Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

delfi75
17. dub 2014

@nikolav o zdravotnictví mi povídej...

chiguita
17. dub 2014

@delfi75 děkuji za vysvětlení,no já pracovala v obchodě a od bezdomovců a narkomanů jsem utíkala na hon daleko, oni samá oděrka a špína ☹ já měla pořád ruce v desinfekci 🙂
@kacatka ahojky, tak na příští týden hodně štěstí.

78marcela
17. dub 2014

@nikolav
@delfi75
@kacatka
taky myslím, že je to docela velká pálka..proto když se to ted nepovede, nechám si embrya převézt do heliosu. Vzhledem k tomu, že už by se v reprofitu jednalo o čtvrtý transfer, a bez úspěchu, tak bych to zkusila jinde a za méně než polovinu. A po Brně je prý převoz embryí zdarma, už jsem s Heliosem mluvila

nikolav
17. dub 2014

@delfi75 No přesně tak. Je to velmi podhodnocené. Co se týká takových prací. Co se, ale dá dělat. Proto chci odejít pryč. Akorát nevím co kdyby se to povedlo. Zůstala bych ve staré práci, ale nemůžu být na nemocenské.

nikolav
17. dub 2014

@78marcela Já už tam mám jen jedno. Jako nedám na Reprofit dopustit, ale prostě ta cena už je moc. A také bych uvažovalo o zavedení jinde. Protože rozdíl je zaplatit 7000 kč a 3000 kč.

delfi75
17. dub 2014

@chiguita tak to je jiná, ale to by fakt muselo být otevřená rána na otevřenou ránu...ale je to nepříjemné, chápu

78marcela
17. dub 2014

@nikolav já jsem tam taky spokojená, nemám proti nim nic. Ale jen ty peníze. Mám ještě celkem na čtyři kety, když to ted nevyjde, zbudou tři a je rozdíl, jestli za ně zaplatím 21tisíc nebo 9tisíc.
Asi by v jiném centru taky změnili medikaci, nevím, no uvidím...věřím, že to nebudu muset řešit, že to ted vyjde. dnes se mi zdálo o dvou čárkách na testu, tak věřím.

delfi75
17. dub 2014

@78marcela no, abych řekla pravdu, taky mě to napadlo, protože my musíme vše znovu...tak fakt nevím

delfi75
17. dub 2014

@nikolav my jsme tam také moc spokojeni...

nikolav
17. dub 2014

@78marcela Jestli se ti o nich zdálo tak ti to vyjde!!! Mě se u prvního KET zdálo 4 den po KET o dvou čárách na testu. Tak jsem si šla udělat test a byl tam duch. A 5. den po KET už jsem měla dvě čárky. Při 2. KETu se mi nezdálo nic a nevyšlo to. A teď se mi také nic nezdálo 😔 😒 ☹ a ty peníze to je moc noc. Akorát bych v Heliosu asi nesnesla to, že KET dělají jen v řízeném cyklu. Naposledy to bylo totiž peklo.

delfi75
17. dub 2014

protože se nám nezadařilo, jdeme aspoň dnes na zelené pivko...tak zatím pá a díky za pokec 😉

nikolav
17. dub 2014

@delfi75 Taky jsem tam spokojená. Ale ty peníze není zanedbatelná položka.

78marcela
17. dub 2014

@nikolav no já věřím, že to vyjde, akorát já jdu na ket až v půlce května...doufám, že to platí i takhle s předstihem🙂

nikolav
17. dub 2014

@78marcela Musí!!! Ach jo mě zase začal bolet ten podbříšek jako na MS. A přitom mě před MS břicho teď nebolívá. Ach jo. To je děs.

78marcela
17. dub 2014

@nikolav třeba je to dobré znamení, zvlášt když tě to před ms normálně nebolí🙂)

jinak já mám ket vždy řízený, u mě nativ nejde, takže to by mi v heliosu bylo jedno.

kacatka
17. dub 2014

@chiguita děkuji moc, dám pak vědět jak jsme dopadli 🙂

@nikolav no já taky dělám ve zdravotnictví, peníze nic moc a navíc teď ta blbá rodičovská, kde už nejsou peníze vůbec žádný a není z čeho šetřit. Já ani nevím, jak to je v jiných centrech cenově. Po více neůspěších v repr. je ale na zvážení zda přejít či zůstat. Nevím ☹

nikolav
17. dub 2014

@78marcela No já trpěla na bolesti před MS hodně. Bylo to peklo. Nemohla jsem vstát ani z postele. Ale tyto bolesti jsem měla když jsem brala HA. A nebo po Agolutinu. Navíc jsem měla dlouhou MS (8 dní minimálně) a hodně silnou. Teď co jsem jen na přírodě jsem necítila nic. Kdybych nešla na wc, tak o tom nevím. Protože jsem si toho všimla na toaleťáku. A začínalo to slabě a měla jsem MS jen 5 dní s normálním průběhem a bez bolestí. Jen jsem měla 14 dní před MS bolest zad. A to stejné i u MS teď bez bolestí, normální průběh. Takže je to teď divné. Protože neberu nic. Žádné hormony a tak. Navíc mě pichá v podbříšku stále na stejném místě. Uvidíme no. Měla jsem nativ. A měla jsem ovulaci a snažení doma a pak KET. Tak snad vyšlo jedno nebo druhé.

