Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

jantarka
11. led 2013

@haaappy My jsme měli všechno jako minimálku a vyšlo to finančně jak kdy. Nyní to bylo 13000,- + 8000,-icsi + 5000,- zamražení. Léky jsem si sehnala na netu levněji, ale i tak mě stály 7000,- Jsem samoplátce, takže mě to stálo cca 33.000,- 😝 Ale stálo to za to 🙂 Čekáme holčičku a ještě 2 máme zamražené 🙂

haaappy
11. led 2013

@1miska Tak to je super, že to teď máš takhle, to Tě chválím 😉 Každý musí dělat/nedělat, jak mu to vyhovuje. Já taky měla doby, kdy jsem už nechtěla nic dalšího zkoušet, pak to zas přišlo, pak zas nic neřešit a pořád dokola 😀
No do těch lázní bych pořád chtěla, jen přemýšlím, jak to časově naplánovat... Ideální by to bylo na jaře/v létě, to bychom zas museli odsunout v březnu tu minimálku. Nebo teda zkusit minimálku a když to neklapne (ale ono to klapne 😀 ) tak zkusit lázně. Šmankote, to jsou zase dilemata toto

haaappy
11. led 2013

@jantarka ty jóóó, tak to je ranec.. ale zase ten výsledek za to stojí!! 😵 Já pořád nevím, moc hormonů nechci, nakonec se nám to podařilo i přirozeně.. ale představa, že zase 3 roky čekáme na zázrak mě děsí 😝

mikula77
11. led 2013

@haaappy Ono s těma hormonama je to taky záhada.Neboj se žeby jsi měla moc,když se zadařilo přirozeně,můžeš mít případně nízké dávky,myslím třeba 125jednotek a i když to zní třeba divně,ty injekce jsou možná čistější preparáty než tabletky které jdou navíc přes žaludek a játra..........

jantarka
11. led 2013

@haaappy tak mě by nestačila stimulka jen clostíkem, takže jsem normálně píchala 225j Menopuru a na odběru bylo 22 vajíček, ale jen 10 zralých. Těžko se to posuzuje, protože jsem měla stejné dávky u všech 4 minimálek a výsledek vždy jiný.

jantarka
11. led 2013

@mikula77 jj v tom máš pravdu....navíc po prvním ultrazvuku ti dávku může upravit 😉

haaappy
11. led 2013

@mikula77 @jantarka Jasně, máte pravdu. Prostě to tělo zareaguje pokaždé jinak, je to dost věda a každý pokus je jiný. Asi nemá cenu nad tím moc špekulovat. Uděláme to, co nám doporučí a uvidí se 🙂

jantarka
11. led 2013

@haaappy učitě se s doktorem shodnete na nejlepším řešení 😉 Budeme držet všechny paluchy 😵

haaappy
11. led 2013

@jantarka Děkuju moc! Tobě přeju klidné těhulení 😵 papa a prima víkend všem! Peláším domůůů

nikolav
11. led 2013

@gaba9 Budu moc ráda, když mi napíšeš jak to probíhalo. A můžu se zeptat na důvod proč tam jdete? S jakou příčinou?

nikolav
11. led 2013

@misha83 Děkuji moc.

gaba9
11. led 2013

@nikolav My se už víc jak dva roky snažíme o mimčo, a pořád se nedaří. Tak jsme se rozhodli pro Reprofit. Už mě tlačí i věk tak už nechci dál čekat. Ke komu si objednaná?

nikolav
11. led 2013

@gaba9 Aha tak to jo. No my se snažíme rok a půl. Ale zcela zbytečně. Nemám menstruaci a ani ovulaci a na léky nereaguji. A už si se mnou neví rady tak mě poslali do CARu. Vybrala jsem si Reprofit a doufám, že dobře. A jsme objednaní k MUDr. Machačovi. A vy?

gaba9
11. led 2013

@nikolav já mám za sebou laparoskopii která dopadla dobře. Přítel má spermiogram taky celkem v pohodě tak nevím kde je chyba. Já jsem se nechla objednat k MUDr. Štelclovi tak jsem zvědavá co nás čeká.

nikolav
11. led 2013

@gaba9 Laparku mám taky za sebou. A tam nic nenašli. Na hormonálním profilu mám taky vše v normě. Prostě dle výsledků jsem naprosto ok, ale nemám ms a ovulaci a doktoři ani v nemocnici neví proč a jak je to možné. Cysty a ani endometriozu nemám. Dali mě plno léků a tak. Clostil atd. a nereagovala jsem. Tak uvidím. No a já si myslím, že jsou tam v pohodě. Váš doktor je prý velký sympaťák. No my jdeme k Machačovi. Ale ono je to asi jedno, hlavně aby nám pomohli. I vám.

