Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

fidac
13. pro 2015

@drndapetka tak to jóóó 😉

myskat
15. pro 2015

Holky, jak je to s obdobím mezi stimulacemi? čeká se 3 měsíce, nebo 3 cykly... ?.... děkuji!

kejt29
15. pro 2015

Holky, kdo mate dotazy dneska je v diskuzi Dr Machac, ale jen do 10h 😉

rezni
15. pro 2015

@myskat 3 cykly

myskat
15. pro 2015

@rezni děkuji!

fidac
16. pro 2015

Holky předepisují v RF i heparin???dřív mě ho bez keců psali u nás na hematologii a teď bez těhotenské průkazky nechcou. Problém je v tom, že moje dr. ji dává až někdy v 8-9 tt a to je pro mě už pozdě, bez toho heparinu do tohoto týdnu nedojdu....

fidac
16. pro 2015

Ještě info, kdyby někoho zajímalo... 😉 z facebooku
Informace o provozní době v období vánočních svátků
Oddělení asistované reprodukce
24.12.2015 – 03.01.2016 zavřeno

Oddělení gynekologie
23.12.2015 – 03.01.2016 zavřeno

Ve dnech 28. – 30.12.2015 přijímáme pouze předem objednané pacientky v léčbě. Běžný provoz začíná od pondělí 04.01.2016

delfi75
17. pro 2015

@fidac pokud není doporučení z hematologie, tak predepíší a pacientka si hradí sama...

fidac
17. pro 2015

@delfi75 bych se teda asi nedoplatila... 😒

delfi75
17. pro 2015

@fidac noo.krabice Fraxiparinu 0,4 ml 560,-. Nevím teda, co by jsi měla Ty. Ale s předepsáním nemají problém. Ale pokud máš potvrzenou diagnozu z hematologie, tak by se to neplatilo...tak mi to v srpnu vysvětlili...

fidac
17. pro 2015

@delfi75 diagnozu mám potvrzenou, měla jsem u malého od začátku od pozit. testu Zibor 😉

delfi75
17. pro 2015

@fidac tak to by asi neměl být problém 🙂

drndapetka
17. pro 2015

@fidac já teda dostala před těmi 3 lety od Kozumplíka recept na miniheparin na 14 dní - od KET do testování. Po pozitivním testu mi pak řekli, že už si to mám vyřizovat se svojí hematoložkou.

fidac
17. pro 2015

@drndapetka mě právě vždycky říkali, že až po testu...jinak totiž dojdu max do 8 tt 😉 nakonec mě ho napsali u nás, prej jenom nechtěla primářka mluvit pred sestrama, jsou to totiž drbny

jimik2001
17. pro 2015

Reprofit mohu jen doporučit! Nám se po 9letech neúspěchů, zadařilo právě až tam, když už nám všichni doporučovali adopci nebo darovaná vajíčka, takže náš teď nevím jestli 12.nebo 13.pokus byl úspěšný! 🙂 Chodili jsme k panu dr.Koudelkovi a je opravdu super, no ono jsme byli překvapený, jak to tam je vůbec jiné oproti ostatním CAR, krásné prostředí, všichni moc ochotní a milí a navíc, když to skončí takovým krásným úspěchem, tak není co dodat 🙂

josefina79
17. pro 2015

@jimik2001 ty jo 9 let. Mate výdrž, to je obdivuhodné. Muzu se zeptat, jde byl problém a co udělali v Reprofitu jinak?

drndapetka
17. pro 2015

@fidac tak mě zas vždycky říkali, že je lepší pro jistotu nasadit v den ET/KET. V 5tt se totiž už embryu vyvíjí oběhová soustava a je důležité to ředění, aby se roztlouklo srdíčko. Já měla jednou zamlklý potrat v 6tt a podruhé v 7tt právě proto, že jsem o své trombofilii ještě nevěděla ☹

fidac
17. pro 2015

@drndapetka tak to jsme na to úplně stejně...akorát jsem potratila 4x...vždycky kolem 7-8 tt, taky jsem to nevěděla a ani nikdo z doktorů moc nevěřil, že by ty potraty byly Leidenem, tak jsme to jednou zkusili a vyšlo to...ať jsem se o tom bavila s Kouďasem, Machačem, Vitouškovou anebo Pospíšilovou, tak všichni řekli, že až po testu, že to před nemá moc význam

