Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

saraha2
6. srp 2012

@sblanch no krááása!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jupíí!!jen tak dál!!u nás to stoupá,sice pomaloučku,ale hlavní je,že to neklesá 😉 dnešní hodnota je 580..holky mají víc v tuto dobu většinou,ale dr. říkala,že na ten pomalý a ne nejlépe vypadající začátek je spokojená...tak jak se cítíš???kdy máš další kontrolu?já v pátek a bude ultrazvuk..dnes mě píchla zas agolutin,hormony už jsou o.k.,ale prý raději,že to neublíží....ale bude to taky tím,že mě třikrát operovala,tak si mě hlídá..sama říkala,že jsme se spolu natrápily,tak jen at si mě hlídá a klidně at si mě zve obden... 😉

kcvrcekz
6. srp 2012

Tak dnešní tabulka..🙂
Kdyby cokoli holky piště hned to opravím, snad je vše v pořádku..🙂

☼ ♡☼♥☼ ČEKATELIKY NA // ☼ ♥☼♡☼

@kcvrcekz (28)
Snaží se 1 rok a 3 měsíce
Průběh: 1 IVF květen 2012 nepovedlo se, zamaraženy 4 E. 1 KET neúspěšný..-ms dorazila a začínám stimulovat na KET..🙂 9.8. KET
@lenajsek
♧Plánovaný KET –nevyšel a držíme pěsti do dalšího pokusu…
@misha83 (29)
Snaží se: 3,5 roku
Průběh: IVF únor 2010 stornováno pro nereagující vaječníky
IVF říjen 2010 i při max. dávkách špatná reakce, nicméně transfer byl, negativní test
IVF březen 2011 s darovanými vajíčky, v 8. týdnu mimoděložní a následně i potrat plodu v děloze, revize
následovala změna CAR, přešli jsme z Unici do Reprofitu únor 2012
Nativ červen 2012-krev negativní (ale my budem bojovat dál)
Minimálka červenec 2012 5 POKUS-nevyšel-Nevěš hlavu teď v září to výjde uvidíš.
minimálka bude v září 2012
@bobulinka74(?)
Snažení:asi 10 let,
Průběh:2009 2x mimoděložní, květen 2011 minimálka-neg., červen 2011 minimálka-//, MA 9.tt, 2012 2x stimulace na minimálku přerušena, 20.7. ET. Držím moc pěsti JSOU TAM // TFUJ TFUJ TFUJ ať zůstane mimis musíííí- Nechceš do těhulek ?
@sblanch (33)
Snažení:3 roky
Průběh:1x IUI, 3x IVF, 1 KET, IUI s přechodem do nativu + PICSI; 4. IVF březen 2012 - nativ; vše negativní- minimálka červenec - ET 21.7-tak jak s tebou? Ještě počkat nebo už přešoupnout?
@1miska:
Snažení: 2,5 roku
Průběh: nyni ve fázi přirozeného snaženi doma - problém je ve sliznici která neroste, takže zatím IVF nemá cenu –stále snažení doma..🙂 Tak hooodně štěstí..🙂
@kacatka:
snažení 2 roky
průběh: 1x IUI Reprofit Brno - leden 2012 - negativní, 1x IVF Reprofit Brno - červen 2012 - transfer EB negativní, bez mrazáčků, krvácení už 8 den po ET, 2 IVF naplánovaný na přelom září - říjen 2012

♡♡TĚHULKY♡♡ - GRATULUJEME

@kalipso (29)
Snažení: 1 rok a 3 měsíce
Průběh: podařilo se první IUI
@safarikovap (30)
1. IVF září 2011 - minimální stimulace, negativní; 2. IVF - prosinec 2011 - krátký protokol, TT //, TP 17. 8. 2012
@drndapetka (27)
snaží se 4,5 roku
průběh: květen 2008 - mimoděložní, červen 2009 - spontánní potrat v 6tt, září 2010 - 1.IVF těhu zamlklé v 7tt
IVF: 1.IVF Unica srpen 2010 ( zamlklé těhu), 1.KET - neg., 2.IVF Unica září 2011 - neg. , Reprofit - minimálka květen 2012 - nedošlo k ET ( embrya zamražena), 2.KET Reprofit - čeká se, 30.6. KET-Moc držím pěstičky-A NALEZENY //, TP: 18.3.2013.:-) a ještě jednou mooooc gratuluju mamino
@fretecka (31)
Snažení: 3 roky
Průběh: zatím zkouší 2 cyklus časovaný styk, Á 19.6. nalezeny //-SUPEEEER

