Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

olousek35
30. srp 2011

@bambulajda hahaha, to si mě pobavila. Nejspíš máme podobné matky. Mě z ní taky odchází vždy nálada a někdy hodně rychle. 😀 😀 😀
@saminka jak se daří? Týdny ti nějak moc utíkají. 😉

saminka
30. srp 2011

@olousek35 no ono to ted opravdu utika, mame se fajn, uzivame si poslednich dni volna a prazdnin a od druheho tydne v zari nastupuje Miuska do jeslicek a ja do skoly, sice jen na par tydnu ale nastoupit musim.....no a to teprve bude ficak 😀 😀 ale nakoupeno uz mame, tak jsme ok, uz se vsichni mooooc tesime 😵 😵 😵 a co jmena? uz premyslite??? nam se libi Lilly pro holcicku a nebo Filip pro klucika 🙂

carlik
31. srp 2011

Ahojky, no mě se zdá taky, že ty týdny někomu letí jako šílený 🙂 A s těma matkama to bude asi podobný všude koukám.... no co naděláme, třeba zmoudří, když budou babičky 😉
My máme vymyšlené jméno už roky - Kristýnka 🙂 Tak si pěkně užívejte poslední den prázdnin 🙂

safarikovap
31. srp 2011

@bambulajda Wouw, takhle brzo ET po OPU? Pořád se člověk učí - jsem netušila, že se zavádí i dvoudenní embryjka 😉 @olousek35 má pravdu, zatím je ještě brzo testovat - bych to nechala až po víkendu. Ani ten těhotenskej test bych nekupovala, abys neměla zbytečný cukání 😉 Moc moc moc držím palečky - teď, když už jsem v tom s váma, tak člověk všechny ty zdary nezdary druhých vnímá úplně jinak, než na začátku 😕
@saminka Nevím, proč jsem měla zafixováno, že Clostík je především pro ty, co mají problém s ovulkou. Ehm...jako...sice to paní doktorka neřekla, ale tvářila se, že v občance mám sice ročník 81, ale funguju, jako by mně bylo osmnáct 😀 Což je mně prdl platný, když ten můj chlap má katastrofální spermiogram 🙄 Sam a Ty jsi měla minimálku teď naposledy, jak jsem dohledala v diskusi - 3 vajucha a nakonec taky jen Clostil (nic si nakonec nepřipíchávala). A co ten Metformin - asi radši nemám pořizovat, co?
Doufám, že se vyburcuju k nějakýmu výkonu a aspoň pár vajuch snesu 🙄

bambulajda
31. srp 2011

@safarikovap ..no když je jen jedno, tak se prodloužená kultivace nedělá a rovnou se zavede, je pravda, že není z čeho vybrat, tak se to prostě zkusí....ale je jasné, že je lepší zavádět až ty 5-ti denní, kde je už jasné,že jsou života schopné. ...v mém případě, bych příště ještě něco připíchla, jenže kozumplík mi řekl, že tam mám 6 folíků, že je to OK, ale ty potvůrky to už nestihly a nakonec z toho bylo jen jedno. 😒 ..., které normálně vždycky mám .....ale držim ti palečky, určitě budeš mít kopu vajuch 😉

safarikovap
31. srp 2011

@bambulajda Aha - tak to jsem taky netušila (jako že když je jen jedno embryjko, že se PK nedělá) - další novej poznatek. Na druhé straně - co si budeme vykládat - jedno k zavedení přece bohatě stačí 😉 😉 😉 Tak to testování riskneš až po víkendu nebo...když máš termín?

bambulajda
31. srp 2011

...no asi se udělat může, ale to jsou potom vyhozené 4 tis. Kč, nebo kolik to stojí. No mně by zatím jedno určitě stačilo 🙂 ...testovat mám 7.9. , ale tak dlouho to asi nevydržím 😝 .....Maminky, těhulky - měla bych mít nějaké těhotenské příznaky, nebo je ještě brzy? já se cítím úplně netěhotně.

