Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

cermi77
9. zář 2014

@sblanch nechci jen tak utěšovat, ale tahle hodnota vyjde snad každé matce nad třicet a narozené děti jsou v naprostém pořádku 😉

fidac
9. zář 2014

@sblanch takyjsme měli větší hcg a doktorka jenom říkala, že bude mimčo asi o něco mladší, ale kontrola v 16 tt byla v pohodě....na NT jste byli v Reprofitu??? 😉

ivka3901
9. zář 2014

ahojte baby díky moc za povzbudzujúce správy velmi to potrebujem 🙂 ste zlaté

sblanch
10. zář 2014

@kalipso @1miska @zelena_zirafka @cermi77 @fidac
Já vím, celková hodnota je dobrá a asi je to nějaká moje zvláštnost - u Adélky jsem beta hcg taky měla zvýšené a teď je to dokonce o chlup lepší, takže snad dobré. Screeningy jsou sice potřebné, ale nervy drásající 🙂
Jinak je to super, že mají doktorku z Veveří stáhnutou k nim na jeden den do reprofitu, takže je to pohodlné - už to tam známe, a navíc věřím, že tomu rozumí. Byla to mladá příjemná doktorka, třeba nám za 3 týdny i řekne co čekáme s větší jistotou 🙂
S dr. jsme se dnes dohodli na nt plus - takže tripply nakonec budou, ale snad se dozvím jen konečnou hodnotu. Protože opět bude nějaká dílčí mimo, to by jinak ani nešlo 🙂

moni34
11. zář 2014

ahojky, nevim jestli se můžu přidat,chodím do Reprofitu, v listopadu nás čeká IVF s darovanými vajíčky, od léta zkoušíme nativ, ale zatím bez úspěchu, jinak jsme samoplátci, všechny 3 IVF a 2 KETy byly neúspěšné, četla jsem tu, že Ivku čeká to samé, pro nás je to taky poslední šance. Nemám si o tom s kým pokecat, protože když jsem to udělala naposledy, nikdo to nechápal, kdo si tím neprojde netuší vůbec jaký to je...

kacatka
11. zář 2014

@moni34 jistě že se můžeš přidat 🙂 Vítej 🙂 Podívej, naděje umírá poslední a musíš věřit, že se to už konečně podaří, někdy se ta smůla prolomit musí. Vím, že je opravdu těžké bojovat, když už jste samoplátci, ale neboj, reprofit Tě k miminku jistě přivede, jen to chce trpělivost a sílu! A máš svatou pravdu: kdo si tím neprošel - nepochopí ☹

moni34
11. zář 2014

zkoušíme nativ, minulý měsíc jsem měla krásný folikul, ale praskl ještě před OPU, takže se odběr nekonal, zítra mám další OPU, folikul byl pěkný, tak uvidím. Tentokrát mě bolelo hodně břicho už před Pregnylem, tak mám strach jestli ovulace nebyla dřív, jestli tam ještě je,no zítra uvidím. Každý měsíc doufám a pak nic, to čekání je strašný. Mám syna z prvního manželství, je mu 14, ale můj současný manžel děti nemá, snažíme se už 6 let, napoprvé se to povedlo, ale předčasně jsem porodila dvojčátka, dopadlo to špatně, pak už se nedařilo, ale pořád doufám 🙂

78marcela
12. zář 2014

Ahoj holky, tak dnes potvrzeno srdíčko, mám velikou radost 😉

kacatka
12. zář 2014

@78marcela no vidíš, já Ti to ale říkala, že to je to "slabší" embryjko. Moc gratuluji a užívej si těhotenství, je to to nejkrásnější co může žena zažít!