★☆MAMINKY a MIMINKA ★☆

@olousek35(?)
1.dítě, Tomášek, narozen 2.2.2012 4240g, 51 cm, vznikl z 2.IVF . 1 IVF //, ale nepotvrdilo se srdíčko a ukončeno revizí
@saminka
Snažení: 4 roky
1.IVF - Mia (14.9.2009), 1. KET - neg,, 2. KET - neg., 2.IVF Minimalka - Lilly (8.11.2011) predtim 3 IUI -jedno uspesne ale bohuzel MA v 9.tydnu
@bellka
snažení 12 let
průběh podstoupeno celkem 8xIVF a 1x KET, 3x změněno CAR a díky RF máme Šimonka, nar. 14. 4. 2011

sblanch
6. srp 2012

@saraha2 Děkuju moc za gratulaci a taky gratuluju 🙂 Super, že ti hodnota stále roste. A že jsi pod dohledem, protože já mám přijít až na ultrazvuk za 14 dní... Ty jsi měla tři operace na obi??? A můžu se zeptat s čím? Tak to ti fakt držím všechny pěsti co mám. Máš vlastně PN, nebo chodíš do práce, není to pro tebe riziko? Já si myslela, že mě hned budou hnát domů, mám prý abnormálně malou dělohu a vůbec se neví, jestli to zvládnu... Musím myslet optimisticky. Koudelkovi jsem napsala v tomhle směru mail - prý když nešpiním tak není důvod. Ale počítám, že jestli se dohrabeme dál, tak stejně budu muset zůstat doma... Co bychom pro to neudělaly, že?
A ke komu vlastně na obi chodíš? Možná jsem se tě už ptala. Je pravda, že se to tam za ten rok asi dost změnilo a ty mladší neznám.
Já myslela s tím UZV, že je něco vidět až jak na něho půjdu já - co ti vlastně budou zkoumat? Už bude vidět gestační váček???
Jak se cítím - unavená jako poslední dobou pořád, zato opatrně šťastná 🙂

lenajsek
6. srp 2012

@sblanch Moc moc gratuluju!!!

Holky, všem moc držím palečky!!! Jste bojovnice, všechny to zvládnete, tomu věřím!

My jsme se doma snažili, tak čekáme na výsledek... uvidíme. Nějak se nemám čas ani pozorovat, pořád někde s malým lítáme, tak to ani nějak extra neřeším. Případný další cyklus by byl zase s Clostíkem a domácím snažení.. tak třeba mocná příroda zabojuje.

Opatrujte se a nechte se hýčkat!

sblanch
6. srp 2012

@cilkaa @kcvrcekz @haaappy @lenajsek Děkuju všem za gratulaci a za pěstičky 🙂 Úroda těhu bacilů je poslední dobou abnormální takže je tímto předávám dál 🙂
Je to neuvěřitelné, ale je to tak 🙂 Bylo na to potřeba 6 IVF (včetně těch dvou minimálek v RF co jsou spíš taky klasické IVF), IUI a KET a nakonec se povedlo 🙂 Takže náš příběh může být povzbuzením pro další páry v podobné situaci, není třeba házet flintu do žita 🙂
Je nám s manželem jasné, že je to teprv začátek, ale správným směrem. Prostě už věříme, že jsem schopná otěhotnět - a snad taky to ještě donosit 🙂 Snad ten nahoře dá a dopadne to tak.

sblanch
6. srp 2012

@kcvrcekz radši mě pls ještě nikam nešoupej, počkáme do přespříštího pondělka na UZV. Jsem pověrčivá 🙂 a nerada bych nám to štěstí zakřikla.

kcvrcekz
6. srp 2012

@sblanch jasně jasně jasně🙂 plně tě chápu😉 A doufám, že ty těhu bacily nejsou ještě unavení🙂 ještě ať vydrží🙂

bobulinka74
6. srp 2012

@sblanch no tak vidíš, zázraky se dějí 🙂 😵 Jen tak dál, ať se mimískovi u Tebe líbí. Držím pěsti!! 🙂
@kcvrcekz taky mě tam radši ještě nech, ať to nezakřiknem.

