Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
30. srp 2014

@olousek35
@sblanch
@lenka27
@simkar
@zelena_zirafka
@kalipso
holky tehulky, jak se počítají vlastně týdny? Já sice vím že je to u mě stále predcasne. Ale trošku optimismu musím si nemuzu odpustit. Poslední ms mi začaly 28.7. Na transfer jsem šla 15.8. Počítá se datum poslední ms nebo datum transferu plus dva týdny? Měla jsem pětidenní blastu. Tak mě zajímá v kolikátý jsem týdnu a kdy by vycházel případný porod?
Jinak dnešní čárka je zase o něco málo silnější než včera. Uklidňuje mě to.

kalipso
30. srp 2014

@78marcela zadej si den "předpokládané ovulace" sem http://www.fertilityfriends.co.uk/index.php?ac=ivf a vše ti to řekne 🙂 Takže když byla 5ti denni blastulka, tak bych počítala 10.8.2014 jako "egg collection".

78marcela
30. srp 2014

@kalipso tak jsem dnes 4+6. Porod 3.5. Tak to je fajn. To jsem předtím tak nějak odhadla a trefila jsem to na den. Třeba se narodí 2.5.2015. To by bylo krásné a kéž by to tehu fakt vyšlo. Tak teď se budu soustředit na to ať je srdíčko.

cermi77
30. srp 2014

@78marcela Marci, to je super, ze sili, hele, pocita se od transferu, ne od posledni menstruace, taky jsem mela 5.denni a byla porad o tech 5 dnu dopredu i srdicko bilo skoro o tyden driv, tak se tes a nechej si ho pak pustit nahlas, to je ten nejkrasnejsi zvuk o to nesmis prijit 😵

78marcela
30. srp 2014

@cermi77 strašne moc věřím že se ho dočkám. Jsem furt unavená. Teď jsem normálně usnula.

simkar
30. srp 2014

Těhotenství se počítá od poslední menstruace, den transferu je dobrý jen pro přesnější výpočet porodu, ale nemusí to mít žádný vliv, protože i tak se mohlo embryjko chytit později než je 3-5 dní pro transferu. Mně je dnaska strašně blbě, trochu jsem i zašpinila, přitom včera mi bylo celý den dobře :( snad to nic netnamená

78marcela
30. srp 2014

@simkar a v kolikatem jsi týdnu?

simkar
30. srp 2014

@78marcela zítra začínám 12.

78marcela
30. srp 2014

@simkar tak si lehni a odpocívej. Nohy nahoru. Nemusí to nic znamenat. Kdyby se to zhoršilo tak hned do nemocnice. Ale určitě to bude ok. Netahala jsi něco ?

simkar
30. srp 2014

včera jsem měla náročný den, ale tahám a uklízím normálně jako každý týden.

cermi77
30. srp 2014

@78marcela hezky si to uzivej a setri se, at si rika kdo chce co chce, i ja byla hrdinka, ale po umelem je to tehotenstvi proste jine a vlivem hormonu clovek k veceru polomrtvej 😅

@simkar at je vsechno v poradku, odpocin si !!!

78marcela
30. srp 2014

@simkar no tak to může byt následek. Prostě nic náročného nedělej, nic netahat a žádné náročné práce.

alalas
30. srp 2014

ahoj holky.. máte tu někdo těhotenství po několikátém IVF ?? (mám za sebou první nevydařené ET, KET... a zajímá mě jestli při dalším cyklu ivf se postupuje stejně (myslím stejný protokol stejné dávky léků..atd)... nebo jestli vám třeba doplnily nějaké vyšetření ..upravili dávkování..atd) ..jestli vám stejný postup a nebo až změna přispěli k // ?? Všem tu přeji hoooodně štěstí... 🙂

78marcela
30. srp 2014

@alalas pokud jsi předtím reagovala dobře, není důvod něco měnit, bych řekla. Já byla teď na pátém transferu ale zatím vše v rámci jednoho IVF, tzn KETy. Teď před tímto posledním jsem byla na hysteroskopii, brali mi krev na štítku jestli je ok. Od třetího pokusu mi nasadili navíc prednison nebo teď medrol, to je jedno a anopyrin, navíc k hormonům.
Ale s novou komplet stimulaci na IVF nemám zkušenost, ale řekla bych, že pokud bylo vše ok, kvalitní vajíčka a dobrý počet, že není důvod to měnit. Pokud jsi reagovala špatně, určitě upraví protokoly, dávky apod.

sikulik
30. srp 2014

@78marcela super, že se to tak krásně vyvíjí, strašně moc ti držím všechny pěsti co mám (i na nohách 🙂 ), aby bylo vše v pořádku a ty jsi viděla srdíčko, je to nádhernej pocit, mě po tolika nezdařených pokusech pak hrkly slzy do očí a bulela sem a nemohla to zastavit 🙂, připadala jsem si jako magor, ale ten nejšťastnější na světě 🙂)

zelena_zirafka
30. srp 2014

@78marcela Já měla ovulaci později a KET tudíž taky, s dr. jsme pak odpočítali a upravili termín menses, jako bych měla ovulaci 14. den. A jinak držím palce 🙂

