Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

olousek35
12. zář 2014

@78marcela přemýšlím, co mi pomáhalo. u Toma jsem mohla pít jen colu nebo pepsinu. Ale dle dr.to nevadilo. Jiné tekutiny jsem do sebe nedostala. U obou jsem musela změnit i zubní pastu. Bylinková prostě nešla a ani nic mentolovýho. Piškoty po ránu taky nešly, brrr. Prostě to je pokaždé jiné a tělo si samo řekne, co jo a co ne. Holky si tu kupovaly těhotenský lízátka. Ty jsem ted v lékárně viděla, takže fakt existují 😀 K Doubkovi se objednej. Já u něj měla ještě jeden uzv navíc, aby měl jistotu a je fakt hodně pečlivej. 45 minutek vyšetření s dokonalým popisem, několika fotkama zadara atd. Fakt skvělej. A zbytečně tě nestresuje. A vlastně mě i pak pozval na triply k němu a udělal z výsledků kombi screening, kde jsou výsledky mnohem přesnější než z jednotlivých vyšetření.

kacatka
13. zář 2014

@olousek35 Oli a k Doubkovi objednávají jen pro pacientky z Reprofitu, nebo se tam k němu může objednat kdokoliv? Díky za info 🙂

kacatka
13. zář 2014

@78marcela já jednu chvíli užívala emesin, ale minimálně, protože já se těmto neduhům prakticky vyhla.

78marcela
13. zář 2014

@kacatka me uz je dnes dobre, tak uvidime, co bude dal🙂

sikulik
13. zář 2014

@78marcela ahojky, tak zázraky se dějí a teď to máš i potvrzené 🙂 !!! Tu citlivost na všechny možné pachy jsem měla se synem i s dcerou. Nejvíc špatně mi bylo vždy večer po 17-té hodině. Když jsem jezdila autobusem do práce, všichni strašně smrděli, buď potem nebo parfémy 😀 , měla jsem co dělat, abych dojela, pořád jsem polykala na prázdno a snažila se dýchat pusou, abych nic necítila. A ještě jedna kolegyně v práci byla neustále cítit česnekem, stačilo jen projít místem, kudy šla, ani jsem ji za celý den nemusela potkat, ale ten smrad byl opravdu strašnej. U dcery jsem trpěla zvracením až do půlky těhotenství. Umývat si denně zuby byl heroický výkon, protože sotva jsem strčila kartáček do pusy, už se mi navalovalo naprázdno. Jediný jídlo, co jsem snesla byl rohlík s máslem a šunkou, denně jen to, nic jiného ve mně nezůstalo 😀 . Jo a že jsem byla schopná vyblít i hořký čaj, o tom už ani nemluvím. Těhu lízátka pomohla akorát ve chvíli, kdy jsem je lízala, poté ani náhodou. Občas mi pomáhal lízat malej syn 😀 . No když na to vzpomínám, musím se smát, i když tenkrát mi do smíchu vyčerpáním moc nebylo 😀 . Tak snad tě potkají nevolnosti jen v mírné míře, když ses na ně tak těšila 🙂 . Drž se!!!

simkar
13. zář 2014

@78marcela Moc gratuluju, to je krásný, že máte srdíčko a ty nevolnosti jsou dobré znamení.

Holky, je to neuvěřitelný, ale zrovna začínám 14. týden. Výsledky NT byly v pořádku, miminko odpovídá, tak jsem nadšená. Máte někdo zkušenost, jak dlouho dopředu se člověk musí objednat k Vlašínovi na 20 tt?

kacatka
13. zář 2014

@simkar já se k němu objednávala po NT ve 12tt, ještě přímo ten den a nakonec mě málem stejně dali k někomu jinýmu, ten doktor fakt praská ve švech! No ale nakonec jsem si vybojovala, abych k němu šla, ale bylo to o chlup

kalipso
13. zář 2014

@simkar objednávala jsem se k Vlašínovi v 15tt a v pohodě mě vmáčkli.