kcvrcekz
6. srp 2012

@bobulinka74 dobře🙂 počkáme🙂

saraha2
7. srp 2012

@sblanch já tam šla v listopadu s doporučením od mého gyn-že diagnoza bez pozoruhodností..tak mě udělali imuno a vzali mě na průchodnost vejcovodů-pod ultrazvukem a ta tekutina netekla a zrovna našli polyp v děloze,tak navrhli hysteroskopii,že by to mohlo potom vadit uhnízdění a že když užbudu uspaná,že by udělali i laparo,ať se podívají do břicha...tak jsem na tom byla v prosinci a polyp odstranili a vejcovody byly průchodné-tennkrát to neteklo asi proto,že jsem byla vystrašená a neuvolněná..tak jsme v únoru šli do prvného IVF...to se nepovedlo,přišla MS v termínu,takže se to ani nechytlo-jsem testila a ani duch..tak že uděláme IUI..takže ultrazvuky a bylo IUI..no opět nic a pak zase ultravuk a tam opět našli polyp..takže zase hysteroskopie a že tentokrát to i vylápí,že nevědí,jestli je to ten stejný-že se udělal zas,nebo co teda..a doporučili mě koupit si jakýsi hyalobarrier gel-je to na ucelení jizev,se to do dělohy vstříkne po operaci-ještě v narkoze teda,ne za živa..to stálo přes 3tisíce..ale dr.říkala,že to udělá pak takové pěkné prostředí v děloze-lepkavé a že to bude dobré i pak na to IVF na to uhnízdění..tak jsem to koupila a říkala jsem tomu silikon 😀 si pamatuju,že když mě dr.budila po operaci,tak jsem se ptala,jestli nezapomněli na silikon 😀 no a pak dvakrát odběr vajíček a u toho taky vždy byla...takže mě má zkouknutou až,až...i při nástupu na příjem normálně dělají prohlídku dole na ambulanci,ale mě to dělala přímo ona..já jsem doma,ale tobě bych radila být taky,pokud můžeš..i kdyby ti měl PN napsat obvoďák...po tom všem,co jsme zažily bych byla doma..ne,že bych doma ležela s nohama hore,normálně funguju,ale víš jak....stálo nás to spoustu úsilí,stresu a v i peněz,co si budeme povídat.....mě PN hned nabízeli teda..pořád..na začátku stimulace,během stimulace,no pořád se ptali..i teď...a co budou zkoumat?? 😀 no prý se dr.chce podívat,jestli je těhotenství v pořádku,ale sama říkala,že budeme rádi,když tam uvidíme tečičku a že pokud by se jim něco nezdálo,tak uděláme i odběry ještě..no já tam lítám dvakrát týdně!ale nevadí,klidně i každý den...i včera mě dr.říkals,že jsme se spolu natrápily s tím polypem atd,tak si to chce hlídat,což je dobře...i pro můj pocit..unavená jsem taky!budím se kolem 4-5hod,tak v poledne jsem vždy kaput...

marryy
7. srp 2012

Ahojky holky prominte mi ze vam sem lezu.Ja premyslim o zmene caru a slysela jsem na Reprofit dobre recenze co se tyce minimalky.Ja uz mam za sebou 4pokusy a ted chceme dalsi ale bojim se ze to zase nedopadne dobre.Cetla jsem tady vase prispevky ale ne vsechny protoze je tady toho hodne. Chtela bych se vas proto zeptat jake mate skusenosti s minimalkou.Ke komu prosim chodite a kolik vas to stalo?Koukala jsem na cennik pisou tam 13000.Ale nevim jak se plati ICSI u minimalky popripade PICSI.Oni tam pisou ze ICSI- 1000 u jednoho oocytu.Ja jsem platila v Gennetu 7000 u jednoho tak proto se ptam.A nevite jestli chtej celou dokumentaci z predosleho caru nebo jenom neco.protoze nejake papiry mam u sebe.Moc vam dekuju za prispevky.

