Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

moni34
1. pro 2015

@handous1 je mi to moc a moc líto, ale nevěš hlavu, je to jen o pokusech, jeden vyjde určitě, jen to nesmíš vzdát. Kdybys těhotněla přirozeně, taky to bude spousta pokusů, někdo potřebuje míň, někdo víc. Uvidíš, že když vydržíš, že se dočkáš, my ti tu moc moc fandíme, vyplakej se a plánuj další pokus, ty to určitě zvládneš 😉 😉 😉
@rezni taky mám DV, neboj, bude to dobré 🙂 Já jsem toho ani moc o dárkyni vědět nechtěla, nakonec je to jedno, vůbec toho nelituji, že jsem do toho šla a taky doufám, že nám to vyjde. Nejdřív jsem myslela, že to bude náš poslední pokus, ale teď už vím, že bych to zkusila znovu, no přesně jak píše@soleilll
@myskat tak já už bych utíkala jinam, protože to je opravdu špatně naplánovaný protokol

myskat
1. pro 2015

@soleilll
@moni34 holky, při prvním krátkém protokolu jsem nebyla v RF, po prvním neúspěchu jsem se obrátila na RF, kde jsme zkusili dlouhý protokol, který by mě tak, jako tak, v tom prvním CARU čekal.. dneska i včera telefonát s dr Koudelkou a výsledkem je objednání na konzultaci k dr Otevřelovi... snad pro mě mají řešení... jsem z toho docela na větev... ale co, stejně musím ty tři měsíce čekat na další stimulaci... 😒

katjja123
1. pro 2015

Prosím Vás zkušené o radu, od května chodím do RF s tím, že se s manželem rok snažíme o miminko, mám za sebou tři neúspěšné měsíce s clostigbetilem a pregnylem. Jak mám teď pokračovat? mám se objednat na konzultaci a přijít i s manželem ?jemu zatím žádné testy nedělali. Nevím jak teď pokračovat, zdá se mi, že to všechno jaksi dlouho trvá :( Poraďte jak dál postupovat, jestli se mám doktorům nutit nebo sami přijdou s tím co dál.

soleilll
1. pro 2015

@myskat V klidu si přes svátky odpočiň a naber energii, oni určitě něco vymyslí. 😉

rezni
1. pro 2015

@soleilll no já jsem limitovaná manželem a penězma 😝 kdyby to bylo jen na mě tak tam chodím, snad do nekonečna. Bohužel manžel řekl ,že tohle je poslední a basta 😢

rezni
1. pro 2015

@moni34 ty jsi měla už ET s DV ??? pokud jo kolik jsi měla od ní vajíček.?

kvakuska
1. pro 2015

@myskat pokud oocyty ve foliklech jsou, ale nejsou zralé, tak je špatně nastavená stimulace ... jako z patnácti foliklů nemusí být 15 zralých vajíček, ale aby jich nebylo ani pět? ... druhá věc je, že ty zralé nemají takovou kvalitu, aby se daly oplodnit, takovou hloupost jsem ještě neslyšela. Pokud je oocyt zralý tak se nezkoumá jeho kvalita, prostě se napíchne spermií a pokud vše dobře dopadne a oplodní se, tak se potom hodnotí kvalita embrya. Často se napichují i ne úplně zralá vajíčka, protože někdy jim k dozrání chybí třeba jen pár hodin, tak když už tak už. Že jsou zralé oocyty nekvalitní mi příjde jako výmluva (možná aby nemuseli říct, že nic zralého nebylo) ... to ti takhle léčbu nastavují v Reprofitu? 😨

soleilll
1. pro 2015

@rezni Jako chápu, že DV je daleko dražší postup, ale i já šla do posledního s tím, že manžel už nechtěl, ale vybrala jsem svý poslední úspory a nahnala ho aspoň do kabinky. 🙂 A taky bychom už měli např. nový malý auto, nemuset platit za plození dětí někomu třetímu... (tedy ústavu). Je to holt otázkou priorit. Moc držím palce, abyste už nemuseli řešit, jestli na to ještě máte anebo už ne.