sikulik
13. zář 2014

@simkar ahojky, gratuluju, super zpáva!!! Já jsem se objednávala ve 14tt a v poho, musíš ale sestře říct, že chceš vysloveně k Vlašínovi. Já tomu člověku prostě stoprocentně věřím, když řekne, že je vše v pořádku, tak je 🙂 a působí na mě úžasně uklidňujícím dojmem 🙂

simkar
13. zář 2014

a objednávaly jste se na 20 nebo 21. týden? Příští týden tam teda zavolám, to je mazec, u dcery před 8 roky to stačilo měsíc dopředu a v pohodě to bylo k němu

olousek35
13. zář 2014

@kacatka já si myslím, že k Doubkovi může kdokoliv. Proč by vlastně nemohl. Jen zjistit, kde a kdy pracuje.

K Vlašínovi co nejdřív. Já to na 20.tt zvládla, na 30.tt mě dali někomu jinýmu. Jméno si už nevzpomenu, ale byl to "debil". Furt mlel, že jsem tlustá, že nic nevidí. Nepoznal ani pohlaví. Pak si zavolal Vlašína stejně 😀. Ten ho zdrbal, že tam má bordel, zamotanou šnůru od ultrazvuku a že si na ní stojí, tak pak prd vidí. No už nidky více. Vlašín mě vylekal, že to vypadalo, že má malá špatnou ledvinu. Na rovinu mi řekl, že to může skončit hned po porodu tím, že půjde na operaci a bude žít celý život jen s jednou ledvinou. No, naštěstí se to nepotvrdilo. Po porodu obě ledviny v poho a fukční. Automaticky je vyšetřuje ortoped u Milosrdných. Takže jsem nemusela nic řešit a malá je zdravá.

kalipso
14. zář 2014

@simkar na stránkách mají napsané, že je to vyšetření vhodné po ukončeném 20tt, takže jsem se objednala na 20+4 😉

simkar
14. zář 2014

@olousek35
@kalipso

dík za info, hned v pondělí tam zavolám.

kacatka
14. zář 2014

@simkar já jsem šla na velký UZ 21+3 😉

lenka27
14. zář 2014

@78marcela tak já u prvniho syna nic a u druhého jsem si to vybrala 🙂 otevřenou ledničku jsem cítila I na balkoně 😀 vadila mi benzinka, auto, tak jsme si s manželem říkali, že to bude určo holčička, že jí vadí mužské věci a ono neee 😉 já vlastně podle všech pověr měla mít holku 😀 už na ty těhotenské mýty nevěřím

lenka27
14. zář 2014

@olousek35 byl to doktor Franc od Milosrdných, tak hroznýho doktora co se týče chování neznám 😠

arixtra
14. zář 2014

Baby, myslite ze by v reprofite boli schopni poslat ma na stimulku, ked si nie su 100%isty zdravotnym stavom?napr.mam cystu na vejecniku, v reprofite tvrdia ze endomtrioticka, avsak moj gznekolog si nie je isty, zajtra mam zacat so stimulkou,bojim sa co ta cysta spravi. Dufam ye vre preofite nepozeraju len na prachy ale aj na bezpecnost...neviem

78marcela
14. zář 2014

Ahoj holky. Dneska takový mizerný den. V poledne jsme si chtěli zajet s přítelem na oběd a při couvani z parkoviště jsem vrazila do projíždějícího auta. Odřela jsem mu celý bok a promackla dveře. Hrozně jsem se lekla. Tak jsme to sepsali a půjde to přes pojišťovnu. No a odpoledne jsem zjistila že zemřela moje spolužáčka z vysoké, co spolu teď studujeme. Teda ona už se statnic nedočkala. Takže druhý šok. Tak doufám že Vikisek ty dnešní nervy přežil. Ach jo. Moje první nehoda za celý život a zrovna teď.

