Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

valinka30
31. bře 2011

@saminka Neléčila, zkonzultovala, měla dost a odešla. Tady jsem napsala pouze názor a víc ani psát nebudu, pač se tam neléčím a tahle diskuze pro mě tedy končí.
Můj gyn. udělal spermio a hormon. testy, po roce snažení se ale už chodí do caru, ne? Nebo to aspoň doporučují cca po roce až dvou.
Ano, soukromá centra z něčeho musí fungovat, když je neplatí stát.

gabikri
31. bře 2011

@valinka30 ? přidám svůj názor, chodila jsem do nejmenovaného "státního" caru, kde to sice bylo levné, ale taky to podle toho vypadalo 😖 Dodnes lituji, že jsem rovnou nešla do Reprofitu, to se vůbec nedá srovnat v ničem. Jsou tam jedničky a už bych nikam jinam nešla. A kvakuska to myslela tak, že Tě to ještě nestálo ani korunu a už tady řešíš, že někdo z Tebe chce tahat peníze a jsou holky, co za IVF nechávají statisíce, mám kamarádku, té než se jí narodila holčička tak v různých carech po České republice nechala milion, a v Reprofitu otěhotněla na první pokus 😝 Takže asi na té jejich věhlasnosti něco bude.

budoucimatka
31. bře 2011

Ahoj holky, po přečtení posledního příspěvku Gabikri mi to prostě nedá. A to proto, že bych podepsala každé její slovo a na sto procent souhlasím. A naše vytoužené miminko také naprosto souhlasí. 😀 😀 😀

bellka
1. dub 2011

Dobré ránko a krásný páťulíííneeek 😵
@saminka veliká gratulka k blikajícímu srdíčenku, beruškooo, až mám z toho husí kůži a hlavně jsem si připomněla, jak jsme ho poprvé viděli my 😵 Tak držíme dál všechno co máme 🙂
@valinka30 máš právo na svůj názor, to je jeasné, ale soudit po jedné návštěvě a ještě, když není s čím srovnávat...prosím, neber to nijak špatně, protože já se sama označuji za velikého nadšence a propagátora Reprofitu a myslím, že na to mám opravdu právo 😉 Nikdy jsi v žádněm CARu nebyla, tak Ti můžu s klidným srdcem říct, že můžeš být ráda, protože my byli ve 3. CARech, snažili jsme se dlouhých 12 let a tam teprve bys poznala, co to je, tahat z lidí peníze a nezabývat se tím, jak jim opravdu pomoci a myslím, že tady jsme zrovna všechny ty, které na Reprofit nedají dopustit 😉 ale to je fuk, holky tady můj příběh znají, mmch je popsaný ve fotoblogu, tak si klidně můžeš udělat obrázek a to je pro mě nejdůležitější, že chci dodat sílu a hlavně odvahu všem snažilkám, které se pro tento CAR rozhodly, protože i já jsem si myslela, že děti mít nikdy nebudeme. Tak jenom jsem chtěla říct, že nemůžu souhlasit s Tvým názorem, toť vše, alw 100 lidí = 100 povah = 100 názorů 😉 Přeju hodně štěstí, ať vám to výjde a je jedno kde 🙂
@[veveram tak co, broučku, zmatkuješ, zmatkuješ, taky jsem zmatkovala, už jsem klidná a jenom čekááám 😀
@gabikri @kornelka11 @olousek35 sluníčka, moc na vás myslííím 😵 a zdravím i další těhulky, nepamatuju si všechny nicky, abych všechny vyjmenovala a nepopletla to 😉

valinka30
1. dub 2011

@gabikri Léčba neplodnosti je dosti nákladná záležitost, jak tak sleduji. Já jsem teprve na začátku, takže co kde v jakých carech stojí a kde je to nejlevnější, to fakt netuším. Po přečtení těchto řádků doufám, že se u mě přece jen zadaří klasicky...
Víš, je možné, že někdo za IVF dává statisíce nebo miliony, to jsou ale asi už samoplátkyně, ne. Tedy ty, kterým bohužel nevyšel ani třetí pokus IVF, to je smutné...