78marcela
31. srp 2014

@sikulik no nevyvíjí se to zrovna krásně ale hlavně že to stoupá. V pondělí půjdu znovu na krev a doufám že bude aspoň 300 jednotek, ideálně ještě více. Moc doufám a věřím že to srdíčko bude a že tento náš pátý pokus bude konečně úspěšný. Děkuju za podporu.

kalipso
31. srp 2014

@simkar mě právě tady to počítání těhotenství od poslední menstruace hrozně štve, mám dlouhé cykly (40 a více dní), takže mně to prostě nikdy sedět nemůže a v prvním těhotenství mě to akorát stresovalo, jak furt všichni celý první trimest opakovali, že neodpovídá a nevypadá to dobře 😝 (přestože jsem upozorňovala, že mám dlouhé cykly a ovulace opravdu nebyla 14DC) takže tentokrát jsem si to propočítala od OPU (-14 dní) a hlásím smyšlenou MS a mám klid, konečně 🙂
Doufám, že špinění už je pryč a je ti líp, raději zvolni 🙂

simkar
31. srp 2014

@kalipso tj, já to u prvního měla taky tak, cyklus býval 35 dní, ale pak zas byla malá větší než měla být, tak se to setřelo. Akorát jsem podle nich týden přenášela , ale myslím, že byla na den přesně. Ted jsem měla OPU 14. den cyklu, tak je miminko přímo tabulkové 🙂

78marcela
31. srp 2014

@simkar
@kalipso tak já nemám cykly žádné, někdy tak tříleté. Já si teď uvědomila že vlastně jsem měla asi šestidenní blastu, protože je mrazíli šestý den. Takže asi šestidenní a dnes jsem už 5+1. A datum porodu 2.5.2015, podle odkazu co jsi poslala, kalipso. Krásné datum.
Holky, já už věřím že to vyjde. Dnešní čárka už je pěkná.takže věřím že ta hodnota nad 300 zítra bude.

78marcela
31. srp 2014

@simkar jak se dnes cítíš?

pajulinecinka
31. srp 2014

@78marcela Moooc gratuluji, včera jsem se vrátila z dovči a čtu tady ty skvělé zprávy🙂) Já říkala, že to vyjde, v reprofitu jsou machři! Tak snad nám to těhu bude v klídku pokračovat a porodíme zdravé mimuško🙂 Mě je pořád zle, ale nezvracím a pořád spím. Jinak začínám 9.týden.

78marcela
31. srp 2014

@pajulinecinka tak to je fajn. A kde jsi byla na dovolené?

pajulinecinka
31. srp 2014

@78marcela Byli jsme na Vranově, dovolená vybíraná hlavně kvůli manželovi-rybářovi a taky, abychom mohli sebou mít i pejska a co si budem povídat, finance po letošním honu v reprofitu a před tím na Obilňáku, nám nedovolily si moc vyskakovat, takže dovča v zahraničí bude nejdřív za dva roky🙂) a jak Ti je?

simkar
31. srp 2014

@78marcela dneska je to lepší, už nešpiním, přemýšlím, jestli to nemůže být ještě z utrogestanu. Už abych skončila

78marcela
31. srp 2014

@pajulinecinka mě teď dobre. Včera mě docela pobolívalo v podbřišku a žaludek trochu jak na vodě. A teď nic, celý den pohoda. Až nevím jestli je to dobře nebo ne. Jen jsem teď nesla nákup, kartón mléka a meloun a To jsem měla takovou ostřejší bolest až do zad ale už to přešlo. A necítím vůbec nic. Ani ta únava jako včera se dnes nekoná. Tak nevím jestli se mám stresovat jestli je to v pořádku nebo ne.

78marcela
31. srp 2014

@pajulinecinka jinak ty peníze chápu. My taky dali v pátek za KET 7000 a v sobotu jsme jeli na dovolenou. Jenom na Slovensko. Ale stačilo a byli jsme spokojeni. Měli jsme v plánu Řecko, můj přítel strašne chtěl, a ještě jsme u moře nebyli. Tak to bylo v plánu nějaký last minute ale vzhledem k tomu že se mi předtím opozdila ms a tím pádem se posunul transfer a vyšel těsně před dovolenou, tak jsme se rozhodli Řecko vynechat. Stejně bych se nemohla koupat 5 dnů, tak jsme se rozhodli, že koncem října, to už budu mít za sebou první trimestr, tak bychom dali Kypr na last minute. Ještě uvidíme. Zatím to je teprve úvaha.
@simkar tak to nevím. Spíš bych to viděla na tu námahu. Utrogestan beres přece celou dobu a ten by měl právě bránit krvácení.

mikula77
1. zář 2014

@78marcela Zlatko tak cóóóóo´,už mám křeče v pěstích.............. 🤐

78marcela
1. zář 2014

@mikula77 ešče vydržžž, ešče půl hodiny a budu volat 😀 😀 😀

mikula77
1. zář 2014

@78marcela No dobrá,že jsi to Ty,ale nevím zda je ještě někdy povolím,tfůůůůůůůůůj tfůůůůůůůůůůůůj 😵