kvakuska
14. zář 2014

@arixtra Ahoj, cysta (ať je jakéhokoli původu) může při stimulaci růst, ale samotné stimulaci vůbec nebrání a při OPU ti ji můžou píchnout, případně z ní odebrat vzorek na rozbor ... určitě ti neudělají ET, pokud budou mít nějaké pochybnosti 😎

lenka27
14. zář 2014

@78marcela tak to mě mrzi, já když jsem čekala Adámka tak jsem taky nabourala pana na parkovišti a pak ještě jednou odřela auto ☹ ale jediný pozitivum bylo, že jsem to svedla na hormony 😉

78marcela
15. zář 2014

@lenka27 no mě to docela štve. Je to právě rok, co jsem si to auto koupila, dá se říct že to je moje první slušné auto. Předtím jsem měla samé starší šunky. No a asi před půl rokem jsem ho odřela o sloup a teď tady toto. Karosérie vypadá jako kdyby prošla bitevním polem. A teď si uvědomuji, že ten sloup to bylo taky při květnovém KET takže je to jasné, můžou za to hormony.

simkar
15. zář 2014

@78marcela to víš, že můžou, ta pozornost jde prostě do háje....

Holky : viz Vlašín, volala jsem ted, objednaná jsem na 10. 11. a sestřička se strašně divila, že volám tak brzo 🙂

kacatka
15. zář 2014

no lepší, že se divila ona teď, než aby si se divila potom ty, že jdeš k někomu jinýmu 😀 😀 😀

izka1
16. zář 2014

Holky chtěla jsem se zeptat.Manžel má jít do Reprofitu na vyšetření SPG.Jak dlouho předem se musí objednávat, jsou termíny na dopoledne nebo i odpoledne, a za jak dlouho jsou výsledky?
Mooc děkuji za odpovědi 🙂

simkar
16. zář 2014

@izka1 Pokud tam jdete na konzultaci oba, udělají vám to klidně ten den, pokud je někdo v laboratory. Jinak at si zavolá, na to myslím ani termíny nedávají, jen at si ověří, kdy je nejlepší přijít. My jsme měli výsledky za týden na konzultaci.

78marcela
17. zář 2014

Ženy, tak já dnes nemám moc dobré zprávy...šla jsem k té mojí doktorce na gyndu, že teda mě vezme na kontrolní utz. Embryjko našla, srdíčko bilo, ale řekla, že velikostně neodpovídá, má jenom 3mm...mělo by prý být větší, když už je to pět týdnů po KET. Takže prostě uvidíme, jedinou útěchou mi je, že minulý týden v CAr nešlo embryjko vůbec vidět jak bylo malinké, bylo tam vidět jenom tlukoucí srdíčko, ted už vidět bylo a změřit šlo. Ale blbé je, že velikostí neodpovídá, z toho mám veliký strach.

bibianca
17. zář 2014

@78marcela Ahoj, tak jestli jsi v 8 tydnu tak myslim ze kdyz slo zmerit tak je to hezke. Ja kdyz v 8. Potratila tak neslo ani zmerit. Myslim si ze se zacalo vyvyjet pozdeji i to se stava

78marcela
17. zář 2014

@bibianca no minulý týden to nešlo změřit, ted už ano, tak uvidíme...příští utz mám v pátek, tak budu do té doby jak na trní...bojím se. chci už si to těhotenství začít užívat, být štastná, těšit se a ne se pořád jenom stresovat.

bibianca
17. zář 2014

@78marcela jjo, chapu. Me ceka teprve hormonalni profil a pak za 10 dnu konzultace a navrh postupu. Uz chci aby MS prisla. Je to strasne dlouhy. Kazdym dnem je to cekani snad jeste delsi... Ja myslim ze v patek to je jeste docela brzy za dva dny... To jdes do car nebo ke sve dr.?

kacatka
17. zář 2014

@78marcela větší nebo menší embryjko, já nechápu, proč Tě tak stresují....Prostě se později zavrtalo, si pamatuju, že jedna holčina tady na MK řešila pořád, že mimčo je menší, furt nějaký testy, stresy a nakonec má zdravý mimčo!