moni34
1. pro 2015

@rezni měla myslím 11 vajíček, 9 se podařilo oplodnit a jedno bylo na ET a 5 se mrazilo, což je myslím dobré. Taky jsme limitovaní penězma, asi jako většina, i jsme si brali menší úvěr, stálo nás to už strašné peníze, ale nelituju toho 😉 Třeba manžel potom povolí 😉

myskat
2. pro 2015

@kvakuska ty jo, takhle mi to ještě nikdo nevysvětlil.. 😒 ... děkuju 😉 ... na prvním IVF jsem byla v sanusu, tam proběhl krátký protokol, 15 oocytů odebraných, z toho pouze jedno zralé, to se oplodnilo, bylo 1 kvality, ale bohužel sem se mu asi nelíbila... a teď, druhý, dlouhý protokol, 18 oocytů, ale ani jedno nebylo oplodněno, volal mi doktor, že je to špatný, že ty vajíčka jsou špatný, jenže já byla v takovým šoku, že jsem ho moc neposlouchala... tak jsem volala na embryologii a tam paní teda nebyla moc sdílná, a už vůbec ne empatická, řekla mi, že jedno jedniný vajíčko z těch 18 bylo ušlo, ale že nedosahovalo takový kvality, aby mohlo být oplodněný... já jsem se právě nechytala v tom, jestli ty vajíčka byly špatný už před oplodněním, nebo až po něm... k oplodnění podle ní nedošlo vůbec... včera jsem mluvila s dr Koudelkou, ten mi řekl, že mě rozebírali, asi na ranní poradě, a že se mám objednat do ordinace dr Otevřela, že si o tom popovídáme i s embryologem...

soleilll
2. pro 2015

@myskat Fakt musí být chyba v nastavené léčbě, protože při takových ziscích (15+18 oo) nechápu, že je z toho max. 1 embryo. Pochopila bych, že by tvoje tělo špatně reagovalo na stimulaci a vyprodukovalo jen třeba 1-2 vajíčka, pak se pravděpodobnost, že se oplodní a dál vyvíjí snižuje. Ale při takové úrodě..?! Doufám, že na tebe brzo něco vymyslí!

myskat
2. pro 2015

@soleilll děkuju, já taky doufám a věřím jim... prostě musím věřit v to, že jsem v těch nejlepších rukou.. 😵

drndapetka
2. pro 2015

Ahoj holky,
tak jsme se s manželem rozhoupali a chystáme se na KET. Máme ještě jednoho mražáka, tak snad to bude statečný bojovník a dcerka bude velká ségra 🙂
Zajímaly by mě prosím dvě věci:
1) Budou v RF i mezi svátkama? Budou dělat ultrazvuky a transfery?
Měla bych dostat ms kolem 10.12. kdy jdeme právě na konzultaci a mám strach, že mi to o cyklus posunou ☹
2) Nepamatujete si prosím některá, kolikátý den cyklu se začínají u KETu s hormonální přípravou brát léky? Pamatuju se, že jsem brala nějak na začátku cyklu Estrofen.
Děkuji 🙂

rezni
2. pro 2015

@moni34 tak to je dobrý výsledek, ty půjdeš teď na KET, že ?Promiň se asi blbě ptám. Nemám přehled

rezni
2. pro 2015

@soleilll pokud by to bylo jen na mě , tak budu chodit do nekonečna. Bohužel manžel nechce 😢 ale já věřím že na Valentýna si dám eten nejkrásnější dárek 😀 dám mu poch...caný test s // 😀 😀 😀

