Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

chanel
21. dub 2010

Elli: co se stalo???????????????????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Anya: jsem V RF krátce, teprve na začátka, tak vůbec nevím.Ale jak píše irbis: je tam šance 10 - 15%, takže to nadějně s tím spermiogramem nevypadá,ale dělají minimálku, ne klasické ivf 😉 irbis: Ty už jsi v RF stimulovala? Nebo teprve začínáš?

chanel
21. dub 2010

paneska už má dneska laparku za sebou, doufám, že je v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hned napiš,jak bude o.k.

ellaaee
22. dub 2010

Dobré ráno holki, včera jsem bÿla na 24 hod. šichtě a přisla až ted. No v po jsem byla na UZ u svého gyn, řek že nic nevidí. V uterý jsem šla pro nějaké výsledky a řek mi že se mu zdá že je gestační váček v rohu děložním, což je horší než kdyby to bylo ve vejcovodu. Dnes po práci jsem tam byla zas na uz a holki miminko je tam kde má, aspon to říkal, jsem nejstastnejsí človek. Ale jestě namá srdíčko, tak se modlím at je to v pořádku.

Jinak my měli spg naposled kdy jsme tedy byli na minimálce 10mil/ml, pohyb 41%, progresivní pohyb 0%, morfologie pouze 1 %.

ellaaee
22. dub 2010

paneska myslím na tebe, snad je vaječník v pohodě

irbis
22. dub 2010

ellaee, gratuluju 😎
takže jste měli ICSI?
chanel jsem na začátku, ale na IVF to vidím až nejdřív na podzim nebo příští jaro, ještě se mi do toho nechce. Ovšem jiné metody u nás asi mají minimální šanci na úspěch, tak možná jen pro formu vyzkoušíme 1-2 IUI. Jinak bych řekla, že minimálku má cenu dělat až, když aspoň trochu víš jak reaguješ na klosťák nebo hormony a že vůbec reaguješ.

asmeena
22. dub 2010

ellaaee: jen jsem nakoukla a vidím, že máš už lepší zprávičky, tak tiše gratuluji a neboj, příště už bude i to srdíčko. Ten tvůj gyndař tě akorát znervóznil.

ellaaee
22. dub 2010

irbis, ano ICSI 🙂

chanel
23. dub 2010

ella: tak paráda, a nestraš nás tady 😠 ,jsem se bála, kvůli tomu Tvýmu píchání v břichu, už je to o.k.??????? Gratuluji, srdíčko bude za chvilku 😀 irbis: aha, já už toho mám za sebou hodně, takže tu minimálku uvítám,pokud na ni budu reagovat 😅

ellaaee
23. dub 2010

Holki já nevím,nechci nic říkat, ale já se na minimálku popř. na ivf těšila. Je škoda plýtvat časem a čekat na zázrak i v podobě iui. Pro nás iui nebylo vubec. Kurde zajímalo by mě jak na tom je paneska,
Chanel a ty jdes na tu minimálku kdy?
Hanulinecka proč se neozveš? Kdy začínáš neco podnikat ty

irbis
23. dub 2010

ellaee jo to já chápu, to je prostě na povaze každého, já vím, že naše šance na přirozené početí je asi hodně zanedbatelná (spočítala jsem to na 1x za pět let 😀 a to s tím lepším spermiogramem a za předpokladu, že já jsem úplně oK), a vím, že nás IVF nemine, ale zase nejsem z toho nějak zoufalá a máme na léto dost plánů, takže tak nejdřív na ten podzim. Taky bych před tím chtěla ještě nějaký vyšetření, já skoro nic nemám, takže takto postupně se dopracovat až k tomu IVF a mezitím možná zkusit IUI na zabití času, jenže mám obavu, že nám už ani to IUI nedoporučí. Počítám, že si odbudu ty tři hrazený pokusy na pojišťovnu, aspoň člověk uvidí jak reaguje, jaká jsem nosnice, jak se oplodňují vajíčka a dělí embrya a jakou mají úmrtnost a pak bych případně šla do minimálky, jestli to teda v té době budu chtít ještě protahovat. Já ještě kromě pregnylu něměla nikdy žádný léky, protože ovuluju v každém cyklu spolehlivě, jen mívám problém s prasknutím folikulu. Ovšem do vajec nevidíš, že 😝 a taky nemám průchodnost ani laparku, tak to bude asi na řadě teď, jestli se mnou někdo bude chtít zabývat, když nás stejně IVF nemine a tím se většina problémů obejde.
Ale jinak máš určitě pravdu, že s opravdu špatným spermiem je IVF jednoznačné řešení, není na co čekat. Já jen nechci vyplýtvat všechny hrazený pokusy a pak zjistit, že je problém i na mé straně a řešit to za svoje 😉