evulatko
7. srp 2012

@marryy, ahojky🙂 Ja chodim k dr. Štelclovi a je super🙂 Jinak tu minimalku platis 13 tisic plus tisic ICSI za kazdy oocyt, PICSI nevim, kolik stoji🙂 Je to tam moc fajn a vsichni moc prijemni, doporucuji🙂))

haaappy
7. srp 2012

@marryy Ahoj, já jsem teda zatím v Rf na minimálce nebyla (čeká nás to asi koncem září), ale co se týká té dokumentace, tak s tím mám zkušenost takovou, že když jsme přecházeli z jiného CARu do RF, tak jsem měla všechno okopírované a ukazovala to Machačovi. On na to tak zběžně juknul, ale nijak významně to neřešil s tím, že teď začínáme od začátku a s jejich postupama. Takže v podstatě tlustá čára a od znova, což jsem i byla ráda. Ale možná záleží na doktorovi. Tím, že to tam přineseš, určo nic nezkazíš. Ale nelam si s tím moc hlavu. Možná jen uvidí, jak jsi reagovala na nějaké léky, ale v podstatě každý cyklus je jiný a pod stejnýma lékama můžeš mít i jinou reakci. Tak nevím, nakolik pro ně zpráva z předchozích pokusů může mít vypovídací hodnotu. Možná se z toho nějak poučí, možná nee... Toť moje zkušenost 😉

marryy
7. srp 2012

jej dekuju vam holky.No ja uz nevim co mam delat uz jsem zoufala ale porad jeste verim ze se to povede.Tych 1000 za icsi to je uzasna cena.Ja jsem mela naposledy nativni cyklus s jednim oocytem a platila jsem 7000 jak uz jsem psala.Ale kdyz vis ze se to povede tak na cene uz nezalezi.a mne se delaj i malo vajuch vzdycky jsem mela dva tri maximalne.Co se tyce papiru tak ja skusim se zeptat do telefonu kdyz se budu objednavat,jestli je chtej nebo ne.A nevite jaka je objednaci lhuta?

evulatko
7. srp 2012

@marryy, ja jsem s sebou zadne papiry nemela a vsechno jsem to rekla doktorovi sama🙂 A objednaci doba tak dva tydny, tipla bych🙂

mikula77
7. srp 2012

@marryy Ahoj,tak jako vše,je i cena čistě individuální,u nás se "minimálka" vyšplhala přes 50 000kč,základ je sice těch 13 000,ale záleží jaké a kolik budeš dopíchávat injekcí no a kolik bude vajíček na to ICSI,takže čím víc vajec,tím víc peněz 😀 😀 .Jinak RF taktéž doporučuji,sou všichni úžasní,myslím že dokumentaci nepotřebuješ,ale nic s ní neztratíš,vše potřebné co uznají za vhodné Ti stejně udělají znovu.A nezoufej,i když je to psycho,není nic ztraceno a čtyři pokusy nejsou nic neobvyklého.Podívej co nás tady je a bojujem,já už jich mám za sebou 8 a nevzdávám to,naposledy jsem o mimi přišla v 17tém týdnu,kruté,ale jde se dál,teď už to musí klapnout,a basta 😀 .A je tady spousta holek co jsou na tom podobně,nevzdaly se a zvítězily !!!!!!!!!!!

marryy
7. srp 2012

@evulatko tak to je vyborny.koukam ze jses taky z prahy.tobe se taky podarila minimalka nebo ivf?jak dlouho uz tam chodis?

marryy
7. srp 2012

@mikula77 uzasny dekuju ti 🙂 8 pokusu ty brdo.ja mam taky kolegyni v praci taky ji to vyslo az po osme.takze taky to asi budem zkouset dokud to nevyjde.Ja jenom ze v gennetu mne poslali na laparku az po 4 pokusu.kde mi pak odebrali oba vejcovody.Takze nevzdavat a hura do dalsiho boje 🙂 .

