Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

delfi75
22. srp 2014

@vrk nikdy nikoho nepřesvědčuji, myslím, že když máme občanky, tak víme, co děláme. mám státnice z anatomie a fyziologie, ale v oblasti neplodnosti jsem celkem nepolíbená. u nás se zjistila příčina u partnera, u mě vše ok...ale protože se ve zdravotnictví pohybuji, tak mě to prostě zaujalo a divila jsem se. toť vše 😉

cermi77
22. srp 2014

@78marcela
@pajulinecinka holky moc gratuluji, jen tak dál 😉 !!!

cermi77
22. srp 2014

@delfi75 hele paní, to tě jako ani nepoznám po té změně 😉 ? Máš recht, změna je život, to znamená, že se něco bude dít, uvidíš, říjen, babí léto... 😵

delfi75
22. srp 2014

@cermi77 asi poznáš, ale budou se divit i ostatní 😉

olousek35
22. srp 2014

s tím metforminem to je pravda, na PCO pomáhá a pomáhá i razantní snížení cukrů v potravě. Nevěřila bych tomu, ale ted jsem cukry hodně omezila a jak jsem se v pondělí divila, že mám ms 😀 Potvoru jednu. Metformin jsem v počátcích zkoušela s clostíkem a pregnylem. Ale s neprůchodnými vejcovody úspěch v podobě těhotenství nebyl.

vrk
22. srp 2014

@delfi75 jj chapu...jde o to co jsi psala ...ze lek patri do rukou lekare apod... jako bych se do lecby pustila na vlastni pest...taky mam z lec čeho statnice a nejsem expert. 🙂 muzu se zeptat jak vubec vis na co je metformin? Tipuji, ze jsi to vygooglila vzhledem k tomu ze jsi zdrava a ani nemas pco...pco neni jen o neplodnosti jako takove, je to daleko rozsahlejsi problem metabolismu cukru, predcasneho prechodu, hormonalni nerovnovahy a hlavne predcasneho starnuti organismu. V jadru veci je vlastne ta neplodnost u pco ten nejmensi problem. Jen mozna na verejnosti nejvic diskutovany ze vsech svizeli co pco obnasi :(. No nic zkratka ver, ze to neni jen muj vymysl; ale leta praxe mnoha lekaru zabyvajici se problematikou pco...

vrk
22. srp 2014

@olousek35 ja taky zajasala, pro me to byla neskutecna radost a pocit "vitezstvi" po tech vecnych nadejich, ze mi bude dorustat sliznice nebo prijde sama ms i bez leku. To kdo nema pco nepochopi🙂. A jak dlouho ho beres v jakem davkovani? Ja 9ty tyden 🙂) a ty jsi predtim ms nemivala? Ja vubec a ani mi nedorustala sliznice jak bez hormonu tak s hormony.🙂 je to zazrak. Ja beru 1x denne myslim 500mcg. A ivf se nedari nebo jsi v 1cyklu? Ja mam za sebou 5transferu a toho pateho zatim nevim vysledek, tak jsem zvedava, ale nejvetsi radost mam, ze telo funguje a ja se zas muzu citit na svuj vek. 🙂))

zelena_zirafka
23. srp 2014

@vrk Ahoj, k těm příznakům, nejlepší je se vůbec nepozorovat. 😀 Já teda měla akorát pár dní před testem takový ten pocit těžkých prsou, ale to může být i před menses, žejo, takže jsem to nechala plavat a šla 11. den po KET na krev (domácí testy nedělám) a potěšili mě. 🙂

vrk
23. srp 2014

@zelena_zirafka mas pravdu. Jsem dnes 5den po teprv...tak uvidime, taky zatim nemam v planu testovat doma 🙂

cermi77
23. srp 2014

@olousek35 prosim te, polopaticky mi porad co jis, ja jsem leta vegetarian, miluju ovoce a zeleninu, posledni rok uz do sebe obcas nacpu rybu, pac mi to vsichni cpou do hlavy kvuli tehotenstvi (ale dceru mame prirozene a byla jsem bez masa 15 let pred tim i rok kojeni jsme zvladly bravurne, takze v tom chyba nebude), ziju a snazim se jist zdrave, pohybu mam taky dost, vicemene jsem zdrava, ale miluju sladke, leky a Ivf nechci po posledni zkusenosti ani videt, tak zkousim jakekoliv alternativy. Budu rada za konkretni radu, odkaz 😉

olousek35
23. srp 2014

@vrk já to zkoušela před ivf. Ted už ho neberu. Měla jsem i hromadu jiných problémů, takže ivf nás neminulo a ted z něj mám synka a dcerku. Ze sliznicí jsem snad problém nikdy neměla. Ale nemám vejcovody, za to mám myomy a pco. V rf jsou kouzelníci, jelikož i já se dočkala a to za 2.IVF a 1.KET.

