Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

evulatko
4. črc 2013

@cermi77, taky bych si priplatila🙂

cermi77
5. črc 2013

Holky, díky, když už tak už, že 😀

olousek35
5. črc 2013

@cermi77 nebo se poraď přímo s dr, který ti bude odsávat vajíčka, jaký on na to má názor.

cermi77
5. črc 2013

@olousek35 jasně, mě zajímalo, jestli máte u IVF v porovnání s několika pokusy "lepší" zkušenost s prodlouženou kultiv., je to vždycky sázka do loterie 50:50, když zavedou hned, je to asi přirozenější, na druhou stranu, z těch případných úspěšných bychom chtěli to nejvíc nej, samozřejmě vím, že to nic nezajistí, stále se v tom plácám, ráda bych měla jasno, nechám to nakonec stejně určitě na dr. 🙂

A co Ty, máš se dobře, všechno v pořádku, nedávno jsi měla pěknou zkoušku nervů 😅 , doufám, že ano !!!

olousek35
6. črc 2013

@cermi77 já byla na IVF 2x a vždy bylo dost vajíček na prodlouženou kultivaci, kterou dělali tím pádem automaticky. Můžu porovnat jen jak na mě působili léky. Fostimon - mín vajíček a horší kvalita, Puregon jednou tolik vajíček a jedničková kvalita + zbylo i na zamražení.
Od krvácení pořád špiním, do toho mě chytla záda, necítim nohu. Neurologicky vše ok, takže asi nějaký kvalitní srůst, který tlačí na nerv. Je to luxus, ale bojuju, co se dá. 😉

cermi77
6. črc 2013

@olousek35 značím si Puregon 😉
já IVF pořád oddaluji, ale nakonec nic jiného nezbude, test vyšel pozitivní po třetím IUI a za týden bylo opět po radosti. V úterý jdu na poradu za Dr., zda ještě zkusit IUI nebo dát pauzu a v září rovnou IVF. Sama mi řekla, že problém nebude otěhotnět, ale udržet, tak doufám, že to ta moje "buchta" pak zase nevyplivne, tolik práce 😀 😀

Doufala jsem, že už máš pohodu, tak to je vážně super kombinace 🙄 , přeju, ať je brzo dobře a užíváš si těhotenství v klidu a bez dalších komplikací 🙂

kacatka
7. črc 2013

@cermi77 za mě teda taky puregon při IVF, měla jsem krásné a kvalitní vajíčka a bylo jich 23! Za to při prvním pokusu a stimulaci menopurem jich bylo jen 6 a navíc jen 3 zralé. Ale uvidíš, první pokus IVF bývá prostě zkušební. Někdo reaguje tak, druhý jinak...
Tak přeji ať se dobře rozhodneš! 😉

carlik
7. črc 2013

@olousek35 co to tady čtu 🙂 gratuluju k dalšímu mimču a držíme palce, ať všechno zdárně zvládneš a hlavně ať jste zdraví!!!! U nás to je pořád dokola, furt v noci kojím, ale aspoň vím, že Kikča pak usne. Jinak přes den je moc hodná a venku si vyhrajeme.
A jak se mají další holky,@safarikova, @katem - dětičky už musí mít rok ne?
Mějte se krásně všechny a užívejte léta a dětiček, a ty co ještě je nemají, ať věří, že se taky v RF dočkají!!!

cermi77
7. črc 2013

@kacatka ty jo 23 vajíček 😅 , tomu říkám železná zásoba 😉, jsem sama zvědavá jak to všechno bude probíhat, tak jsem moc ráda za sdílenou zkušenost 😉

kacatka
7. črc 2013

@cermi77 ano ano, 23 vajíček , ale po prodloužené kultivaci nám zbyly 3, což už není tak dobrý výsledek. Ale jsem šťastná i za to. Honzíka mám v bříšku a pak ještě máme 2 zamražený 😉 Nepotřebujeme mít Klabzubovu jedenáctku 😀 A navíc jsem po tom měla těžký hyperstimulační sy, kdy mi 2x odsávali tekutinu z břicha 😒

cermi77
7. črc 2013

@kacatka , co bychom daly za to, aby se vždycky jedno udrželo a dobře vyvíjelo, že 😉 Jo a hyperstimuláku se bojím ze všeho nejvíc, to musel být zážitek ☹

kacatka
7. črc 2013

@cermi77 nikdy víc, ale bylo to mé rozhodnutí. Celé IVF mě chtěli ukončit a kvalitní embryjka zamrazit a já tak toužila po mimi, že už jsem nechtěla čekat. A rozhodnutí to bylo špatné, opravdu jsem myslela, že to nepřežiju a to malý v bříšku taky ne. Ale jsme asi silní jedinci 😀

1miska
7. črc 2013

ja o tom ani nejak nepremyslela - prodlouzenou kultivaci brala automaticky, mela jsem Menopur - asi to nejlevnejsi a to v celkem nizkych davkach, dost mi ampulek zbylo co jsem pak darovala a vysledek 10 vajicek, 8 zralych, vsechny se vyvijeli - 1 zavedeno, 3 zamrazeny, takze na prvni pokus dobry vysledek 🙂 nechala bych si poradit, nic jsem si nevybirala, kyvla jsem na vsechno co rekli ze si mysli ze je nejlepsi 🙂

cermi77
7. črc 2013

@1miska to zní skvěle, kéž by to všechno šlo hladce, doktorce věřím, tak budu doufat, zařekla jsem se, že pokud půjdu do IVF bude to první a poslední pokus a dám pokoj...(to jsem sama zvědavá) 😉 Bohužel, když si něco umanu, tak za tím jdu dokud to není, přitom dcerka je snad zázrakem a po porodu jsem ani neuvažovala o druhém dítěti, ta touha po dalším dítěti je prostě silná a tlačí mě věk, dávám si šanci maximálně ještě rok.

