testu je to v UI/L a na dalším v mUI/mL, to se teda nějak převádí? Třeba že ten 10 mUI/mL je teda v převodu 100 UI/L a proto ještě není čírka tak silná, že hcg není tak vysoké? Asi jsem fakt úplně blbá. jinak teda začínám malinko věřit, ale je před námi ještě daleká cesta.....

haaappy
13. lis 2012

Ahoj holky, dnes jsem 26 DC po revizi a byla jsem na kontrole u své doktorky. Jsem z toho trochu zmatená, ona radí počkat aspoň 2 ms a pak se zas snažit, dr. Machač říkal, že není třeba čekat a můžem hned po porevizní menstruaci. Dr. Kozumplík zase radí 3 měsíce. Každý tvrdí něco jiného, jak to vidíte vy?? Jak dlouho byste čekaly? Nechci nic uspěchat, čekáme přes 3 roky, měsíce nás už nezabijou, na druhou stranu už bych ráda, aby se to zase dalo do pohybu, chápete 😅 Navíc jsem četla, že je tělo jak "pohnojené". No já vám nevím, to jsou dilemata 😀

haaappy
13. lis 2012

@zuzuza Ahojky, potichu gratuluju 😵 Neřeš testy a jejich citlivost... já měla krev 138,5 a čárka na testu nebyla stejně tak tmavá jako ta kontrolní. Sice to pak nedopadlo, ale to bylo až za měsíc, hcg normálně stoupalo a i čárka postupně tmavla 😉

kacatka
13. lis 2012

@haaappy ahoj, jen v rychlosti. Názor dr. koudelky (kterého si mimochodem moc vážím 🙂 ) je pauza 2 měsíce, pokud se "pracovalo" v děloze. Já byla jen na hysteroskopii a měla jsem pauzu 2 měsíce. Ovšem zaráží mě tolik odlišných názorů.

haaappy
13. lis 2012

@kacatka Děkuju za názor 🙂 Mě to právě taky zaráží, že každý říká něco jiného. Kdo se v tom pak má vyznat. Já důvěřuji všem, beru je jako odborníky a teď jsem vážně na rozcestí, k jakému názoru se přiklonit 😝

sikulik
13. lis 2012

@haaappy no je to zajímavý, ty názory 🙂. Já jsem byla na revizi loni v říjnu (ZT v 10tt) a nám doporučil Štelcl 3 měsíce. Já jsem byla tak nešťastná a hltala názory a zkušenosti na netu, a tak jsem počkala do první ms (přišla až za dlouhých 6 týdnů) a pak jsme nechali všemu volný průběh. A stejně nic. Nakonec jsme šli až koncem dubna na KET, a ten se povedl, jsme ve 29tt. Myslím si, že je také důležité, v kolikátém jsi byla týdnu, je rozdíl třeba 5tt a 10tt. Máš pravdu, že je vše pohnojené, ale tělo si asi samo určí, zda už je ten správný čas......