Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

misha83
9. čer 2013

@1miska hm, tak to je zajimavy. No v Unice byl za hvezdu, ale... mne taky nesedi, ale jak rikam, je to tim, ze ho proste nedokazu izolovat od Unici. Pozadala jsem i Stelcla, aby se nestalo, ze bych k nemu sla, kdyz jsem zjistila, ze presel. V RF jsem slysela i sestricky a doktory jak o nem mluvili, s takovym odstupem, nevim jestli tam je oblibeny. A pekne ztloustnul 😀 .

ivcacig
9. čer 2013

@ofrah dr. Otevřela neznám ale každopádně Ti držím palečky aby se zadařilo🙂))

olousek35
9. čer 2013

@misha83 tak mi to nedalo a koukla jsem taky na stránky na Otevřela. Z prvního dojmu průchodu čekárnou bych taky řekla, že je to arogantní nepříjemnej chlap. Ale první dojem může klamat. Měli ho nechat, at si kliniku založí. U reprofitu bych se nebála odlivu klientů.

mikula77
9. čer 2013

Je vedoucím lékařem,to je fakt.Na mě působí jaksi namyšleně,myslím že u všech osatních mudrů v RF sme zvyklí na "lidskou přirozenost",ale z něj sálá cosi jinýho.Nebyla bych taky ráda znovu na něj narazit.

misha83
9. čer 2013

@olousek35
@mikula77 no jak jsem psala, nechci mu krivdit, pacientky ma a ja si furt rikam, ze ten pristup byl klinikou. Ale nesla bych k nemu. I kdyz v RF si asi nemuze dovolit delat transfery bez utz a rikat pacientkam, ze minimalka je blbost, kdyz v RF je to presne naopak.

ofrah
9. čer 2013

@misha83 to si ma celkom vydesila ☹ prístup mal dobrý stále usmiaty. Pri prvom transfere sa nedal zaviesť kateter, na uty bola vidieť zalomená maternica embryo sa muselo vrátiť do labáku,potom použil amerikan-to je taký hák a potom zaviedol kateter...ale sono nerobil či je naozaj dnu...ten prvý pokus nevyšiel, teraz som bola 7.6. na transfer a robil ho dvojfázovo, najprv zaviedol kateter a až potom sa vkladalo embryo, uty robil zase iba pred transferom....Bože prosím nech to vyjde. Prvý krát som mala tušenie, že vôbec v maternici nebol. Teraz som cítila ako prešiel bránkou tak uvidíme. Mimochodom mne odporučil minimálnu stimuláciu a druhý odber mi robil Štelcl a trafil mi cievu, silno som krvácala museli to šiť...bolelo to ako sviňa pekne zaživa vo vnútri pošvy šiť

olousek35
9. čer 2013

@ofrah držím pěsti, at to vyjde. Jak se cítíš? 😉

misha83
10. čer 2013

@ofrah nedes se, je to můj subjektivní názor a hlavně jak jsem psala byl to celkové nastaveny systém kliniky zřejmě. Jinak s tím transferem se mi to v té minulé klinice stalo taky, ale tam pro mě celkové ty transfery byly utrpením. Tady o nich ani nevím. A s tou cevkou se mi to stalo v RF u Koudelky, jenže to se holt stát může. Pokud jsi spokojena tak to je důležité, každé z nás sedne něco jiného. Je celkem normální, že když jsem odešla nespokojena z minulé kliniky, tak v té nové nepůjdu ke stejnému doktorovi.

misha83
10. čer 2013

@ofrah důležité je, aby to vyšlo. A znám holky co otehotnely i v té minulé klinice. Takže přeju hrozně moc štěstí ať tady brzo hlasis dvě čárky.

ofrah
10. čer 2013

@misha83 Ďakujem, a dúfam, že to vyjde. Ty chodíš v RP ku komu? Bol celý transfer monitorovaný Utz?

ofrah
10. čer 2013

@olousek35 Ďakujem, cítim sa dobre, bolesti nemám ani nešpiním ani nekrvácam, pociťujem také mierne napätie v maternici inak nič...áááá vlastne náladová som ako fúria 🙂 vytáčamm môjho drahého do vývrtky.

misha83
10. čer 2013

@ofrah chodím ke Stelclovi. Ano, kontroluje vždy i po zavedení. Mám zaklonenou delohu a zuzene delozni hrdlo, tak je to komplikovanější. Důležitá je tvoje důvěra k lékaři, názoru je stovka, tím se fakt nenech rozhodit. Každá tu máme své více a méně oblíbené. Držím pěstí.

1miska
10. čer 2013

@misha83 ted koukam ze uz tu mas naskočenou 15 🙂 to leti, co? 🙂

misha83
10. čer 2013

@1miska ji, neuveritelne. Zítra začínám 16. tt. Nejlepší na tom je, že tomu furt nemůžu uvěřit 🙂, že jsme se vážně i my dočkali. A co ty, jak se citis?