valinka30
1. dub 2011

@bellka Tak to teda koukám, jakej má Reprofit ohlas oproti jiným soukromým carům.
Njn, je to prostě business..

bellka
1. dub 2011

@valinka30 jj, business to je, o tom bez debat, ale můžu říct, že i ke třem pokusům IVF "hrazených pojišťovnou" jsme připláceli cca 25. 000 za všechny "nadstandartní výkony" , bez kterých, jak nám tvrdili, bychom se neobešli a co by zoufalci, kteří chtějí miminko neudělali, že jo. Nakonec jsme dopadli tak, že jsme v Reprofitu nic nadstandartního nepotřebovali a oproti 60. 000,-, které jsme platili jinde jsme u nich zaplatili poprvé 16.200 a podruhé 18.200, takže opravdu záleží i na tom, jakou má člověk zrovna náladu, když se setká s lékařem a v jakém je rozpoložení, protože když už tam jdu, tak musím být fakt klidná a připravená na všechno, i když uvnitř mě se to bije 😉

1miska
1. dub 2011

@valinka30 "Ano, soukromá centra z něčeho musí fungovat, když je neplatí stát." soukroma centra funguji temer stejne jako treba Obilnak - cast vykonu jim hradi pojistovna a cast si doplacis sama - kdyz budes do reprofitu chodit jako gynekologicke nebo tehotna pacientka nenechas tam ani korunu, vse je hrazene pojistovnou.... a u IVF je to taky tak, cast hradi pojistovna - slovo soukrome je zavadejici. Vem si ze i 90 % gynekologu pracuje na "soukromo" a neplatis tam. A co se tyka doktorky Kurecove - pracovala jsem s ni, ona je sva, nekdy umi byt tvrda a na pacientky můze působit neprijemne, takze ani ja osobne bych k ni nesla, ale o jejich profesionalnich kvalitach nemuze byt pochyb. Zkus si najit a srovnat vysledky uspesnosti Obilnaku a Reprofitu - a uvidis. Od nas za posledni dobu otehotneli dve sestricky pomoci IVF - celkove s tim v praci mame jaksi problem, mozna je to pres hlavu, mozna to vecne stridani dennich a nocnich, ale jako porodnim asistentkam se nam tehotneni moc nedari :( a obe holky sli do Reprofitu, i kdyz by jako zamestnankyne meli u nas urcite nadstandartni peci, ale i tak vysledky a hlavne to ze nasi nejlepsi doktori do reprofitu odesli, prevazili a obe uz maji na prvni pokus krasne kluky 🙂 🙂

bellka
1. dub 2011

@1miska jsem strašně ráda za Tvůj příspěvek, a kór, když jsi vlastně z konkurenčního CARu, protože tady od nás to může znít jako fakt, že ten, komu se podařilo otěhotnět, ať už v jakémkoliv CARu, tak na ten nedá dopustit a tak dále 😉 ale já sama za sebe můžu říct, že i když nám to v Reprofitu poprvé nevyšlo, tak jsme vůbec, ale vůbec nepřemýšleli o tom, že bychom jim nevěřili, protě jsme byli přesvědčení, že jestli někdo udělá maximum pro to, abychom se i my, zoufalci, dočkali, tak jedině oni a přesně tak to bylo. Už samotný přístup a hlavně to, že to není jen pásová výroba, všichni stejně a jet tak dlouho, dokud z toho člověk nezmagoří, ale hledat příčinu. U nás ji nehledali, byli jsme jako pokusní králíci, ale Reprofit ji našel ihned a přitom z nás opravdu neměl tolik peněz, ale jim bych zaplatila cokoliv, kdybych musela. A je to opravdu jenom tím, že můžu srovnávat se dvěma předchozíma CARy 😉

lenka27
1. dub 2011

Taky bych přispěla první pokus na Heliosu nás stál navíc ještě 26.000,- a nic, ani jsem nebyla spokojená s celkovým postupem pak jsem přešla na Reprofit a tam jsme dopláceli jenom 7.000,-, doktor byl překvapený, co všechno nám zbytečně v Heliosu dělali. A ještě bych chtěla říct, že můj manžel chodil ke státnímu andrologovii kde mu opakovaně dělali spermio a pokadé byl jiný, protože nám bylo řečeno, že spermiogram se může velmi měnit a mi zjistili, že je to pravda při prvním IVF katastrofální a při druhém na Reprofitu se tak zlepšil, že nebylo potřeba ani ISCI. A miminko se zadařilo, zaťukávám.