ellaaee
23. dub 2010

irbis, ale minimálka se nepočítá do placených pokusu. to si platíš z vlastní kapsy, nás vyšla nějak kolem 13 tisíc. Jinak já s tímto špatným spg minulý rok přirozeně otěhotněla, ale nedopadlo to ☹ . Však uvidíš. Každopádně nevím ke komu v reprofitu chodíš, ale nás štelcl poslal na vše na co jsem chtěla bez jakýchkoli námítek. Já nebyla akorát na laparce ale na HSG což je rentgenové vyšetření průchodnosti vejcovodů, ale obecně se říká že laparka je mnohem lepší.

chanel
23. dub 2010

ella: já jdu ve středu na hysteroskopii do RF, bude ji dělat Štencl a pak hned jak se vyhojím, podle výsledků a taky si musím odpočinou, minulý měsíc jsem byla na 3.ivf, jdu do toho,asi někdy během nebo na konci léta. A je pravda, že i když jsem se ivf moc bála, tak jsem to zvládla a vždycky se těšila na ET.Takže nechci nic dlouho odkládat a jdu do toho znovu,těší mě, že ta minimálka tolik nestojí a určitě ani tak nezatěžuje tělo. irbis: rozhodně podstup všechna možná vyšetření, nikdy nevíš co najdou a na jak dlouho se to pak protáhne, já už s tím bojuji 4 roky a taky jsem ze začátku nespěchala, jenže ten čas tak letí...

chanel
23. dub 2010

on se jmenuje Štelcl? žejo, já mu pořád komolím jméno 😀

ellaaee
23. dub 2010

chanel, ano štelcl 🙂 Marcel 🙂 . Jinak mě byla na genetice zjištěna nějaká mutace MVFR nebo tak nějak, takže až do 16 tt si budu píchat do břicha Clexane, je to něco na ředění krve, nebo tak nějak. Už mi břicho hraje všema barvama 🙂 . Hysteroskopie se neboj, fakt je to v pohodě, akorát mě po ní hrozdě bolel podbříšek jak jsem se probudila s nárkozy ale sestřička mi hned něco píchla a bylo dobře a hned další cyklus jsem šla na minimálku

chanel
24. dub 2010

ella: tak ještě, že víš co a jak a sice budeš mít bříško plný barev,ale všechno bude v pořádku 😝 , těším se, že to bude brzy za mnou, vždycky po Opu mě bolely vaječníky, dost nepříjemné,tak snad to nebude tak strašný a v nejhorším mi něco dají. 😅

hanulinecka
25. dub 2010

Ahojte všechny

elíí já ted jezdila na zahardu kulturnit a večer jsem padla za vlast,ale moooc a moooc gratuluju at je všechno tak jak má být je to super vidíš jak ten jeden jedinej bojovníček bojuje a četla jsme o tom tvém gyndaři jééé nechceš ho uměnit,aby tě jěště nenervoval v těhotenství??
u mě zatím nevím čekám až nám potvrdí pebíze,že budou na učtě a objednávám se musím to ale skloubit s Markem je ted skoro pořád v práci tak aby mu to vyšlo na volno tak uvidíme,ale těším se moc....
u mě IUI je taky ztráta času segra pořád at zkoušíme IUI,ale snaším spg by to nešlo i když by to možnáááá někdy vyšlo,ale já nemám čas 😀 😀 😀 chci dítko hned 😀 😀

