Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

evulatko
15. čer 2014

@kacatka,ahojky,myslim,ze urcite doma nejaky mam.Napis mi adresu a ja Ti ho poslu 🙂

chiguita
15. čer 2014

@kacatka Ahojky kočičko 🙂 ,mám doma 10 tabl, exp 2/2015 ,jen mi písní do IP adresu ,někde jí mám uloženou,ale pro jistotu 😉

ella123
15. čer 2014

Ahoj holky, potřebovala bych Vaši radu. Nechávala jste si některá dělat v Reprofitu imunologické vyšetření? Já jsem si ho doslova vynutila před 2.IVF, posílali to do Prahy a za 14 dní přišly výsledky. Čekala jsem, že vyšetří všchny alergie atd., ale ve výsledcích je pouze napsáno normální hodnoty buněčné imunity, ale žádné hodnoty, kde by se testovaly protilátky proti spermiím, vajíčkám atd. Jsem z toho už nešťastná, sice je buněčná imunita v pořádku, ale doposud vlastně nevím, jestli nejsem alergická na spermie atd. Nemáte s tím některá zkušenost?Nasadili některé z Vás při IVF Prednison pro jistotu, nebo to vůbec nedělají?

78marcela
15. čer 2014

@ella123 já si to teď taky trochu vynutila. Zároveň s jinými vyšetřeními. Teď jsem byla na konzultaci, budou mi to dělat za měsíc. Prý teď ukončili spolupráci s Prahou a jednají s někým jiným. Tak snad to bude za měsíc už zprovozněné. Mám za sebou čtyři transfery a neúspěch, jen při třetím biochemické. Už jsem nechtěla slyšet že se to musí vychodit. Tak jsem si vynutila imuno, hysteroskopii a rovnou mi tam udělají i štítnu žlázu. Jinak při třetím transferu jsem měla hned prednison a teď při čtvrtém medrol, že prý je to stejné. A to mi dali automaticky hned..

ella123
15. čer 2014

@78marcela Tak mě to dělali před třemi týdny a posílali to do Prahy, takže asi nějaká změna. Doporučuji ti Viamedu v Brně, tam udělají úplně kompletní imuno, už jsem tam byla objednaná, ale protože nejsme z Brna, tak jsem si to nechala udělat v Repro., protože to nebylo časově tak náročné, ale teď toho lituju a uvažuju, že si to stejně udělám. Nečekala jsem, že to bude jen základ. Zkusím se zeptat na ten Prednison, ale přepokládám, že odpověď bude, že je to naprosto zbytečné 😠
Upřímně, už začínám o slavném Reprofitu pochybovat, mám pocit, že čím víc neúspěšných pokusů, tím větší příjem pro ně. Ale bohužel je to byznys a s tím nic nenaděláme. My je potřebujeme, bohužel. 😖

kacatka
16. čer 2014

@ella123 já se na tu imunologii taky tenkráte ptala a bylo mi od dr. Koudelky řečeno, že to vyšetření při IVF není potřeba, že se automaticky před IVF nasazuje prednison, a že pokud se tam něco najde, tak oni ho taky nasadí. Já nevím, myslím, že všechno je o domluvě a reprofit bych zcela nezatracovala. Pracuji ve špitále u malých dětí a znám příběhy spousty rodin, které byly v jiných centrech tady v Brně a taky to žádná hitparáda nebyla. Prostě vše je o komunikaci, dáváš do toho své peníze, tak se zeptej, co pro tebe v dané situaci udělají a pak se rozhodneš jestli zůstat či jít jinam.

libidrozdova
16. čer 2014

Podívej se do skupiny Reprofit Brno a můžeš se i zeptat přímo pana MUDr. Machače.