safarikovap
31. srp 2011

Holky, jen dotaz - liší se zdravotní stav po OPU podle druhu stimulky? Kromě toho, že mně samozřejmě po minimálce nehrozí OHSS, ale jinak to vyjde nastejno? 😕
@bambulajda Aaaaž 7. 9. ☹ Pokud Tě přes víkend nebudou svrbět prsty, tak na PO 5. 9. bych testík radši koupila 🙂

meggar
31. srp 2011

@bambulajda Těhotně se cítit nemusíš. Já se po každém ET cítíla úplně jinak. A 2x se nepovedlo až teď naposled. Tak držím palce. 😉
@safarikovap Po OPU to fakt vyjde nastejno, kromě toho OHSS, jak jsi psala.

saminka
31. srp 2011

@safarikovap ahojky, ja co jsem jedine pripichavala byl Orgalutron ktery je na oddaleni ovulky, doktor mel strach aby foliky nepraskly jeste pred OPu, nejvic zalezi na tom prvnim ultrazvuku a tam ti pak reknou, jestli si neco dopichavat nebo ne, ja si taky myslela ze vajuch bude vice a ze jsou tam urco jeste nejaka schovana,ale nakonec jsme meli tri embryjka, dve jsme nechali zavest ten treti den, kdy meli osm bunek,nemohli jsme dyl cekat,uz jsme meli objednane letenky zpatky do Irska 😀 a treti se nechalo dovyvijet ale bohuzel kvalita nic moc tak nam na mrazeni nezbylo.A neboj, u nas je taky mizerny spermiogram,ale pokud se dela Picsi nebo ICsi tak je to v poho a skoro vzdy se tam najdou ti nejlepsi 😉 a urco budes po OPu ok, dela se tam stejny zakrok jak u klasickeho ivf ale podstatne mene vajuch 😉 jinak je hodne diskuzi, kdy je nejlepsi zavadet embryjka jestli druhy, treti, nebo paty den a pri klasickem ivf mas teda vic na vyber a tudiz si muzes dovolit pockat tech par dnu, jen u te minimalky toho materialu moc neni tak proto to je vetsinou ten treti den,dulezite je aby se embryjka pekne delila, my meli treti den 8bunek 😵 no ale driv se ivf delalo bez prodlouzene kultivace a zeny tehotnely taky takze nikdo nevi, jestli se embryjko zahnizdi nebo ne dokud to nevyzkousis. A s clostikem mas v podstate pravdu, ze je to na podporu ovulky, ale teda hlavne na rust vajuch 😉

@bambulajda myslim si, ze se taky nemusis citit vubec jinak, mam za sebou nekolik techto tydnu cekani na vysledek a taky to bylo odlisne, ale skoro pokazde me pobolivalo brichu jak na mrchu 😅 take u me nikdy neprobehlo krvaceni nebo spineni jako znamka implantace takze je to fakt indi vindi 😉

@carlik no vam to preci taky pekne utika, uz mate pulku skoro za sebou 😉 Kristynka je krasna volba 😵

saminka
31. srp 2011

@safarikovap jeste k tomu Metforminu.....ja mam PCOS takze na to se brani Metforminu opravdu doporucuje, ze to vyrovnava ty hormonalni vykyvy v tele, bravala jsem ho par mesicu nez jsme otehotnela s Miuskou. Ted jsme si ho nasadila sama, dr Machac mi napsal, ze neni potreba ale ja se docetla ze to muze napomoci lepsi kvalite atd, no proste jsem precetla ruzne diskuze a rozhodla se do toho jit 😉 ale nakonec jsem toho i trochu litovala, protoze zmenou tech hormonu jsem zacala krvacet uprostred cyklu a mela sileny strach, ze budu muset celou minimalku zrusit a to uz jsme meli objednane letenky, dovolenou proste celkem nervak no, takze byt tebou tak se na to vykaslu 😀 😀

jana321969
31. srp 2011

@saminka ahoj dekuji za tvuj pripěvěk na zdi tady, taky nas ceka v lstopadu odber biudu pichat puregon, to je nejaky hormon ktery se aplikuje pres pero? mam strach z narkozy prave, pak to zavadeni embrya to u pak neboli????

jana321969
31. srp 2011

@safarikovap my jdem jeste na kontrolni spermonogram mame dost spermii ale line, konec rijna budu stimulovat a hormony dr.musi objednat pry 4 tydny dopredu.

safarikovap
31. srp 2011

@jana321969 Tak nás už na kontrolní spermio ani neposílali - máme ho tak katastrofální, že se nijak extra nevylepší ☹ Ať nemusím dohledávat zpětně v diskuzi - první pokus?

