Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

nikolav
22. črc 2013

@cermi77 Ne neměla. Měla jsem stimulaci, OPU no a pak OHSS. Poslední injekci jsem si píchala Decapeptyl a ten snižuje šanci na otěhotnění na 1/3. Navíc OHSS jsem neměla nejslabší takže se to odložilo. A šla jsem až v dalším cyklu na KET. Zamrazili nám 4 top embrya. Já měla stimulaci, OPU, prodlouženou kultivaci a pak zamrazení a pak KET v dalším cyklu. Takže tak. Kdyby nebylo toho OHSS tak bych šla do ET.

cermi77
22. črc 2013

@nikolav je to pech, doufám, že příště tě smůla vezme obloukem a všechno dobře dopadne.

nikolav
22. črc 2013

@cermi77 Díky. No máme zamrazené ještě tři embrya. Tak je aspoň štěstí, že nemusím znova píchat injekce a jít na OPU a tak. Ale ono to stačilo no. Po KET se mimčo uchytlo, ale největší smůla mě čekala a to potrat. Tak snad se to příště povede.

cermi77
22. črc 2013

@nikolav někdy je to na dlouho, nám se povedla dcerka taky až po dlouhých letech, vyhráli jsme 1:4, nezbývá než nepřestat věřit 😉

nikolav
22. črc 2013

@cermi77 To čekání na to první mimčo je asi nejhorší. Tak když už má člověk doma jedno nemá moc času se zaobírat IVF a tím okolo. Ale tak co nejsem první a ani poslední.

olousek35
22. črc 2013

@nikolav neboj, určo se dočkáš. Prvně to byla prostě smůla a příroda si poradila. Teď už víš, že těhotníš, což je skvělý. Takže další pokus určo vyjde. Já první pokus taky končila revizí. Jen jsem pak na druhý pokus musela půl roku čekat. Ale určo se vyplatilo. 😉

nikolav
22. črc 2013

@olousek35 Víš nemám ani tak strach z potratu (ano zase by to bolelo), ale spíš, že se to nepovede a neotěhotním! Že se miminko neuchytne.

olousek35
22. črc 2013

@nikolav neboj, chytlo se jednou, chytne se znova. Držím pěsti. Kdy tě to čeká? 😉

nikolav
22. črc 2013

@olousek35 Toho se právě bojím, že se chytlo jednou a už se nechytne. No nevím kdy. Ještě mi nedorazila MS. Až dorazí tak začnu první den MS brát zase Estrofem a pak půjdu 14. den na UZ a dle toho buď budu pokračovat ke KET a nebo to stopnou. Záleží na sliznici a tak. No a zatím jaksi MS nedorazila a ani to tak nevypadá. A bojím se, že sama ani nedorazí tak jako vždycky za poslední roky.

cermi77
22. črc 2013

@nikolav souhlasím s olousek35, chytne se a nepustí, moc držím pěsti ať je to brzo, hlavně ať jsi v pohodě jak zdravotně, tak psychicky 🙂

nikolav
22. črc 2013

@cermi77 Děkuji moc za podporu. Zdravotně jsem asi OK. Akorát MS nikde, ale ta mi za poslední dva roky sama nikdy nepřišla, takže nic nového i když mě to štve, že na ni čekám jak na smilování a ona nikde. Toho, že se to nechytne se bojím.

olousek35
22. črc 2013

@nikolav neboj. Mně taky nechodila, ale po kyretáži zase začala. Tělo si samo řekne, kdy je připravené. Jinak to třeba trochu uspíšíš teplou vanou a červeným vínkem. Ale zase ne, že se s tebe mezitím stane alkoholik. 😉

nikolav
22. črc 2013

@olousek35 No mě nefungují vaječníky tak asi jen tak nedojde no. A když ne tak hold doktor to opět jistí. A myslím, že je pravděpodobnější, že bych se stala dřív alkoholikem než by došla MS 😀

kvetiv
25. črc 2013

Ahojky, ještě jsem se chtěla zeptat těch, které jste přecházeli z jiné kliniky: Braly jste si papíry-např.genetické vyšetření, které vám už bylo uděláno....a normálně vám je vydali nebo dělali nějaké problémy?Bylo by zbytečné dělat vše zase znovu....nebo si je tato klinika dělá všechny testy znovu sama?
Děkuji za odp.

lenka27
25. črc 2013

@kvetiv být tebou vezmu si sebou vše co mám a na konzultaci to s tebou doktor probere a řekne ti jestli to stačí nebo ne a co se týče vydání podkladů tak já si nechala převážet mražená embrya z jiného centra do Reprofitu a nebyl to problém, tak si myslím, že ani s nějakou dokumentací by neměl být problém

misha83
27. črc 2013

@nikolav nefunguji ti vajecniky? Vzdyt jsi mela 11 vajicek🙂, MS urco dorazi, nebo ji pak proste vyvolaji.
@kvetiv ja vsechny papiry dostavala prubezne a kdyz jsme prechazeli zavolala jsem, ze chci vysledky genetiky, ty mi jedinechybely. A poslali, ptali se proc, tak jsem rekla, ze s manzelem zvazujeme co dal a chceme mit vsechny podklady, vic jsem to nerozebirala. Dat ti to musi.