kacatka
12. zář 2014

@78marcela jo a chtělo by to už fakt nějakou tu fotečku 🙂

lenka27
12. zář 2014

@78marcela no tak takova zprava hned potesi 🙂 I když jsem jinou zpravu necekala 😉😉 Jen tak dál a moc si to uživej, když si vzpomenu na to jak uzasny byl den, kdy jsem videla srdicko u prvniho syna :-*, tak mám slzy v ocich 🙂 no já vedela, že tentokrat se ti zadaří

kalipso
12. zář 2014

@78marcela super, gratuluju k bojovníčkovi 😵
@kacatka taky si myslím, že je to celou dobu to podceňované "slabší" embryjko 😉

sblanch
12. zář 2014

@78marcela Moc gratuluju super zpráva v tom dnešním uplakaném dni 😉 Pamatuju když jsme u Adélky taky viděli srdíčko, byli jsme hodně dojatí 🙂 Tak ať to rak skvěle pokračuje až do porodnice 😉

78marcela
12. zář 2014

@kacatka
@kalipso to už se dneska nikdo nedozví, které z nich to bylo, hlavně že tam je a že se snaží, já jsem tak šťastná..
Fotku mi nedali, ani se mě neptali, tak já nevím, jestli je to dobré nebo špatné znamení? Říkala že to je maličké, a nejde to pořádně rozeznat. a za dva týdny mám přijít ještě jednou, pochopila jsem to tak, že se nepozná jestli se to jedno ještě dále nedělí na dvě. Ale prý spíše ne. Jen to prostě nešlo poznat.Ale že srdíčko blikalo jsem viděla i já.
@lenka27
@sblanch

78marcela
12. zář 2014

@sblanch
@kalipso
@lenka27
@kacatka
holky a ten můj chlap zaspal. On pracuje přes týden pryč, tak jsme byli domluveni, že se sejdeme tam, vzal si dovolenou, v osm mu volám kde je a vzbudila jsem ho. Měl vstávat o půl páté a prostě neslyšel budík. Takže o to přišel.

monatek
12. zář 2014

Ahoj holky,tak nám se s manželem taky asi 3 roky nedařilo,tak jsme šli do Reprofitu.Podařilo se napodruhé,jsem ted v 6 týdnu,tak uvidíme.....Chtěla jsem se zeptat,kam chodíte v Brně na nějaké to podrobné vyšetření v prvním trimestru?Stojí to kolem 1500 kč.Doporučte prosím místo,popř.Mudr.Děkuji.♥Ve kterém týdnu se tam chodí a kolikrát je nutné tam jít????

lenka27
12. zář 2014

@78marcela to nevadi, myho manzela jsem na ten prvni UTZ dovnitr nebral, cekal venku, prijde mi, že na Ty vaginalni ani nerikaji protejskum. Pujde priste. O fotečku jsem Sí myslım rekla sama, už Sí to presne nepamatuji

kacatka
12. zář 2014

@78marcela já nevím jak to chodí, já ji dostala automaticky, ale kdyby mi ji nedali, tak bych si o ni řekla, protože by mě to prostě mrzelo. Já mám schovaný úplně vše a dělala jsem si taky kalendář, co, jak, kdy bylo. A tak u Tebe bude příště, nic naplat 😉

kvakuska
12. zář 2014

@monatek na prvotrimestrální screening se můžeš objednat přímo v Reprofiu 😎

78marcela
12. zář 2014

@kacatka asi mi ji daji až na té další kontrole. Když ne tak si řeknu. Je fakt že to nebylo tak pěkně vidět jak to tady ma hodně holek. Ale hlavně že je srdíčko. To Je pozitivní.
Doktorka i říkala že klidně můžu jít ke své gyndarce, zná ji a prý je velmi schopna. Tak přemýšlím kdy se k ní objednat že bych už do Reprofitu ani nemusela. Tak uvidím ještě.

kacatka
12. zář 2014

@78marcela to je běžná praxe, pokud je srdíčko, tak už se přechází klasicky na gyndu, protože si ofiko těhule 🙂 Jinak o tu fotku si fakt řekni, já mám skvělýho gyndaře a ten mi dělal UZ pokaždé, tak já jsem úplně zafotkovaná Honzíčkem v bříšku a jsem za to hrozně ráda, je nádhera se na to po čase podívat, vždy mi ukápne slza 🙂, protože vím, že tohle byl zázrak a další už patrně nenastane...Měj se a užívej si tohle období 🙂

moni34
12. zář 2014

taky mooc gratuluji 🙂 slyšet srdíčko poprvé je asi ten nejkrásnější zvuk 😉 dneska aspoň nějaká dobrá zpráva, byla jsem dnes na OPU a folikul byl prázdný,takže nic ☹

