Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

jaja35
23. led 2014

@gittynka Jsem z toho tentokrát nějak vyřízená. Ne že by byly nějaké strašné bolesti, ale spíš jsem z toho všeho ospalá, otupělá... dnes jsem to riskla a do práce jsem jela autem, i když se to po narkóze nemá... oči se mi zavíraly, ale mám to kousek. Teď odpoledne jsem si chtěla lehnout a pořád někdo otravuje pracovně na mobilu. Tak jsem vylezla a jdu makat. Říkala jsem to už Tvé mamce, na odběr radši autem a pokud můžeš, tak si tam hned nech napsat neschopenku. My včera jeli do Brna vlakem, rychlík 20 min zpoždění, tak jsem se stresovala, že tam do 10. h nebudeme. Pak šalina zastavila, že nějaký vůl zaparkoval na kolejích, tak se čekalo na odtah. No nakonec jsme tam dorazili včas, ale nervy to byly. Na řadu půjdeš holem té hodiny ale ranní, co si budeš píchat ten pregnyl. Já píchala v pondělí ve 23 h a včera jsem šla na řadu v 11 h. Ve 13 h jsme už odcházeli. Celý zákrok je cca na 10 min i s chůzí tam a zpět. Během dalších 5 minut jsi jakžtakž fit, přinesou Ti čaj a Siestu v hořké čokoládě.... a pak už jsme si se spolusnažilkami povídaly a čekaly na Štelcla, až nám poví, kolik nám toho odsál. Na zítřek držím pěsti, ať máš hodně folikulů. Jo a řekni sestřičce, ať s Tebou nacvičí odlamování ampulky s pregnylem. Pregnyl i rozpouštědlo je obojí odlamovací, i když mně školila, že pregnyl je v lahvičce s gumovou zátkou. Nám to odlamování moc nešlo. Pak dej vědět, jak jsi dopadla 🙂.

jaja35
23. led 2014

@maraida Minimálka je v pohodě. Bereš 5 dní Clostibeggyt, popř. si něco dopíchneš a jdeš na odběr. Já měla v Brně 2 minimálky, pokaždé 2 vajíčka, transfér 3. den a nic z toho nebylo. Jak jsem se včera dozvěděla od spoluležící snažilky Lenky (43 let), dají se na Modrém koníkovi sehnat ampulky Puregonu levněji. Takže si je sehnala a dopíchávala při minimálce ke Clostíku.

beruskaevuska1
23. led 2014

@mimika1973 píšu já evin muž. eva je ted v nemocnici ale ne se sebou, ale její babička dostala mozkovou mrtvici, do nemocnice to máme co by kamenem dohodil tak tam eva jela pro informace. přes telefon nechtějí nic říct. stále ji trápí nevolnosti, na pc psát nemůže, zhoršily se jí záněty karpálního tunelu v obou zápěstích. čeká ji operace, je doma, dořešuje věci do práce přes telefon. podle prvotrimestrálního screeningu asi čekáme holčičku. děje se toho hodně. eva bývá unavená, odpočívá.

maraida
23. led 2014

@jaja35 to je paráda,4 embryjka.Já teď naposledy u velkého IVF měla taky 4.PK vydržely všechny.2 mi zavedli a ty 2 bohužel nebyly vhodné k zamražení ☹
Držím palce 🙂

jaja35
23. led 2014

@maraida No jsem na to zvědavá. Takhle dlouhou kultivaci jsem nikdy neměla, takže nikdy nic na zamražení nebylo. První 2 pokusy klasického IVF jsem si vyplácala v Olomouci ve Fertimedu v r. 2008.... 8 folikulů, 6 vajíček divné kvality a roztodivného dělení. Dávali mi tam pokaždé 3 embrya s tím, že se stejně už zastavují. Pak jsem měla ještě 2 minimálky v Reprofitu, jak už jsem psala pokaždé 2 vajíčka jedničkové kvality, u té druhé minimálky se první den nic neoplodnilo, ale najednou další den mi embryoložka říkala, že už ano a že se hezky dělí, tak nevím... do toho stres díky bydlení s teď už exmanželovými rodiči v jednou baráku.... rozvod ve 36 letech... už jsem ani nepočítala, že se ještě někdy vrátím do Reprofitu. Tenhle pokus je první a asi i poslední s nynějším přítelem, znovu už nechce tohle absolvovat, má strach, abych z toho neměla rakovinu.

maraida
23. led 2014

@jaja35 mě bude 41,tohle bude asi taky poslední pokus.Naštěstí nám teda vyšlo hned 1.IVF a máme dcerku.

mimika1973
23. led 2014

@beruskaevuska1 dekuji za spravicky. A drzim palecky na tu operaci, nech vsechno jen dobre dopadne!
A ti nevolnosti hadam coskoro prejdu, v druhom trimestri je to uz o neco lepsi 😉
A hlavne nech oddychuje a nacerpa hodne sil.
S tou babickou mi je lito, doufam, ze to bude v poradku