gaba9
11. led 2013

@nikolav já mám za sebou jen tu laparku jinak nic. Proč sis vybrala Brno? Tak snad se nám brzo zadaří 🙂.

nikolav
11. led 2013

@gaba9 Protože je to pro mě nejbližší CAR. Teda v Brně je jich víc. Ale do Zlína jsem nechtěla. Neznám to město a navíc je pro mě daleko sjízdnější Brno a znám ho. Takže proto. A nevím jaksi mé osobní pocity při vybírání CARu mi nejvíc tíhly k Reprofitu. Tak snad jsem udělala dobře. Ať se vám také brzo zadaří. A pokoušíte se o první miminko?

gaba9
11. led 2013

@nikolav My to máme taky nejblíž do Brna už jsme byli jednou v Reprofitu na spermiogramu, a moc se nám tam líbilo. Sice můj gynekolog mě doporučil Unicu, ale my už jsme byli objednaní, a já už jsem to nechtěla měnit. Pokoušíme se o první no jo patnáct let jsem užívala antikoncepci, a teď bych dala všechno na světě, jen aby jsme měli mimčo.

nikolav
11. led 2013

@gaba9 Já brala antikoncepci 7 let. Kvůli nepravidelné menstruaci. A kdybych to věděla tak bych to řešila jinak. Antikoncepci už nechci nikdy vidět. Po vysazení mi to vše začalo tyto problémy. Já jsem si vybrala sama. Ale musím jít ještě ke gynekologovi, pro papíry co kdy a jak jsem brala atd.

gaba9
11. led 2013

Taky jsem dostala nějaký papír ať mají přehled. Jsem strašně zvědavá jak to bude probíhat, ale taky jsem z toho trošku nervozní. Snad všechno bude v pořádku.

haaappy
11. led 2013

@nikolav Machač je super, neboj! My chodíme hlavně k němu a je to zlatíčko 😵 Někdy možná moc rychle mluví a člověk to někdy nestíhá vnímat, ale je bezva a hlavně odborník 😉 a umí krásné a hodné děti, viď Bellko?? 😀 😀

nikolav
11. led 2013

@haaappy Tak to je super. Už se tam i hodně těším. Aspoň se pohneme dál. A jak ses tam cítila? A proč jsi tam šla? A jak jste se léčili?

jantarka
11. led 2013

@haaappy hlavně se umí vyšokovat i sám 😀 Zaváděl mi 2 embryjka a na ultrazvuku mi pak našel 3 a to mu do bylo chvilku do smíchu, ale brzy ho přešel 😀 😅

haaappy
11. led 2013

@nikolav já se tam cítila moc dobře, prostředí je super, vůbec si nepřipadáš jak u doktora. Předtím jsme chodili na Obilňák (do nemocnice) a to se nedá srovnat, tam to je vážně o dost jiné 😒 My se snažíme přes 3 roky, měla jsem delší nepravidelné cykly, trochu PCO, jinak žádný jiný problém, je to tak trochu záhada 😝

haaappy
11. led 2013

@jantarka tak to je pecka,fakt 😀 😀 😀 já ho úplně vidím 😀 je fakt, že někdy mi taky připadá, že tam zbytečně splašeně lítá a dělá si to sám, ale to teď nemyslím nijak zle, je to spíš legrační a je mi ho i líto 😅 Ale má teda charizma, to se musí nechat, ženy 😀

nikolav
11. led 2013

@haaappy Aha no tak to já právě nemám asi žádný cyklus 😀 nemám MS a ani ovulaci a nikdo neví proč. Dle testů jsem zdravá a nechápou teda, že ji nemám. Tak proto mě tam poslali. Manžela teda čeká spermio, ale nemá z toho obavu jako tak. Spíš z toho, že tam bude sám. Doufám, že nám pomůžou. A jak ses rozhodla pro Reprofit? A na obilňáku jste nebyli spokojení s manželem? A co už jste podstoupili?

haaappy
11. led 2013

@nikolav Na Obi jsme chodili rok a půl, podstoupili 6x IUI, 1x IVF, laparoskopii, hysteroskopii, množství hormonálních profilů a utz, vše negativní nebo v pořádku. Nechci je nijak hanit, prostě byl čas na změnu, už jsme tomu tam přestali věřit... Rf jsem zvolila podle referencí tady, pročítala diskuse, ptala se známých. A nelituju, byla to skvělá volba!!

jantarka
11. led 2013

@nikolav tak můžeš jít s ním 😉
@haaappy jj je fakt srandovní týpek 😀

nikolav
11. led 2013

@haaappy Aha a jak pokračujete v Rf? Dělali si vše znova? Ty vyšetření? A tady jste jak daleko?

nikolav
11. led 2013

@jantarka to se může?? A můžu mít takový blbý dotaz 🙂? Jak to tam probíhá? Jeho to zajímá, ale nedokážu mu na to odpovědět.