nikolav
27. črc 2013

@misha83 N oni nevypudí to vajíčko. Prostě ono tam je a mám kvalitní vajíčka, ale prostě ten vaječník nechce vydat vajíčko. Ono dozraje, ale vaječník ho nedá. Proto nemám ovulaci a menstruaci. Takže jsem něco jako pokažená slepice 😀 na hormony jsem reagovala pomalu tak mi to prodlužovali, ale 11 vajíček z toho bylo a hyperstimulák. Ale tak to nikdo neovlivní. Jako zkoušeli ten cyklus nějak nastartovat, ale nezabralo to a právě v CARu mi Machač říkal, že po porodu změnou všeho tam dole by se to nastartovat mohlo, ale že to se uvidí až potom. No zatím jsem to tam nedotáhla takže nevím..

chiguita
28. črc 2013

Ahoj děvčata,všechny Vás jdu pozdravit,těhulkám popřát zdravé těhulkování, a pošlete nám těhu bacílky.
Snažilky,nová vlna těhulek začne v září,až nebudou ty horka,tak to rozjedem.
mikullko77 to platí i pro tebe 😀
nikolav,nedalo mi to napsat ti,jsi mladá,takže pokud máš O.K hor.profil,a dobrou zásobu vajíček,dej tomu čas.
Zkus začít cvičit hormonální jogu,na netu je toho hafo,do cca 4-6měsíců uvidíš jestli ti pomáhá,říká se že máš vše v hlavě,také pročisti si myšlenky,ono je to nakonec i v té joze.Hlavně se neužeň děláním miminka,a běháním co carech,o hormonech ani nemluvím.Když jsem včera pročítala koníka,řekla jsem si že to musím napsat.
Jiné je to u nás starších,ale i tam má vše svůj čas. 😉 co mi ted hodně pomáhá,procházky lesem,čerpám energii ze stromů,z východu slunce atd.
mikullko77 ,až pojedu do Brna,tak ti napíši kdy jedu.Jinak tu jogu zkuste snažilky.Já chodím k Adélce Vaculíkové,a jsem moc spokojená. 🙂

ivcacig
29. črc 2013

Dobré ránko přeji🙂 Tak jsem byla minulý týden na UZ a dr. Pospíšilová mi řekla že cvrček vypadá dobře, že nejsou vidět problémy co loni. Zítra mne ale čeká velký UZ na Veveří tak jsem nervozní tak ,že ani spát se nedaří. Snad se na nás usměje štěstí a cvrček bude zdravý. Přeji Vám holky krásný den

olousek35
29. črc 2013

@ivcacig držím pěsti a těšíme se na dobré zprávy. Já tentokrátt NT screening nějak zasklila, takže budu spoléhat na triple testy a doufat, že prcek je ok. Ke komu jdeš? Přímo k Vlašínovi?

ivcacig
29. črc 2013

@olousek35 tak na ten NT screening mě přímo poslala Pospíšilová, minule jsem byla taky až na triple testu. Tento screening není dobrý? Neznám jej. Ke komu jdu nevím, ten prenatal nesnáším od posledního přístupu a nyní byl zas problém. Pospíšilová vyžadovala ten UZ dříve jak ve 13tt aby nevznikl problém co v prosinci a to mě poslali do háje že to neudělají. Však jim to tam zítra pěkně vytmavím jak mi loni nechali tak škaredě umřít zárodek a já s ním žila než jsem skončila v bohunicích.

olousek35
29. črc 2013

@ivcacig a Doubek už NT screening v reprofitu nedělá? V tom 12 tt je screening nejpřesnější vyšetření, které odhalí poměrně zavčas možné vady a problémy. Samože všechno ne, srdíčko třeba dělají až ve 20 tt. Třeba se už dozvíš i pohlaví. Někdy to už bývá poznat.

ivcacig
29. črc 2013

@olousek35 já byla loni u Doubkové a ta se právě zachovala jak se zachovala a já pak trpěla. Má štěstí že šla na mateřskou protože jsem jí to všechno chtěla říct! Teď nevím ke komu mě recepce objednala..

mikula77
29. črc 2013

@ivcacig Hodně štěstí a dobré zprávy !!

ivcacig
29. črc 2013

@mikula77 Děkuji za podporu🙂

lenka27
29. črc 2013

@ivcacig budu držet palečky🙂 všechno dobře dopadne

sikulik
29. črc 2013

@ivcacig Teď už ti to 100% vyjde všechno v pořádku!!! Věř tomu a netrap se, já jsem se nechala trápit u obou dětí (4.ET a KET), šla jsem na NT, ty byly v pořádku, pak mě poslali ještě na triply a u obou dětí mi řekly, že je riziko Downa a okamžitě na plodovku, nakonec vše Ok, a já jsem byla na sebe moc nazlobená, že jsem se nechala tak stresovat a že ty stresy jsou pro mimi nejhorší. Takže věř jen sama sobě, že bude vše v pořádku

ivcacig
29. črc 2013

@sikulik Já jsme právě zjistila že NT screening odhaluje nemoci miminka na 80% ale u triple testu jen na 60%....

ivcacig
30. črc 2013

Holkýýýýý, miminko je v pořádku zdravééééééééééé🙂))))))))))))))

mikula77
30. črc 2013

@ivcacig Uff,tak už můžu ty pěsti pustit,gratuluju !