Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
20. kvě 2015

@lululka555 vsechny😉

lululka555
20. kvě 2015

@78marcela dik 🙂 chcela by som konkretne meno...bola som tam spokojna s dr.Štelclom a ostatných som nejako nevnímala

78marcela
20. kvě 2015

@lululka555 ja si vazne myslim, ze jsou fajn vsichni. Mam zkusenost s Otevrelem, Kozumplikem, Vitouskovou, Pastorcakovou, Pospisilovou, a vsichni byli dobri. Nejvic mi asi sedl Kozumplik a Pastorcakova, ale mozna jsem ovlivnena tim, ze u nich jsem otehotnela. Vazne si nemuzu na nikoho stezovat.

monicka79
20. kvě 2015

@lululka555 ja som mala dr. Kuřecovu a podarilo sa na prvykrat 🙂

sblanch
20. kvě 2015

Holky, mám dilema... Díky reprofitu máme dvě dcery, ale taky ještě jedno zamraženéa embryo. Do konce léta se musíme rozhodnout, co s ním... Jestli platit za mražení dál, nechat ho rozmrazit, nebo darovat na výzkum... Sice už třetí nechceme, nezvládli bychom to a taky už nejsme nejmladší, ale když si představím, že i naše dcery byly jednou takové embryo... Na druhou stranu se nám to dlouho nedařilo, hodně pokusů jsme museli udělat, než se nám dcery narodily - takže ani není jisté, jestli by z tohoto dítě "vzniklo"... Je to fakt těžká situace...

78marcela
21. kvě 2015

@sblanch když už jistě víš, že třetí nechcete, tak bych dal neplatila a nic neprodlužovala. Chápu že to není snadné rozhodnutí. Nás tam taky čekají ještě tři embrya. Ale vzhledem k tomu, jaké komplikace mám teď, tak už do dalšího nejspíš nepůjdu a tak jsem taky přemýšlela co s nimi. Ale člověk se musí od toho oprostít a brát to objektivně.

maggie4
21. kvě 2015

@sblanch To je vážně těžká situace. Ale rozhodnout se musíte sami podle toho, jak to cítíte vy. Když jsme byli na prvním cyklu a měli jsme 3 oplodněná vajíčka, tak jsem měla pocit, že si pro ně musíme jet pro všechny, i když jsme 3 děti neplánovali. Měla bych asi špatný pocit z toho, kdyby se jedno mělo jen tak vyhodit. Samozřejmě to nakonec dopadlo úplně jinak a neměli jsme k zamražení nic ani podruhé a ni potřetí, takže takovou situaci řešit nemusíme. Ale přemýšleli jsme o tom hodně, co bychom dělali, kdybychom něco zamražené měli a nemohli si už dovolit. V úvahu připadala možnost embryo darovat - tak bychom ho "nezabili", ale zase by někde po světě možná běhalo geneticky naše dítě a přitom by vyrůstalo úplně jinde. Další možnost byla embryo prostě "vyhodit", tu jsme zavrhli hned. Takže bychom se nakonec asi rozhodli pro poskytnutí na výzkumné účely. Embryo se tím sice "zabije", ale třeba to v budoucnu pomůže někomu dalšímu. Je to ale vážně těžká situace a nemůžu 100% říct, jak bychom se rozhodli. Možná bychom měli 10 dětí 😀 Všechny možnosti mají nějaká pro a proti. Proto to pořádně zvažte a pak si za rozhodnutím stůjte a už nemyslete na to, kdyby.... Přeju hodně sil při rozhodování!

soleilll
21. kvě 2015

@sblanch Asi bych na to šla vylučovací metodou. Další dítě nechcete, takže je otázka, jestli je pro tebe přijatelné, aby do vašeho "materiálu" vrtali při výzkumu. Pokud ne, tak pak co s ním? Darovat někomu jinému to asi nejde, takže nechat rozpustt je asi jediný logický řešení. Ikdyž chápu, že emočně to není jednoduché, zkus to nebrat osobně, ale třeba z ekonomického hlediska.

