Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenajsek
13. črc 2012

@drndapetka Gratulace veliká!!!! Už jsi objednaná na UZ? Moc moc držím palce, a třeba budeš překvapená, kolik srdíček bude... 🙂

@fretecka Máš pravdu mimča si prostě vybírají, kdy k nám přijdou... to je super, že se rozplýval... 😉

aidule
13. črc 2012

@1miska Nejde k tomuhle příspěvku něco nenapsat a jen tak jej přejít 😀 . Je to úžasný příklad toho, že zázraky se dějí a pokud to s miminkem má vyjít, tak to vyjde!!! Maminku i s klučíkama na dálku zdravím a přeji do života jen to nejlepší 🙂 🙂 🙂 !!! A všem, kteří pochybují nebo to už vzdali- i pocit beznaděje má v základu slova NADĚJI 😉 🙂 !!!!!!!!!!!!!!

drndapetka
13. črc 2012

Všem mocinky děkuju za držení pěstiček a za gratulace.Snad je to na dobré cestě🙂Moc všem přeji ať Vád potká taky takové štěstí😉 Posílám těhu bacilky 😵
Na uz jdu ve středu 25.7.
@kcvrcekz prosím o změnu v tabulce,dě kujiii

fretecka
13. črc 2012

@lenajsek jsem ráda za každou emoci,hraje si stále na pána drsňáka,jakmile dá emoce najevo rychle se stáhne 🙂

lenajsek
13. črc 2012

@fretecka Tak to máme tak nějak asi podobý manžely, v tomhle... 😒

fretecka
13. črc 2012

@lenajsek já myslela,že takový je jen ten muj,ale víš jak člověk je miluje i přesto 🙂

jantarka
13. črc 2012

@drndapetka Gratulujuuu 🙂 . Krásné HCG 😵 Teď se budeš těšit na ultrazvuk a to bude teprve zážitek co? 😅 😵

drndapetka
13. črc 2012

@jantarka no spíš tzo budou nervičky, minule jsme totiž neměli srdíčko a dopadlo to špatně, ale to bylo nižší hCG, tak snad to teď už bude v pořádku

cilkaa
13. črc 2012

@drndapetka gratuluji. Vysoké HCG je známkou, že je vše více než dobré !

Já dnes za sebou první včelku a 2 tabletky Clostíku.

drndapetka
13. črc 2012

@cilkaa děkuji moc 🙂 no víš co je sranda?že ta moje hodnota je ve všech tabulkách nadprůměrná 😀 tak jsem asi nenormální nebo to fakt budou dvojky 😀 Jaká je vůbec šance, že se rozdvojí embryjko na dvě? 😕

drndapetka
13. črc 2012

@cilkaa joooo a držíme s mimískem mooooc pěstičky na minimálku 😵

cilkaa
13. črc 2012

@drndapetka Děkuji, tentokrát už tomu moc věřím, vždyť i minulá minimálka byla úspěšná, akorát se trumpetka usadil jinde. Musíme být přece těhule spolu, jak jsem si to říkaly už z jara 😀 Tak držte všechno, co máte 😵

jantarka
13. črc 2012

@drndapetka neboj, tentokrát to bude O.K. No a jaká je to šance to nevím, ale mě se stalo 😅 Bohužel 😔

bobulinka74
13. črc 2012

@drndapetka gratuluji, to víš, že to teď už bude v pořádku!!!! 😵 😵 😵
@cilkaa tak další boj začíná, hodně štěstíčka! 🙂
@sblanch tak cooo?

jantarka
13. črc 2012

@cilkaa jj budeme držet 😉 Já začínám za měsíc 😉

misha83
13. črc 2012

@drndapetka Gratuluji 🙂 🙂 🙂 . Dvojčátka jsou klidně možná, ale taky můžeš patřit k těm, co jim rychle roste hcg. Každopádně je to tam 😀 .

cilkaa
13. črc 2012

@bobulinka74 a @jantarka děkujííí. Teď to musí vyjít, jsem maximálně vyklidněná, po všech dovolených a volnech, takže mám obrovskej elán a chuť. 😵

@drndapetka myslím, že ti HCG roste hodně rychle a ty dvoečky myslím, že neee. Mám dojem, že i @safarikovap měla také vysoké (měla také pozitivní test hned 4. den po ET). Ale dvojičky to nevylučuje samozřejmě, jen říkám, že ta pravděpodobnost je větší u toho prvního případu 🙂

jantarka
13. črc 2012

@cilkaa já jsem měla 17.den po ET 1446j HCG a čekala jsme dvojčata 😉

olousek35
13. črc 2012

@drndapetka gratuluji a dvojky nevylučuj. Jednovaječná by byla naprosto skvělá. A stává se to. Já se taky bála, že bych mohla mít dvojky, neustála by mi to ale děloha, takže jsem byla ve finále ráda za jednoho obříka. Těším se na srdíčko a pak vlož fotečku, pro inspiraci.