https://www.modrykonik.cz/group/6658/

🙂

78marcela
16. čer 2014

@ella123 já taky začala o Reprofitu pochybovat. Po čtvrtém neúspěchu už jsem byla vztekla a stále dokola opakovaná věta že to musím vychodit už mě fakt štvala. Chápala bych, že si to musím vychodit, kdybych měla po všech vyšetřeních a bylo vše v pořádku. Jenže jediné, co udělali, tak před čtyřmi lety krev na hormonální profil a příteli spermio. Víc nic. Takže teď v týdnu na konzultaci jsem si to vynutila.
Největší vztek už mě přešel. Člověk si fakt nevybere asi. Volala jsem do Heliosu, chtěla si nechat převézt embrya a přejít tam, že dělají Pgd apod. Ale sama nějaká ta embryolozka řekla že Pgd na mrazenych embryích by bylo složité a že Reprofit patří k těm dobrým kvalitním centrum. Tak jsem zůstala. Uvidím teď po těch vyšetřeních, co bude. Ještě mám 7 embryí. Když se nepovede, z Reprofitu odejdu.

ella123
16. čer 2014

@78marcela
Tak to je teda ale síla! V Heliosu dělají úplně kompletní imuno, hormonální profil, genetiku ještě před IVF, pokud je špatné spermio, tak i DNA. V Reprofitu se tady tohle vůbec neřeší, už toho mám taky plné zuby, pořád o něco prosit a ještě si pak připadám jako úplná kráva, že jim nedůvěřuju. Ale když vidím, jaké problémy za neúspěchem můžou být, a že se dá většina zjistit vyšetřením, tak proč to neudělat 😖

78marcela
16. čer 2014

@ella123 přesně tak.

cermi77
17. čer 2014

Holky snad nebude tak zle, chápu, že když se nedaří, je z toho člověk na nervy, ale je tady tolik (i dvojnásobných) důkazů, že to jde, chce to čas a leckdy svatou trpělivost. A pokud máte pochybnosti, ptát se, ono ale ani jakékoliv další vyšetření nezajistí, že člověk otěhotní a hlavně donosí zdravé dítě, to je dar a chce to pokoru a respekt.

78marcela
17. čer 2014

@cermi77 já chápu že nikdy nemáme nikdo jistotu že se to povede. Nejvíc záleží na přírodě, doktoři pomáhají ale nejsou všemocní, to není nikdo. Nikde mi nezaručí, že mě otěhotni. To já všechno vím. Ale na druhou stranu si myslím, že po čtyřech transferech vždy dvou jedničkovych blastocyst naprosto bez úspěchu měli sami nějake vyšetření nabídnout. Nikde není psané že to pomůže, že se podaří, že něco najdou...ale aspoň pro můj klid to chci. A měli to nabídnout oni jako odborníci a ne abych já někde na koniku hledala a zkoušela co může pomoct. To je můj názor. Jinak nemuzu nic namítat ohledně přístupu, všichni jsou milí..a když mě otěhotni, tak bude všechno negativní zapomenuto.🙂

ella123
17. čer 2014

@78marcela Naprosto s tebou souhlasím, vyšetření sice nezaručí úspěch, ale může často odstranit problém a je docela smutné, že o jednoduchá vyšetření z krve si musíme říkat 😒 Psychika je totiž taky hodně důležitá a člověk se snaží udělat maximum.
Jinak, já Štěpána taky žeru 😉

kalipso
18. čer 2014

Ahoj holky, myslím, že je potřeba přidat tu zas nějakou dobrou zprávu, takže sem s ní 🙂 Dnes jsem 14DPO a výsledek je tento 😵 Tak snad je miminko zdravé a silné a pěkně u mě zůstane. 😵
@cermi77 @simkar @delfi75

kalipso
18. čer 2014

Dost mě zaráží, že máte problém v Reprofitu s testy 😕 Nám na první konzultaci hned brali krev na genetiku a pak po konzultaci výsledků ještě i na trombofilní mutace. Nic jiného nám teda nedělali, ale já hned otěhotněla, tak ani nebyl důvod. Není to třeba i o lékaři ke kterému jdete? My byli u Vitouškové. A teda bylo to začátkem roku 2012, tak jestli se od té doby něco nezměnilo... ale je to stejně divné.

lenka27
18. čer 2014

@kalipso držím palečky už tady bylo potřeba dobrých zpráv a posílám spoustu těhu bacilů 🙂 a že jich mám 😀 za tři týdny termín a já nemůžu uvěřit, že to tak rychle uteklo.

simkar
18. čer 2014

@kalipso Gratuluju, aspoň někdo tady 🙂 Nesmíme to vzdávat, i když v hlavě se mele spoustu věcí. 😉

lenka27
18. čer 2014

@simkar to máš těžký, mě se v Heliosu nedařilo a v Reprofitu se povedlo hned. Je to i o štěstí a shodě možných okolností.

