Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

beruskaevuska1
16. zář 2013

@zelena_zirafka já věřím, že i tohle bude. ony existují duly, sice si je člověk musí zaplatit, ale jde o to, že s ní člověk tráví těhotenství a pak i čas po porodu. já věřím, že to taky jednou bude. budoucí maminka bude chodit k porodní asistentce se kterou bude rodit. já jsem ráda, že se muž rozhodl u porodu být se mnou. sám řekl, že chce být u porodu. spíš to považuje za normální, že bude fyzickou i morální oporou. ted jsem v srpnu čtyři týdny ležela. po ET mi bylo zle, díky utrogestanu jsem spala a byla oblbá. pracoval, přitom nakoupil, uvařil, uklidil, vypral prádlo, pověsil ho. kousek od domu máme cukrárnu. ač mi nebylo dobře a nejsem na sladké, jel a koupil nám v neděli odpoledne zákusky. je to moc hodný člověk.

zelena_zirafka
16. zář 2013

Jenže dula nemá u porodu žádný pravomoci, jako má nemocniční personál. Čert vem peníze. Já dulu měla, chodila jsem k ní v těhotenství cvičit a v šestinedělí léčit deprese. U porodu nebyla, protože jsem bohužel nerodila, musela jsem předčasně akutně na císaře a syn neměl ani kilo. Dneska na ET mi dr. vesele připomněl, že těhotenství trvá 40 týdnů (!!!) a končí spontánním porodem. 😀 Jestli se miminko povede, začne mi teprv ten pravej boj a lítání po doktorech.

misha83
17. zář 2013

@zelena_zirafka jsou porodnice, ktere maji s nekterymi PA smlouvu a muzes si je vzit k porodu.

misha83
17. zář 2013

@zelena_zirafka to sice ano, ale nekde tomu dost nakloneni jsou. Ale neni jich moc no.

kacatka
17. zář 2013

@zelena_zirafka nevím, každý má na to jiný názor a nikomu ho neberu. Ale při porodu mi bylo úplně jedno, jaká tam byla porodní asistentka. Hlavně jsem tam chtěla mít partnera, to byla pro mě opora! Bez něj bych asi neporodila, u poslední kontrakce mi hrozně pomohl. A upřímně? Pro mě nebyl porod zážitkem, ale utrpením, takže jsem byla ráda, že tam se mnou šel chlap a ne porodní asistentka 😒

zelena_zirafka
17. zář 2013

@misha83 Vím, kamarádky kvůli tomu jezdí do Vyškova. Já mám bohužel případné těhotenství hodně rizikové a FN bych se asi nevyhnula. Radši ale Obilňák, než Bohunice.

misha83
17. zář 2013

@kacatka jj, divam se na to stejne. Hlavne tam chci mit manzela.
@zelena_zirafka jj, my zvazujeme vyskov, ale ne tedy kvuli tomu.

misha83
17. zář 2013

Tak kdo je ted tady jeste v testovacim procesu?

zelena_zirafka
17. zář 2013

@kacatka Já bych za ideál považovala mít u porodu jen svou PA a manžela. Ne PA nebo dulu místo chlapa. Měla jsem tehdá v plánu mít tam jak dulu, tak muže. Rady, co umí dát dula, ti prostě žádnej chlap nedá.

1miska
17. zář 2013

@zelena_zirafka tento systém tady existuje - napr. Ladka Rysava z mamicentra v brne - muzes k ni chodit jako tehule - vede ti těhotenskou průkazku, dela vysetreni - nevyhoda je ze to nehradi pojistovna, musíš si všechno platit sama a pak s ni muzes rodit - jen ve vyskove kde ma smlouvu - takze je to takove omezene, ale existuje to 🙂

zelena_zirafka
17. zář 2013

@1miska Vím, kamarádky s ní rodí, ještě tam jsou prý další dvě PA, se kterýma to jde. Škoda, že k tomu nedospěly i brněnské porodnice. Jestli se mimi chytí, budu lítat od doktora k doktoru, bohužel to nebude pohodička jen s PA, na to mam blbou anamnézu. Takže pokud to dopadne, že by se mi podařilo počít a donosit a rodit, tak to asi bude kombinace muž, dula a holt cizí PA z porodky.

misha83
17. zář 2013

@1miska @zelena_zirafka jj, k te chodim do predporodniho kurzu 😉 .

