Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kejt29
8. zář 2015

@serenna30 ja chodim ke Koudelkovi, ale potkala jsem tam uz vice doktoru a vsichni jsou moc fajn, takze doporucuju vsechny 😉.

fidac
8. zář 2015

@serenna30 😀 😀 já ráda chodím buď k Pospíšilové anebo Pastorčákové, ale ani Kuřecová není špatná... 😉

kejt29
8. zář 2015

Z zenskych lekaru jsem potkala Kurecovou a Pastorcakovou a obe super 😊

serenna30
8. zář 2015

@kejt29 @fidac díky holky, jelikož trochu znám Mudr. Kuřecovou, tak se objednám k ní, dělala v Heliosu, a už jsem u ní jednou byla. Moc děkuju 🙂

renisek
8. zář 2015

Ahoj holky dnes jsem kontaktovala také jednoho z lékařů v reprofitu jelikož z obilného trhu mám rozporuplne pocity. Po dnešní kontrole jsem naprosto mimo nic mne ne vysvětlili a rozhodnuti zda zahájit stimulaci s cystou nechali na mne. Spis jsem čekala ze jsou to odbornici a spíše mi poradí co a jak.... Ale skutek utek 🙄
Tak jsem zvědavá zda v reprofitu budou vstřícnější. Už jsem zoufalá. Mate zkušenosti? ☹

kejt29
8. zář 2015

@renisek ja zazila jeden CAR v Ostrave a nestacila se divit, v podstate se resily jen penize. S Reprofitem se to nedalo srovnat. Rozhodne nelituji tech najezdenych kilometru, protoze v prvni rade musis doktorovi duverovat. A i po nezdarech jsme porad verili, ze jestli se nam to nekde podari, tak tam 😊.

renisek
8. zář 2015

Opravdu po dnešní zkušenosti jsem naprosto v háji. Jsem po laparoskopii kde zjistili endometriozu 4 stupně odstranili levý vejcovod a pravý přerušili pro srusty, takže jiná možnost než Ivf není. Podstoupila jsem půlroční léčbu dipherelinem a konečně jsme doufali ze se to pohlo tím dobrým směrem a zklamaní je zde. Absolutně nic nevysvetlili. Doufám ze se mne z reprofitu ozvou co nejdříve....každopádně se to o další měsíc zase přitáhne jelikož budu muset čekat na menzes... 😢 😢

fidac
8. zář 2015

@renisek tak to je mě líto, že takhle s lidma jednají 😒 Zkus si zavolat na recepci, že bys ráda na konzultaci a řekni jim přímo ke komu, rádi vyhoví, teda krom Machače...tomu teď v Brně odebírají a předávají jiným lékařům, protože je teď v Olomouci...určo to bude rychlejší a sestry jsou moc vstřícné

jennyy12
9. zář 2015

Ahojky děvčata .....přidávám se do diskuze, pokud mohu 🙂 . My byli před 3 roky s manželem v Heliosu, vyšetření z krve obou naprosto vše v pořádku, akorát manža má spermiogram horší, podle Dr. tak 30:70, že můžeme normálně otěhotnět. (těch 30 je kladných). Hned při druhé návštěvě jsme dostali do ruky ceník se slovy, až našetříte na IVF, tak se ozvěte. Návštěva trvala 10 minut. Čuměli jsme jak puk. Nechali jsme to zatím být. Bohužel se nám další 3 roky nezadařilo, tak jsme na doporučení vícero známých šli teď do Reprofitu a tam uplně jinej přístup!!! Paní doktorka podle spermiogramu (vč. z těch z Heliosu) naznala, že to není tak špatné a není důvod hned hrotit IVF. Ted tam budu chodit 3 měsíce na sledování ovulace a na hormonální injekci na podporu a bude plánovaný styk. Manža se na to moc těší, až bude MUSET ten den, i když se mu třeba nebude chtít 🙂 🙂 🙂 . Každopádně Helios vs. Reprofit se nedá s přístupem vůbec srovnat. Helios - dejte prachy a my s tím možná něco uděláme. Odmítli mi tam i udělat sono HSG, prý to pro IVF stejně nemá smysl, v Reprofitu bez řečí. Ťoť mé prozatimní zkušenosti 🙂 .......jsem se trochu rozepsala...snad to nevadí....jinak moc zdravím všechny snažilky a přeju brzského mimiska (i sobě samozřejmě, že 🙂