jana321969
1. zář 2011

ano 30.10. ma dojit MS a pak muzu začít stimulovat pregnylem a jdem na první pokus ICSI, pojistovna taky hradi ICSI 3 POKUSY??? jen aby zvladla dobře tu aplikaci, zda se me vše trochu složité. Nevim proč nam daly ještě kontrolní spermonogram muj mel 50% pohyblivých a jen 1% PROGRESIVNÍ PRÁVE.

jana321969
1. zář 2011

@safarikovap Dr. říkala a dala jakesi prasky mu vitaminovou bombu ze se to muze trochu zlepsit ne pro nas na prirozené početí ale pro ne na lepší výběr té pravé spermie no tak nevim. Ty jdeš taky poprvé??

katem
1. zář 2011

@olousek35
@safarikovap
@jana321969
@saminka
@meggar
@bambulajda
@carlik
Ahoj holky, jen jsem chtela rici, ze jsem TU 😉 - ikdyz moc nepisi, tak jsem TU.... rada si procitam a prinaucuji se ruznym vasim zkusenost. Chtela jsem Vam timto jen vsem poprat HODNE ZDRAVICKA a stesticka. Maminky, cekatelky, tehulky a nas co se snazi - tak at to vse vyjde tak jak si prejeme 😉
Nemam moc casu na psani, tak jen takhle hromadne jsem chtela rici AHOOOJ vsem!! No a at nam to pocasicko hezky preje a sviti slunicko 😉

olousek35
1. zář 2011

@katem ahooojda, já jsem taky mockrát denně tu a vše sleduju. Je fajn, že se to tu zase trošku rozběhlo. Všechny zdravím a těším se na fotečky zítra od meggar 😀

safarikovap
1. zář 2011

@jana321969 Jojo, taky poprvé a rovnou IVF+PICSI 😉 Vy máte progresivní pohyb 1%???????????? No tak to je ještě luxus, proti nám - my máme 0% 😠 A morfologie stejná katastrofa - 1% normálních. Nám se teda spermiogram mírně zlepšil po selzink plus a mace - zlepšilo se množství a pohyblivost - ostatní zůstalo na bodu mrazu. Ale aspoň něco 🙂 Brrr, jsem ráda, že jsem se injekcím vyhnula - ale to zvládneš, pro mimčo cokoliv 😉

safarikovap
1. zář 2011

A teda - ahoj i všem ostatním krasavicím 🙂
@katem Čtu správně - Ty budeš stimulovat taky jenom Clostilem? Nebo...už dokonce stimuluješ? Potřebovala bych tady nějakou spřízněnou duši, která na tom bude stejně...teda, nic proti holky, ale vy už jste všechny o krok vpřed a co já tady sama...s minimálkou ☹ 😀

agnes88
1. zář 2011

Ahoj, zdravím všechny, těhulkám blahopřeji a snažilkám přeji ať to brzo vyjde. Řadím se do toho zástupu čekatelek. Čtu Vás už od dubna, to sme byly poprvé v RF. Čekali sme až se manžel zotaví po operaci, tak nebylo moc co psát. Ale hodně sem se od Vás všech dozvěděla. Tak sem pak na dr. nekoukala jak z jara 🙂 Od sobotu budu stimulovat tamoxifenem a podle utz bude bud iui nebo peřina 🙂 jak říkal dr. machač.
@safarikovap tebe si pamatuju ze střechy 🙂 moooc krásný!!

safarikovap
1. zář 2011

@agnes88 Nene, fakt z modré střechy? To je náhodička 🙂 Takže se OPU taky pomalu blíží?!?! Tak to je super - jsem ráda. Já chodím k Vitouškové - zatím jsem tam byla teprve podruhé a hned vyfasovala Closti a prý "jdeme na to" - kdybych věděla, že to bude taková rychlovka, tak nad ničím neváhám. A spokojenost s Reprofitem? Mně zase v úterý totálně dostaly kočky na recepci. Dořítíme se tam na poslední chvíli, já zprudka vytáhnu na pult kartu pojištěnce, sestřička ji vezme do ruky, obratem mi ji vrátí a prý "eso"...jako že, hrajeme karty 🙂 Když jsme tam byla začátkem srpna na odběrech krve, tak sestřička zaškrtla v žádance HCG a prý "to nevadí, vám tu žádanku schovám na příště" a začala se smát 😀 Akorát teď ten UTZ u Štelcla v pondělí, to bude pecka - nikdy jsem u "gynekologa - muže" nebyla.
@agnes88 A je to váš první pokus?