78marcela
18. čer 2014

@kalipso no mě brali krev na hormonáln profil a přítelovi spermiogram. to bylo před čtyřmi lety. A pak vůbec nic, jen zkoušet a zkoušet. Tak až tady jsem si našla na koni, co by mohlo pomoct a vydyndala jsem si to. jinak taky tady čtu, že u někoho testují kde co, jenom nám nic.

kacatka
18. čer 2014

@78marcela u mě teda netestovali kde co, ale prostě můj dr. na to šel prostě logicky. Co bylo potřeba udělal. No zvol jiného lékaře v reprofitu (na to máš právo) a uvidíš, no a když si řekneš, že to chce změnu, tak to zkus jinde. Možná v tom hraje i velkou roli psychika, a tím, že přejdeš jinam se uklidníš, nabereš nové síly a vše se k lepšímu obrátí.

78marcela
18. čer 2014

@kacatka já nemyslela konkrétně tebe. Myslím to prostě obecně. Co se týká lékaře, kterého mám ted nového, toho jsem viděla jenom jednou při úvodní konzultaci. jinak když tam jdu, tak pokaždé k někomu jinému. Už jsem snad byla za tu dobu u všech.
Uvidíme, věřím, že pomůže hysteroskopie a vyšetření, které tam mám konečně dojednané.

kacatka
18. čer 2014

@78marcela já vím, že si nemyslela konkrétně mě. Já tě chápu, ale já vždy po neúspěšném pokusu šla na konzultaci ke svému oš. lékaři. Max. nějaký UZ mi dělal někdo jiný, ale to jen tehdy, když tam dr. Koudelka nebyl. Já chci vždy jeho a pokud tam je, nebo neoperuje, tak mi ho vždycky zavolají, sice chcilku čekám, ale co, platím si je...Tak ať ta hystero dopedne dobře a konečně se zjistí v čem je zakopaný pes 😉

cermi77
18. čer 2014

@kalipso gratulujiii, mám husí kůži a velkou radost, ať se mimi zavrtá a pěkně roste 😉

@78marcela ty změny doktorů taky nemusím, jsem vždycky ráda, když se trefím ke své paní doktorce, nebo je ochotná na mě kuknout (což je vždycky),mně už se podle toho, kdy má UZ snad řídí i cyklus 😀.
Jinak po hysteroskopii a laparoskopii jsem vloni otěhotněla do půl roku hned dvakrát po sobě, tak hodně štěstí.

78marcela
18. čer 2014

@kacatka
@cermi77
Díky...taky vkládám do hysteroskopie velké šance. Bud se najde někde neco, co tomu překáží, nebo prostě to zvýší šanci na uchycení, jak tady mnoho holke píše.

delfi75
18. čer 2014

@kalipso ahoj, mooooooooc gratuluji, to je skvělé, už to tady chtělo něco takového. Drže se!!!!!!!

kalipso
18. čer 2014

Díky všem holky, snad to dobře dopadne. 🙂 Zítra jdu na krev a doufám v pěkné číslo, ideálně jako u dcerky, to by mě celkem uklidnilo... jsem si myslela, že při druhém budu klidnější a ono houby 😅
@cermi77 @lenka27 @simkar @delfi75

@lenka27 tak to teda fakt letí, už jen tři týdny. Kde budeš rodit?

delfi75
18. čer 2014

@kalipso tak tfuj tfuj a dej vědět! !!

lenka27
18. čer 2014

@kalipso no budeš stejne nervozni jako pri prvnim 🙂 no budu rodit na Obilňáku, rodila jsem tam i minule a byla jsem spokojená. No je vcelku jedno kde, tak jako tak si to musim odrodit 😀

olousek35
18. čer 2014

@meggar - co to vidím? Gratuluju moc k Lindušce. Úplně si nám to tu zapomněla ozmámit. Ať ti dělá samou radost a někdy přihoď fotečku, pokud se Ti bude chtít. Co na ní říká sestřička?

olousek35
18. čer 2014

@kalipso strašně moc gratuluju. Hlavně at vydrží celých 9 měsíců. 😉