valinka30
1. dub 2011

@bellka Jj je to děs, když ti doporučí nějaký nadstandard, který podle nich opravdu potřebuješ a vlastně by jsi se bez něj i obešla...

saminka
1. dub 2011

@bellka @veveram - moc diky holcinky 😵 uz to mate za par a budete mit ty krasne miminka u sebe 😵 😵 😵

valinka30
1. dub 2011

@1miska Jj nejdůležitější je výsledek..
Ta mladá mudr je možná kvalitní doktorka, já ji neznám, jen mi opravdu způsobila dost nepříjemností, kterým jsem se mohla vyhnout... Ale nikdo a nic není 100pro.
Na úspěšnost těch center se mrknu.

meggar
1. dub 2011

Ahoj holky, už chvíli pročítám, jaká se tady strhla diskuze. Nedalo mi to a musím se také postavit na stranu Reprofitu. Přešli jsme sem z jiného soukromého CAR kde se 2x nezadařilo, teď se chystáme na 3 IVF- poslední placený pojišťovnou. Přešli jsme sem proto, že když se nám opakovaně nedaří, tak tady dělají i nativy a minimálky, které se nám budou hodit jako samoplátcům. V minulém CAR jsme byli dosud celkem spokojení i když jsme věděli, že je dražší, než ostatní centra v Brně. Za kvalitu si přece člověk klidně zaplatí. Jaké bylo ovšem naše rozčarování, když při předložení ceníku jsme zjistili, že v Reprofitu budem při pokusu na pojišťovnu doplácet jen zlomek ceny, než jsme platili v předešlém CAR. 😲 ( Jen pro informaci, ten rozdíl číní cca 15 000!!!) ☹ A to i v případě, že budeme mít všechny možné ICSI, PK atd. jako v předešlém centru. V podstatě: jako samoplátce bych v Reprofitu zaplatila i tak o pár tisíc míň, než s pojišťovnou v minulém centru. A to ani nemluvím o výborném jednání ze strany personálu. Mám pocit, že se o nás zajímají, jak nejlíp pomoct a rozhodně nemám pocit, že jsme do něčeho tlačení. Jsem ráda, že jsme se pro Reprofit rozhodli už teď a né až po třetím případném neúspěchu, jak jsem to měla původně v plánu. 🙂

monulkab
1. dub 2011

@valinka30 chci ti jen napsat, že já jsem svoje první kroky mířila původně na obilňák, bylo to z toho důvodu, že jsem nedůvěřovala soukromým centrům. Na první konzultaci mi nabídli IUI, manželův spermiogram byl vytvořen na OBI a byla tam jasná Asthenospermie. Na dalších konzultacích po IUI mě ale už začali doktoři směřovat spíše do IVF, a čím dál častěji jsem slýchala že je to jistější a tak dále. Celkem jsem podstoupila na OBI 3x IUI, 1x s clostilobegytem - to bylo tuším jen za 400 Kč, a 2x s fostimonem, kdy jsem platila 1.500 Kč / IUI. Takže zadarmo to nebylo ani v jednom případě. Sestřičky i doktorka Čadová byly fajn, s ostatními lékaři na OBI jsem se moc nesžila, Crhovi jsem nerozuměla, a Ventruba byl takový normální, ale rozhodně mi nebyl oporou. Odešla jsem do RF. Tam si prohlédli všechna vyšetření které jsem podstoupila, udělali kontrolní spermio, které vypadalo dobře, byla tam normospermie, z toho důvodu mi navrhli IUI, ale předtím ještě požadovali vyšetření, které mělo prokázat, zda to má vůbec smysl - zda mám průchodné vejcovody. Na obliňáku mi pořád nutili laparoskopii+hystero, v RF mi nabídli vyšetření průchodnosti kontrastní látkou, což nevyžaduje žádnou operaci, hospitalizaci a hlavně dlouhou rekonvalescenci. Když mi došlo že předešlé 3 IUI na obilňáku mi možná dělali zbytečně (pokud bych měla vejcovody neprůchodné) tak mi bylo zle.
Nechce se mi rozepisovat co všechno mám už za sebou, ale řeknu ti jedno, když si vzpomenu, jak jsem po IUI na obilňáku ležela s dalšíma asi 5ti ženskýma na lehátkách na chodbě budovy!!!!!! v zimě zakrytá prostěradlem, čekajích 20 minut než mi z podzadku vytáhnou polštář, a porovnám to s luxusním přístupem Reprofitu, jeho zázemí a skvělých pozitivně naladěných doktorů kteří člověku dokážou dodat sil, tak tvrdím, že mě osobně bylo v RF skvěle a věřím že pozitivní přístup a příjemné podmínky taky udělají svoje s přihlédnutím k úspěšnosti. Snad neztratíš zbytečně čas na obilňáku tak jako jsem ho ztratila já. Zpětně si říkám že jsem z tama měla vystřelit mnohem dřív než po roce.

