Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

1miska
13. dub 2014

@78marcela urcite bude, kveten je krasnej mesic - obecne ty jarni mesice - brezen, duben, kveten mi prijdou takovy "plodnejsi" 🙂

78marcela
13. dub 2014

@1miska že jo, taky se mi zda. Zvlášť letos. Přijde mi že je těhotná snad každá. Mám tři tehu kolegyně teď. A to dvě další už mají splněno (jedna ma dvě a druhá tři děti). Zbývám jen já a ještě jedna, která se teď v červnu vdává. Tak kdoví s čím ještě přijde. Takže já doufám, že jsem se od těch tři nakazila tehu bacily a že se přidám už brzy do jejich řad.

kacatka
13. dub 2014

@78marcela já otěhotněla v listopadu a ač to nebyl jarní měsíc, tak se zadařilo 😵 Ale jarní měsíce mají v sobě sílu slunce a jistě Tobě i jiným, kteří čekají, přinesou krásné dárečky v podobě spousty miminek 🙂

78marcela
13. dub 2014

@kacatka díky, jsi moc milá. Já otěhotněla minule v září, ale nevyšlo to. Teď věřím že to vyjde a vydrží devět měsíců. Moc se těším..

kacatka
13. dub 2014

@78marcela ano, těš se, je to to nejkrásnější co můžeš zažít 😵

nikolav
13. dub 2014

Ahoj holky tak už mám po KETu. V sobotu jsme si byli pro mrazáčka. Nakonec mi KET dělal Otevřel. Vše proběhlo OK. Ale nemám ani čas na to myslet. Buď to vyjde a nebo ne. Včera jsem si vytáhla lehátko a usnula na zahradě, takže mám červený obličej ještě teď. Pak jsem šla vařit. A dnes jsme jeli popřát pradědovi k narozeninám. Zítra se budu muset učit (v pátek jsem byla na pohovoru do nové práce) v úterý pojedu dědečkovi na hrob, který zemřel v Únoru a ve čtvrtek by měl narozeniny. Ve středu budu uklízet a učit se. A ve čtvrtek se také budu učit. V pátek budu celý den na zkoušku v nové práci. V sobotu pojedeme k našim a budeme s nimi grilovat a i s dědou a babičkou. V neděli budeme také u nich. V pondělí se budu zase učit. A úterý, středa, čtvrtek budu jezdit na zkoušku v nové práci. A ve čtvrtek si mám udělat těhotenský test. Když to vyjde budu nejšťastnější, ale když ne tak nastoupím do nové práce a budu se těšit na výstavy se psem a tak. Takže hlavu mám zaměstnanou dokonale. Necítím nic. Cítím se dobře. Jen mě občas píchá v podbříšku. Tak jako u prvního KET. U druhého jsem měla příznaků na dvě stránky A4 a embryjko se ani neuhnízdilo. Doktor říkal, že do úterý mám být v klidu a nesportovat a nic netahat a tak. Že mám expandovanou blastocystu jedničkové kvality a že do úterý se musí chytit. Že pak už není šance. No tak asi tak.

delfi75
14. dub 2014

krásný nový týden všem...

@nikolav Tobě hodně štěstí, určitě vám to vyjde!!!

78marcela
14. dub 2014

@nikolav držím moc pěstí ať ti to vyjde. Mě byl Otevřel sympatický. Je fajn, že máš program, aspoň se nebudeš nudit a pořád na to myslet. Jenom doufám že nová práce je pohodová a nebude tě stresovat. Držím vše co mám

78marcela
14. dub 2014

@delfi75 jak se cítís ty, co nového?

delfi75
14. dub 2014

@78marcela ahoj, no já...asi mám v rukou černého petra, ještě nic jistého, zítra na krev...takže ostatní tetsujte// 🙂

cermi77
14. dub 2014

@delfi75 a @nikolav Holky hodně štěstí, ať se chytí 🙂

nikolav
14. dub 2014

@delfi75 díky moc.

nikolav
14. dub 2014

@78marcela jo tak ja s Otevřelem taky nemám problém. A nova práce není zatím stresující. A jsem v klidu nehrotim to.

nikolav
14. dub 2014

@cermi77 Díky.

delfi75
14. dub 2014

@nikolav Není zač, hlavně ať už to tady taky konečně někomu vyjde!!!!

delfi75
14. dub 2014

@cermi77 však víš...ale děkuji 🙂

78marcela
14. dub 2014

@nikolav To je fajn, snad se ti už hezky zavrtává🙂

@delfi75 Je mi to moc líto...ach jo, není to úplně jednoduchý...známe to každá, málokteré se to povede hned napoprvé..člověk se musí oklepat a zkoušet dál...a ženská vydrží víc než člověk (se říká a já s tím souhlasím)..
nás čeká teď už pokus číslo čtyři.

delfi75
14. dub 2014

@78marcela já vím, četla jsem kde co. a co Ty, jak po víkendu a co nového v práci? učí se? 🙂

nikolav
14. dub 2014

@delfi75 snad ano. A když ne tak to byl poslední pokus na hodně dlouhou dobu. Protože pokud nastoupím do nové práce tak min. 5 let nesmím otěhotnět.

nikolav
14. dub 2014

@78marcela Třeba ano. Má na to ještě dnešek a zítřek.