mikula77
7. srp 2012

@marryy No jasně nevzdávat,to víš že to budete zkoušet,touha Tě požene přes všechny přakážky,brzy s Tebe bude mamina jak lusk,držím pěsti 😀

evulatko
7. srp 2012

@marryy, ja mam dite z Prahy od Apolinare, po klasickem IVF. Do Reprofitu chodim od lonskeho kvetna. Ale neboj, vetsina holek v Reprofitu ma ditko daleko driv nez za ten rok🙂)))

sblanch
7. srp 2012

@saraha2 Ahojky, hmmm, to jsi těch operací zvládla už hodně... Já byla jen na laparce, naštěstí nic nenašli... Ono to už tak stačí. Silikon 🙂 To jsi je musela pobavit 🙂 Já o tom taky slyšela, než jsem šla na tu laparku, ale prý to v mém případě nic neřeší, žádný problém u mě nečekali. Na laparce jsem byla taky na obi, u dr. Vrány (příhodné jméno, že 🙂 ). Takže tam znám vícero pater, dokonce jsem po laparce skončila i na áru - nějak se jim nelíbilo moje srdce... Ale naštěstí dle kardiologa ok.
PN zatím nemám, cítím se jen unavená ale jinak ok (dokonce už 2 dny nešpiním ťuk ťuk) - a v práci by to teď byl problém. Uvidím po UZV. Rozhodně to ale nemíním hrotit, se šéfem to je občas těžké a stresy si nehodlám připouštět.
Zítra jdu na krev na endokrynologii, mají mě upravit léky - zrovna jako na potvoru moje doktorka má dovču, ale snad to vyřídím s jinou.
Jinak na obi jsem měla neschopenku skoro vždy - jen při prvním iui, kdy mě museli dělat odlehčovací punkci vaječníků (vlastně OPU) jsem chodila do práce - a měla jsem toho plné zuby. Ale poslední dobou to zvládám dobře, v den OPU jsem doma a jinak chodím pro jiné myšlenky do práce 🙂
A ty se dnes cítíš jak? Bolívá tě ještě břicho jako před MS? Mě jen několikrát za den, snažím se to moc neřešit, stejně tomu hlavou nepomůžu.

lenajsek
7. srp 2012

@marryy Ahoj, já osobně určitě RF doporučuji, já před tím byla v Repromedě v Brně (tam jsme naštěstí do IVF nešli, skončili jsme před ním) a pak Fertimed v Olomouci, tam jsem prodělala jedno klasické IVF, ale už nikdy více, to teď nebudu rozebírat...
Ale v RF hned napoprvé minimálka a hned úspěšná, máme krásného syna, už mu v listopadu budou tři roky.
Chodila jsem a chodím k dr. Vitouškové, od začátku jsem byla jen u ní. Nás minimálka stála něco přes18tis, 13tis klasika minimálka, měla jsem odebrané 4 oocyty, plus jsem platila něco za injekce a taky jsem platila narkózu 700,-, což nevím, jestli se běžně platí, tehdy jsem nad tím mávla rukou, teď bych se už dopředu zeptala, jestli se za ni platí...
Jinak u minimálky se neplatí oproti klasickému IVFku prodloužená kultivace a myslím se neplatí ani AH, ale to ani nevím, jestli jsme měli.
Záleží, jak kdo reaguje na Clostilbegyt, někomu stačí jen dávky Clostíku a nemusí nic dopíchávat... ta cena je pak nižší. Taky záleží, kolik kdo chce odebrat vajíček, jak vidíš, u nás z minimálky byly 4 folikuly, 4 vajíčka, jedno teda přezrálý, takže oplodněný tři, dvě zavedený, jedno zamražený a je z toho synek. 😉 Takže, někomu víc sedí minimálka, někomu zase klasické IVF.
Ale já osobně bych asi do klasickýho už nešla, ale spíš proto, že dobře reaguju na nižší dávky hormonů...
To chce vše prokonzultovat s dr, já s Vitouškovou mluvím otevřeně, bavíme se na rovinu, hodně se ptám, i ohledně ceny, co je výhodnější a na 100% jí věřím, že to, co mi říká, tak opravdu je a chce pro mě to nejlepší. A takoví jsou tam určitě všichni dr, podle toho, co si tady na diskuzi můžeš přečíst.
Já bych vše konzultovala s dr, co je lepší, i ohledně té dokumentace bych se domluvila s dr, ale mám pocit, že my jsme z předchozího CARu nic neodevzdávali, ale nevím, jestli si oni něco nevyžádali.
Hormonální profil si stejně udělají sami, to stejné spermio, nevím, jestli imunologii dělají automaticky, nebo ne, my jsme výsledky z imunologie měli od jiné dr. a s tím jsme do RF šli.
Tak moc držím palce, v Reprofitu jsou opravdu všichni skvělí a je to asi jediný CAR, kam bych poslala i svou nejlepší kamarádku, případně člověka, na kterém mi záleží, protože jsu přesvědčená o tom, že tam jsou doktoři pro nás a chtějí opravdu to, aby žena otěhotněla a netahají z lidí jen peníze...