jimik2001
20. pro 2015

@josefina79 já jsem většinou měla dost vajíček, ale pak kvalita špatná, takže k transferu pak skoro nic nezbylo a z toho co zbylo, tak mi vždycky dělali ET max.3.den což mě docela štvalo a i když jsem potom na to upozorňovala, že bych chtěla PK, tak říkali, že vědí co je správný a že to v mém případě není vhodné :( Nakonec zkoušeli i nativ, ale výsledek stejný, takže pak už nám prostě dali jen na rozmyšlení jestli chceme darovaná vajíčka nebo adopci. Tak se mi to ještě nechtělo vzdát a dala jsem na doporučení jedné internetové kamarádky, která byla úspěšná právě také až po příchodu do Reprofitu a jeli jsme několik set km pokusit štěstí a jsem moc ráda 🙂 No a co udělali jinak, nezdáli se jim výsledky na štítnou žlázu, takže po návštěvu u endokrinologa jsem měla nasazený léiky, pak bylo IVF s min.stimulací a hlavně ta moje vysněná PK za což jsem moc ráda, že právě tam to spíše preferují a nevymlouvají to. Možná k tomu přispěla i ta pohoda a očekávání oproti pražskému Pronatalu, kde mi to už poslední roky přišlo spíše jak ždímačka peněz a nelidské jednání.
Ještě bylo opravdu zajímavé to, že vzhledem k těm mým předchozím neúspěchům, tak jsme se s panem dr. domluvili na transferu 3 embryí a oni se tenkrát chytly opravdu všechny z čehož jsme byli překvapení, ale nakonec jsem porodila jen syna, akorát když jsme si jeli pro sourozence, tak po Ketu se opět chyly obě embrya, takže má bráška dvě sestřičky, no prostě mi to přijde jako zázrak! 🙂
A ještě větší radost mi udělala teď kamarádka ze stejného města, když dala na moje přesvědčování, aby to jela taky zkusit tam, protože za sebou měla také roky bezúspěchů, ona teda krom špatných vajíček, štítnou žlázou, ještě měla problémy s mutacema a také se jí tam zadařilo, prý díky nějakým americkým lékům, tak se jí teď minulý týden narodila hočička 🙂
Prostě budu Reprofit opěvovat všude 🙂

moni34
20. pro 2015

@fidac mám trombofilii a vždycky mi řekli, že mám začít píchat Fraxiparin v den ET nebo KET, mě ho teda píše hematoložka, ale vždycky mi ho nabízí i v RF, ale musela bych si ho hradit sama. Po testu je to už pozdě...

fidac
21. pro 2015

@moni34 každému říkají asi něco jiného...a myslím si , že ani po testu není až tak pozdě... 😉

arixtra
22. pro 2015

baby, neviete ci v rf vlozia dve embryja pri KETe, ked sekcia bola pred rokom?

fidac
22. pro 2015

@arixtra to by spíš chtělo zkonzultovat s lékařem...nevím, ale i normální těhotenství doporučujou většinou až po 2 letech... 😉

soleilll
22. pro 2015

@arixtra Ten rok by měl stačit, i když na případný dvojčata kdoví... Ideálně konzultuj postup se svým gynekologem, jak píše @fidac a měl by ti taky prohlídnout jizvy.

delfi75
23. pro 2015

Reprofiťačky, šťastné a veselé!!!

rezni
24. pro 2015

Reprofiťačky , všem přeji miminka a příští Vánoce s mimískem, pupíčkem.......,,

78marcela
25. pro 2015

@fidac me rekla doktorka na kontrole po sestinedeli, ze porodit nesmim do jednoho roku po cisari, otehotnet jo.

ruby356
25. pro 2015

Ahoj holky, jsem tu nova-po vysazeni ha diagnostikovany pco-tedy pouze z hormonalniho profilu-Lh 9,1 fsh 5,4 test. 2,1 mam dlouhy cyklus 52-ovu az 44 den-pak uz jsem jela na utros. V jinem centru doporuceno ivf, nasazen metformin-jsem ale spis hubenour. Chystam se prejit do reprofitu-chci se zeptat mate zkusenosti s metforminem na snizeni lh? A co hormonalni joga?pomohla nekomu? Taky se chystam po Novem roce k cinske doktorce,jestli me nenahodi((( pred ha jsem žádne problemy nemela (((uz nikdy vic

rezni
25. pro 2015

@ruby356 ahoj, každá jsme jiná ☹ co se podaří jedné, nepodaří se druhé. Jediné co můžu říct za mě pozor na věk. Čím je žena starší , tím je to horší. Pokud máš 28 -30 let proč ne vyzkoušet i jiné alternativy, ale rozhodně se nech vyšetřit. Myslím průchodnost vejcovodů , kvalita a množství vajíček atd ....