kcvrcekz
13. črc 2012

@drndapetka jupí jdeš do těhulek🙂

drndapetka
13. črc 2012

@kcvrcekz to raději až po ultrazvuku,nebo ne?🙂

@olousek35 jéee,děkuji 🙂 Fotečku určitě dám,když bude vše o.k. S těma dvojkama nestraš 😀

mikula77
13. črc 2012

@sikulik Díky za povzbuzení,to už sem taky slyšela že po těhu je tělo více" nadržené" na další.No necháme se překvapit a budem doufat,nic jiného taky nelze.Ale prostě tomu tentokrát věřím,prostě to vyjde a hotovo.

mikula77
13. črc 2012

@fretecka Mudr Pospíšilovou znám ještě z Heliosu,nevím jak ji ohodnotit odborně,jistě výborná lékařka,ale jinak doslova nemastná neslaná,vyšetřila,zapsala,nic neřekla a hotovo.Neviděla jsem ji se usmát,ani mít pocit že je naštvaná.Ale jen můj postřeh,nemůžem si všichni padnout do oka,zrovna tak se já nemusím líbit jí.Což neznamená že není vynikající odborník,uvidíš sama .

mikula77
13. črc 2012

@drndapetka Já měla 12tý den HCG 490,myslím že není vůbec podstatné kolik je a nemá cenu studovat tabulku,důležité je to následné násobení.Gratuluji,ať vše jde jak má !!

kcvrcekz
13. črc 2012

@drndapetka jak chceš beruško. Každopádně utz zaznamenám do tabulky😉

fretecka
14. črc 2012

@mikula77 No uvidíme ,má doktorka před tím byla fakt hrozná,Tři roky jsem ji říkala,že se snažíme o mimčo a nic.prohlídla řekla,že vse je v pořádku a že jsme ještě mladí a to bylo vše.Po špatné cytologii mi řekla at si koupim vitamíny a dojdu za půl roku .Tak pak jsem vuzala aktivitu do svých rukou a teď už čekáme během 4 měsíců 🙂 k ní už doopravdy ne

kcvrcekz
14. črc 2012

Tak jsem to ještě stihla dnes..🙂

☼ ♡☼♥☼ ČEKATELIKY NA // ☼ ♥☼♡☼

@drndapetka (27)
snaží se 4,5 roku
průběh: květen 2008 - mimoděložní, červen 2009 - spontánní potrat v 6tt, září 2010 - 1.IVF těhu zamlklé v 7tt
IVF: 1.IVF Unica srpen 2010 ( zamlklé těhu), 1.KET - neg., 2.IVF Unica září 2011 - neg. , Reprofit - minimálka květen 2012 - nedošlo k ET ( embrya zamražena), 2.KET Reprofit - čeká se, 30.6. KET-Moc držím pěstičky-A NALEZENY /// JUPÍ MOC DRŽÍM PĚSTI A ♡25.7. UTZ ♡
@kcvrcekz (28)
Snaží se 1 rok a 3 měsíce
Průběh: 1 IVF květen 2012 nepovedlo se, zamaraženy 4 E. 1 KET neúspěšný..
@lenajsek
♧Plánovaný KET –nevyšel a držíme pěsti do dalšího pokusu…
@misha83 (29)
Snaží se: 3,5 roku
Průběh: IVF únor 2010 stornováno pro nereagující vaječníky
IVF říjen 2010 i při max. dávkách špatná reakce, nicméně transfer byl, negativní test
IVF březen 2011 s darovanými vajíčky, v 8. týdnu mimoděložní a následně i potrat plodu v děloze, revize
následovala změna CAR, přešli jsme z Unici do Reprofitu únor 2012
Nativ červen 2012-krev negativní (ale my budem bojovat dál)
Minimálka červenec 2012 5 POKUS- tak hooodně štěsíííí.
@fretecka (31)
Snažení: 3 roky
Průběh: zatím zkouší 2 cyklus časovaný styk, Á 19.6. nalezeny //-CO KDYBYCH TĚ UŽ ŠOUPLA K TĚHULKÁM?
@bobulinka74(?)
Snažení:asi 10 let,
Průběh:2009 2x mimoděložní, květen 2011 minimálka-neg., červen 2011 minimálka-//, MA 9.tt, 2012 2x stimulace na minimálku přerušena, 19.6. jdu pro léky a kolem 10.7. další pokus.držím pěsti-jak ti je? A jak jsi na tom?
@sblanch (33)
Snažení:3 roky
Průběh:1x IUI, 3x IVF, 1 KET, IUI s přechodem do nativu + PICSI; 4. IVF březen 2012 - nativ; vše negativní- a co teď? Jak to bude dál?
@1miska:
Snažení: 2,5 roku
Průběh: nyni ve fázi přirozeného snaženi doma - problém je ve sliznici která neroste, takže zatím IVF nemá cenu –stále se snažte doma?

