Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

meggar
27. zář 2013

Holky, tak dnes jsem byla v RF na UTZ po KETu a jsem na přelomu 6-7tt a mimču bilo srdíčko. 😉 Tak máme radost, že to vyšlo. Tak ještě aby tak zhruba 33týdnů bylo všechno O.K. včetně porodu a přestanem se bát toho nejhoršího 😀

pejejak
27. zář 2013

@meggar Obrovská gratulace!!!!

kacatka
27. zář 2013

@meggar gratulace a klidný průběh těhotenství 😉

bobulinka74
27. zář 2013

@meggar mooc gratuluju a přeju hodně štěstí 😵

olousek35
27. zář 2013

@meggar držím pěstičky. Rf prostě umí, co si budem povídat.

cermi77
27. zář 2013

@meggar to je paráda, hodně štěstí, držím pěsti 🙂

misha83
27. zář 2013

@meggar gratuluji 🙂 .

beruskaevuska1
27. zář 2013

@meggar gratuluji a moc to přeji. já jdu na ket v listopadu. srpnové ivf nevyšlo. ted chodím do práce a vydělávám na další akce v rf. s mužem ještě děti nemáme, ale v listopadu bude ket dvou embryí. snad se zadaří. moc si přejeme dvojčátka. at jste s mimískem oba zdraví a vše dopadne dobře.

beruskaevuska1
27. zář 2013

@zelena_zirafka je mi líto, že to nevyšlo. ale kamarádka ted po deseti letech rodila potřetí. o mimi se snažila s druhým mužem tři roky. a porod ačkoliv byl třetí tak byl nejnáročnější a v porodnici jí řekli, že desetiletá mezera mezi jedním a druhým porodem, to ji už považují znovu za téměř prvorodičku. máte s tím někdo také zkušenosti. rozdíl mezi dětmi, deset patnáct roků..........?

zelena_zirafka
27. zář 2013

@beruskaevuska1 Já jsem nerodila, dělali mi císaře v 30. týdnu a porodní cesty jsem měla nepřipravené. Takže kdyby ket vyšel, budu zas jakoby prvorodička. Syn bude teprv mít tři. Kamarádka má sestru o deset let, nedařilo se dřív a tehdy se to ještě neřešilo jak dnes. Já asi teď zkusím hysteroskopii a potom očistu těla bylinama.

meggar
27. zář 2013

@pejejak @kacatka @bobulinka74 @olousek35 @misha83
@beruskaevuska1 Holky díky doufám, že bude všechno v pohodě.

beruskaevuska1
27. zář 2013

jsem zvědavá jestli zvládnu při ketu chodit do práce, pracovní doba cca 50 hod od pondělí do pátku, stres každý den v práci. nevím jestli dostanu volno. domluvila jsem si dovolenou na říjen - cca 1 týden, chci odpočívat, relaxovat. dotaz. je každodenní stres dobrý při těhotenství s dvojčaty? jde to zvládat 9 měsíců těhu? doktoři mě varují že můžu kvůli stresu i potratit. mám z toho trochu strach. kvůli stresu, alergiím a astmatu s astmatickými záchvaty mě doktoři chtějí nechat na neschopence celé těhu. já tomu dávám volný průběh. bohužel znám případy, kdy v práci holky přišly o dítě, pracovní nasazení je dnes hodně vysoké.

misha83
27. zář 2013

@beruskaevuska1 tehotenstvi s dvojcaty je vzdy rizikove, takove nasazeni si myslim je neslucitelne.

zelena_zirafka
27. zář 2013

@beruskaevuska1 Stres neni dobrý ani pro netěhotné, natož pro těhotné, s dvojčaty tuplem. Já bych takovou práci nedávala ani omylem, jsem vděčná, že u nás se pracuje normálně 8 h a že vedení ví, že odpočatej zaměstananec odvede lepší výkon než ten, kdo nemá šanci se zrelaxovat. Mě by potenciálně jedna z doktorek taky chtěla nechat doma, ale myslím, že pro mě je větší stres být doma s omezenýma vycházkama, než být mezi lidmi. Pokud by to samozřejmě přímo neohrožovalo mimi.

olousek35
27. zář 2013

@beruskaevuska1 já bych šla opět od ETu na PN a zůstala na ní až do porodu. Tím rozhodně nic nepokazíš a užiješ si volna na odpočinek, na přípravy atd. A vypneš od práce. Ono ten první trimestr je pěkně náročnej na fyzično. Já většinu prospala, nebo proležela. Mozek jsem u 1.těhu měla slušně prázdnej. To se studovalo 😀 . Ale bylo to fajn. Jinak já v okamžiku otěhotnění přestávám být nervák a prdím komplet na jakýkoliv stres. Nestojí mi za to a tělo s hlavou to nějak samozřejmě zvládají. Tak se drž.
@meggar určo bude vše v pohodě. Jen malá TI dá pěkně zabrat 😀 Nebo mně Tom teda pěkně zabrat dává. A bude hůř 😀

beruskaevuska1
27. zář 2013

@misha83 ket bude v listopadu. uvidíme.

zelena_zirafka
27. zář 2013

@meggar Taky blahopřeju, ať to jde dobře i nadále! Ráda čtu, že to po KET jde, KET je naše poslední šance.