1miska
10. čer 2013

@misha83 no v této chvili se hrozne bojim stredecni kontroly, aby bylo vse OK... když bude preklepu to do pondělí na screening a pak to vsem oznamime, zacneme tomu verit a zacneme se radovat a užívat si🙂

olousek35
10. čer 2013

@1miska po pravdě já nevěřila ještě týden po porodu, že to vyšlo a že máme krásné zdravé miminko a že je naše. Teď už tomu ale nejde nevěřit 😀 20 x denně přeskládaný celý barák nejde ignorovat 😀

go
10. čer 2013

@1miska ahoj, je to je krasne, ty uz jsi 11tt. Zaciname cca tento tyden minimalkou podporenou nejakou injekci, cekam na menzes. Omlouvam se, asi jsem zapomnela...ty chodis take k Mudr. Koudelkovi? 🙂

lenajsek
10. čer 2013

Ahoj holky, strašně dlouho jsem tady nebyla, ale vidím, že se tady úspěšně těhotní, mám velikou radost!!! 😵 😵 Jen tak dál!
A na ty, co čekají na // na testu a pak srdíčko na UZ plivu těhu bacily, dokud je ještě mám... 😀 😝 😝 😝 😝 😝 Tak chytejte! 😝 😝 😝

Já už to mám za pár, cítím se pořád dobře, až na pálení žáhy (hlavně večer a teď i v noci), jinak docela funguju, no musím když mám malýho ďáblíka doma, nechodí do školky zatím, půjde až do září...
Zítra mám kontrolu v porodnici, minule se nic nedělo, tak uvidíme dneska. 8 dní do termínu...

Chtěla jsem se zeptat
@1miska na Bohunice, chci tentokrát pokud možno co nejpřirozenější porod, pokud to jen půjde, minule jsem měla vyvolávaný týden po termínu a malej už měl zkaženou plodovou vodu... Tentokrát si to chci trošku pojistit už doma, mám nějaké babské recepty, tak doufám, že zaberou...
Ale i kdyby mi porod museli vyvolávat, tak se nedá nic dělat... hlavně, aby to dobře dopadlo. A teď k té otázce, dělají v Bohunicích bonding? S Lukáškem jsem ho neměla, sice byl s námi na tom porodním boxu kde jsem rodila ještě ty dvě hodinky, ale u mě po porodu nebyl moc dlouho a hned ho vyšetřili a zabalili, tentokrát bych malýho chtěla mít co nejdýl na mě, jak to půjde, pokud možno kůži na kůži, jen přikrytýho... Dělají to tam? A nebo koho se mám případně zítra zeptat, jak půjdu na kontrolu? A ještě k pupečníku, nevíš, jestli ho nechávají dotepat?

Mějte se holky krásně, všem moc držím palce, snažilkám ať se co nevidět zadaří a těhulkám pohodové těhotenství a bezproblémový porod... a hodně síly a pevné nervy, určitě se dočkáte všechny!!! 😉

misha83
10. čer 2013

@1miska ja mam poradnu v patek. Ja ti nevim, asi mozna proto, ze nad tim nemam cas premyslet, ale mne to porad nedochazi. Ale v okamzicich, kdy mi manzel polibi brisko jsem strasne namekko a rikam si tak je to fakt pravda 🙂 .

lenka27
10. čer 2013

@1miska neboj vše bude v pořádku🙂 chápu tvůj strach, ale musíš myslet pozitivně, hlavně už kvůli tomu prckovi 😉

1miska
11. čer 2013

@lenajsek ahojky bonding se tam urcite dela - uz dokonce i na tatinkach při cisarich, kdy maminka je uspana, vytahnou dite a prilozi na otcovu chlupatou nahou hrud (ja jsem proste asi moc konzervativni, ale tohle mi uz prijde moc🙂 ale na sale se miminko dava na brisko uz bezne, necha se tam lezet, prikreje se jen pleneckou a necha se hezky sat, protože to pomuze aby se odloucila placenta, pak většinou na siti se dava od maminky pryc - z duvody bezpecnosti - doktor sije, sestra asistuje a kdyby se nahodou něco stalo, vic to maminu zabolelo nebo tak něco, tak aby necukla a mimco z briska nesjelo dolu... ale vse je o domluve... stejne tak pupecnik.... hrozne zalezi na koho tam narazis, kdo tam bude za porodni asistentku a taky jak moc bude narvano :( je to bohužel i o tom, když je za den par porodu, je klid na všechno, nikdo na nic nespecha, ale jsou dny kdy jsou plne boxy a v ambulanci sedi maminky s bolestmi které je potřeba ulozit - tak v tom pripade to bohužel není uplne tak, jak by si maminka predstavova a musí se co nejrychleji po porodu svest na sestinedeli - nastesti takovy narvany den je většinou jen jednou tydne a zbývajících šest dni je v pohode 🙂

1miska
11. čer 2013

@go ne ne ja chodila ke stelclovi 🙂 tak moc drzim pesticky a dej vedet, jak se ti v RF dari 🙂

mikula77
11. čer 2013

@ivcacig Tak co kocóre 😉 ,jak to s Tebou vypadá,myslím na Tebe 😉

lenajsek
11. čer 2013

@1miska Moc díky za info, snad to stihnu s personálem nějak probrat, co a jak... 🙂

ivcacig
12. čer 2013

@mikula77 těhotenství potvrzeno. Jsem doma odpočívám, 21.6 jdu na UZ. Do 13tt si to ale připouštět nebudu aby se zas neobjevila nějaká genetická vada jako v prosinci☹

1miska
12. čer 2013

tak dnesni kontrola OK, spadl mi kamen ze srdce :( dle MS 10+4, sle UZ 10+6, kontrola za 4 tydny, pristi tyden uz prvni screening

olousek35
12. čer 2013

tak u nás taky hcg nad 400, takže v pořádku. Sono 28.6. tak uvidíme, zda válčíme dobře.

lenka27
12. čer 2013

@1miska no vidíš, tak už se konečně začni trochu těšit 😉 v pondělí ti spadne další kámen že srdce a pak už jen těšení🙂 mám díky tobě teď super náladu, děkuji🙂

lenka27
12. čer 2013

@olousek35 tak další dobrá zpráva co mě dnes nabije 🙂 snad i já půjdu v tvých šlépějích😉

cermi77
12. čer 2013

holky, samé super zprávy 🙂, paráda, tak jen další a další, myslím, že těch nezdarů už bylo letos dost 😉