valinka30
1. dub 2011

@monulkab Tak koukám, že každá máme jiné zkušenosti. Díky za info. Já jsem tam zatím spokojená. Naštěstí mi zatím nabídli IUI (V Reprof. mi hned doporučili IVF kvůli údajně špatnému spermio) a udělali předtím sono hsg - vyš. průchodnosti vejcovodů pod ultrazvukem. Tak uvidím, jak to tam půjde dál. Jinak jsem u Dr. Čadové, která je fakt sympatické, ostatní neznám.

valinka30
1. dub 2011

@lenka27 Jj, právě, že se spermiogram může dost měnit, tak proč mi to neřekla v Reprofitu?

valinka30
1. dub 2011

@valinka30 Jo a ještě nechápu, jakto že jsi s Clostylem platila za IUI 400,- když je to zdarma a Clostyl stojí cca 30 Kč.

gabikri
1. dub 2011

@valinka30 : ano, samozřejmě, že takové peníze platí samoplátkyně, ale pokud chodíš do špatného caru, kde na Tebe kašlou a jede to tam jak na běžícím páse, tak ty tři pokusy máš vyplácané nato-tata a pak jen lituješ, že jsi nešla někam, kde
mají lepší přístup k pacientce a používají daleko lepší a nadstardantní metody 😝 Vlastní zkušenost 😉 Taky jsem na začátku měla ten názor co Ty, nač za to platit, když to můžu mít zadarmo 😝

saminka
1. dub 2011

@valinka30 a proc vlastne smerujes na IUI kdyz clostyl by ti upravil ovulaci a partner ma spermio v poradku??? vetsinou se bere jedna tableta clostylu od 2.dc do 7dc, 12.dc na ultrazvuk mrknout na foliky jak rostou a pak sup na to. o tom te ani neinformovali na obilnaku? z tvych zprav me pripada ze celkem lecbou Ivf opovrhujes 😒 tak tady by ses vsemu vyhla.... 😅

bellka
1. dub 2011

Já nevím, berušky, ale mně to stejně příjde nějaké divné, to je jenom můj pocit 😉 Jinak samozřejmě jak už jsem řekla 100 lidí = 100 názorů, ale když nemám zkušenosti, nemůžu soudit, to je tak všechno, co bych k tomu řekla 🙂 A hlavně doufám a věřím, že se vám snažilkám tady všem podaří otěhotnět, protože já tomu prostě věřím 😉

valinka30
1. dub 2011

@saminka Neopovrhuji, když ji budu potřebovat, tak ji podstoupím.
Navrhli mi IUI, ale možná by to šlo i normálně...