ivka3901
1. zář 2011

ahojte tak konečne mám čas,no včera sme boli u vás v brne v reprofite skoro sme to nenašli,ale nakonec sa nám to podarilo veľmi sa nám tam páčilo a mám z toho dobrý pocit.s dr.štelclom sme sa dohodli na minimálnej stimulácií na clostibegitom a doplniť potom nejaké inekcie ako sú memorial tak dúfam,že nám to vyjde,ale najprv musím si vybaviť zmenu dochtorky u nás na slovensku a potom ešte si dať von cystu,ktorú mi tam pán dochtor včera našiel.čo si o tom myslíte?može byť,že z tým clostilbegitom budem mať viacej vajíčok?inak to sú tabletkky?nebrala som ich ešte tak nemám s tým skúsenosti.

katem
1. zář 2011

@safarikovap ahoj, no ja budu take na minimalce az se rozhodnu, ze jsem PRIPRAVENA! 😉 Na RF mi rikali, ze muzu zacit hned, ale az budu READY!
No po 2xIUI a 3xIVF a jednom IVF bez transferu, tak doktor rekl, ze to zkusime s minimalkou.
Manzel na tom take neni nejlepe, no je to tak na hrane 😉
Takze budeme sdilet stejne veci 😉

carlik
1. zář 2011

Ahojky holky! Tak už jsem taky tu 🙂 Dopo jsem byla na interně, kam měposlala obvoďačka (EKG i tlak dobrej) a za týden tam mám přijít opět pro nějaký přístroj, co mi bude celých 24 hod. měřit tlak. No tak doufám, že to bude dobrý...
@katem tam doufám, že brzo budeš READY a přidáš se k našim "těhotenským" nevolnostem atd. 😉
Jinak přeji všem krásný první zářijový den 🙂

jana321969
1. zář 2011

@safarikovap ahoj jaktoze si nepícháš když jdete na umělé me dr. rekla aby bylo víc vajíček na odběr tak si musím práve píchat ten puregon pak ale to me ceka na konci října až.

agnes88
1. zář 2011

@safarikovap s reprofitem maximální spokojenost, když to srovnám s obi, tak sto a jedno. Sestřičky na recepci, celý to prostředí, prostě paráda. A doktoři vždy usměvaví. Já chodím k Machačovi, ale minule mi utz dělal štelcl. A taky sem byla nervozní. Jenže to su aj z mojí gyndařky. Ale rozdíl je v tom že nelezeš na kozu ale ležíš na lůžku vedle doktora. To pro mě bylo nový a celkem sem se cítila v pohodě. Dnes jsem 1DC, takže 12.9 jdu na utz a pak se uvidí co dál. Esi mi tam něco uzrálo

agnes88
1. zář 2011

@safarikovap ještě dotaz, co znamená PCIS. nebo jestli sem to nespletla. Psala jsi to že ti to budou dělat.

daguli
1. zář 2011

Ahoj holky muzu se pripojit? Mam ted za sebou minimalni stimulaci. Bohuzel jsme ale meli jen dve vajicka , jedo se oplodnilo,ale pak se zastavilo. Takze me ceka druhe IVF . Je mi z toho smutno. Koukam, ze tady mate vsechny dobre zkusenosti. Sleduju vasi diskuzi uz dlouho,tak treba mi to tu s vami zvedne naladu

bambulajda
1. zář 2011

ahoj všem kočkám co jsou tady, tak hlásím, že jsem to nevydržela a dnes jsem po minimálce testla (mám testovat až 7.9.)...a bohužel sněhobílo 😒 ...takže snad příště. Ale nevadí, Machač řekl, že mimino bude určitě,tak bude určitě 😀
@daguli ahoj vítej, taky se nám nepodařilo, měli jsme jen jedno vajíčko ....ale chci jít do dalšího pokusu a teď zkusím klasické IVF - jednou se to musí podařit
@agnes88 souhlas, taky mám zkušenost s obi a je to úplně něco jiného, na obi nám doktorka tvrdila, že máme katastrofální spermio a v RF že je to naprosto v poho.