beruskaevuska1
28. zář 2013

@olousek35 mám dvě zamražená embrya. tak jdu na ket. s ET jsem byla měsíc na neschopence, protože se nevydařil, tak jsem se vrátila do práce. a byl problém, že jsem byla tak dlouho mimo práci. ale já jen ležela. utrogestan mě uspával, bylo mi zle....... beru vitamíny, jím ovoce a zeleninu a je to lepší. mezi lidmi člověk přijde na jiné myšlenky. chci se sejít s kamarádkami. jedna pracuje skoro pořád na odpoledne, od dvou odpoledne do deseti hod, tak se snažíme najít nějaký termín kdy nebude odpoledne v práci. hezký víkend. jedu na václavské hody, pak přijde návštěva.

beruskaevuska1
28. zář 2013

@olousek35 jinak na et půjdu, ale doufám že ket dopadne. příští ivf s et - zatím předběžná cena 30 000 kč. tak budu šetřit, asi si něco půjčím a půjdu do toho. a v podstatě to tak mohlo být už ted. po et se do práce nevrátit.

misha83
28. zář 2013

@olousek35 mela jsem to stejne, clastne uz od transferu zadny stres. 🙂.

Ja tedy mela po et 2 tydny dovcu, pak jsem byla 4 dny v praci a dostala jsem na 3 tydny neschopenku kvuli hematomu a pak jsem do prace chodila az do vcerejska. Od pondelka uz nebudu, hodne mi zacalo tgrenout brisko, takze me doktor nechal doma.

kvetiv
28. zář 2013

Tak nakonec pouze jedno jediný zralý vajíčko, 1 embrio, včera ET. Teď už jen čekat a věřit.. Hodila jsem se na týden marod, pak se vrátím do práce....asi nikdo žádnou zaručenou radu, jak podpořit či ovlivnit uhnízdění nemá, co ???

1miska
28. zář 2013

@misha83 tak to si neschopenku ani moc neuzijes, ne? jen chvilicku a je tu materska 🙂

meggar
28. zář 2013

@kvetiv Určitě je dobrá dvojka červeného vína pár večerů po sobě. To prý podporuje uhnízdění.
@beruskaevuska1 Já bych taky teda do práce nechodila. A pokud máš takové pracovní vypětí, tak s dvojčatama už tuplem ne. Já jsem taky čekala dvojčata a byla jsem doma už od stimulace, protože dělám ve zdravotnictví a vůbec jsem se doma nenudila.
@olousek35 No nevím, jak to za chvilku budu dělat. Včera jsem venčila oba 2 psy a šla jsem schválně na pole, abych je nemusela mít na vodítku, ovšem zase jsem musela malou nést na koňovi, protože se jí hvězdě nechtělo jít takovou cestou 😀

misha83
28. zář 2013

@1miska jj, je to na chvilku 🙂 .

olousek35
28. zář 2013

@beruskaevuska1 Et byl myšlen všeobecně. Je jedno, jestli ET, nebo KET. Každopádně držím pěsti a ono to bude stejně přesně tak jak máš psáno v knize osudu. 😉
@meggar jj, to znám z 1.těhu. Řešila jsem to s gynekologem, co s velkýma hyperaktivníma psama na vodítku, se kterýma vyloženě lítám vzduchem 😀 Uklidnil mě, že tohle na těhotenství fakt nevadí 😀 tak jsem si lítala vzduchem a po cvičeních prakticky do porodu. A fakt to vliv nemělo. Naštěstí. Ale pokoušet to nemusíš.
@kvetiv Držím pěsti. Pěkně lehni, podlož si nožky a relaxuj a hodně spi. Těším se na pozitivní test. 😉

beruskaevuska1
28. zář 2013

@olousek35 tak doufám, že v knize osudu mám napsáno, že děti budou. já jsem trpělivá a osud mě občas zkejsne a občas odmění - odměna bylo odjet na rok do anglie, žít tam a pracovat, pak jsem ještě žila a dělala rok v irsku. tudíž mám praxi z londýna a dublinu. v dublinu jsem dělala ve školce.

beruskaevuska1
28. zář 2013

@meggar pracuji ve strojírenství, už několik roků. člověk by neřekl, že je tento obor slušný adrenalin........ někdy až moc. chvíle klidu jsou vzácné. je fajn, že je hodně práce.

beruskaevuska1
28. zář 2013

@meggar v reprofitu se na neschopenku moc netváří. ví, že dělám devět a víc hod. dojíždím 60 km denně do práce. až budu těhotná tak to prý budeme řešit. neschopenku mě chce napsat alergoložka. už to napsala do zpráv z vyšetření. v reprofitu ví, že dělám od rána do večera, dojíždím a chci dvojčátka. asi práci nedám. uvidíme.

1miska
28. zář 2013

@beruskaevuska1 počkej jak to myslis ze se v reprofitu na neschopenku moc netvari? pokud ji budes chtit, tak si myslim ze uplne v pohode 🙂 nebo me s ni nikdy nedelali problém, sama jsem si určila i vycházky......

beruskaevuska1
28. zář 2013

až bude těhotná tak se to bude řešit. - to mi řekli. já to beru, ale první trimestr je bohužel rizikový na to o miim přijít. neschopenku mi chtějí dát na alergologii. já při ketu nebudu na neschopence. vezmu si pár dní dovolené a pak počkám na výsledky. dvojčata se potvrdí tak v pátém šestém tt, tudíž to už by byly pomalu vánoce. možná to vyjde tak, že dvojčátka se potvrdí v pondělí 23. prosince. já to beru. ne ivf v srpnu jsem měla neschopenku od nich. práci bych nedala. v srpnu jsem vycházky měla. ale moc je nevyužila.