78marcela
12. zář 2014

@kacatka já to taky tak čekala že už mě tam dnes prevelí. A prý ještě ne že chtějí tu kontrolu za dva týdny. Ale pak že když je To tahle gynekolozka, že na tu kontrolu můžu už teda k ní. Zavolám tam asi hned v pondělí a když bude mít volný termín dřív než jsem objednána v Reprofitu tak půjdu k ní a když ne tak půjdu ještě do Reprofitu.

78marcela
12. zář 2014

@kacatka a ještě dotaz, od kdy začínají dělat utz přes břicho? Mě dnes pořád ještě vyšetřovala zevnitř. Docela mě to potom i trochu bolelo v podbřišku.

kacatka
12. zář 2014

@78marcela čoveče, myslím, že až v tom 12tt, kdy jsem byla na NT, do té doby jen vaginální. Vím, že je to nepříjemný, ale aspoň mimi uvidíš 🙂

78marcela
12. zář 2014

@kacatka no už jsem si při té cestě za mimi prošla věcmi proti kterým je vaginalni utz maličkost. A může se jít i víc za sebou? Kdybych šla k moji doktorce a ještě i do Reprofitu, neublíží to nějak mimi?

kacatka
12. zář 2014

@78marcela v žádném případě neublíží, ptala jsem se mého gynekologa. Mě ho opravdu dělal při každé kontrole. Hlavně se neboj, protože mimi to vycítí...

78marcela
12. zář 2014

Tak už jsou tady- Dnes se mě doktorka ptala jestli mám nějaké nevolnosti, já řekla smutně že ne a že jsem se na ně těšila jako na potvrzení těhotenství a nic. Po ultrazvuku jsem se hodila do klidu, že se mimi vyvíjí i když zvracet nebudu. No a teď večer jsem vyzvedla přítele na nádraží, a ucítila jsem jakýsi pach jako z dílny z fabriky, jako nějaký motorový olej, v ten moment se mi udělalo tak zle, že jsem měla co dělat abych ho nepo... Ještě teď mi je zle ani se ke mě nesmí přiblížit, i když už si dal sprchu. Jen polykám sliny a snažím se udržet žaludek na místě. Tak takové měl přivítání chudák můj malej po týdenní dřině. Takže žádné jídlo, to mi nevadí, ale smrad z dílny strašne. Je to jasné, cekam holku 🙂

olousek35
12. zář 2014

@78marcela jj, já u holky byla taky hodně citlivá na pachy. Později mi stačilo, že jsem si na ten pach vzpomněla a hned jsem ho cítila a vrhala jsem. Zvracela jsem v 1.a 3. trimestru. U kluka jsem měla jen návaly, ale obsah žaludku jsem udržela. Nevím, co bylo lepší 😀 Asi to zvracení, pak bylo líp. Jinak mně vaginální ultrazvuk dělal i Doubek u NT - hodně tuku na břiše. NT tedy bud v rf, nebo v prenatalu na veveří dr.Vlašín. A objednat hned, protože je na obě místa hodně plno dlouho dopředu.

78marcela
12. zář 2014

@olousek35 aha, tak to mi budou delat vaginalni az do porodu, protoze pres ten muj tuk urcite nepujde nic videt. A Doubka mame ted ve znojme, to mi dnes rikala kamaradka, ze to tady dela.
Ja prave vycetla ze nevolnosti jsou od sesteho tydne tak uz jsem myslela ze se me to vyhlo. No tak asi prece jen ne, akorat to prislo se zpozdenim. Od zacatku jsme zpomaleni, mohlo me to napadnout.