78marcela
14. dub 2014

@delfi75 ani ne. včera jsem doma uspořádala docela hysterickou scénu, že mě nenechají se v klidu učit, každej si myslí jenom sám na sebe, proč mám ted třídit blbý knížky, když se mám učit na zkoušku a nikoho nezajímá, co právě prožívám...no docela se divím, že nejsem dnes ve svěrací kazajce 🙂
na mě ty hormony působí úplně šíleně. přesně tohle jsem dělala i před čtyřmi lety. Docela se hrozím toho, co ještě přijde. Před chvíli mi kolegyně (moje podřízená) řekla, že je ráda, že má takovou šéfku jako jsem já, že jsem v klidu, v pohodě, že si neumí představit, že bych někdy na někoho mohla řvát... kdyby mě tak včera viděla...

78marcela
14. dub 2014

@nikolav počkej, to je nějaké divné, co to je proboha za práci? Proč bys nemohla otěhotnět, to přece nejde tohle někomu zakázat, ne?

nikolav
14. dub 2014

@78marcela zakázat ne, ale jinak by mě nevzali kdybych to nepřislíbila. A teď momentálně jiná nabídka není. A já opravdu potřebuju odejít ze staré práce, pokud nebudu těhotná. Takže asi tak. Navíc naše úspory vyletěly "oknem" skrz jednu pizdu kvůli přímé adopci. Takže musím někam do práce. Ale kvůli rodinným vazbám chci ze staré práce odejít. Bych tam s tchýní po tom všem co mi řekla a udělala nedokázala být ani minutu.

delfi75
14. dub 2014

@nikolav jsi maldinká, máš čas jak jsem četla, tak není důvod, proč by to nemělo vyjít a nakonec mrazáčci čekají 🙂

delfi75
14. dub 2014

@78marcela to je děs, co, já zase brečela, Dr. se divil, že není důvod, tak nevím. Jinak s tím učením to chápu, před státnicemi to bylo u nás na rozpad domácnosti...takže všude asi stejné 😀

delfi75
14. dub 2014

Jinak jsem ráda, že jsem narazila na koníka a fajn ženské...

nikolav
14. dub 2014

@delfi75 Díky nechci být škaredá, ale už jsem od okolí alergická na slova jsi mladínká máš čas. Podstupuju to pro to, protože 6 let mi nebyl nikdo schopen říct co mi je a nějak adekvátně to léčit. Ono se řekne, že je to jen v nosičích androgenů. Ale přišli na to až letos. V minulosti mi doktorka řekla, že jsem hypochondr a magor, když jsem měla velké bolesti atd. brala jsem HA a neřešila to. Jen mi psala další a další HA. A já byla mladá a blbá v 17 letech. Poté jsem neměla ani cyklus nic. A na Clostil a podobné věci jsem nereagovala. A až teď jsem se vlastním snažením dohrabala k tomu mít ovulaci atd. Chtěla jsem vždy být mladá matka. Mít dítě tak v 21 letech. Rozhodně ne mít první dítě po třicítce. Chci tu pro děti být až budou dospělé v relativně schopném stavu. Já mám mladé rodiče a je to obrovská výhoda. Manžel má staré rodiče a je to velký problém nejen fyzická ale i psychická stránka. Takže asi tak. Nechci být zlá, ale dělala jsem vše i pro to, protože za tím mohlo být i víc. Ale to jsem nevěděla. A samo to nešlo. Nechtěla jsem to řešit až po 10 ti letech snažení a pak, že by našli něco závažnějšího. I tak na to nejsou léky na to, abych měla více nosičů. Ale co už. Snad se to povede a Machač ví co dělá!

delfi75
14. dub 2014

@nikolav Tak to se omlouvám, netušila jsem a nechtěla jsem se Tě dotknout, doufám, že to tak nevyznělo...promiň...no, já nic neodkládala, ale když jsem potkala partnera do života bylo mi 35...tak tak u mě.

nikolav
14. dub 2014

@delfi75 TAk určitě. Pokud bych ho potkala až ve 30 letech tak by se nedalo svítit. Ale takto jsem to řešila. I když je pravda, že jsem se snažila svoji "nefunkčnost" řešit už dříve. Nebo spíš to začalo nesnesitelnými bolestmi při MS, když jsem brala HA. MS jsem dostala ve 13 letech a v 15 letech jsem šla na gyndu. A tam mi ta pipina napsala HA, protože jsem MS měla cca po 50 dnech a měla jsem trochu akné, ale nic hrozného. A já byla blbá a neinformovaná ☹ doktorce jsem plně věřila. Neudělala mi krevní testy nic. Mamka má štítnou žlázu a špatné jaterní testy. Vychválila mi HA do nebes. Kdybych to věděla co vím teď co bylo v životě bych HA nebrala. Až jsem ji stále pak otravovala, tak mě poslala na UZ s tím, že mám slepák 😕 a přitom jsem jí tam chodila každý měsíc. Ale HA mi nedoporučovala vysazovat (určo z toho měla kšeft 🙄 ) a pak když mi řekla, že jsem hypochondr a měla bych s tím jít na psychinu tak jsem jí poslala už do háje a šla jinam. Tam měl, ale tolik pacientek a také nic neřešil. Až doktor tu to řešil a zkusil vše možné. I na laparce jsem byla a tak. No a tak jsem to dotáhla až do CAR. mám za sebou 1.IVF bez ET kvůli OHSS a pak 1. KET // ale potrat a 2. KET nic. A teď třetí KET naprosto v nativu. Takže uvidíme.

78marcela
14. dub 2014

@delfi75 To je fajn...člověk tady může pokecat s někým, kdo ví, o čem je řeč, kdo má ty samé zkušenosti...to s nikým jiným nejde.