♡♡TĚHULKY♡♡ - GRATULUJEME

@kalipso (29)
Snažení: 1 rok a 3 měsíce
Průběh: podařilo se první IUI
@safarikovap (30)
1. IVF září 2011 - minimální stimulace, negativní; 2. IVF - prosinec 2011 - krátký protokol, TT //, TP 17. 8. 2012

★☆MAMINKY a MIMINKA ★☆

@olousek35(?)
1.dítě, Tomášek, narozen 2.2.2012 4240g, 51 cm, vznikl z 2.IVF . 1 IVF //, ale nepotvrdilo se srdíčko a ukončeno revizí
@saminka
Snažení: 4 roky
1.IVF - Mia (14.9.2009), 1. KET - neg,, 2. KET - neg., 2.IVF Minimalka - Lilly (8.11.2011) predtim 3 IUI -jedno uspesne ale bohuzel MA v 9.tydnu

saraha2
14. črc 2012

@drndapetka ahoj!neboj se..se mnou byla jedna a měla hcg přes 1000..a čeká jedno mimi 😉 ale dávali dvě embryjka..

fretecka
14. črc 2012

@kcvrcekz tak šoupni,snad bude vše probíhat ok 🙂

misha83
14. črc 2012

Holky, na jiné diskuzi řeší problematiku proplácení IUI, je to celkem mazec, posílám útržky:

pátek jsem byla ve fakultce Ol.No a tam jsem se dozvěděla dost nemilou novinu,co si na nás nachystala všeobecná pojišťovna.

Jak víte,jsou změny v počtech placených IVF,no a ta všeobecná si to vysvětlila po svém.Zaplatí Vám 4xIUI nebo IVF.Jak stimulační léky tak i ty procedury.To znamená,pokud některá s Vás byla do ted už 4x na IUI ,nemáte nárok na proplacení IVF.

Prostě 4x stimulace,4x IUI nebo IVF.

je to podle mne pořádná rána pod pás,protože to berou i zpětně.Pokud některá s Vás podstoupila IUI jako že to zatím zkusí takto a vyčerpala,má utrum.

Za IUI bez stimulace(nanejvýš clostilbegit) zaplatíte 2200.To co jste doteď tam měli zdarma.

Dobrý den,

Od dubna novela zákona přinesla změny, které jsou pro některé pacientky příznivé, ale některé změny spíše přináší pocit nespravedlnosti.

V současné době je to tak, že pojišťovna započítává do hrazených cyklů i IUI, ale pouze ty stimulované hormonálními injekcemi.

IUI v nativním cyklu bez injekcí se do toho nezapočítávají, nezapočítávají se ani IUI podpořené např. Clostilbegytem.

Žádné jiné informace zatím nemáme, IUI zatím pojišťovny hradí.

Od pojišťovny jsou hrazeny 4 pokusy( IVF a stimul. IUI dohromady ) za podmínky transferu jednoho embrya u 1. a 2. cyklu.

Jsou to změny, které se nám také nelíbí a přijdou mi nespravedlivé, ale pokud Ministerstvo zdravotnictví nezmění zákon, nemůžeme pro vás více udělat.

Držím moc palce a s pozdravem

Nepřesnosti v zákonech a z toho plynoucí problémy s úhradou IUI a IVF

V nových legislativních normách platných od 1. dubna 2012, které se rovněž týkají asistované reprodukce, je poněkud nesprávně použit pojem umělé oplodnění. Důsledkem je, že zdravotní pojišťovny kladou za určitých okolností na roveň úhradu intrauterinní inseminace a IVF cyklu. Je proto v současnosti možné, že po 3 provedených cyklech IUI by již nebyl nárok na úhradu IVF. Je to nesmyl, kterého si je vědoma odborná veřejnost a naštěstí i zdravotní pojišťovny, coby plátci péče, i ministerstvo zdravotnictví. O nápravě se intenzívně jedná, kdy k ní ale dojde, není nyní nikdo schopen říct.