lenajsek
7. srp 2012

Holky dotaz... kdy jste zkoušely testovat, pokud jste se snažily třeba doma, přirozeně? Nebo jinak, kdy se asi tak může už testovat, pokud člověk plus mínus ví, kdy byla ovulace...? Moc díky! Nějak mě svrbí prsty, ale ještě chci počkat...
dneska jsu 18dc, zítra 19. V minulých měsících MS došla tak 24.-26.dc...

lenajsek
7. srp 2012

A jak se cítíte čerstvé těhulinky??? 😉

@kcvrcekz Ahojky, jaké jsou pocity? Moc držím palce, aby to tentokrát klaplo! Četla jsem pár stránek dozadu, že jsi tady řešila svého manžela... no, moc držím palce, aby se podobné scény neopakovaly, ten alkohol to je blbý, mám doma něco podobnýho, naštěstí jak je malej, je to lepší, ale jednu dobu to taky vypadalo na rozchod, asi i kvůli tomu, že to tehdy taky nešlo, no čekali jsme na první dítko pět dlouhých let... kdybych o RF věděla dřív, šla jsem tam dřív, ale asi to tak mělo být...
Tak to ber tak, že to, co se děje, asi má nějaký důvod a o to víc, i ta situace doma, Tě snad posílí... razím heslo, a určitě nejsu sama, co tě nezabije, to tě posílí a fakt to tak je...
Drž se!!!

saraha2
8. srp 2012

@sblanch ahoj!jj,bříško pociťuju jako na MS!ale to i jiné holky,co mám tak načtené a prý je to tím,jak se děloha roztahuje a jak se to tam děje 😉 taky nešpiním,jsem špinila ještě asi den po té první kontrole v caru-to bylo minulé úterý,píchli mě ty injekce a hned druhý den odpoledne to ustalo a zatím se to drží...a co bříško?já mám nafouknutý..zatáhnout to nejde..no pupendo veliký mám teda..jsi psala,že máš kontrolu až za dva týdny..no to vydržíš?? 😀 na obi se chodí co týden až do srdíčka..testla jsi doma?já naposledy v neděli odpledne a ted žádný test doma nemám,ale musím přikupit a přesvědčit se,že tam čárečka bude 😉

fretecka
8. srp 2012

@lenajsek Ahojky no já jsem poprvé testovala až 26DC,pregnyl jsem měla 15DC věděla jsem z předcházejících snažení,že mi pregnyl zůstal 9dní tak jsem to dřív nezkoušela.Ani ten 26DC jsem té čárečce moc nevěřila,ale nakonec to byla pravda a zachvíli bude mít 12tý snad za sebou.

fretecka
8. srp 2012

Holky já jsem asi divná,moc nejim,zatím stále zvracím a už mám 6kg navrh,to bude ze mě mamut s takovou 🙂

1miska
8. srp 2012

@lenajsek ahojky, ja jsem dnes 29 DC, 17 den od Pregnylu, domaci snazeni, dnes jsme testla a nic - menses taky nikde, tak jeste pockam.

olousek35
8. srp 2012

@fretecka i kdyby byl mamut, tak to za to zdravé šikovné dítě stojí. Váhu rozhodně neřeš, půjde dolů po porodu. A jíst se musí, ,aby měl drobeček z čeho čerpat. Jez prostě vše na co máš chut a neodříkej si. Nevolnosti kolem toho 12.tt přejdou a bude už jen dobře. 😉

kcvrcekz
8. srp 2012

@lenajsek ahojky🙂 no u nás už je doma klid. Omluvil se a už se připravujem na zítra. Jen mi tedy dává pěkně zabrat ta kombinace všech léků. Jsem docela unavená a bývá mi blujno, ale pro sněhulku udělám cokoli🙂. Já malm stejné heslo jako ty🙂 a věřím, že teď to výjde.🙂