chanel držíme pěstičky já byla kdysi na klasické laparce v nemocnici a to břicho bolelo dost,ale zvládneš to vždycky říkám co my holky pro miminko nevytrpíme hlavně když to má štastný konec 😵 😵

irbis jak píše Elí reprofit dělá minimálku a ta se nepočítá mezi ÏVF já mám za sebou už 2 klasické IVF z toho mám chlapečka a ted chci zkoušet je minimálky s méně hormony a mín peněz.....hodně štěstí 😵

irbis
26. dub 2010

jo já vím, že to není hrazený, proto chci nejdřív vyčerpat ty hrazený IVF pokusy a pak zkusit minimálku pod heslem minimum hormonů/minimum nákladů 😀
my už to taky řešíme docela dlouho (2roky) ale jsme takoví zpomalení 😀 , není to tak, že bych chtěla IVF hned za každou cenu, snažím se to nehrotit spíš v zájmu zachování duševního zdraví, bo nevím co na mne může ještě vybafnout, že 😉. Jinak já měla trošku obavu, že se se mnou nebude chtít nikdo zabývat, kvůli tomu, že to spermio je jasný, zatím vždycky narazím na tento přístup, je to v chlapovi, tak proč bychom dělali další vyšetření.
Dr. Štelcl je doost dobrej 😉

paneska
26. dub 2010

Nazdar ženy,

jsem zpět, bohužel to nešlo laparkou, i když to nejdřív zkoušeli, museli mě fiknout. Vaječník a dělohu mám-zachránili, i když šance na těhu byť IVF s endoškou, páč je to tam hodně slepené, snad vaječník přilepený na děloze, jsou asi minimální. V pátek jdu na kontrolu ke svému gyn. a pak se objednám do RF, co dál, jestli do nějakého boje ještě půjdu (mezi námi mě "sere" i ten můj 😒 ), tak až někdy podzim, zima....., minimálně 3 měsíce teď určitě nic nee....a jak říkám, asi mám v břiše pěknou paseku a jestli mě budou muset ještě někdy operovat, tak mi asi vyberou vše. Operval mě nakonce ne Novák, ale Franc, dneska jsem při propouštění z nemocnice možnosti IVF ještě probírali z jeho pohledu, ale samo se musím domluvit v RF......, pokud do té doby toho mého "nezabiju" a nebudu mít co řešit...

Ellíku, supééééér, srdíčko bývý až kolem snad 6 týdne nebo i později, mám pocit.....já mám takovou radost, minimálka, jedno zavedené mimi a vidíš, vybojovalo to, jsem ti to říkala, že šance jsou, stačí jedno kvalitní embrijko 😉 Jen být na tvém místě, tak bych omezila práci, rozhodně ne 24-tky, jestli bych vůbec nešla na neschopenku. Přece jen, ať si pak něco nevyčítáš, máš v bříšku vybojované mimi, tak to tak raději ber....., i když já vím, peníze na neschopence nic moc, ale raději buď v pohodě a užívej si těhu....v klidu....

Chanel držím palečky na hysterku, ať dobře dopadne a všem tady držím palečky, ať už mají před bojem, nebo jsou ve fázi rohodování 😉 , co a kdy dál.....

chanel
26. dub 2010

ahoj holky, paneska: tak hurá, zachráněno........máš v břiše paseku,ale to já asi taky 😔 ,takže o tom vím své. Na tu hystero jdu ve středu,jsem trochu nachlazená a mám rýmu,snad to během zítřka přejde,sakra.Už nechci nic posouvat na později. A doma se trošku hádáte? To bude zase dobrý. elli: napiš si do pasu týdny, to se na to tak krásně dívá 😀 irbis: a kdy jdeš na to? Hanulinecko: a Ty využiješ minimálku nebo poslední pokus?

ellaaee
27. dub 2010

paneska ahoj, jsem ráda že jsi v pořádku. myslela jsem na tebe. uvidis co ti poví v RF. No a v té nemocnici se na to umelě moc netrvářila?? Já jsem šla včera na nemocenskou, ty 24 mě zabijí. V pátek jedu do brna na UTZ tak mi holki moc vás prosím držte palce, moc se bojím.Jinak z utrogestanu jsem jak zfetovaná, pořád bych spala.