cermi77
10. črc 2013

Je tu někdo kdo si nechal dělat PGD na pojišťovnu, schválili vám ? Jsem po čtyřech p., Dr. zkusí, tak se tomu hyperstimuláku asi nevyhnu, co 😅
Rozhodli jsme se, že v září jdeme do IVF. Teď dva cykly klídek a necháváme tomu "volnost" 😀

1miska
10. črc 2013

dnesni kontrola v 16 tydnu OK 🙂 🙂 utika to uz o moc rychleji, zacatek se vlekl strachem a ted uz to valíííí 🙂

olousek35
11. črc 2013

Holky, tak dnes jsem 8+6 a vše zdá se ok. Mám průkajdu a mám si trochu snížit dávky léků. Už mi to leze všemi otvory ven, tak snad snížení pomůže a neublíží. 😉

lenka27
12. črc 2013

@olousek35 tak super 🙂 a co náš doktůrek co říkal? 🙂

olousek35
12. črc 2013

@lenka27 smáli jsme se úspěšnosti IVF(100%) u tak beznadějného případu jako jsem já. Vymykám se naprosto všemu. Ale je pravda, že lepšího dr.by člověk nenašel. Neskutečný člověk. 😉

lenka27
12. črc 2013

@olousek35 to je fakt, je jako by to byl skrytý anděl nebo něco podobného, takových se rodí velmi málo 😉 snad se s ním taky brzy uvidím 😉

agnes88
13. črc 2013

@olousek35 jéé, já jen tak nakouknu a co nevidím, Oli moc blahopřeji!!!

ivcacig
14. črc 2013

@olousek35 Teda ženo, ty mi dáváš. Čtu email, poté diskuzi a nestačím zírat. Každopádně jsi silná žena a mimčo také🙂 Snažila jsem se přečíst vše ale uniklo mi, pročpak jsi začla krvácet? Opatruj se!!!😉

1miska
15. črc 2013

@olousek35 no jo oni jsou proste sikovni, me od zacatku rikal at pocitame s tim, ze bez nahradni matky to asi nepůjde - ze po trech myomektomiich je ta sliznice uplne znicena a když delal transfer na 6 mm tak se taky tvaril at s tim nepocitame a dnes začínáme 17 tyden..... jsou dny kdy tomu porad neverim 🙂

ma8aefj
16. črc 2013

Ahojky, mě zjistily edometriozu taky, navíc jsem byla na zjištění průchodnosti vejcovodů ...bohužel oba neprůchodné. Řekli nám že jediná možnost je umělé oplodnění, tak jsem zvědavá jak to dopadne. Strašně se bojím neúspěchu a přítel má línější spermie. Prý to není nic vážného a pokaždé spermiogram výjde jinak. Jen jsem se teda dozvěděla že chtějí všude stáří spermií dva dny ,jenže můj doktor říkal že ne každá spermie stačí dozrát.Tudíš jsme si řekly ,že jak půjde přítel znova ,uděláme to tak, aby stáří odběru byly tři dny...budou tedy dozrálá a tím se zvěštší kvalita spermií a úspěšnost oplození.Nejhorší na tom je že všude hrají roli peníze 😒 proto to tak asi je 😒 . Každopádně chodím do Reprofitu zatím jen na menší vyšetření... čekáme na schválení pojišťovny. Neměnila bych. můj doktor tam dělá zákroky tak že má přístup do databáze a může zasahovat .Típ pádem jsem klidnější a slyšela jsem jen samou chválu a mají nejvíc úspechů. Navíc to tam jako jedna z mála klinik nehrají jen na peníze ale opravdu se zaměřují na UMĚLÉ OPLODNĚNÍ. 😵 doufám že to vyjde co nejdřív a všechny vyšetřění dopadnou dobře aby se mohlo začít 😅 Já zhromažduji informace všude na internetu kde se da 😀 Přítelovi je 27 let mě je 24. Nejvic se bojím zklamání... je to strašný tlak a stresy... 😔 .

alex001
16. črc 2013

@olousek35 gratuluji 😀 a opatruj se!!!!

katem
16. črc 2013

@carlik toto je tedy pred mesicem!!!

carlik
17. črc 2013

@katem jé, ti jsou kouzelní, jako všechny naše mimina 😉 To tak letí, Kikča měla min. týden 1,5 roku a včera v poradně byla pochválena a váží 12 kg a 85 cm, no modelka ... mějte se krásně
@olousek35 tobě ty týdny pěkně naskakujou, takže ještě pár týdnů a hurá do porodnice, držíme palce 🙂

lenka2013
17. črc 2013

Dievčatá nemáte niekto zvyšný Menopur A orgalutran?Vopred ˇˇdakujem

kacatka
17. črc 2013

@lenka2013 jéééjda, měla jsem. Teď už mám ale jenom zbytek puregonu ☹

lenka2013
17. črc 2013

@kacatka Dakujem za odpoved,snád mi niekto pomôže