sblanch
21. kvě 2015

Děkuji všem za postřehy a rady... Nikdy bych si nemyslela že někdy budu něco takového řešit, když nám to předtím tak dlouho nešlo. Je to fakt složité, hlavně když koukám na našeho tříměsíčního mražáčka... Musím se od toho oprostit. Je to jen shluk buněk, nic víc. Ale...

nanoushka
21. kvě 2015

ahojte aku stimulku ste mali pri soft ivf?

nanoushka
21. kvě 2015

@lululka555 chodim k Otevrelovi je fajn, vysvetli vsetko aj mailom odpoveda, dalej mam skusenost s Kozumplikom a Pastorcakovou a obaja tiez velmi fajn 😉

moni34
21. kvě 2015

@sblanch Ahojky, čeká nás stejné rozhodnutí, máme 4 embryjka zamražená, nedokážu udělat nějaké rozhodnutí, zatím mě jakákoliv představa zničení, nebo poskytnutí na výzkum rozbrečí, takže budeme platit, dokud se od toho nějak pocitově neoprostíme, jestli vůbec...
@lululka555 určitě jsou všichni dobří, Kozunplík a Pastorčáková mi byli hodně sympatičtí 😉

78marcela
21. kvě 2015

@maggie4 ahoj, tobe ty tydny taky krasne skacou😉 ,jak se dari, vse ok? U nas ani ne, skrz same komplikace zitra nastupuju do nemocnice do rizikove poradny. Ke sve doktorce se mam pak na sestinedeli akorat prijit pochlubit s miminkem..tak snad to zvladneme, budu muset chodit na kontroly asi dvakrat tydne. Lezet snad zatim ne. Tak uvidime, snad to dame.

lululka555
21. kvě 2015

@moni34
@nanoushka
@78marcela
@monicka79 ďakujem Vám dievčatá,rozhodla som sa pre Dr.Pastorčákovú 🙂

soleilll
21. kvě 2015

@nanoushka Clostilbegyt (2-0-2) 2.-6. DC, Merional 1 amp. 2.-11. DC, Orgalutran 11.-12. DC, Pregnyl 12. DC + UTZ 7. a 9. DC a OPU 14. DC.

texetka
22. kvě 2015

Ahoj holky, tak bohužel jsem také objednaná do Reprofitu, zatím na první konzultaci k paní doktorce Pospíšilové . Máte s ní zkušenost ? Jaká je, na co se připravit ? Jak to probíhá ?

meisinka
22. kvě 2015

@texetka já k ní chodím a nemůžu si stěžovat..je příjemná,vše vysvětlí,ochotná a dokonce jenom od ní mě po OPU nebolelo vůbec břicho 🙂

emada
22. kvě 2015

Znám v RF skoro všechny, jediná Pospíšilová mi nesedla, ale je to i o osobních sympatiích.

luciteri
22. kvě 2015

@texetka chodím k ním na gynekologii a jsem spokojená - vždy byla příjemná, snaží se hodně vysvětlovat, nemám s ní vůbec žádnou nepříjemnou zkušenost, naopak 🙂 Takže držím palce 😉

texetka
22. kvě 2015

Děkuji holky .
@meisinka
@emada
@luciteri
Ještě se zeptám, jak ta první konzultace probíhá ? Jen si sedneme a mluvíme nebo jsou i nějaká vyšetření ?
Nabídne hned postup nebo až po vyšteřeních ?

