Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kacatka
20. pro 2014

@78marcela a jaká byla kvalita embryjek? Přece kdyby šance nebyla, tak by se nerozmrazily ne? A neboj, u mě to bylo taky tak. Vůbec nemohl dostat ten katetr do dělohy, byl to mazec, ale vyšlo to 🙂 Tak nic nevzdávej.

78marcela
20. pro 2014

@kacatka on říkal že to nebyla top kvalita. Že byly horší, na transfer dostačující.

delfi75
20. pro 2014

@78marcela Marci,vždyť i top kvalita se někdy neuchytí a naopak !!!

78marcela
20. pro 2014

@delfi75 já to vím. Moje top kvality předtím taky nic nedokázaly. Ale i tak, prostě žádný dobrý pocit z toho nemám.

delfi75
20. pro 2014

@78marcela no, musíme doufat! Já top kvalitu neměla a nemám a nic nenadělám... 🙂

delfi75
20. pro 2014

Holky, přeji všem krásné a pohodové svátky !A díky za rady i psychickou podporu ....

emada
21. pro 2014

Prosím, nemá někdo email na Pastorčákovou?díky

cermi77
21. pro 2014

@emada marcela tecka pastorcakova zavinac reprofit tecka cz
Pisu takto, aby to nesmazali 🙂

emada
22. pro 2014

@cermi77
Moc díky🙂

zuzicek2013
22. pro 2014

Ahoj holky, ty z Vas ktere uz absolvovaly v Reprofitu Ivf, muzete mi rict, zda jste v prubehu stimulace chodily na kontroly foliku? Dle ceho urcuji min. Stimulaci, kratky ci dlouhy protokol? Dekuji a vsem preji krasne Vanoce bez nervu a moc si preju, abychom vsechny nasly pristi rok sve vytouzene dve // a pristi Vanoce si psaly uz s miminky v naruci ci minimalne s brisky 😉.

cermi77
22. pro 2014

@zuzicek2013 na kontrolu folíků se chodí vetšinou 7. den stimulace u krátkého protokolu, tedy 7.den cyklu.
Protokol lékař navrhne podle předchozího vyšetření hormonálního profilu (odběr krve, ze kterého zjišťují tvoji ovariální rezervu). Minimálku využívají většinou klientky, které vyčerpaly tři IVF s příspěvkem pojišťovny a ty mladší s dobrou zásobou vajíček. Dlouhý protokol mívají pacientky, které neovulují, nemají přirozený cyklus, mají řízenou MS, nebo je někde problém, to by ti měl vysvětlit Dr. Rozhodující je taky výška, váha, věk, zdr, stav.
Určitě ti udělají plán přímo na tělo a pro tvé potřeby, vůbec bych to neporovnávala s někým jiným, každá jsme jiná a máme jiný problém. Vím jak je to stresující, člověk má pochybnosti, najednou mu nezbývá, než prostě odevzdaně důvěřvat doktorům.
Moc držím pěsti, ať se zadaří a příští rok už slavíte Vánoce minimálně ve třech 😉 !!!

zuzicek2013
22. pro 2014

@cermi77 no prave ze, ja jsem z toho takova zmatena. Rozhodujeme se, zda absolvovat Ivf ve fakultce v Olomouci nebo tady v Reprofitu. Ve fakultce mi treba rekli, ze mi daji dlouhy protokol a to jen na zaklade toho, ze sem jim rekla, ze sem neragovala na clostilbegyt. Nic vic mi k tomu nerekli. Kdezto v Reprofitu mi rekla doktorka, ze mam velkou zasobu vajicek a nejaky problem u me nenasli, je mi 28,tak ze sem jeste docela mlada, tak ze by u me mohla stacit minimalni stimulace. A kdyz sem se ptala, jestli se chodi na kontroly pri stimulaci, tak rikala, ze ne, jen pri nejakych problemech. Tak ja sem z toho fakt jelen.Jak mi pak prijdou na to, jestli nereaguju ci reaguju dobre? Nejaka holcina mi psala, ze by do minimalky nesla, alw ja nevim proc, v cem je to horsi ci lepsi? A tobe se zadarilo na kolikaty cyklus? Byla jsi v Reprofitu spokojena?