jennyy12
9. zář 2015

Ještě se zeptám : platila jsme za vyšetření Sono HSG 1.500,- , na netu jsem ale pak vyčetla, že by to měla proplácet VZP. Nevíte o tom, prosím, někdo něco??? Děkuju moc

fidac
9. zář 2015

@jennyy12 v Heliosu, to nemělo smysl, protože by se mohlo stát, že by se vám povedlo a nenaplnili byste jim kasu 😉 my to máme stejně...taky jsme nejdřív zkoušeli IUI, které nám mj. vyšlo v RF 3x, a když jsem ze srandy posílala dotaz Texlovi dotaz s výsledkama, jestli je IVF nevyhnutelné, tak mě napsal, že normálně to určo nepůjde a poslal mě kontakt, abych se k nim objednala...už letím 😀 kšeft je kšeft no...

jennyy12
9. zář 2015

Jsem opravdu strašně ráda, že jsme z Heliosu odešli . Reprofitu věřím na 100 procent. I dr. Pastorčákové, ke které chodíme. Snad bude i pozitivní výsledek 🙂 . Ještě se zeptám: je možné, aby mi Helios dal zprávy z vyšetření, které jsme u nich dříve podstoupili ?? Máme akorát ty spermiogramy. Psala jsem tam dotaz mailem, ale nikdo mi neodpověděl. Tak na co mám nárok. Moc děkuju za odpovědi a přeju krásný i když deštivý den 🙂

serenna30
9. zář 2015

Ahoj baby, tak vidím, že jsem rozpoutala "srovnávací" diskuzi 🙂 Já jdu do Heliosu za 14 dní, jsem po druhé IUI, a pokud neklapne, tak uvidím co se mnou dál udělají. Chtěla bych vyšetření průchodnosti a nějaké další testy. Dávám jim poslední šanci. Pokud zase začne doktor žvatlat hned o IVF, tak už se na ně vážně vyprdnu. Minule mi dokonce tvrdili, že se IUI, pokud ho nezaplatím v plné ceně (1350,-) počítá jako cyklus IVF. Ať jdou fakt doprdele

fidac
9. zář 2015

@jennyy12 jo můžou dát výpis z dokumentace nebo tak nějak, ale zřejmě asi né zadarmo no...dnes se bohužel asi platí za všechno
@serenna30 já jsem za každý pokus IUI v RF platila 1500 kč a ještě něco doplácela pojišťovna, takže je to úplně normální cena...

kejt29
9. zář 2015

V Reprofitu si zakladaji na zverejnenych vysledcich a proto je pro ne lepsi reklama rychlejsi otehotneni nez penize. Nam se dlouho nedarilo i kdyz doktor delal, co mohl. U me problem neni, udelali mi genetiku, pak i genetiku embryi. Proste se fakt snazili. U poslednich transferu uz nam rikal, ze jim kazime statistiku 😃. A dobra reklama=hodne pacientu 😉

serenna30
9. zář 2015

@fidac nejde mi o cenu, spíš o to, že u nich stojí IUI 850,- (pokud přispívá pojišťovna) a 1350,- bez příspěvku. Co vím, ženská má nárok na 5 inseminací ročně. A oni, aby ženské platili pokaždé celých 1350,-, tak tvrdí, že pokud zaplatíš jen těch 850,- tak ti to vezme jeden IVF cyklus...

jennyy12
9. zář 2015

@serenna30 Mě právě hodně taky naštvalo, že mi odmítli udělat test průchodnosti vaječníků, prý to tam nedělají....no, nevím.....a o tom UIU nám Texl řekl, že kdyby jsme to opravdu chtěli (i když je to pro nás zbytečný 🙂 ) , tak je to lepší zaplatit, protože pojištovna Ti platí 3 cykly IVF a z toho se právě odečítá ta případná cena, kterou by za tebe zaplatitli to IUI. No, nevím, jestli jsem to pochopila správně 🙂 .