moni34
2. pro 2015

@rezni jdu v pátek na KET 😉 Tak to by byl ten nejkrásnější valentýnský dárek 🙂

soleilll
2. pro 2015

@drndapetka Odpovím jen na bod 2, jak jsem to měla já:
1. pokus - od 5. DC Estrofem 1-0-1, 12. DC Agolutin, od 13. DC Utrogestan 2-2-2 a 17. DC byl KET
2. pokus - od 3. DC Estrahexal náplast každý 3. den, od 5. DC Estrofem 1-0-1, od 11. DC Utrogestan 2-2-2 a 16. DC měl být KET

drndapetka
3. pro 2015

@soleilll jeee, super! Děkuji moc. Takže estrogeny cca až ten 5. den cyklu. To bych mohla stihnout ještě teď v prosinci. Akorát pochybuji, že mi udělají KET mezi svátky. Já měla KET s dcerkou až 20.DC, ale to bylo asi tím, že to už byla hatchující blastocysta 5. Den kultivace zamražená. Nebo to tak není?
A můžu se optat k čemu jsou dobrý ty Estahexal náplasti? To je taky na růst děložní sliznice?

drndapetka
3. pro 2015

@soleilll jééé, koukám, že máme skoro stejně staré prťata. Máte ho taky z RF a nebo se podařil přirozeně?

drndapetka
3. pro 2015

@soleilll aha, už to vidím. Taky jste si prošli dlouho cestu. Malá je březnová 2013. Mám taky PCO a k tomu neprůchodné vejcovody. Jinak mám za sebou 2x mimoděložní po přirozeném otěhu,2xIVF,2xKET (Unica, 1 zamlklé těhu),1x minimálku v Reprofitu a z KETu je dcerka.

rezni
3. pro 2015

@moni34 tady to bude spíš Ježíšek 🙂 v únoru už budeš mít první trimestr za sebou 🙂

soleilll
3. pro 2015

@drndapetka Ten KET jsem absolvovala na Obilňáku, je možný, že v RF se ty dny i dávkování o něco liší, ale taky jsem měla kultivaci 5 dní. Estrahexal je na růst sliznice. Tak držím palce, aby to proběhlo co možná nejvíc hladce.

drndapetka
4. pro 2015

@soleilll aha, ty náplasti slyším prvně. Díky moc, Tobě taky hodně štěstí!

moni34
4. pro 2015

@rezni myslela jsem, že ty bys mohla mít nejkrásnější valentýnský dárek 😀 No jestli Ježíšek selže, tak já možná taky...

myskat
4. pro 2015

asi už jste to viděly, ale kdyby náhodou... http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/108051212... čas 6,52 ... opravdu si myslím, že jsme v těch nejlepších rukou... 😉

rezni
5. pro 2015

@moni34 neboj já Valentýn a ty máš Ježucha 🙂 v pátek byl transfer, že jo?

handous1
5. pro 2015

@moni34 děkuji za povzbuzení u mě to trvá déle než se z toho vzpamatuji....
Moc na tebe myslím a držím všechny palce !!!!!
@soleilll máš pravdu že je těžké najít sílu a jít dál ale nic jiného nám snažilkám stejně nezbývá než se zvednout a jít dál a nebo to prostě vzdát... já nevím jak ještě dlouho vydržím bojovat někdy přemýšim jestli bych si neměla najít jiné priority v životě pak mě zase přepadne ta touha po mimi a jsem v tom znova. Jsem jak na houpačce....
@rezni tobě taky z celého srdce přeji ať se ti to tentokrát povede. Moc držím pěsti 🍀

cermi77
5. pro 2015

@myskat to je úžasný, smekám 😵

rezni
6. pro 2015

@handous1 ten boj o miminko je nespravedlnost. Přeji ti aby se to štěstíčko unavilo a miminko k tobě do putovalo 🙂

fidac
6. pro 2015

@drndapetka zkus si tam zavolat anebo uvidíš na konzultaci...jinak mě přijde, že jich je tam teď dost málo...se stimulací se začíná podle toho co máš za léky a taky podle situace já jsem u prvního KETu začínala 2 DC s Estrofemem a teď od 1 DC s Estrahexalem, takže je to hodně individuální... 😉