vrk
24. srp 2014

@olousek35 tak to rada slysim. Ja uz mam za sebou 2ivf a 5transferu a stale tehu nejsem :(

kacatka
24. srp 2014

@78marcela Marci, tak co, jak to s Tebou vypadá? Držím palečky 😵

78marcela
24. srp 2014

@kacatka zatím nic. Čárka nesílí, ani nemizí. Nechápu to.

kacatka
24. srp 2014

@78marcela Marci, já to taky tak měla, fakt! Zkus sem dát test. Si živě pamatuju, jak jsem nutila mého milého ať mi řekne, že čárka sílí a on pořád, že se mu to zdá stejný. Chlapy nepochopíš 😀

vrk
24. srp 2014

Holky a ktery den po ketu jste mely pozit test? Ja dnes 6den a nic :(

simkar
24. srp 2014

@78marcela Marci, je to nadějný, příští týden zajdi na krev a uvidíš. Hlavně, že není slabší. Mně to taky moc rychle nesílilo. Držím pěsti!!!!!!

@vrk ket jsem neměla, ale zkoušela jsem to po ET 7. den a byl tam duch.

78marcela
24. srp 2014

@simkar kéž by to bylo jak u tebe. Mě to taky vyfotit nejde ten duch. Už jsem si vytvořila teorii, že ten duch tam byl tak brzy proto že se chytly obě embrya ale jedno to předevčírem vzdalo a přestalo produkovat hcg a teď je tam jenom jedno a proto to teď nesili ale určitě to začne..
To jsou teorie, vid. Co člověk dokáže vymýšlet, když se mu nechce přiznat si pravdu a to tu že se to prostě nevyvíjí jak má.
Na krev půjdu zítra.

vrk
24. srp 2014

@78marcela a kolik dni jsi po transferu?

78marcela
24. srp 2014

@vrk dneska devátý den.

vrk
24. srp 2014

@78marcela a duch ti nejde ani vyfotit? Taky jsem to tak uz mela...ale bohuzel to neznamenalo nic dobreho. Mela jsem potom hcg treba 0,1 nebo 6. Ale drzim pesti!!! A prvni test jsi delala kdy?

78marcela
24. srp 2014

@vrk při tak nízkém hcg jsi měla duchy? Já měla ducha na testu a v krvi hcg 15,3. A přitom to byl duch.

vrk
24. srp 2014

@78marcela jj ducha a na digi testu dokonce +....nechapala jsem. A kdyz jsi mela 15,3 tak te nechali chvili nevysazovat prasky a udelat kontrolni odber? Muzu se zeptat na problem u vas?

zelena_zirafka
24. srp 2014

@78marcela @vrk Ženské, já fakt obdivuju, že na to testování tak brzo po transferu máte nervy. 😉 Mě by z toho kleplo. 😀 Přeju, ať vám to vyjde!

vrk
24. srp 2014

@zelena_zirafka 😀 taky si ted nadavam ...des 😀 dekuji;)

sblanch
24. srp 2014

Já teda testovala až den - spíš večer - před kontolou v CARu. Na dovolenou jsem si ani test nebrala. Podle mě nemá brzké testování smysl, zbytečně se tím člověk testuje a pokud je po injekci pregnylu (jestli se nepletu) tak není vyloučený zbytečně falešný tt...

sblanch
24. srp 2014

@78marcela Zítra držím pěsti, já měla taky jen silnějšího ducha - ale testovala jsem večer, kdy je hcg menší.
Takže hlavu vzhůru a tfuj tfuj 🙂

cermi77
24. srp 2014

@78marcela Marci na sílu čárky se vybodni, já posledně měla dálnice jako nikdy, HCG přes 2000 a stejně to neklaplo, chci tím říct, že i z ducha může být zdravé miminko, jedno mi tu teď kouká na pohádku 😉 , jdi na krev a držím pěsti ať je vše na nejlepší cestě.

sblanch
24. srp 2014

@simkar Ahojky, kdy jdeš na další kontrolu, máš už naplánovaný nt test? Já jdu na normální prohlídku ve středu, jsem napnutá jako obvykle. Minulý týden jsem si to moc neužívala, kromě té zvracecí virozy (jsem doteď hlavně na rohlíkách...) jsme se pohádali s rodiči manžela... Takže stresy na druhou... Ale už jsme doma a snad bude líp. Snad se nám nenarodí neurotik 😒
A na nt jdu za 2 týdny. Necháte si říct co čekáte? My asi jo ale hlavně ať je to zdravé 😉

kalipso
24. srp 2014

@78marcela já měla taky ty první duchy stejné, až jsem z toho byla nervní, že nesílí a bylo to v pořádku. Držím pěsti, to brzké testování je nahouby, lepší je jít na krev.