maggie4
22. kvě 2015

@78marcela Jojo, už jsme v půlce. A musím říct, že si druhý trimestr užívám, žádné velké problémy naštěstí nemám. Jen ještě necítím pohyby (nebo možná jo, ale nejsem si jistá 🙂 ). Těším se na kontrolu, až prcíka zase uvidím na ultrazvuku a budu vědět, že je vše v pořádku, jinak jsem pořád nejstá (klidná jsem vždycky jen týden po kontrole 🙂) Tobě přeju, abys to všechno zvládla! Bez problémů otěhotnět a donosit miminko není žádná sranda, to tady víme všechny. Ale řekla bych, že zrovna ty už bys mohla mít vybráno, tak se koukej šetřit, poslouchej doktory a dej se dokupy, ať jsi ty i maličká v pořádku, jasný? 🙂

maggie4
22. kvě 2015

@texetka Budete si povídat o vaší dosavadní cestě k miminku a proč to asi nejde, mrkne na tebe ultrazvukem (to v Reprofitu dělají asi při každé návštěvě), pošle tě na krev (to je v dané dny menstruačního cyklu), partnera na spermiogram a podle konkrétní situace možná i na další vyšetření a pak se znovu sejdete a naplánuje vám léčbu podle všech výsledků. Takže to první je povídací + ten ultrazvuk. Ničeho se neboj, všichni doktoři jsou tam moc příjemní.

soleilll
22. kvě 2015

@78marcela Kam budeš chodit do poradny - do Bohunic? Jestli k dr. Gerychové, tak budeš v nejlepších rukou. Drž/te se!

78marcela
22. kvě 2015

@maggie4 jasny😉 taky si rikam, ze uz stacilo a mohla bych mit vybrano.. Ale holt jeste chvili musim vydrzet a snad uz me nic dalsiho nepotka.
@soleilll budu chodit k nam do Znojma, vede to tam doktor Doubek tady z Reprofitu, takze taky verim, ze bude vse ok a pohlida me. Ja teda nevim, jestli je porad v Reprofitu, na strankach myslim uvedeny stale je.

texetka
22. kvě 2015

@maggie4 Děkuji moc za ukludnění . Já jsme se právě do car dostala děsně rychle . Snažíme se od prosince , ale mám pco na obou vaječnících a nic nezabralo od obyř doktorky, takže mě poslala rovnou tam at neztrácím čas a nerve do mě zbytečně léky.

cermi77
22. kvě 2015

@78marcela jejda, drž se, ať je všechno v pořádku. Jinak Doubek stále do RF dojíždí, dělal mi UZ ve 21.tt a to opravdu přepečlivě, určitě tě pohlídají 😉

78marcela
22. kvě 2015

@cermi77 jojo, tady ve Znojme na neho vsichni peji pochvalne ody, cele oddeleni se zvedlo, takze uz nemam strach ve Znojme rodit jak jsem mela predtim😉

78marcela
22. kvě 2015

@cermi77 Doubek je fakt dobrý, velice mily, mala je o tyden vetsi, coz je v tomto pripade negativum (a ja se z toho doted radovala) od 30.tydne si zase budu cosi pichat k tomu vsemu co beru, tak tim me moc nepotesil..ale budu ted casto kontrolovana, coz je dobry a taky se na neho hezky diva 🙂 🙂

cermi77
22. kvě 2015

@78marcela ano, je to sympaťák 😀, oni vědí co dělají, hlavně ať jste obě v pořádku, větší je vždycky lepší, než menší 😉, taky čekáme podle všeho obříka, zase kdyby nebylo zbytí a holky musely ven dřív, hezky to doženou, ale raději ať se dopečou aspoň do 38.tt 🙂. Je fajn, že má takovou pověst, v Brně aby se člověk modlil aby dr. u porodu nepotřeboval a zvládnul to jen s porodní asistentkou 😅.

78marcela
22. kvě 2015

@cermi77 ja si dala limit vydrzet aspon do 20.7. To uz budu 34. tyden. Rizika mam 1:33 ze porodim pred 34.tydnem a 1:14 pro porod pred 37. tydnem. Takze fakt necekam, ze vydrzim do zacatku zari. Ale aspon do toho 20.7 bych vydrzet chtela. To uz je velka sance, ze bude mala v poradku a zdravá. Samozrejme cim dele tim lepe, a kdyz bude chtit jit vemn driv, tak s tim nic neudelam, ale i tak se k tomuto datu upinam a verim, ze to aspon k nemu doklepeme.