Chanel, zítra hysteroskopii, vid? Držím palce,fakt bud v pohodě, štelc je zaltíčko. Mooooc hodný a profesionál..

paneska
27. dub 2010

Hola, hola.....

díky, ženy. Chanel, na zítra tfuj, tfuj, tfuj, ať ti to dobře dopadne 😉

Ell, to je dobře, že jsi šla na neschopenku, 24 tky v těhu fakt dělat nemůžeš. Ta únava může být i k těhu, já si pamatuju, že jsem s mladým prospala klidně i celé dopoledne, šla jsem spát třeba kolem 21 hodiny a druhý den jsem vstávala i kolem 13 hod, fakt. Někdo je ze začátku těhu hodně spavej, tak si to užívej a odpočívej....., UZ bude v pohodě, neboj, třeba už bude i srdíčko.....

V nemocnici, že by se na umělé moc netvářili, to se říct nedá, spíš, je zarazilo, že po 3-tí se to nechytlo, jen mi doky řekl, že s věkem, je mi 36 a s endoškou se hold šance na unizdění snižují a že je to, jak když hážu kostkou a jaká je pavděpodobnost, že padne třeba 6, což má asi pravdu......

Kámoška mi říkala, když třrpín na endometrické cysty, co zkusit nativ...., což je vlastně jen sledování vajíček bez stimulky (po té se mi to totiž vždy totálně rozjede) a když bude nějaké šikovné vajíčko, odebrat ho a zkusit to tak, uvidím. V pátek jdu na kontrolu ke svému doky a pak se ještě před létem objednám v RF a uvídíme, co mi řeknou.....

No jo, ženy, je to boj, včera jsem se dívala na Zázraky života na Primě a tam se to jedné pacientce povedlo až na po šesté, tak jsem si říkala, že jsem ještě v normě 😉

chanel
27. dub 2010

Holky díky! Už aby to bylo za mnou! 😀 Ell: budeme na Tebe myslet a držet Ti palce, všechno dobře dopadne, neboj se!! Paneska: já vím, ta endometrioza je svinstvo, taky ji mám. Včera jsem se dívala na ten seriál též a tak jsem si říkala, že už se musí blížit úspěch. Ty máš za sebou taky 3ivf,jako já? a měla jsi i iui? Já dvakrát, a nic...sečteno,podtrženo, bude to můj šestý pokus, tak doufám, že už se smůla prorazí 😝 A Ty máš syna? Tak zase umíš otěhotnět, jde to, tak se to musí povést ještě jednou 😀

ellaaee
27. dub 2010

Ahoj holki, moc děkuju že na mě budete myslet. Jsem zas celá nějaká nervozní, nebolí mě vůbec nic, ani břicho,ani prsa, bojím se jestli je vše v pořádku. Není mi špatně, nezvracím, zkrátka nic. Paneska já pevně věřím že v RF něco vymyslí. Neboj.
Chanel dej zítra vědět jak jsi dopadla, výsledek ti řeknou hned jak se probudíš a dostaneš zprávu

chanel
27. dub 2010

elli: to je dobře, že se cítíš na jedničku 😝 , těhotenství přece není nemoc a ne každé je špatně

paneska
27. dub 2010

Ell, neboj, uvidíš, že bude vše OK, jak píše shanel, těhotenství není nemoc a nemusíš mít vůbec žádné příznaky. Já je taky neměla, jen se mě teda nalila o dvě čísla prsa a ty my zůstala, páč jsem neměla moc mlíka a kojila si 2 měsíce a to jsem se na to taaaak těšila. Celé těhu jsem se cítila super, měla jsem krásné lesklé vlasy, super pleť, holky mi říkaly, že bych měla být stále těhu, jak mi to sluší 😉