serenna30
9. zář 2015

@jennyy12 jj, tohle mi řekli taky, ale je to blbost!!! IVF je něco jiného než IUI

fidac
9. zář 2015

@serenna30
@jennyy12 holky, jsou to zmetci... 😀 😀 😀
Já jsem potřebovala drilling vaječníků a v RF mě nabídli 2 možnosti a to: buď mě to udělají v RF za 14000 anebo mě dají žádanku do špitálu a půjde to na pojišťovnu...a žádné musíte u nás nebo něco takového... 🙂

serenna30
9. zář 2015

@fidac já fakt uvidím za těch 14 dní. Ale jestli budou mít s průchodností problém, tak jsem tam v ten den byla naposled. 😠

jennyy12
9. zář 2015

Holky a tom Sonu HSG, které mi dělali včera v Repfofitu a případném proplácení VZP nemáte žádné info?? Vím, že to dělaj třeba na Obilňáku zdarma, ale možná je to tím, že je to nemocnice. Odpoledne ale stejně zajdu na pojišťovnu osobně s fakturou, tak jsem zvědavá .....dám kdyžtak pak info ...

jennyy12
9. zář 2015

Tak jsem byla ted na VZP a tam mi sdělili, že pokud bych chodila na gynekologickou ambulanci přímo do Reprofitu, která pod ně spadá, tak to vyšetření průchodnosti vejcovodů budu mít zadarmo, jinak to stojí těch 1.500,-, a že to zpětně proplatit nejde. Velice milá a ochotná paní na VZP mi doporučila, at se k nim nechám zaregistrovat do té ambulance, že budu mít i další vyšetření zdarma, že to mají nasmlouvané s pojišťovnou. Ale pokud budu chodit do Reprofitu pouze jako do CARu, tak budu mnoho gynekologických úkonů s tím spojených platit! No, to jsu z toho jelen ☹ . Jdu do RF zítra na injekci, tak se s nimi zkusím domluvit na místě. Jsem přímo z Brna, tak proč neušetřit nějakou korunku??? Každá se hodí ....

jennyy12
9. zář 2015

Holky, je to prosím pravda??? Moc by mě zajímalo jaká všechna vyšetření jste v RF platili, myslím tím vstupní a na určení diagnozy.. apod......ne přímo co se už týká přímo zákroků umělého oplodnění....Dítě chci, vím, že to bude stát asi ve finále hodně peněz....ale co je doma, to se počítá 🙂 .... moc děkuju za odpovědi, jestli se tam mám přeregistrovat, jestli se to opravdu tak finačně vyplatí...

kejt29
9. zář 2015

@jennyy12 ja teda za konzultace ani vysetreni nic neplatila, ale treba se neco zmenilo...

jennyy12
9. zář 2015

Díky....ani za hormonální profil z krve a to Sono HSG ??? Mají tam v ceníku 1.200,- za Sono 1.500,- . Je pravda, že mi brali min. týden krev na hormonální profil, štítnou žlázu apod. a to mi žádnou cenu neřekli dopředu u toho Sona ano.

kejt29
9. zář 2015

@jennyy12 kupodivu ne, jestli to ma pojistovna proplaci nebo proplacela netusim, jsou to uz vic nez dva roky, ale platili jsme az IVF.

fidac
9. zář 2015

@jennyy12 neplatila jsem nic, oni zřejmě mají na mysli, že to musí napsat obyč, gynekolog ke kterému chodíš normálně, tak to jde asi na pojišťovnu ty vyšetření..

renisek
9. zář 2015

Tak světe div se... Včera jsem psala dotaz přímo Mudr. Machacovi a příští týden jedeme na konzultaci do olomouce. Snad se začne něco konečně dit 😉

fidac
9. zář 2015

@renisek tak super taky k němu chodim, ale do Brna 🙂

renisek
9. zář 2015

Ani jsem nedoufala v tak rychlou odezvu... Zjištění ze reakce byla ještě v ten samy den mne nabila zase kouskem energie 🙂
Po zkušenostech kterými jsem prošla během jednoho roku a předešlých asi 4 už mam doslova strach a lékařům moc nevěřím.... A to jsem zdravotním hruuuuza 😕