1miska
23. led 2014

moc ted nestíháme, tak jen zdravíme v našich třech týdnech - RF prostě umí krásné a šikovné děti 🙂

cermi77
23. led 2014

@1miska překrásná a strááášně šikovná 😉

kacatka
24. led 2014

@1miska a kolik má vlásků 🙂

jaja35
24. led 2014

@maraida Tak budu držet pěsti, aby Vám to vyšlo i teď. 🙂

maraida
24. led 2014

@jaja35 děkuji 😉

jaja35
24. led 2014

@maraida Tak jsem volala embryoložce, jak vypadají dnes ty naše 4 embryjka..... 1 čtyřbuněčné, 1 tříbuněčné a 2 dvoubuněčná... tak nevím, všechny do konce kultivace to asi nedotáhnou. Ale uvidíme...

maraida
24. led 2014

@jaja35 věř jim...a kdyby,tak stačí 1 pořádný bojovníček 😎 Kdy máš mít ET?

jaja35
24. led 2014

@maraida V pondělí v 15:45. Zítra už tam snad ani volat nebudu, nechci se tím stresovat. Nějak to dopadne. 😉

maraida
24. led 2014

@jaja35 tak držím palce 🙂

gittynka
24. led 2014

ahooooj tak jsem doma, pripadam si jako kvocna plna vajec, vsechno me boli.. v kazdem vajecniku videl doktor min. 5 vajicek, sliznice v poradku a OPU v utery v 9 tam ;) jsem rada, i kdyz Stelcl chtel o trosku mene vajicek, ja jsem rada, ze tam nejaka jsou, bala jsem se ze nebude nic ... mam pry pocitat s prodlouzenou kultivaci

gittynka
24. led 2014

@jaja35 budu drzet palecky, aby se jich do pondelka udrzelo co nejvic, jak pisou holky, ve finale staci 1 sikovny bojovnicek 😉 jinak vse jsem si nechala ukazat vysvetlit a sama jsem zkousela odlamovat , tak snad dobry, mela jsem kliku na vyborne sestricky 🙂

cermi77
24. led 2014

@gittynka máš krásnou úrodu a jsi mladá, tak tfuj tfuj, hodně štěstí 😉

jaja35
24. led 2014

@gittynka Tak to je paráda 🙂 , budu na Tebe v úterý myslet. Uvidíš, to dopadne. Jak píše cerni77, jsi oproti nám mladice, vajíčka budou kvalitní a z nich bude kupa embryjek. 😵

jaja35
24. led 2014

@maraida Ještě jednou moc děkuju.

gittynka
24. led 2014

@cermi77
@jaja35 holky dekuju za podporu ;)

beruskaevuska1
25. led 2014

@mimika1973 eva ted telefonuje s rodinou. babička je v nemocnici, ale snad to bude dobré. operace jsou v plánu. nevolnosti se moc nelepší a od začátku těhotenství už zhubla víc jak 5 kg. snad to nebude na dlouho. dnes jdeme na rodinnou oslavu. díky za přání. evin muž

gittynka
26. led 2014

ahoj holky, na OPU jste si brali zase všechny léky s sebou? Celou tu tašku? Díky 🙂

cermi77
26. led 2014

@gittynka na opu jsem nebrala už nic, leda, že ti něco z léků zbylo a chceš jim to darovat, já si zbytek nechala pro strejčka příhodu 😉 , pořád tvrdím, že už bych do toho nikdy nešla, tak kdybych náhodou potřebovala změnit názor 🙂 Ať ti všechno dobře dopadne.

gittynka
27. led 2014

@cermi77 ok děkuji 🙂 taky si to nechám mám víc jak půlku měla jsem jen 125 jednotek

jaja35
27. led 2014

@gittynka Ahoj Katko, já si na OPU vzala i tu tašku. Trošku mě nahlodaly holky, co se jim nic neoplodnilo, tak jsem to chtěla mít odevzdané. Teda nenačatý puregon jsem si nechala doma v ledničce. OPU je naproti než jsi byla na ultrazvuku, tak jsem to ženským dala tam. Vzaly si pero, tu žlutou nádobku s použitými jehlami a ampulkami, zbylé nepoužité jehličky do pera, z toho 900 jednotkového puregonu tam byl zbyteček, tak třeba poslouží některé holčině na dopíchnutí. Otevřená ampulka totiž dlouho nevydrží a co si pamatuji, tak nejdřív za půl roku bych na klasické IVF stejně nemohla. Tašku jsem si mohla nechat, tu nechtěly. Celou dnešní noc jsem pořádně nespala, pořád se mi honí hlavou, jak jsou na tom naše embrya, jestli už to nevzdala. O víkendu jsem tam už nevolala, abych nebyla nervózní a to jsem stejně.

mimika1973
27. led 2014

@beruskaevuska1 dakujem za spravicky, drzte sa! 🙂

gittynka
27. led 2014

@jaja35 dekuju za zpravy a kdy ti je budou zavadet ja prave myslela ze uz dnes 🙂 urcite se nejaky bojovnicek udrzel, moc ti to preju a cim vic tim lip 😉 mam uplne strach v tomhle pocasi zitra brzy rano do brna 😒 musime si nechat dostatecnou rezervu

misha83
27. led 2014

@1miska je uzasna.