cermi77
22. pro 2014

@zuzicek2013 dala bych jedine na rady doktora, ktery se ti bude maximalne venovat, bude vychazet z nejakych vysledku podrobnejsich vysetreni a pristupovat individualne, nikdo z nas tady ti nedokaze bohuzel rict, co by bylo pro tebe nejlepsi, jen popsat vlastni zkusenosti 🙂.
Minimalka je nejmene zatezujici organismus, nevyhodou je, ze muze byt odebrano treba jen jedno vajicko a to nakonec nemusi byt zrale, dalsi vyhoda je cena.
Kratky i dlouhy protokol, stimulujes vajecniky aplikaci injekci do podkozi, prumerne byva po opu tak 10-15, ale u nekoho treba i 20 vajicek, pokud se je podari vetsinu oplodnit a dobre se vyvijeji, je super, ze zbyde na zamrazeni a v pripade, ze se nezadari et, mas rezervu na ket. Prispiva pojistovna. Pro telo je to trosku zahul, ale pokud nejsou komplikace, da se to v pohode prezit. Dulezity je taky spermiogram partnera.
Reprofit doporucuji, nase cesta byla klikatejsi, ale snad se taky dockame, moc jsme si prali sourozence pro dceru, kterou mame prirozene, nikdy by me nenapadlo, jak moc si toho budu vazit a co vsechno jsou zenske schopne a ochotne podstoupit a jsem rada, ze jsem do toho vseho taky sla. Pro nas je to celkove 7. pokus.
Drzim pesti 🙂

zuzicek2013
22. pro 2014

@cermi77 jo taky ti reknu, ze holky, ktere otehotni prirozene ani nevi jake maji stesti a ja jim tise zavidim. Kez by se nam taky zadarilo at uz jakkoliv. Ty jo, 7.pokusu, tak to te teda obdivuju. Jak si ty neuspechy nesla?ja nevim, ja jsem z toho vseho porad takova spatna, kdybych mela uz aspon 1 dite, tak bych nemela cas to treba tak resit, ale takto,... Je to hruza, porad si rikam, proc to potkalo zrovna nas ☹. A jak mas starou dcerku? Ted si teda v 11 tt. Jak mas v popisku? A co te vlastne privedlo do Reprofitu?

cermi77
23. pro 2014

@zuzicek2013 mne do rf privedly opakovane potraty, s manzelem jsme podle vsech moznych i nemoznych testu zdravi, na pricinu se neprislo, az tady ale zacali resit vsechny mozne metody, jak potratum predejit.
Z tech sedmi pokusu jsem otehotnela 4x, takze vlastne velka uspesnost, my si s manzelem druhe dite moc prejeme, clovek chvili neuspech zpracovava, sbira sili na dalsi pokusy, nekdy je to tezke, ale me to zdycky popohnalo brzo dal. Ja jsem takova palice dubova, spis koukam dopredu, ta vidina zdraveho mimca je hodne motivujici 🙂.
Dcerce bude v unoru pet, momentalne jsem v 11tt a pevne doufam, ze tentokrat to dobre dopadne 🙂.
Kdyz koukam na uz, nemuzu tomu porad uverit, bude to znit pateticky, ale je to zazrak 😅 .
Moc preju hodne sily a odhodlani, jdi do toho s tim, ze se vam muze zadarit na prvni pokus, hodne stesti !!!

78marcela
23. pro 2014

@cermi77 určitě už to bude v pohodě, za chvíli máš za sebou první trimestr. No a já věřím že u nás bude sedmý pokus konečně taky úspěšný🙂

cermi77
23. pro 2014

@78marcela Marci, jeste nevzdavej ten sesty 🙂, je brzo, moc bych Ti prala aby na Tebe ve ctvrtek vykoukla dalnice 😵.

78marcela
23. pro 2014

@cermi77 já tomu už nevěřím. Ale nevěřila jsem od začátku. Spíš teď přemýšlím jestli jít na sedmý hned v lednu nebo se dat dohromady a jít až v létě, koncem léta. Když jsem otěhotněla tak vždy až v tuto dobu, jednou v září jednou v srpnu. Obojí ale nedopadlo. Nevím jestli by mi třeba nepomohly lázně. Nevím.
Do dalšího IVF už nepůjdu. Takže teď nevím jestli jít hned na poslední sedmý a mít to už všechno za sebou a najít si jiný smysl života, soustředit se na něco jiného.. Nebo to ještě nechat uležet a jít si pro sedmý pokus až budu odpočinuta po prázdninách.. Nevím.

cermi77
23. pro 2014

@78marcela uvidis, urcite jsem pro dat na vlastni pocity, jak pises, uvidis, jak se budes citit, ja jak lapla slinu, tak jsem byla vzdycky k nezastaveni 🙂, taky jsem to chtela mit za sebou a neverila, ze by to mohlo vyjit, sla jsem do Rf doslova spotrebovat posledniho mrazacka. Ted me hanba trochu liska 😉, proto porad dokola melu, jeste to nevzdavej, ale urcite jak pises, zenska sama pozna, kdy je cas, lazne bych brala, jeste nikdy jsem nebyla, musi byt super chvili nechat ostatni, at opecovavaji 🙂.