1miska
1. dub 2011

@valinka30 Dr. čadová je zlatá ženská, s tím musím souhlasit, jediný zlatíčko co tam zůstalo - hodná a šikovná, ale jeden človek kliniku nevytrhne... pokud se snažíte teprve rok, jak jsi někde psala, nemusela jsi rovnou na IUI a do IVF centra, pokud je spermiogram OK, stačilo to řešit s tvojím gynekologem, spíš to chtělo nějaký clostík, sledovat ovulaci, časovat styk, k tomu dát nějakou gestagenní podporu od poloviny cyklu a zadařit se může samo 🙂 přeji všem, aby se jim jejich vytoužené miminko povedlo at to bude číkoliv zásluha.... ale srovnat hospitalizaci na obilnaku s reprofitem se neda ... na obilnaku je treba 6 pacientek na jednom pokoji, pro vsechny jedno WC a sprcha na chodbě - na jednom pokoji se sejda holka co jde na ITP, pani co se modli aby miminko donosila, starši pani po zákroku, maminka co prave porodila, ale sestinedeli je plne tak je tady a dalsi dve pacientky.... a ver ze psychika a klid dela hodne

valinka30
1. dub 2011

@gabikri Ok, souhlas. Ale jak jsem psala, já nevím, kde mají lepší a kde horší metody. Přijde mi, že princip IVF je všude stejný... Řekla bych, že dosti záleží na té ženě, zda se embryo ujme - na jejím věku, zdravotním stavu atd. Opravdu do toho ale víc nevidím. To asi můžete posuzovat spíš vy, které již máte nějakou tu metodu a centrum za sebou. Zatím spíš sbírám info ohledně IVF, ale doufám, že to nebudu potřebovat... (ani bych o tom zatím ještě neuvažovala, kdyby mě nepostrašila mudr. v Reprofitu)

gabikri
1. dub 2011

@valinka30 : já myslím, že úplně nejlepší by bylo, aby jsi ty rozdíly nikdy nemusela poznat a povedlo se přirozeně 😉 Držím pěsti 😉

valinka30
1. dub 2011

@1miska No já nevím, jaká je jako doktorka, ale po první konzultaci z ním mám skvělý pocit, opravdu moooc sympatická. Navíc jsem taky chtěla jít k ní.
Děkuji za radu ohledně početí. Chtěla jsem to vyřešit jen s gynekologem, ale řekl mi, že se tím nezabývá a po roce posílá pacientky do caru, takže proto jsem tam šla. Navíc mi můj gynekolog clostyl vůbec nenabídl.
Jj věřím, že psychika děla hodně. Obilňák je státní nemocnice a lepší to tam už nebude.

valinka30
1. dub 2011

@gabikri Děkuji, tobě taky pokud se ještě nezadařilo.

1miska
1. dub 2011

@valinka30 to pak bude možná i chyba v tvém gynekologovi. I běžný gynekolog by měl být schopný napsat ti žádanku na spermiogram plus kultivace partnera, tobě udělat hormonální profil - tj vzít v 2. až 5. dnu cyklu FSH, LH, estradiol a to stejné pak ještě ve 12 až 14 dnu cyklu, ideálně v druhé fázi cyklu i progesteron, vzít ti hormony štítné žlázy a kultivace z pochvy, udělat si UZ - ideálně dva cykly po sobě aby se vidělo jestli oba vaječníky ovulují..... základní vyšetření, které by měl být schopen řešit, pokud tam nastane nějaká malá patologie, která se dá hormonálně upravit a neměl by ženy rovnou stresovat a posílat do IVF center

saminka
1. dub 2011

@valinka30 taky si myslim ze si to tvuj gynekolog nejak moc ulehcil, ze te hned poslal do CARU, ktere je pro vetsinu ta posledni moznost a vy mate za sebou jen ten rok snazeni bez jakekoliv lecby.Jeste si promysli, jestli to IUI nebude zbytecne a radeji zmen doktora, ktery ti veskere krevni testy a hormonalni testy udela 😉

valinka30
1. dub 2011

@saminka Gynekologa jsem již změnila 😉 On mi udělal hormon. testy i spermio, vše bylo v normě a víc se ničím nezajímal.
Ještě by mě zajímalo, ty už máš zkušenost s IUI. V čem se to tedy liší, když ti dají Clostyl a jdeš na IUI nebo když se snažíš normálně. Mám na mysli to, že když ti udělají IUI, můžeš na to skočit zároveň i normálně. Je při IUI menší či větší pravděpodobnost otěhotnění nebo v čem je ten zásadní rozdíl. Doufám, že mě chápeš. No jak píšeš, zda pro mě IUI nebude zbytečné, tak nevím, co máš přesně na mysli..