Ano shanel, já už mám 12letého syna a o tom nevím, ani, jak se k němu přišla 😀 , fakt, jsem přesvědčovala tenkrát doktorku, že nemůžu být těhu, že manža míval skoro celý měsíc noční (jezdil se záchrankou), sex snad asi dvakrát za měsíc a ono ejhle, byla jsem těhu. No, jo, jenže to je už 12 let zpátky. Teď jsem 7-mý rok s "novým"chlapem, a IUI u nás nešlo, před třemi nebo čtyřmi lety jsem přišla díky srůstům o vejcovody a jeden vaječník. Takže mám dělohu a druhý vaječník ve stavu, v jakém mám ☹ . Jinak mám za sebou 2IVF - klasické a teď v RF jednu minimálku, kdy se teda získolo jen jedno vajíčko, ale nechytlo se, já jsem měla problém se špiněním, tak podle mě proto, začala jsem v den před ET - no na mrtvici a mrazit jedno embrijko se v RF moc nechtělo, tak se to prostě zkusilo.....

Shanel, řeknu ti, 6 pokus to je taky mazec...., holky které otěhotněly hned na poprvé byť z IVF podle mě ani pořádně neví, co to je IVF, ne že bych jim to nepřála, to chraň bůh, ale tyhle pokusy, to jsou nervy, šáhnutí do peněženky a prostě je to kolikrát na budku, ale my jsme holky statečné, my to nevzdáme, tak, hotové, vyřízené 😉
Zítra na tebe budu moc myslet a hned písni, co a jak, jak budeš moct....

chanel
27. dub 2010

Paneska: to máš taky za sebou nepříjemností se zdravím 😠 , já doufám, že se to povede, teda škoda, že ti to jedno embryjko nezmrazili, pokud není k Etu vše o.k., já teda špiním po těch pokusech dost a mezi cykly, tak to mám taky radost 😠 , fakt je, že kdo otěhotní první ivf, tak musí být nesmírně štastný, jak po stránce zdraví tak penízky, to je mazec, zaplatíš všechno a čím víc ti to nejde,tím tě to víc stojí 😔 a těhotenství jsi měla nádherné, no kéž by mě taky něco takového potkalo 😀 , však víš co myslím, když si někdo neprojde tím co my,tak to nedokáže pochopit 😢 ,ale přesto to beru s úsměvem 😀 a děkuji za povzbuzení, na sále si na to vzpomenu 😝

ellaaee
28. dub 2010

chanelka tak co jak jsi dopadla??
Paneska, co ty máš nemocenskou?

paneska
28. dub 2010

Ell, jasně, že neschopenku, zabere mi to s nemocnicí asi 3 týdny, to bych z dovolené nedala 😖

Chanelko, jsem jak na trní.....

chanel
28. dub 2010

holky žijuuuuuuuuu 😀 . elli: opravdu marcel je šikulka, ani mě nebolelo břicho 😝 všechno je naštestí v pořádku, děloha čistá, čípek tam udělal abrazi a poslal to na histolku raději, ted se musím dát dohromady a během léta jdu na to,možná dřív,ale musím dát vydechnout vaječníkům 😔 ,děkuji, že na mě myslíte. Paneska: už Ti sundali stehy? Elii: ještě se dvakrát vyspinkáš a uvidíš na ultrazvuku ten poklad 😎

paneska
28. dub 2010

To jsme rádi, že jsi v pořádku, Marcela jsem taky měla čest poznat, byl u Vitouškové, když se rozhodovalo, jestli mi do špinění embrijko dají, mladej, milej doky 😉

Chanel, stehy mi vyndali v pondělí, ale jen ty vpychy po laparce, to, jak mě fikli se vstřebá samo, tam se steh už nevytahuje, šije se to vnitrokožně, jako dokola rány, je to hodně dole, schované v kalhotkách a střihli mě přesně tam, kde před 12 lety císař, tak budu mít aspoň jednu jizvu a ne dvě dlouhé, je to celkem dlohá jizva. Takže tam vlastně nejsou stehy, ale zůstane jen taková čára, jak to sroste, jestli jsem to pochopitelně písla ......

Ell, no jo, UZ se blíží a já si myslím, že bude už i srdíčko 🙂 a kde jsou ostatní holky, haloooooo