78marcela
23. pro 2014

@cermi77 takže tohle tvoje těhotenství je z posledního mrazacka? Ja mám v poslední várce tři spolu. Já byla v lázních už dvakrát, ale s dýchacími potížemi a hlasivkami. V Luhacovicich a byla to naprostá pohoda, klid, opravdu dovolená, kam se na to hrabe moře. Tak mě tam dali dohromady že jsem vždy měla po návratu normální cyklus, což se nikdy nestalo normálně. Sice jen jeden dva cykly, ale měla jsem. A odpočinek naprosto luxusní. Teď si říkám jestli by nestalo za to zeptat se na Františkovy lázně, přímo na těhotenství. Třeba bych na to mohla mít nárok .

cermi77
23. pro 2014

@78marcela ano, tohle bylo posledni z 2 IVF. Tri dohromady, to je mazec, Ty bys mohla byt darkyne, ne, mas uzasnou zasobu.
Jestli Te v laznich takhle dali dohromady, tak bych nevahala.
Kazdopadne budu otravna 🙂 a opravdu pockej do terminu, kdy mas ofiko testovat, jsou Vanoce, cas zazraku, dej tem prckum sanci 😵

sikulik
23. pro 2014

@78marcela Ahojky, já bych to také ještě nevzdávala, většinou, když už člověk ničemu nevěří, stane se zázrak, a zázraky se opravdu dějí, věř tomu 😉

sikulik
23. pro 2014

Holky, všem přeju krásné a pohodové Vánoce, vy, které máte miminka v bříšku, ať jsou hodná a nezlobí 😉 a to stejné všem maminkám 😀 . A hlavně přeju všem, na které to jejich miminko čeká tam někde nahoře, aby k nim přišlo co nejdříve!!! 😉

zelena_zirafka
23. pro 2014

Všem přeju pěkné Vánoce a ať je nový rok úspěšný a plodný. 🙂

kacatka
24. pro 2014

Holky, všem tady přeji nádherně prožité svátky vánoční se svými nejbližšími a v novém roce spoustu těhotných maminek a krásných dětí 🙂 A jak už tady @cermi77 podotkla, tak vánoce jsou časem zázraků, proto bych Vám všem ráda představila naši "asi" slečnu a pokud vše půjde jak má, měla by se narodit v červnu.
Byl to náš poslední mrazáček z 2 IVF, já už opravdu nechtěla, ale teď děkuji dr. Koudelkovi za to, že mě přemluvil a nakonec to vyšlo i navzdory kvalitě embryjka a rodinných okolností, které se u nás udály. Tak mi prosím odpusťte, že jsem tuto zprávu nechala až na dnešek 🙂
@78marcela Marci: a právě u nás ta kvalita embryjka nebyla taky nic moc, takže to nevzdávej, každá z nás se jednou dočká 🙂

78marcela
24. pro 2014

@kacatka fíha, tak to je opravdu překvapení. Tak ti moc moc gratuluji. Přeji krásné vánoce plné pohody.

cermi77
24. pro 2014

@kacatka ja to tusila, tusila, tusila, jak jsi pred par tydny psala, ze na Vanoce bude prekvapeni 😵 😵, mam velikou radost, ano Koudelka je skvelej kouc, taky mu vdecim za mnohe a velkou podporu 🙂.
Marcelko vidis to !!!
Holky vsem vam preji stastne Vanoce plne pohody a rok plny splnenych prani 🙂.
Ani nevite, jak jsem rada, ze tu s vami muzu sdilet spolecne pady i radosti a verte, ze kazda se miminka docka 🙂
Krasne svatky vsem 😵.

kacatka
24. pro 2014

@cermi77 😀 za to u tebe jsem to netušila vůbec 😀 Ale hlavně ať je vše na screeningu v pořádku 🙂 Moc se těším na fotečku mimi 🙂 Jinak já byla na screeningu tentokráte ne v prenatalu, ale v reprofitu u dr. Doubka a musím říct, že to je fakt úžasnej člověk. Všechno pomaličku vysvětlil, fotečky a videjka zadarmo. Bohužel ale je tam jen 1x týdně, ale snad se k němu taky vmáčku při sreeningu ve 20tt. Tak šťastný a veselý, ať se tam v bříšku těm naši prckům líbí 😵

78marcela
24. pro 2014

@kacatka pan doktor Doubek totiž pracuje u nás ve Znojmě v nemocnici. Taky jsem si to chválila, že je tady, že k němu budu chodit, až jednou... jestli někdy...

mirka000
24. pro 2014

Všem snažilkám i těhulkám přeji ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE 🙂