nikolav
17. dub 2014

@kacatka Peníze nic moc a nedá se z čeho šetřit. Proto pokud to nevyjde nastoupím do nové práce. Kde budu mít minimálně o třetinu více peněz. Mrzí mě to. Práce mě baví, ale bohužel máme hypotéku na dům a peníze jsou potřeba. A navíc se s manželem vůbec nevidíme a navíc, když nemáme děti, tak se chci naplno aspoň věnovat těm psům. Tak jsem nestíhala ani uklízet. Protože jsem byla věčně v práci a tak. Sice mě mrzí, že prací přijdu o mé zvláštní sny, ale to se nedá nic dělat. A já to také nevím jak to přesně je, ale tohle jsem četla, že v Heliosu je KET za 3000,- a to je rozdíl. Jsem v Reprofitu spokojená, ale nad změnou jsem taky uvažovala. Jsem ráda, že mi přišli na důvod mého problému, ale zatím se nepovedlo. Povedl se první KET, ale potratila jsem. Důvod proč se to stalo mi nikdo neřekl. A další KET už se nepovedl vůbec. A Machač mi na to řekl, že jak je možné, že nejsem už dávno těhotná s embryama jaké mám. No tak nevím.

viavia
17. dub 2014

@78marcela užijte si to tam!!!

cermi77
17. dub 2014

@delfi75 šla jsem nechat obhlídnout spodek 😀, preventivka, cytologie a spol., po té loňské stimulaci mi narostl další myom, takže budu další IVF ještě zvažovat, nějak mi to nesvědčí 😒 Ale upřímně, dát mi někdo vercajk na stimulku včera do ruky, jdu do toho po hlavě zase 😅

78marcela
17. dub 2014

@viavia moc díky🙂

delfi75
17. dub 2014

@cermi77 Taky bych měla jít na prevenci. ...mám v sobě zelené a nějak mi to na náladě nepřidalo. ..myslela jsem, že jsi obhlídla ty balony ...

cermi77
17. dub 2014

@delfi75 jakpak chutná zelené pivo, to jsem ještě nikdy neměla, teď čtu znovu a směju se, četla jsem, jestli jsem si nechala obhlídnout i ty balony, no u mě spíš balonky, vyfouklé 😅 🙂

delfi75
17. dub 2014

@cermi77 ale na co nemyslíš. ..bosu balony. ...pivo bylo dobré ,hořké a jsem piclá. ...

cermi77
17. dub 2014

@delfi75 na ty půjdeme až spolu, tak si hezky odpočiň 🙂.

Jinak ty ceny v RF, no poslední dobou přemýšlím, co bude za pár let, jezdí tam dětí chtivé páry (nejen) z celé Evropy, snad nehodlají celkově změnit klientelu 😕 ....

delfi75
17. dub 2014

@cermi77 co za pár let, ale teď...jinak sestra říkala, že měli i pár z Austrálie ....možná by naše pojišťovna měla dát více klientům a nestavět si takové paláce

nikolav
17. dub 2014

Je hezké že mají klientelu z celé Evropy a i mimo ni. Ale především mají myslet na české pacienty. Co se dá dělat. Jen musíme doufat, že se to nám všem brzo povede a v dalších letech to nebudeme potřebovat.

lenka27
17. dub 2014

@78marcela
@nikolav holky a mrkly jste pořádně na ceník Heliosu? Je tam za KET 5000kč + 3000 za rozmražení tak nevím, myslım, že 3000 za KET je Jen při IVF s PGD. Já například utekla z Heliosu do Reprofitu, protože zatímco v Heliosu jsem za IVF dala 30000kč tak v Reprofitu 7000 kč což je podstatný rozdíl a to už nemluvim o tom, že v Reprofitu se na rozdíl od Heliosu povedlo. Ten KET jsem ještě stihla naštěstí za 5000, a taky už jsem komentovala, že těch 7000 je mazec, obzvlášť když jsem tam za stejnou cenu měla celé IVF

cermi77
17. dub 2014

@nikolav přesně tak, nezbývá, než věřit, že to klapne co nejdřív a nebudeme se tím muset zabývat 😉

nikolav
17. dub 2014

@lenka27
@lenka27 Aha tak to jsem tam vůbec nenašla, že je to vlastně ještě dražší. A za co chcou 3000kč za rozmražení? To už je vyloženě, ale rýžování peněz!!! A jací byli v Heliosu? Já tenkrát, když psala Texlovi, tak jeho odpověď byla fakt něco. Takže jsem si udělala obrázek a vadí mi jejich přístup. Že nativ a nebo minimálku nedělají. A že jen řízený KET a nebo klasické IVF. Že to dělají všem. A taky jen prodloužená kultivace. Ale co ty, které hold nemají takovou kvalitu vajíček, aby si mohly dovolit prodlouženou kultivaci. A jde otěhotnět i z morulky a tak. Přijde mi to od nich jako honba jen za čísly a penězmi. Protože PK něco stojí navíc a tak. A navíc nativ je laciný a to se jim si nevyplatí. Konec no.