1miska
18. zář 2013

@misha83 jee a nechodis tam třeba i na cviceni? ze bysme se tam potkavali ani to nevedeli 🙂

misha83
18. zář 2013

@1miska chodim 🙂. Ve ctvrtek v 15:30.

timona
18. zář 2013

baby s kym mate lepsie skuseosti ...s Otevřelem alebo so Štelcem?

1miska
18. zář 2013

@misha83 aha ja v utery v 16,00 🙂 ve čtvrtek mam angličtinu.... a třeba na kurz o latkovych plenách co tam bude1.10 nejdes? 🙂 tam jsu nahlasena 🙂

misha83
18. zář 2013

@1miska nejdu, latkovat nebudu. Ja tam prave chodim v pondeli na predporodni kurz a ve ctvrtek cvicit. Anglictinu mam ve stredu 🙂. Jinak vcera jsme byli v tom Vyskove, tak v sobotu bohunice a sepisuju pro a proti. Vcera jsem si vyslechla i nazor od tchyne, no jak jsem cekala ☹.

1miska
18. zář 2013

@misha83 predpokladam, ze nechce abyste sli do vyskova, ze? 🙂 nebo to tak beru ja - když bydlim v brne a sla bych rodit do vyskova tak by všichni vypiskovali proc tak daleko když tady mam tri porodnice 🙂 coz je mozna trochu vyhoda vyskova - je z brna vic z ruky, takze se ti tam nenahrnou davy navstev jak v brne - nekdy když vidim to procesí strycku a teticek co chodi na navstevy za maminami po porodu co jsou rady, ze jsou rada, tak si o tom myslim svy 🙂

misha83
18. zář 2013

@1miska no moje tchyne hlavne v bohunicich pracuje...

lenka27
18. zář 2013

@timona já mám zkušenosti jen se Štelclem a ten je fakt super doktor a hlavně i lidsky mi fakt sedl 🙂

misha83
18. zář 2013

@timona urcite Stelcl.

cermi77
18. zář 2013

@1miska souhlas, já bych bývala byla ráda viděla tehdy jen svoji mamku a mého může, pořád jsem doufala, že bude třeba v porodnici karanténa 😀 (byl únor) , protože ostatní přbuzní mé přání setkat se až po návratu nerespektovali a chodili na nás koukat jako do pavilonu opic, myslím, že na návštěvy je času dost po šestinedělí 😉

zelena_zirafka
18. zář 2013

Mám radost, došel mi mail, že máme i mražáčky 🙂

kvetiv
18. zář 2013

Ahojte, jím už 4.den clostík 3*1 a vůbec nemám nijak nafouklý břicho, nic mi není...je normální nebo na mě vůbec nepůsobí? Stalo se to někomu? V pátek mám jít na ultrazvuk 7DC tak nevím, jestli tam něco bude ☹

misha83
18. zář 2013

@kvetiv nefoukle bricho mit nemusis. Ja kolikrat mela a pritom uroda prd, neni to o tom.

pejejak
18. zář 2013

@timona Rozhodně se Štelclem! Otevřel měl dělal OPU a dnes UZ, ale přišel mi dóst neochotnej a když jsem ho začala vyptávat, tak mi naznačil, že zdržuju a ať si počkám na zprávu v čekárně. Přitom přede mnou tam nebyl vůbec nikdo a po mě taky nee!!!

mimika1973
18. zář 2013

@zelena_zirafka ahoj, ty si bola kedy na OPU a ET? s PK blastiky mas? a mrazaciky tiez? kde chodis? aku stimulku si mala a kolko vajok?

zelena_zirafka
18. zář 2013

@mimika1973 OPU před týdnem, ET předevčírem, tři vajíčka, tři blastocysty (1 ET, 2 mražáčci), měla jsem menopur, orgalutran a pregnyl. Teď mám utroš a fraxiparine. Mám zdr. problémy, pokud beru hormony, takže jsem tentokrát chtěla menší dávky.

mimika1973
18. zář 2013

@zelena_zirafka tak to mas peknu urodicku potom, 3 blastiky, wow! 🙂 ake boli? XB, EB, B, HB? jednotkove ci dvojkove? Fraxiparin na riedenie krvicky je? mas zlu zrazanlivost krvi zistenu?
Drzim palce nech sa zadari!!! 😵

zelena_zirafka
18. zář 2013

@mimika1973 Dík! XB, jednička a zmražené jsou dvojka. Jojo, na ředění, mam ho preventivně vzhledem k celkový anamnéze. Píchá se to hrozně, nejde přes kůži jak injekce na stimulaci, musí se to silou. :-/